Fetal Dna Trizomi 21 Amniyo temiz

Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. Benim de ikili tarama yüksek riskli çıkmıştı eskişehir osmangazide fetal dna yaptırdık o süreçte tüm ultrason bulguları normaldi hiç bir bulguya rastlanmıyor downa dair. Ancak dün fetal dna sonucumuz trizomi 21 açısından yüksek riskli çıktı yanılma payı çok düşük diyorlar. Dünyamız başımıza yıkıldı. Ne yapmalıyım bu süreçte gerçekten bilmiyorum. Amniyosenteze çok sıcak bakmıyorum ne olursa olsun kabulüm diyerek ama canım çok yanıyor. Düşünmeden edemiyorum.
Mrb sonuçlarınız ne çıktı acaba

Mrb sonuçlarınız ne çıktı acaba
Merhaba. Benim 2 li tarama ve fetal dna yüksek riskli çıktı. Amniyosentez yaptırmadım. Ultrason bulguları normal. Ayrıntılı ultrasonda da herşwy normal. Sizin nasıl süreciniz fetal dna yı nereye yaptırdınız. Fetal dna yanılan çok insanla tanıştım bu süreçte. İnşallah biz de onlardan oluruz.

Merhaba. Benim 2 li tarama ve fetal dna yüksek riskli çıktı. Amniyosentez yaptırmadım. Ultrason bulguları normal. Ayrıntılı ultrasonda da herşwy normal. Sizin nasıl süreciniz fetal dna yı nereye yaptırdınız. Fetal dna yanılan çok insanla tanıştım bu süreçte. İnşallah biz de onlardan oluruz.
Mrb inşallah saglikli bir bebeğiniz olur . Benim 13 haftaya girdi burnu ve ensesi normaldi bu hafta ensesi 2.8 oldu henüz sınırda değil. Aminosentez 16 haftada yapılıyor cvs yapılacak bana keseden şu alınacak karından. Benim fetal dna sonucum trizomi 21 yuksek risk çıktı down yani. Açıkçası çok umutlu değilim ama içimde kalmasın diye cvs yaptiricam . Eğer oradadır fetal dna sonucu gibi çıkarsa sonlandırmak zorunda kalicam. Genoks laboratuvarında yapildi.

Ultrason doğruluğu %60 gibi doğruluk veriyor geçen haftaya kadar benimde ultrason goruntum normaldi ense kalinligi 13 14 haftada 3mm max 13 haftaya yeni girdi 2.8 ense kalinligi fetal dna nin %90 doğruluk verdiği söylendi

Artı bende 3 tane ağır kanama oldu 3 cusu hatta bugün oldu yatıp dinlenip progesteron kullanmam gerekli zaten başka yapılacak da bisey yok . Ama açıkçası çok umutlu değilim cvs sonucuda down olacak gibi geliyor. Moral bozukluğu üzüntüden kanama geçiriyorum. Keşke mucize olsa ben bu bebeği 6 yıl bekledim

Benim düşüncem cvs yada aminosentez yaptırın riski çok az olan testler iyi bir dr da . Down sendromu çok üzücü bir durum şüphe ile yaşamak daha kötü.

X