Fikir Fırtınası Yapabilir miyiz ?

çocuklar Yetiştirilirken Karşilarinda Model Olarak Karşi Komşunun Yada Akrabanin Mükemmel çocuğu Kistas Alinir . Bu çok Yanliş Bence çünkü O Zaman çocuk Kendi Olmak Yerine Ailesiin Beğendiği O çocuk Olmaya çalişir Ve Kendini Tanimadan Ve Sevmeden Bir ömrü Geçirir Yada O çocuktan Ve O Olmakta Nefret Eder Bu Nefretinide Hayatinin Her Alanina Yayar

kızlar bende varım bu forumda. geçenlerde gazetede okumuştum. kadınladan sorumlu devlet bakanının danışmanın sözleri şu. genç odaları ocukları aileden koparıyo. bu söze katılıyorum. aslında hayatımızda atlatığımız ufak tefek ayrıntılar hayatımızın çoğunu şekillendirebiliyorlur. hep cahil insanları suçlarız, çocuk terbiyesinden uzaklar diye, ama son zamanlarda yaşadığımız olaylarda gördükki, profösör bir annede cani bir çocuk yetiştirebiliyormuş. bence denge her konuda olduğu gibi bu konuddada çok önemli.
çocukla iletişim kurarken, onunla ilgilenirken, ona şefkat gösterirken, ona ebeveyinlik yaparken, onunla arkadaş olurken. hepsinde ayarı çok iyi kurmalıyız. ayrıca çocuk ne yaparsak yapalım ne kadar engel olmaya çalışırsak çalışalım, çok farklı şeyleri örnek alıyor kendisine . benim oğlum zamane çocuklarının çoğu gibi örümcek adam hastası. her şeyde o var.
bide şu var, oğlum 3 senedir kreşe gidiyor. biz hep şiddetten uzak tutmaya çalışıtık. en azından şiddetin kötü oduğunu ona anlamataya çalıştık. ffakat okulundaki her çocuk onun gibi değil. yani aileler sanırım bizim gibi yaklaşmıyolar olaya. ve benim oğlum bi kaç kere buna maruz kaldı. acaba bizmi yanlış yapıyoruz diyorum. bizdemi çocuğa bu tür şeyleri öğretmeliyiz. yada bu konuda nasıl bi yol izleyebiliriz. ben çocuğumun hayattı pısırık bi insan olarak kalmasını sitemiyorum ama aynı zamanda , güce güvenen bi çocuk olmasınıda istemiyorum. Çok üzgünüm çoookyasakkelime:sm_confused:

Şu bir gerçek ki zalimden alim doğar,alimden de zalim.!...Tabii ki çaba göstereceğiz. sonuna kadar,Ama olmadıysa da kendimizde hata aramak yerine sonuna kadar yine de mücadele edeceğiz..Bir insan kolay yetişmiyor!...

istemekle olmuyor çocuğun içinden gelecek biraz biraz çevresindeki örnek aldığı kişiler birazda bizlerin halve hareketleri yemek tarifi gibi oldu bir tutam ondan bir tutam bundan ama ne yapalım bazen istemediğimiz şeyleri yaşıyoruz malesef benim 8 yaşında bir kızım var görseniz okadar saygılı kibar sessiz sakin derslernde başarılı bir çocuktuki ama bu sıralar tanıyamıyorum kızımı anneye babaya bağıran cevap veren hep benim dediğim olsun diyen hatta derslerini bile umursamayan hırçın biri var karşımda geçenlerde tartıştık geçti odasına kendikendine konuşuyor deliye döndüm neden böyle oldu küçücük oyun çağındaki kızım neden bu kadar hırçın ve neden bizimle arası bu kadar kötü konuştuk. sonra öğretmeniyle konuştuk oda şikaetçiymiş sonzamanlarda derslerini aksatıyor ödevini yapmayınca yalana başvuruyormuş nedenleri düşündük birbir dökülmeye başladı kopuklukların nedenleri en çok sevdiği arkadaşı hırçın ,saygısız ,öfke dolu bir kız ondan çok etkileniyordu kızım onun gibi olmaya başlamıştı.çok değer verdiği bu arkadaşıylada kavga etmişler ve bunu kimseyle palaşamamıştı kızım.ee tabi kardeşine gösterdiğimiz fazla ilgininde rolu büyüktü ya, ben benim hatam nerdeydi bebeğe bak evin işine bak o telaş arasında zaman ayıramaz olmuştum kızıma hep sonralarım oldu isteklerinde, ya babamız her istediğini aldı ne hayırı bildi ne olmazı birden bire hepimiz ne kadarda değiştirmişiz yavrumu ama bunlar hep varolacak hayatında hep özeneceği birileri olacak ya iyi biri olmazsa ,ben bir anneyim ,eşim dörtdörtlük değilim yetişemiyorum işte bazen herşeye ona yetemediğim anlar hep olacak ,babamız ayarlıyamıyacak zaman zaman sevgisinin sınırlarını peki hep bir kalıptamı yaşayacağız şimdi hata nerde ve kimde çözemiyorum

hiç kimse çözememişki nerede hata yapildiğini çünkü gerçeklerle yüzleşmekten korkuyoruz birbirimizi suçlarsak kavgadan ,gürültüden korkuyoruz
en güzeli şikâyetlerimizi çocuklarimizla sonuna kadar konuşup halletmek
nereye kadar halledebilinirse.... Keşke demektense.

Öyle aileler tanıyorum ki her alış verişlerde, her yeniliklerde çocuklarına danışıp alırlardı
Ama karı koca birliği tam olursa başarılı olunuyor, tek taraflı olmuyor.
Çoğu aile bireyleri fikir farklılığından birbirleriyle dalaşmaktan, çocukları hiçe sayıyorlar ondan sonra da biz nerede yanlış yaptık sorularına çare arıyorlar.

Diyet konusunda kadının her zaman bakımlı , güzel olma zorlulugu varmış gibi gösteriliyor. Kadın evlenip çoluk çocuga karışınca fizikende degişince eşleri hemen başka yollara sapıyor düşüncesi hakim benim ülkemde....

Demek yine erkeklere geliyor konu diye düşüncem, ama bu erkeklerde yine kadınlarla aldatmıyorlar mı ?
İşte yine kadın sahnede.

Biz yine ne düşünüyoruz iki cepheden bakınca.
Ya işte kadın kendine bakmadı yada kocasını anlayamadı onun tek sahibi kendi sandı
Eee noldu erkek başka bir kadını sevdi yada aldattı.
Bakımlı kadın aldatılmıyor mu ?
Yada herşeyde başarılı olan kadın aldatılmıyor mu ?
Yok mesele başka bi yerlerdede biz kadınlar böyle sanıyoruz sanırım.

Diyet konusuda sadece erkekler için değil bence, bu sektörden para kazananlar
kadınları korkutmak için yada ürünlerini pazarlamak için
Kendinize bakmassanız eşiniz başka kadına gider mesajı yayıyorlar.
Bu mesajida erkek kullanmak istediğinde yeri geldiğinde raftan alıp kullanıyor.

Kadın eğer bakımlıysa ve başarılıysa da bu sefer kadın eşine zaman ayırmıyor oluyor.
Kendi işiyle meşgul erkek ondan yaptı deniliyor.

Bunlar erkek yönetiminin sonuçları bide tabii ki önemli değerlerin unutulmasından ve yozlaşmasından ileri geliyor.

Bir diyet konusu bu kadar yerlere çekilir dimi ne çektim ama .))

Diğer konu çoçuklar ise ya biz kadınlar hep birşeyleri hayatımızın odağı yapıyoruz.
Halbuki odak kendimiz olmalı . Biz kadınlar hep birine hizmet etmek istiyoruz iç güdüsel mi artık öğretilenmi bende anlamadım gitti Vesselam.
Benim kelamım da bu kadar şimdilik.
Fikirleri ve gözlemleri olanları bekliyorum.
Korkmayın fikir yüzünden henüz bize bişey yapmıyorlar :)

Konu herşeyi içeriyor ..
Kadın şartlanmış önce iyi kız, iyi eş, iyi anne, iyi aşçı,iyi, iyi, iyi olacaksın
Sürüp giderken, kendini unutuyor başkaları için yapıyor önceleri.. Sonraları eşe, çocuklara.

Böyle öğretilmiş Camdankalbim

X