Fikir Fırtınası Yapabilir miyiz ?

Bu fikirlere bayıldım lütfen lâfta kalmasın devam edin
Gerçeklerle yüzleşmeği öğrenmeli ve tartışmalıyız..Seviyeli olacağından eminim

diyet konusu yaratılan bir pazardır, bence kadınlara böyle olmalısın diye gösterilen hedef...

Zaten nedense bu pazarlamaların hepsi neden kadına yapılıyor anlamıyorum...
Biz bu kadar tüketicimiyiz.

Çocuk meseleside evlenirsin ve sahip olursun diye bakılıyor, aslında tam istediğin zamanda ve geleceği düşünerek alacağın bir karar olmasına rağmen, çevre etkili.
Hatta olmayanlar kendilerini cezalandırılmış hissedecek kadar, Herkesin bebeği olacak diye bir zorunluluk yok, tabii ki isteyenlere Allah versin ama.
Olmuyorsa dünyanın sonunu getirmek gerekmiyor, dünyaya gelmiş diğer çocukları sevemezmiyiz, çocuğumuz gibi benimseyemezmiyiz.
Niye kan gerekiyor! güvenmiyormuyuz kanımızdan olmayan bir geleceğe.

Diyet konusunda kadının her zaman bakımlı , güzel olma zorlulugu varmış gibi gösteriliyor. Kadın evlenip çoluk çocuga karışınca fizikende degişince eşleri hemen başka yollara sapıyor düşüncesi hakim benim ülkemde....

Kendi kanımızdan olmayan gençlige neden güvenmiyoruz çok güzel bi cümle. Herkez bu dünyaya evlat getircek diyede bi kural yok önce gelmiş olan gençlige sahip çıkılmalı

kızlar bence akşam kazenle konuşup belirlemek lazım yani bir bölüm açılıp tartışma için bölüm oluşturulsa belli bir yöneticisi olsa o bölümün fikirlere müdahele etmese ama gerginlik ortamında müdahelede bulunsa nasıl olur :)

Evet elif abla,konuşup hayata geçirelim bu fikri..Ama seviye ve tartışma şiddeti dozunda,ayarında olmalı..

Bende simdi farkettim bu konuyu.
Öneriyi getiren ve gelistiren arkadaslara tesekkür ediyorum.

Destekliyorum önerinizi kendi adima, böyle bir ortamda elimden geldigince de düsüncelerimi sizlerle paylasmak isterim.
Özelde kadinin sorununu bireysellikten cikarip toplumsal boyutta incelemek, düsünceleri tartistirmak, cözmek haddimiz degil ama belkide cözüme katkida bulunmak, amac buysa eger bende varim.

Burda bundan sonrasi icin nasil bir yöntem izleyecegimiz konusunda bu baslik altinda öneriler gelistirebiliriz diye düsünüyorum; sekil, bicim cikarsa öneri dahada zenginlesir.

Elifimin söyledigi gibi önce izin sonra yerimiz olur.

Sevgilerimle...

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim, burda herşeyi paylaşıyoruz. Paylaşırken hepsi havaya uçmasın bir ortam yaratıp fikirlerde üretilim, özelden tüzele, tüzelden özele,
artık nasıl bir yöntem ve yol izleyeceğimize hep beraber
karar vereceğiz. Ben kendi adıma ortak fikirlerin ve ekip çalışmasının daha güzel sonuçlar getireceğine inanmışımdır. Bir alan oluşturacaksa hepimizin fikirlerinden oluşsun.
Özde demek istediğim kadınlar, dünya , hayat vb. gibi konularda, sorun olması gerekmiyor, sadece bunlar üzerinde düşünüp fikirlerimizi paylaşalım ve herkesten kendi heybemize bir zerre alalım diye düşündüm.
Hani zaten paylaşım yapıyoruz birçok konuda denilebilir, tabii ki. Benim önerimin farklılığı, üretim amaçlı yani bir kısır döngüye neden olmadan fikirler eleştirilmeden herkes konu üzerinde yorumunu yapması.
Dediğim gibi bunu KK'mıza ne şekilde adapte ederiz, düşinelim. Ne demişler bir beyinin nesi var iki beyinin daha çok kıvrımları var.

Hatta şöyle bir uygulama olabilir. Bu foruma herkes gelişigüzel giremesin. Sadece isteyenler foruma girebilsin.

Kazen bize iş verğcekti , bekliyoruz bakalım. Benim de işlerim vardı ses etmedim pek. Kazen hatırlarsan seviniriz.
Yok olmadı, ben , forum- yönetim- üye, şeytan üçgeninde fırtına kopartmak istiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…