Fibromiyalji, hep beraber dertleşelim, paylaşalım

amin canım inşallah regli olunca bir gidicem ilaçtanda bahsedecem drye bakalım

Merhabalar, foruma yeni uye oldum mesaj yazabilmek icin. Uzun zamandir cektigim agrilar ve semptomlar (12 saat bile uyusam da uykulu olma, tum vucutta bazen alevlenen agrilar, hassas nokta dedikleri noktalarda agrilar, surekli bir mutsuzluk, depresyon, anksiyete, ibs) sebebiyle daha once universite hastanesine gitmistim. Dahiliyede yapilan tahlillerde hicbir sey bulunamadigi icin romatolojiye sevk edilmedim. Ortopediye gittim bir seyin yok dendi. Bugun uc gundur devam eden bas agrim ve vucut agrilarim sebebiyle rapor almak zorunda kaldim.

En son ozel bir hastanede fizik tedaviye gittim saydigim belirtiler ile fibromiyalji olabilir dedi. ANA, RF, CK gibi testler ve hemogram testlerinde hicbir sey cikmadi. Film cekilmedi. D vitaminim dusuktu vitamin kullandim su an normal deger araligina ulasti ama yine dusuk dendi. PKOS'um var ayrica. Fizik tedavi uzmani LYRICA diye bir ilac yazdi. İlacin yan etkileri yuzunden kullanmak istemiyorum, cunku cok dikkat gerektiren bir is yapiyorum. Bu ilaci daha once kullanan oldu mu? Baska bir doktora daha gidip fikir almali miyim? Forumu okumaya calistim, spor, meditasyon ile ilacsiz tedavi mumkun mudur?

Öncelikle geçmiş olsun pilates iyi geliyor fibromiyalji ağrılarına ben baya faydasını gördüm şuan ara verildi kursa tekrar ağrılarım başladı bende ankasiyete bozukluğuda olduğu için ilaç kullanıyorum maalesef

arkadaşlar benimde sağ belimden sağ bacağama uzanan ağrı var Belim için emar Cekıldı bşy cıkmadı hafıf derece skolyoz var ama bu yıllardır var onla alakalı değil, fibromiyaljimiyim acaba ? İki haftadır hc gecmıyor doktor magnezyum verdi ama daha kullanmadım

Başka yerlerinizde oluyormu ağrı fibromiyalji genelde vücutta gezen bir ağrı türü bnm mesela kollarımda boynumda bacağımda hergun farklı bir yerim ağrıyor

Başka yerlerinizde oluyormu ağrı fibromiyalji genelde vücutta gezen bir ağrı türü bnm mesela kollarımda boynumda bacağımda hergun farklı bir yerim ağrıyor
Her gün değil ama omuzlarım zaman zaman ağrır basım bir 4ay kadar ağrımıştı şimdi geçti bunun tanısı nasıl koyuluyor önce başka hastalık olup olmadıgına mı bakılıyor mesela emar tahlil filan mı

Ben teşhis koyulana kadar baya gezdim psikiyatri kardiyoloji kalp damar beyin ve sinir hastalıkları bel emari çekildim beyin emari çekildim en son nöroloji doktoru fibromiyalji teşhisi koydu

Benim her zamanki gibi gidiyor geliyor, bir iyiyim bir kötü. Artık çocuk düşündüğümüz için ilaç almamaya çalışıyorum. en son magnimore aldım akşamları onu içiyorum. Bir de 1 yılı aşkın zamandır kullandığım melatonini kestim uykularım çok iyi değil ama alışacağım inşallah :)

Arkadaşlar o kadar iyi anlıyorum ki sizi ! 20 yıllık fizik tedavi doktoruyum ve o kadar çok fibromiyalji hastasıyla birlikte oldum ki....Çok haklısınız yazdıklarınızda. Fakat bu tedavisi olmayan bir hastalık değil. Öncelikle mutlaka bunu bilin.

Son düzenleyen: Moderatör:
İki gündür sol göğsümde batma tarzı ağrı yaşıyorum kürek kemigimde aynı şekilde nefes aldıkça ağrıyor çok endiseleniyorum
Fibromiyaljide en az 3 ay süren ağrı olması gerekir. 2 günlük ağrıda fibromiyalji olmaz. Endişelenmeyin.

O kadar iyi anlıyorum ki sizi ! 20 yıllık fizik tedavi doktoruyum ve o kadar çok fibromiyalji hastasıyla birlikte oldum ki....Çok haklısınız yazdıklarınızda. Fakat bu tedavisi olmayan bir hastalık değil. Öncelikle mutlaka bunu bilin.

O kadar iyi anlıyorum ki sizi ! 20 yıllık fizik tedavi doktoruyum ve o kadar çok fibromiyalji hastasıyla birlikte oldum ki....Çok haklısınız yazdıklarınızda. Fakat bu tedavisi olmayan bir hastalık değil. Öncelikle mutlaka bunu bilin.

2 gündür derken göğsümde ki ağrıdan bahsetmiştim fibromiyalji yi 2 yıldır çekiyorum vücudumun farklı bölgelerinde ağrılarım var değişkenlik gösteriyor bunu kastetmistim

Kopyala yapıştır yapıp instagram hesabınızın reklamını yapıyorsunuz. Doçent Doktor ünvanına sahip birinin bu kadar boş vakti olur mu gerçekten, instagrama takipçi arıyor izlenimi uyandırıyorsunuz.

Bu arada, zaten teşhis konmuş kişiler olarak paylaşımda bulunuyoruz bu konuda. Yani iki gün göğüs ağrısı olan bir insan gidip de fibromiyaljiliyim demez...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…