Fikir Fırtınası Yapabilir miyiz ?

Kadının çalışması taraftarıyım ben.ihtiyacı olsun olmasın kendi geleceğini garantiye almalıdır.ekonomik özgürlüğü olan kadının daha çok söz sahibi olduğunu düşünüyorum.yarının bizlere neler getireceğini kimse bilemez.

Çalışmak evli ve çocuk sahibi kadın için ne zordur çok iyi bilirim.yükünüz iki kat artmıştır.eşlerimiz yardımcı olsada bütün yük yine bizim üzerimizde.onların yardımları tabi bir derece alıyor yükü üzerimizden.ama çalışan kadın evini,çocuklarını,eşini,gezmesini,misafirini bir şekilde yola koyuyor.daha bir düzenli oluyor sanki.ne kadar zor olsada ben kadının ekonomik özgürlüğü olmasından ve sosyal olmasından yanayım.sevgiler

Sanırım yazacaklarımız bukadar, eklemek isteyenler fikirlerini okuyarak eklerler.

Peki "Hayat Müşterek" diyoruz.

O zaman bu ortaklıkta yaşadıklarınızı, yaşamadıklarınızı beklentilerinizi paylaşalım hanımlar.
Sadece çalışan değil, ev hanımlarınıda katıyorum işin içine, ben hatta herzaman
eşlerin (kocaların) hanımlarını sosyal güvenlik çatısı altına almalarını isterim. Nede olsa onlarda emekli olmalı ve çalışmalarının karşılığını almalılar. Bu konuda da fikirlerinizi bekliyorum.

Ben de kadının bir sosyal güvencesinin olmasından yanayım ve bu konuda çevremdeki hanımları hep çalışmaya teşvik etmişimdir.Ama bazı hanımlar var bunlar kocalarını sigorta olarak görüyorlar.(Nasıl olsa zengin,mal mülk çok,torunlarıma bile yeter)diyenleri napcaz canım.

Çalışıyorum, bundan dolayı da mutluyum.

Ama sırf eşimin ağzına laf vermemek için o kadar çok yoruluyorum ki sağlığım olumsuz yönde etkileniyor.

Para istemiyorum, iş istemiyorum. Çocuklarla da ben ilgilenirim, razıyım.

Ama birileri de benimle ilgilensin istiyorum. Bazılarınıza komik gelebilir. "Kadın 40 yaşına gelmiş, hala ilgi bekliyor." diyebilirsiniz. Oysa ilgi ve sevgi insana her konuda doping etkisi yapıyor arkadaşlar.

Kendimi en tahammülsüz hissettiğim anlarda bile, eşimden gelecek bir tatlı söz ya da anlamlı bir bakış, bir göz kırpış beni anlatamayacağım kadar çok motive ediyor hayata...

Sorun, bunu sık yaşayamıyor olmam. Erkekler nedense ilgi ve sevgiyi dirhem dirhem sunmayı tercih ediyorlar.

Sanırım çabuk bitecek diye korkuyorlar...

Çok hoşuma gitti,bayıldım anlatışına:dance::dance:

Anuşka,bazı erkekler ilgisiz olabiliyor,ne yaparsan yap değişmiyorlar,onu böyle kabul edeceksin sanırım.Halbuki tatlı bir söz söyleseler neleri eksilir acaba?

dur daha yaşında ne varsım gençsin canım genc her kadın gibi tabiki seninde sevgiye ilgiye ihtiyacın var ama malesef bizim erkeklerimiz bu konuda pek yontulmamış o işte bize düşüyo 7 yıldır uğraşıyorum anca anca eh işte birazcık o yüzden oğluma her seferinden ilgili ve şefkatli bir insan olmayı aşılamaya çalışıyorum, bende ah almayayım diye:mymeka: öyle bi daha da duymayayım 40 yaşına falan gelmiş gibi laflarklava: herhalde bizlerin ruhları hasastır 40 neki 80 de olsak pisicik gibi olmayı severiz biz

ben evli olsam bende çalışmak istemem şahsen eşim olacak kişi bana bakmak zorunda niye kendimi harap edeyim canım

Akşam haberlerde izledim.Bir kavga bir kıyamet,lise talebeleri birbirine bıçak çekiyorlar.Öğretmenler korkudan yanaşamıyor.Neyse polis geliyor müdahalesini yapıyor.

Şimdi sorarım sizlere,Neden çıkıyor bu kavgalar?Hani hoşgörü,saygı,sevgi,insanlık.Neler oluyor gençlerimize,bizlere?Neden bu sinir,stres?Ve böyle haberleri seyredince çok üzülüyorum.Sizlerin fikri nedir bu konuda?

Eğitim şart diyeceğim ama bu anlattıklarının bir eğitim kurumunda yaşanmış olması çok ayıp. Bu nedenle şimdilik ses çıkarmayayım daha iyi...:çok üzgünüm:

Çocukları eleştirmeden önce kendimizemi bir bakmamız lazım? diye düşünüyorum.Öncelikle aileler çocuklarına temel bilgileri vermeleri gerekiyor.

Bence gençlere,hedeflerinin,ideallerinin olması gerektiğini bıkmadan usanmadan anlatmak ve onları bu konuda da desteklemek gerekir.Sözlü motive etmek lazım.
Her fırsatta dürüstlüğün önemini,saygının,sevginin hayatımız da olması gerektiğinin ne kadar önemli olduğunu anneler babalar evlatlarına bunları anlatsalar,gençler etraflarına da daha bir gülen gözlerle bakarlar.

Tabiiki heros sadece anlatmakla olmaz,onlara güzel örnek olmak gerekiyor.Temel de iyi bir insan yetiştirebilmek için,aile içi davranışlar,konuşmalar,ebeveynlerin birbirine karşı sevgileri saygıları seyredilen tv programları bile evde yetişen çocuklar için çok önemlidir.Tek temel bilgileri vermek yeterli değil tabiiki.Hayatın anlamını hem anlatıp hem de davranışlarla göstermeliyiz.

Kendimden pay biçiyorum, ortaokul ve lise yıllarımda beni anlamadıklarında ailem yada benden yaşça büyüklerim, şunu derdim bunlar hiç mi genç olmadı ? Bu yaşlardan, devirlerden geçmediler mi ?
Şimdi anlıyorum ki herkesin gençliği devri farklı, farklıymış. Bize göre, bizim zamanımızda istediklerimizi, imkanları onlarda görüyoruz ve daha ne istiyorlar diyoruz. Ama onların nasıl bir ortam yada tabiri caizse kurtlar sofrasında olduğunu bilmiyoruz. Herşey o kadar farklı ki inanın onları peşinden koşarak yada dizginliyerek koruyacağımızı düşünmüyorum. Bir yiğenim var 11. sınıfa gidiyor, bizim yanımızda eğitim görüyor. Ona hep şunu aşılamaya çalıştım, önce okul, herşeyin zamanı var ve ne olursa ol bizimle paylaş herşeyi anlat.
Şimdiye kadar sorun yaşamadık ailesi yanında değil bizimle ama üzmedi hiç bizi.
Bence ne olursa olsun yanında olduğunu hissetirmek ve güven vermek önemli.
Tabii ki arkadaşlarını çevresini tanımak gerekiyor.

Evet fikirlerine sonuna kadar katılıyorum canım.Ne demişler "Ağaç yaşken eğilir"zamanında bu çocuklara bir şeyler verilmişsse her konuda sağlıklı büyürler.Arkadaş çevresi hele çok çok önemli bir konu.Ama küçük yaşta iken bunları çocuklara anlatmak gerekir.Takip edip,önlemini almak gerekir.Bu konularda öğretmen ve veli elele olması lazım.

Çocuğun kişiliği de çok önemli.Bazı çocuklar karşılarındaki iyi örnekleri benimserken ,bazıları nerde kötü bir örnek var aynısını tekrarlıyor.Siz istediğiniz kadar güzel yetiştirmeye ,doğruları öğretmeye çalışın, çevresinde kötü bir arkadaşı varsa, ondan etkilenip sizi şaşırtabiliyor.a.s

Aynen katılıyorum Özgürce ve ilâve etmek isterim ..Aynı evde aynı ana babanın terbiyesini almış kardeşlerin farklılıkları da beni hep şaşırtmıştır nasıl olur diye..Onun için kızarım anasına bak kızını ,al babaya bak oğlunu al gibi lâflara..Bu örnekler çoğaltılabilir

artıkın fikrimi beyan etmiycimmm ben yokummm fırtınadaa
tekrarr gümbürtüye gitmek istemiyimmmm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…