Fikirlerinize ihtiyacım var - bir aday var

Sorun en eğitimli, en ufku açık kadınımizin bile içten içe evli olmayı statü meselesi olarak görmesi.yüzyıllardır bilinçaltımiza kazınmış bu algıdan ne olursa olsun kurtulamıyoruz ne yazık ki.kendimi de dışarıda tutmuyorum.amacim laf söylemek değil kimseye.umarım ye i nesiller bu şekilde yetişmez.istenmez mi istenir.ama dengin çıkarsa.olmayanı oldurmaya çalışarak değil.
Evet ben de olmayani oldurmaya calismiyorum hic oyle olmadim zaten öyle biri olsam coktan evlenmis olurdum hani adam olsun basimda dursun deseydim simdiye evlenirdim
Evliligi statu olarak görmüyorum. Anne olmak istiyorum ama nasip bu isler sirf anne olmak icin evlenmem. Hayati paylasabilecegim biri olsun istiyorum. Kimse bosanmak icin evlenmiyor, bosanmaya da karsi degilim ama mumkun oldugu kadar uzun vadeli birliktelik yaşayabileceğim, aile olabilecegim biri olsun isterim.
Dediginiz gibi sirf bir kocam olmadigi icin herkes hayatimda laf sahibi olabilecegini saniyor komsusu ev sahibi bile...

çok dümdüz düşünelim: üniversite hayatınız boyunca birçok farklı memleketten insan ve dolayısıyla kültürle tanıştınız. ayrıca birçok farklı yetkinlik düzeyinde hocadan ders aldınız. bu bile sizin bir diyaloğu sürdürürken seçtiğiniz kelimelere etki eder. ayrıca ilgi ve bilgi alanlarınızı çeşitlendirir. bu, sadece bu bağlamdaki küçücük bir örnek idi.
hayat sadece birlikte film izlemek ya da duygusal paylaşım değil. neticede bunları orangutanlar dahi yapıyor. (ayrıca Amerika'yı baştan keşfedetmeseniz de ortak hobilerinizin olması gerekiyor) evliliğin büyük çoğunluğu ortak iletişim düzlemini bulmaktır ve beyefendi, mental açıdan ve iletişim bakımından bazı eksiklikleri olduğu için zaten şimdiden tıkandınız. şimdiden eğitim farkınızın sıkıntıları yaşanıyor.
davul dengi dengine derken bence denklikteki en önemli kıstas, eğitim ve öğretim açısından denk olmaktır.
Evet cok farkediyor gercekten ben de üniversite mezunu olsun derdim cocuksuz tercihim bu adamin yaklasimi kibar olunca bi bakayım dedim cok buyuk anlam yüklemedim kaptirmadim da adam birden aşık olmami bekliyor ben dedim tanimiyorum ki seni. Mantikla yaklasiyor ama benim mantikli olmami kabul edemiyor. Eee bu da bir tecrübe diyor yoluma bakiyorum. En son trip mesela ben onu pışpışlayip alttan alamam yetiskin adam gibi davranmasini beklerim.
Gercekten kriterlerin net olması belki şansı azaltiyor ama denkligin onemini tecrübe ederek de gormus oldum teoride kalmadi yani :)
Yorumunuz icin tesekkur ederim cok hosuma gitti aciklamaniz🥰

Son düzenleme:
Yani bence de... bir de adamin herhangi bir duzeni/rutini yok. Bana senin hayatin duzenli dedi evet ama uymak da istemiyor beni gece de insanlar arar ben de ararim o samimiyetim.var dedi ben aramam aranmasindan da hoslanmam gecenin belli saatinden sonra yapılan aramalar hayirli olmaz dedim kuralcisin dedi.
Tereddüt ettigim durum da bana ben cocuklu bir kadinla evlenmem netim dedi ama kendi cocuklu ve benden ozverili olmami bekliyor oyle bir dunya yok kusura bakmasin. Bastan benim de bir hayatim ve duzenim oldugunu soyledim.ve oyle gece yarıları konusmalarini hos karsilamadigimi belirttim. Ben panik olurum mesela gece 3te telefon çalsa birine bir sey mi oldu diye

Bu şaka mı ya, ne demek çocuklu kadın istemem, kendin çocuklusun?? Kendin çocuklusun? Haaa çocuğu atıp gitmişti değil mi bu beyzade :sinirli: Ölen kadına da çok yazık, Allahtan anneanne bu adamdan bir bk olmayacağını anllayıp sahip çıkmış.

Bu şaka mı ya, ne demek çocuklu kadın istemem, kendin çocuklusun?? Kendin çocuklusun? Haaa çocuğu atıp gitmişti değil mi bu beyzade :sinirli: Ölen kadına da çok yazık, Allahtan anneanne bu adamdan bir bk olmayacağını anllayıp sahip çıkmış.
O durum biraz farkli cocugun annesi oyle istemis adamin kendi ailesi cocugu rezil eder diye adam da kadinin söylediğini vasiyet kabul etmis o konuda dedigim gibi cocuga üzüldüm ve is ciddiye binse evlensek falan alabilirdi o konuda sorun cikartmazdim. Fakat bu sözü bende tereddütlere sebep oldu demek ki ben de kendisi gibi kocasini kaybetmis cocukla.ortada kalmis olsam umursamayacakti. Ee ben neden umursayayim dimi ama!

O durum biraz farkli cocugun annesi oyle istemis adamin kendi ailesi cocugu rezil eder diye adam da kadinin söylediğini vasiyet kabul etmis o konuda dedigim gibi cocuga üzüldüm ve is ciddiye binse evlensek falan alabilirdi o konuda sorun cikartmazdim. Fakat bu sözü bende tereddütlere sebep oldu demek ki ben de kendisi gibi kocasini kaybetmis cocukla.ortada kalmis olsam umursamayacakti. Ee ben neden umursayayim dimi ama!

Korkunç bir zihniyet daha fazla yazmicam. Toplum kadınlarına yazik gercekten böyle ayıları insan sanıp muhattap oluyorlar🙄

Kıyamam, kadın ne kocasında ne de kayın ailede umut görmüş, giderayak çocuğunun yerini yapmış.

Adamın nasıl berbat bir ailesi varsa artık zavallı kadın çocuğunu kendi ailesine emanet etmiş.

Kıyamam, kadın ne kocasında ne de kayın ailede umut görmüş, giderayak çocuğunun yerini yapmış.

Adamın nasıl berbat bir ailesi varsa artık zavallı kadın çocuğunu kendi ailesine emanet etmiş.
Arkadaslar adam kendi de soyledi benim ailemde rezil olurdu diye. Çünkü adam da kadinin ailesine saygi duyuyor ve begeniyor hayat tarzlarini. Cocugum icin en guvenilir yer dedi. Cocugu teyzesi kurslara gonderiyormus birebir de ilgilendiklerinden cocugun mutlu oldugunu söyledi.
Adamin ailesinde anne baba ölmüş kardesler evli herkes bir yere dağılmış o yuzden de annenin ailesi sahip çıkmış.

Arkadaslar adam kendi de soyledi benim ailemde rezil olurdu diye. Çünkü adam da kadinin ailesine saygi duyuyor ve begeniyor hayat tarzlarini. Cocugum icin en guvenilir yer dedi. Cocugu teyzesi kurslara gonderiyormus birebir de ilgilendiklerinden cocugun mutlu oldugunu söyledi.
Adamin ailesinde anne baba ölmüş kardesler evli herkes bir yere dağılmış o yuzden de annenin ailesi sahip çıkmış.

Hem anne hem baba hayatta olmasaydı ailelerden birinin sahip çıkması mantıklı olurdu. Ama babası hayatta olan bir çocuğun bu şekilde büyütülmesi çok üzücü. Aile ne kadar ilgilenirse ilgilensin eksik hissediyordur. Ama bu da çok iyi bir işaret olmuş adamın niteliği (daha doğrusu niteliksizliği) açısından.

Hem anne hem baba hayatta olmasaydı ailelerden birinin sahip çıkması mantıklı olurdu. Ama babası hayatta olan bir çocuğun bu şekilde büyütülmesi çok üzücü. Aile ne kadar ilgilenirse ilgilensin eksik hissediyordur. Ama bu da çok iyi bir işaret olmuş adamın niteliği (daha doğrusu niteliksizliği) açısından.
Evet benim acimdan da bu bir faktordu sadece gozlemlemek istedim. Daha baştan falso verdi

Az önce tartıştık
Yeni konu mu acsam diyordum
Tartisma konusu da cok basit bir sey
Istemedigi cevap gelince hemen iyi geceler diyip konuyu kapatiyor ben de acikca net oldugumu net olunmasıni istedigimi soyledim tamam seni yormayayim iyi geceler dedi.
Kendi isteklerini belirten ve bana kendi dusuncesini empoze etmeye calisan biri
Bir de bana iletisim dersi vermeye çalışıyor ama hep kendini overek 😀 valla ugrasmaya degmez gibime geliyor
Ben uğraşmazdım bacım valla zaten yorumları da okudum bebesini de bırakmış yanına alsa bi dert almasa bi dert bundan olmaz bekar kız bakacaklarına aynı şartlarda olan hanımlara baksalar daha iyiymiş ben şahsen istemem evlenmiş birini çocuğu olmasa bile

Şu bile yeterli sebep bence bu meselenin kapanması için. Paşam kendisi çocuklu, ama evlenirken çocuksuz kadın kriteri var. Siz çok sabırlı bir insansınız sanırım. Ben o noktada dayanamaz "sen zaten kendi çocuğuna babalık yapamamış bir denyosun, emin ol hiç bir kadın senden babalık beklemez" derdim.
Ağzına sağlık derdik biz de :)

Yani bence de... bir de adamin herhangi bir duzeni/rutini yok. Bana senin hayatin duzenli dedi evet ama uymak da istemiyor beni gece de insanlar arar ben de ararim o samimiyetim.var dedi ben aramam aranmasindan da hoslanmam gecenin belli saatinden sonra yapılan aramalar hayirli olmaz dedim kuralcisin dedi.
Tereddüt ettigim durum da bana ben cocuklu bir kadinla evlenmem netim dedi ama kendi cocuklu ve benden ozverili olmami bekliyor oyle bir dunya yok kusura bakmasin. Bastan benim de bir hayatim ve duzenim oldugunu soyledim.ve oyle gece yarıları konusmalarini hos karsilamadigimi belirttim. Ben panik olurum mesela gece 3te telefon çalsa birine bir sey mi oldu diye
Hadi canım hadi ikili sen çocuk bakıcısı arıyorsun kendine evlenirseniz bekar gibi
Hayatına devam edecek bay denyo uğraşılmaz bunla şutla gitsin cano

Bu erkekde şapşaletto çıktı... Şaşırdık mı tabiki hayır... Bebikim sakin üzülme bu dallama iyiki kendini şimdiden belli etmiş ya sana farklı davranıp evlendikten sonra bu yüzünü gösterseydi... Sonra daha yüzyüze gelmişsiniz sen okeyim dememişsin daha evlilik teklif etmemiş... Gece aramalar yok şartlarını belirtmeler... Ay çok sınır oldum ayağımdaki terliği fırlatıyorum keltoş beyinli herife... Geceleri uykusu tutmuyorsa gitsin çocuğuyla ilgilensin yorgunluktan horul horul uyur... Bencil ukala biri...

Bide çocuklu kadın istemiyo hasbam... Sanki çocuğu olan kendi değil... Bence kadınlar çocuklu adam istememe hakkına sahip ama erkekler böyle bi hakka sahip değil... bu konuda beni bencil bulan hemcinslerim de olabilir onların kocişkocu olduğunu erkeksiz yaşayamadıklarını düşünüyorum... Çünkü o kıllı bacaklar evin düzeniyle çocuk bakımıyla bir kadın kadar uğraşmıyorlar... Hayat müşterek de olsa bir kadın gibi olamazlar... O nedenle kadının kararı isteyip istememek ama erkeğin kendinin çocuğu varken çocuksuz kadın istemesi ben ruhsuzum cimriyim sorumluluk sahibi değilim... çocuk olan benim beni pışpışla dimek istiyo...😂 onu pışpışlıycak biriyle mutluluklar dileriz.

Kendisi tanışmadan annesine göstermesi aşırı aileci bir adam olduğunun sinyali. Bu adam annesinin onayıyla evlenir, tüm evlilikte de annesinin ağzına bakar. Direkt elemekle doğru davranmışsınız tebrik ederim

X