Fibromiyalji, hep beraber dertleşelim, paylaşalım

selam kızlar hepimize geçmiş olsunn..
market poşeti falan taşıyorumm çok ağır bir fb hastası değilim ama ağrılarım devamlı var, yağmur yağdığında soğukta iyice azıyor ağrılarım.. her gün ağrı kesici içiyordum 2.bebeği isteyene kadar şimdi çok şiddetlenirse içiyorum .. reglim de çok ağır geçiyor o zaman da başka bir ağrı kesici var onu kullanıyorum...
şu emekli olan arkadaş nasıl emekli olmuş okuyan gören var mı?
izindeyken ağrılarım farkedilir derecede azaldı, işteyken stresle artan.. sırt boyun omuz bel kalça bacak ayak el bilekleri arada koluma giren keskin bıçak gibi saplanan ağrılarr.. ne çektik yau:KK43: :/

Ben şahsen o emekli arkadaşın öyküsünü bilmiyorum.nasil yapti acaba bende ayni sekilde çekilmez bir çile.ama benim anlamadığım ben neden hep depresyondayim.tabiki evveliyati var çok cekmisligim var ama bir türlü iyilesemiyorum.anca ilaçla bir süre sakinliyorum durumu böyle toparlamaya çalışıyorum.zaten bu hastaligada antidepresan veriliyormuş sanirim maskeliyor agrilari ama birakinca gene 2.si birden nuksediyor.ben 5 ay biraktim gene patladi misal

arkadaşlar kas gevşeticiyi 5 6 gün kullanıyorum kendimi iyi güçlü hissediyorum ama bırakınca eski halime dönüyorum ..sizce kas gevşeticiyi maximum ne kadar kullanabilirim

Sanırım içinizde en çok çekmiş olan benim. 24 yıl boyunca günün 24 saati ağrı çekerek yaşadım desem abartmış olmam. Çok ağır tutulmalarım da oldu. Aylarca sırtımı doğrultamadığım, bas bas bağırtan acılar çektiğim zamanlarda... Bende o kadar ilerledi ki 3 yıl önce fıtık ameliyatı diye girdiğim ameliyattan, fibromiyalji yüzünden katılaşan kaslarımın omurgamı kırıp dağıtmış olduğu anlaşılıp, tabiri caizse kemik aşıları ve platinlerle yeni bi omurga yapılarak çıktım. Yine fibromiyaljim yüzünden platinim kırıldı, 1 yıl önce tekrar ameliyat olmak zorunda kaldım. Uzun lafın kısası ben böyle hastalığı düşmanıma bile dilemem. İçtiğim ilaçlar, anti depresanlar, ağrı kesiciler.... Hiç bişey fayda etmedi. Ama şimdi çok şükür çok iyiyim. Yeniden doğmuş gibi oldum. Doğal ürünler satan bi sayfa rastladım. Gerçi öyle çok bişey yok. İnceleyince fibromiyaljim için değil de (hiç aklımın ucundan geçmezdi :)) düzenli uyku için bi deneyeyim diyip sipariş verdim. 10-15 gün sonra ağrılarımın ciddi hafiflediğini farkettim. Şimdi ise neredeyse hiç ağrım kalmadı desem yeridir. Bu arada uyku düzenimde yerine geldi. Stresim gitti, enerjim arttı. Allah razı olsun bu ürünleri yapana da satana da diyorum. Nihayet yaşadığımı hissediyorum. Bu derdi çekenler varsa linki ..... Ben .... olan 3lü paketi kullanıyorum. Yemem içmem ama bunları hayatımdan çıkarmam. Tahtalara vuruyorum bir daha o ağrıları çekmeyeyim diye.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım içinizde en çok çekmiş olan benim. 24 yıl boyunca günün 24 saati ağrı çekerek yaşadım desem abartmış olmam. Çok ağır tutulmalarım da oldu. Aylarca sırtımı doğrultamadığım, bas bas bağırtan acılar çektiğim zamanlarda... Bende o kadar ilerledi ki 3 yıl önce fıtık ameliyatı diye girdiğim ameliyattan, fibromiyalji yüzünden katılaşan kaslarımın omurgamı kırıp dağıtmış olduğu anlaşılıp, tabiri caizse kemik aşıları ve platinlerle yeni bi omurga yapılarak çıktım. Yine fibromiyaljim yüzünden platinim kırıldı, 1 yıl önce tekrar ameliyat olmak zorunda kaldım. Uzun lafın kısası ben böyle hastalığı düşmanıma bile dilemem. İçtiğim ilaçlar, anti depresanlar, ağrı kesiciler.... Hiç bişey fayda etmedi. Ama şimdi çok şükür çok iyiyim. Yeniden doğmuş gibi oldum. Doğal ürünler satan bi sayfa rastladım. Gerçi öyle çok bişey yok. İnceleyince fibromiyaljim için değil de (hiç aklımın ucundan geçmezdi :)) düzenli uyku için bi deneyeyim diyip sipariş verdim. 10-15 gün sonra ağrılarımın ciddi hafiflediğini farkettim. Şimdi ise neredeyse hiç ağrım kalmadı desem yeridir. Bu arada uyku düzenimde yerine geldi. Stresim gitti, enerjim arttı. Allah razı olsun bu ürünleri yapana da satana da diyorum. Nihayet yaşadığımı hissediyorum. Bu derdi çekenler varsa linki .... Ben ... olan 3lü paketi kullanıyorum. Yemem içmem ama bunları hayatımdan çıkarmam. Tahtalara vuruyorum bir daha o ağrıları çekmeyeyim diye.
reklam yasak .
sana inanmıyorumda yeni bir üye 24 yıldır çekmek omurganın kırılması falan
yürüyebiliyor musun peki .
burda herkes bir çare arıyor kimseye boş ümit vermeeeee

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım içinizde en çok çekmiş olan benim. 24 yıl boyunca günün 24 saati ağrı çekerek yaşadım desem abartmış olmam. Çok ağır tutulmalarım da oldu. Aylarca sırtımı doğrultamadığım, bas bas bağırtan acılar çektiğim zamanlarda... Bende o kadar ilerledi ki 3 yıl önce fıtık ameliyatı diye girdiğim ameliyattan, fibromiyalji yüzünden katılaşan kaslarımın omurgamı kırıp dağıtmış olduğu anlaşılıp, tabiri caizse kemik aşıları ve platinlerle yeni bi omurga yapılarak çıktım. Yine fibromiyaljim yüzünden platinim kırıldı, 1 yıl önce tekrar ameliyat olmak zorunda kaldım. Uzun lafın kısası ben böyle hastalığı düşmanıma bile dilemem. İçtiğim ilaçlar, anti depresanlar, ağrı kesiciler.... Hiç bişey fayda etmedi. Ama şimdi çok şükür çok iyiyim. Yeniden doğmuş gibi oldum. Doğal ürünler satan bi sayfa rastladım. Gerçi öyle çok bişey yok. İnceleyince fibromiyaljim için değil de (hiç aklımın ucundan geçmezdi :)) düzenli uyku için bi deneyeyim diyip sipariş verdim. 10-15 gün sonra ağrılarımın ciddi hafiflediğini farkettim. Şimdi ise neredeyse hiç ağrım kalmadı desem yeridir. Bu arada uyku düzenimde yerine geldi. Stresim gitti, enerjim arttı. Allah razı olsun bu ürünleri yapana da satana da diyorum. Nihayet yaşadığımı hissediyorum. Bu derdi çekenler varsa linki ..... Ben .... olan 3lü paketi kullanıyorum. Yemem içmem ama bunları hayatımdan çıkarmam. Tahtalara vuruyorum bir daha o ağrıları çekmeyeyim diye.
Neymiş acaba bu kullandigin ürünler merak ettim.ve tabiki reklama giriyorsa özelden konusabiliriZ.

Kizlar merhaba brnim yilaardir omzumda agri vardi sol koluma gogsume sirtima yayilan kolumu agirlastiran bi agri vardi.Ara sira gelir giderdi mra girdim boyun duzlrsmedi dedi yyolladi.B4limde tutuluyordu zaman zaman fitik demislerdi.gecenlerde bi tuttu tum vucudym nereme yatsam orasi agriyodu bacagimda morluklar cikti ama boyle nir defil kahverengi 25krs buyuklugunde cok korktm doktora gittim romatiz.adan suphelendiler kaninda bisey cikmadi bu hastalik boyle yaparmi surekli heryerime sgri giriyo resmen vucudumda geziyor

Kizlar merhaba brnim yilaardir omzumda agri vardi sol koluma gogsume sirtima yayilan kolumu agirlastiran bi agri vardi.Ara sira gelir giderdi mra girdim boyun duzlrsmedi dedi yyolladi.B4limde tutuluyordu zaman zaman fitik demislerdi.gecenlerde bi tuttu tum vucudym nereme yatsam orasi agriyodu bacagimda morluklar cikti ama boyle nir defil kahverengi 25krs buyuklugunde cok korktm doktora gittim romatiz.adan suphelendiler kaninda bisey cikmadi bu hastalik boyle yaparmi surekli heryerime sgri giriyo resmen vucudumda geziyor

Aynı şikayetler bende de var. Artı fıtıkta var. Bacakta morarma olunca doktora gittim. Romatizmadan şüphelendi ama temiz çıktı. Demir düşüktü ilaç kullandım morarmalar geçti. Şimdi çok minik mırluklar oluyor diğer bacağıma da sıçradı. Altından bir şey çıkmaz inşallah.

Simdi kol
Aynı şikayetler bende de var. Artı fıtıkta var. Bacakta morarma olunca doktora gittim. Romatizmadan şüphelendi ama temiz çıktı. Demir düşüktü ilaç kullandım morarmalar geçti. Şimdi çok minik mırluklar oluyor diğer bacağıma da sıçradı. Altından bir şey çıkmaz inşallah.
Kolumdada cikiyo ama kanim normal bu ne ya dusunmekten uyuyamiyorum

selam kızlar hepimize geçmiş olsunn..
market poşeti falan taşıyorumm çok ağır bir fb hastası değilim ama ağrılarım devamlı var, yağmur yağdığında soğukta iyice azıyor ağrılarım.. her gün ağrı kesici içiyordum 2.bebeği isteyene kadar şimdi çok şiddetlenirse içiyorum .. reglim de çok ağır geçiyor o zaman da başka bir ağrı kesici var onu kullanıyorum...
şu emekli olan arkadaş nasıl emekli olmuş okuyan gören var mı?
izindeyken ağrılarım farkedilir derecede azaldı, işteyken stresle artan.. sırt boyun omuz bel kalça bacak ayak el bilekleri arada koluma giren keskin bıçak gibi saplanan ağrılarr.. ne çektik yau:KK43: :/

Evet bu başlik bana da cok iyi geliyor.Benim agrilarim daha cok yanma ve batma tarzinda oluyor ve rahatsiz edici bir sertlik.tutulmalarim da oluyor.bol bol gunesten yararlanmaya calisiyorum. dinlenmeye calisiyorum ve sitres yapmamaya calisiyorum. tamamen gecen agrilarim sitres ve yorgunluk sonucu tekrar hortladi.uzgunum.
Slm sizde de kolda olan ağrı goguse vuruyormu

Doktor doktor gezmekten bıktım artık psikolojim yerlerde fibromiyalji dendi ama ağrılarım sol tarafta daha çok olunca otomatik olarak kalp aklıma geliyor resmen kisir döngü yaşıyorum

Doktor doktor gezmekten bıktım artık psikolojim yerlerde fibromiyalji dendi ama ağrılarım sol tarafta daha çok olunca otomatik olarak kalp aklıma geliyor resmen kisir döngü yaşıyorum
ayni agrilar bende de vardi. kalp diye cok sitres yaptim ama ekg cekildi. normal cikti. kalp diye sitres yapmayin. bu hastalik her hastaliga benziyor. zaten zor bor hastalik. bir de baska hastaligim mi var diye kendinizi sitrese sokmayin. ben de aynisini yaptigim icin soyluyorum. cok yipratici oluyor.

Acaba bu hastalığı anksiyete mi tetikliyor. Ya da bu aslında vücudun anksiyeteye verdiği tepki de adını fibro mu koymuşlar.

Acaba bu hastalığı anksiyete mi tetikliyor. Ya da bu aslında vücudun anksiyeteye verdiği tepki de adını fibro mu koymuşlar.
benim doktorumun soyledigi fibro olan cogu kiside anksiyete de oldugu. ikisi birbirini tetikliyormuş. bana hem anksiyete hem fibro tanisi kondu.

fibro anksiyeteden mi oluyor onu bilemeyeceğim fakat kesinlikle anksiyetenin ağrıları coşturduğuna eminim...

Sanırım ayni durum vense mevcut.yani klasik depresyon. Ve fibro.allah sonumuzu hayir etsin

benim doktorumun soyledigi fibro olan cogu kiside anksiyete de oldugu. ikisi birbirini tetikliyormuş. bana hem anksiyete hem fibro tanisi kondu.
Çok tşkler cevabınız için bendede yaygın anksiyete bozukluğu var fibro ile ikisi birbirine karışıyor orammı burammı derken ağrılar tavan yapıyor zaten bende EKG çekildim efor testine girdim temiz çıktı ama öyle bir an geliyor ki beyine hükmedemiyorsun kalp diye kendimi acilde buluyorum Allah hepimizin yardımcısı olsun gerçekten basina gelmeyen bilemez.

Bu hastalikla ilgili bana bir fizyoterapist ekmeği sekeri ve bugday grubunu tuketmememi soyledi.bu sekilde 6 ay bir diyet yapmami soyledi.bu hem depresyon için de uygun bir beslenmeymis.bu sekilde depresyondanda yok oluyormuş
Sizin bu konuda bir bilginiz var mi

Kizlaaaarrr bana bj yardim edin fibromoyolji dedi doktor ama bacagimda ve kollarimda kahverengi sislikler cikiyor kanim temiz mr temiz napicam neden olur biyle olan varmi bi yazsin uyuyamiyorum dusunmekten

X