Fikir Fırtınası Yapabilir miyiz ?

bence imzalarımızdaki resimleri ye yazı puntolarını küçültelim.çünkü forumu çok yavaşlatıyor...

Şuanda paylaşım platformu oluşturmaya çalışıyoruz canım , sölediign konuyu zaten dile getirdik ve sitede belli krıtelere göre resim ekleme şansımız var...
Evet kazen bekliyoruz seni :kahve:

Şuanda paylaşım platformu oluşturmaya çalışıyoruz canım , sölediign konuyu zaten dile getirdik ve sitede belli krıtelere göre resim ekleme şansımız var...
Evet kazen bekliyoruz seni :kahve:

göründüğüüzere forumunuzda yeniyim cANIM,Kazeni dinleyene kadar yeni üye kazanmaya çalışsan bence forumuna çok daha faydalı olurdun.Ben başka forumda üst yönetimdeyim.Forumunuzzda kendime göre hoşuma giden yönlerinizi gördüğüm için bulunuyordum.Ama görüyorum ki,farklı boyutta fikirler var.hepiniz hoşçakalın...size bol kahve içmeler...[/B]

bu konu yalan oldu bence,bi zahmet kilitleyin..

yalan değilde malum işler güçler benim fazla vaktim olmuyor.
ama arkadaslar hepimiz kafası çalısan zeki kadınlarız fikriniz söylerseniz olur.

ben karar veremedim hangi konu olsun diye. önerilerimi okumsunuzdur sanırım. kilit konusuna gelince yetkillere düser sanırım heros.

anuşkam canım konular önerilsin, herkes ben varım diyor öneri bekleniyor.

Konu senin, ilk fikir de senden gelmeli canım arkadaşım. Bu başlığı açarken ne vardı aklında?
Ver gazı bidenem, ver gazı... Sonra da seyreyle fırtınayı...

Ben bu konuyu açarken Kadın Olmak, sorunları, anne, eş, gelin, yani o kadar çok vasıf var ki ve o kadar da sorun bunlarla ilgili tartışalım istiyordum.
Çalışan Kadın
Anne

Kardeş
Evlat,
Gelın,
Elti,
Bekar kadın,
Dul kadın,(bu yerleşik birşey aslında bence oda bekarda )
Büyükşehir Kadını,
Yöre Kadını vb. gibi

Yaşanılan sorunlar, tecrübeler, çözümler, ne yapmalıyız ?

Kadın dersek fırtına hızlı eser. O zaman kategorize edelim. Ana tema yine kadın olsun ama alt başlık örneğin "çalışan kadının karşılaştığı zorluklar" veya "çalışan kadın olmanın ağırlığı" gibi bir şey olabilir zannumca. Ne dersin?

Kadın dersek fırtına hızlı eser. O zaman kategorize edelim. Ana tema yine kadın olsun ama alt başlık örneğin "çalışan kadının karşılaştığı zorluklar" veya "çalışan kadın olmanın ağırlığı" gibi bir şey olabilir zannumca. Ne dersin?

Çalışan Kadından başlayalım ozaman, Çalışmayan Kadın yokda. İş yaşamında ki kadın diyelim.

İlkönce karşılaştığımız zorluklarla ilgili yorumlar, olaylar beyan edilebilir.
Çalışma hayatının artısı ve eksileri ile ilgili yorumlar, fikirler,
Kadına çalışma hayatından pozitif ayrımcılık yapılmalımı
Kadınlara sunulması gereken şartlar
Ücret
Sonra çözüm önerileri.

Ve sonuç

eksikler varsa söyleyin arkadaşlar.

Hatta

Kadın çalışmalımıdır ? Neden ? Niçin ? Nasıl ?

Buyrun burdan başlayalım...

Arkadaşlar en önemlisi fırtına her fikre açık ve fikirlerden dolayı eleştiri olmayacak.
Herkes fikrini söylecek. Herke her soru veya konuda bir fikir belirtecek
ilk etapta sonra karşıt fikirler olursa onlara geçilecek.
Lütfen repleri değil fikirlerinizi görelim...

İsteyen kadın çalışmalıdır.

Bu kadına değil, insana haktır. Eğer kadın çalışmak istiyorsa eşinin ona "hayır" deme hakkının olmadığını düşünüyorum. Tabii ki çalışacağı sektör konusunda eşler mutabık olmalıdırlar.

Erkeklerin bu konuya karşı olmalarının en büyük gerekçesi, ya "Paraya ihtiyacımız yok." ya da "Evi ve çocukları (aslında ihmal edilmekten korkarlar)ihmal edersin."dir.

Birincisi, iş hayatına atılmak için mutlaka kazanç gözetilme zorunluluğu yoktur. Kendine güveni sağlama, geleceğini garanti altına alma, sosyal güvence vb. nedenlerden dolayı da çalışabilir insan.

İkincisi, nice çalışmayan kadın biliyorum ki evini, eşini, çocuklarını ihmal eder. Bu, insanın yaratılışı ile ilgilidir, çalışması ile değil.

Bu konuda söyleyecek çok sözüm var ama şimdilik yeter sanırım. Tek başıma fırtına yaratmış olmayayım...

kadın istiyorsa elbette çalışmalıdır, zorlamaya karşıyım ben arkadaş ne zorla çalıştırılmaya nede zorla evde oturtulmaya razı değilim. Bizlerde biraz bilinçli olup neder ne değildir artık sorunlarımızı çözelim nolur. Boyun eğdikçe ezilmişliğimizden çok faydalanıyorlar. Biraz dik duralım kararlı olalım, yerin de ve zamanında kararlar alalım sanırım faydasını görürüz. Mesela ben, çalışmaya kendim karar verdim eşim razı anam babam akrabalarım üstüme yürüdü resmen. Vay efendim ne demekmiş çalışmak evli bir kadın çalşırmıymış, oturup çocuk yapıp onları büyütmeliymişim. Ama ben kararlı durdum karşılarında küstük müstük ama gördüler benim doğrularımı ve kabullendiler. (gerçi epey bi badireler atlattım ama) Kızlar neyi istiyor ve onu doğu buluyorsak yapalım bence sevgiler

Son 15 yılı kesintisiz olmak üzere 18 yıldır çalışıyorum. Ondan önce de okumakla meşguldüm zaten. 18 yıllık evliyim. Biri 16, diğeri 10 yaşında iki yavrum var.
Cam kapı da silerim, halı koltuk da silerim. Yemek yapmadığım gün yoktur. Hamur işim hiç eksik olmaz. Misafir de ağırlarım, gezmeğe de giderim.
Gerekirse sabah ezanında kalkarım, gerekirse sabaha karşı yatarım, yine de işlerimi bitiririm.

Neden, biliyor musunuz?

Çünkü isteyerek çalışıyorum.
Çünkü mesleğime aşığım.
Çünkü eşim, sırf egomu tatmin etmek için çalıştığımı düşünüyor ve ben ona beni eleştireceği bir zemin yaratmamaya çalışıyorum.

Bu arada çok fazla yoruluyorum ama farklı hobilerle kendimi dinlendiriyorum.
Kimbilir, belki eşim, "İlle de çalış." deseydi, bu kadar planlı yaşayamazdım...

kızlar bu konudan sonra da ergen gençlerle nasıl başa çıkılır :) ve tecrübelilerin nasihatlerini konuşalım noooolur, ben de 2 tane var ve ben kendimi camdan atma raddesine geldim artıkın

kızlar bu konudan sonra da ergen gençlerle nasıl başa çıkılır :) ve tecrübelilerin nasihatlerini konuşalım noooolur, ben de 2 tane var ve ben kendimi camdan atma raddesine geldim artıkın

Haklısın canım. Konuşulacak o kadar çok konu var ki...

Konumuzla ilgili bende fikirlerimi belirteyim;

Kadınlar bencede ne istiyorlarsa onu yapmalıdırlar, bunda hemfikirizdir tüm kadınlar olarak. Düşüncem çalışma şartları iyileştirilmelidir, çocuklar anneye ait
olarak görüldüğü için sorumluluklarının çoğu kadın çalışsa bile onun üstündedir.
Bunun için çalışan yerin kadına kolaylıklar sunması gerektiğini düşünüyorum
bizim ülkemiz için hayal belki ama olmalı.
Ben şunu anlamıyorum neden kadın heryere yetmeli, tamam belki bizim aile yapımız örfümüz ananelerimiz böyle, bir aileyse herkes yaşına gücüne göre sorumluluklarını almalı. Çevremde çalışan bazı annelerin bunları çok iyi uyguladığını görüyorum, çocukları annelerinden neler bekleyebileceğini biliyorlar ve ona nasıl yardımcı olacaklarına dair sorumlulukları var.
Oysaki anne evde olunca tüm zamanını çocuklarına ayırdıkları için aman ders çalışsınlar diye herşey önlerine geliyor ve zaman gelip yardıma ihtiyaç duyduklarında bunu göremeyince üzülüyorlar, tabii ki çalışmayan annelerden de
bunları yapan vardır.
Çalışan kadının daha disiplinli yaşadığını düşünüyorum, proğramlı eğer zaten bu şekilde yaşamazlarsa kendilerine bile yetemezler.
Kadına çalışma hayatının kattıklarının fazla olduğunu düşünüyorum, güçlendirdiğini.
Birde çalışmasını daha destekleyici unsarlar oluşturulsa hani hep avrupada şöyleymiş diye bahsedilen yardımlar olsa hayatları daha kolaylaşır elbette.

Bayanın çalışması için ilk şart bence kocanın anlayışlı olması,hayat müşterek diye düşünmeli.
Malum kadın çocuğu tek başına yapmıyor ama nedense çocuğun ev ödevlerini hep anne yaptırır. Burdan yola çıkalım eğer anne çalışıyorsa babada çocukla ilgilenmeli sadece ödevleri değil üstü başı yemeği de dahil. Sonra ev işleri sadece bayana ait olmamalı bir beyde elinden
geleni yapmalı ,tabi bu arada komşulardan gizli gizli çamaşır sersin demiyorum,light olmayada gerek yok. Bu ayrıntıyada bayanlar dikkat etmeli derim,sonra bu iş bi çıkar meselesine dönüşür.fikrim bu.

X