Fetal DNA Testi, Amniyosentez, Gebelik Sonlandırma

Lütfen cvp verin bana lütfen adamadayım aynı hastanede aynı durumları bende yaşadım Malesef sınra çocuğunuz oldumu sorun varmı nasıl yaptınız Dr unuz kim yardımcı olurmuşsunuz Allah için korkuyorum bende bebek istiyorum ama korkuyorum
Şuan da ayni durumda benim bebeğim down cvs yapildi detaylı ultrasonda da down belirtileri belirgin derecede var yaşımdan dolayı tekrar olurmu bilmiyorum Allah hepinize sabır versin. Allah evlatsız bırakmasın bizi çok acı çok zor bir durum

Yaşadığınız süreçlerin hepsini ben de yasadim. Sadece bebegimde cikan kromozom anonalisi down sendromu degildi cinsiyet kromozomu xyy olarak gelmisti, once bebegim ultrasonda cok saglikliydi ve amniyosentez sonucunun iyi cikacagini dusunuyorduk. Sonrasinda beyninde kistler, kalbinde parlaklik ve iki ayaginda da ice dönüklük olustu. Bu surede amniyosentez sonucumuz geldi ve sonuc ayniydi. Sonlandirmak durumunda kaldık. Bebegim 16 haftalikti dogum 26 saat sürdü. Fiziksel cekilen aci evet cok fazlaydi ancak bittikten sonra fiziksel hicbir sey kalmıyor. Ancak icimde yasadigim acinin kelime karsiligi asla yok. Bebegimizi 6 gün once defnettik, yuzunu gordum. Melek gibiydi. İcimde hic dinmeyecekmiscesine bir yangın var. Normal hayata dönmek istemiyorum, onun o guzel yuzunu unutmaktan cok korkuyorum hep onu dusunuyor ve icimden surekli onunla konusuyorum. Buraya neden yazdigimi sorarsaniz, benimle ayni seyleri yasayanlarla konusmak istedim. Uzun zaman olmus, görür müsünüz bilemiyorum tabii. Umarım iyisinizdir..
Suanda bende aynı durumdayım bir daha bebeğim olurmu bilmiyorum Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın. Benimde bebeğim down çıktı sadece raporu bekliyoruz üzücü bir surec Allah kimseye yasatmasin

X