Gebeliğe Hazırlık Femara kullanip hamile kalanlar ve kalmak isteyenler :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Arkadaşlar günaydın bu femara kist yapabiliyormuş ama nasıl bi kist yani yumurtaların çatlamadıgı icin mi kist yapıyo yoksa yumurtalarin çatlasa bile sonradan yine kist yapabiliyo mu.?

Femara sadece 1 kere kullandım yumurtalarım çatladı ve doktor ilişki günleri yazdı ama maalesef tutmadı adet oldum bugün doktora gittigimde rahim filmi istedi

Umarım iyi sonuçlar alırsın canım :) bende femara kullandım ama maalesef adet oldum. muayene bugun gittim doktorum rahim filmi istedi ağrısız çekiyoruz dedi ve fiyatı 450 TL sizce çekmeliyim?
bence cekilmelisin. ben de ayni senin gibi olmustum hersey olmasi gerektigi gibi ama tutmamisti. bi sonraki ay rahim filmi cekildim ve o ay hamile kalmistim.

Anladım canım peki film cekerken ağrı oluyor mu ve kaç dakika sürdü? Umarım zor bir işlem değildir
Yok canim o kdr abartılacak ağrı falan olmuyor sadece hafif rahatsız edici prosedür ve hemen bitiyor bi kaç dakika. Adet olurken çektiğimiz sancılara katlanıyoruz. Onun yanında hiçbişey. Bide benim arkadaşım turkiyede yaptırmıştı ve dediki hiçbişey hissetmedim gerçekten. Ben yurtdışında yaptırdım biraz eski teknoloji idi. Sana zaten doktorun demiş ağrısız diye. Hiç gözünde büyütme. Bebek için herşeye katlanılır ve değer.

Çok ama çok teşekkür ederim canım beni aydınlattığın için :) adetim bitince gidip çektircem inşallah tüpler açıktır :) doktorum da dedi 2 dakika sürüyor ağrısız çekicem korkulacak bi durum yok dedi

Kesinlikle korkulacak bişey yokmuş. Adetin son günü gideceksin demi? Benim tüpler açık çıkmıştı ama yinede film çekildikten sonra o kullandıkları sıvı ilacın etkisi ile icim baya temizlendi sanirim. 4 gün boyunca kahve rengi akıntı gelmişti ve çok sasirmistim ne çok şey cıktı icimden diye. O içeriye gönderdikleri ilaç da çok iyi geldi bana.

İnşallah benim içinde iyi olur canım... Adetim bittikten sonra gidip çekeceğim canım... Sen film cektikten sonra doktorun nasıl bir tedavi uyguladı.? film cektikten ne kadar süre sonra gebe kaldın.?

Canım ya bişey soracam sana hatırlarsan tabi bende femara kullandım bu ay 6 gün doktorum tatilde olduğu için kontrole gidemedim öyle kaldı sana sorum ise femara bitikten kaç gün sonra yumurtlama gerçekleşti

Canım ya bişey soracam sana hatırlarsan tabi bende femara kullandım bu ay 6 gün doktorum tatilde olduğu için kontrole gidemedim öyle kaldı sana sorum ise femara bitikten kaç gün sonra yumurtlama gerçekleşti
Canım ben femara kullandım geçen ay 5 gün kullandım günde 2 defa 25 temmuzda kullandim 29 temmuzda bitti ve 8 agustosta doktora gittiğimde çatlamışlar dedi 18 mm olunca çatlıyorlar yani benim yumurtalar 10 günde çatladı... Femara gerçekten kaliteli yumurta oluşturuyor

O zaman ilaç bitikten sonra 10 gün içinde yumurtlama olur herhalde canım değerlendireyim ben bu günleri

O zaman ilaç bitikten sonra 10 gün içinde yumurtlama olur herhalde canım değerlendireyim ben bu günleri
Evet canım 2 günde bir iliskiye dikkat edin yumurtalar çatlayınca 12-24 saat canlı kalabiliyor yumurtalarının çatladıgı günü iyi değerlendirirsen gebe kalma şansın oldukça yüksek :) doktorum bana yumurtam çatladığı gun 2 gunde bir ilişki yazdi mesela benim yumurta carsamba gunu çatlamışlardı carsamba cuma pazar ve salı günleri birlikte olmuştuk ama maalesef bende tutmadı adet oldum ve doktorum şimdi rahim filmi istedi tüpler açık mı kapali mi ona bakacak. umarım femara sende işe yarar canım :)

Biz her gün yapmaya özen gösteriyoruz şuan canım ovülasyon testi de Yok yumurtlama gününü kaçırırız diye bu ayda böyle olsun dedim bakalım inşallah Rabbim hepimize nasip eder tez vakitte

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…