Gebeliğe Hazırlık Femara kullanip hamile kalanlar ve kalmak isteyenler :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ben Gonal F 75 ignesi kullandiktan sonra sag tarafimda 2 tane 50mmlik kist olustu ve o ay hamile kaldim. Doktora kist gebelik icin tehlikeli degilmi diye sordugumda tam tersine gebeligi destekleyen Progesteron hormonu o kistler sagladigi soyledi. Ve 3 ay icinde kendiliginden kaybolacaklarini soyledi. Bu kistler genelde yumutrladiktan sonra olusuyor demislerdi bana daha tedavi surecindeyken. Gecen hafta muayenemde 1 i tamamen yok olmus, dgeri cok kucuktu.

Kızlar ben bu ilacı aldım ama nasıl kullancam bilmiyorum doktorada sormadım hergun bir tane iccem ama kaç gün iccem sonra ne yapcam bi aydın beni ya

Teşekkür edrim cevabınız için kist varken gebelik tehlikeli tedaviye ara verilmeli diye duymuştum kafam karisti rahatlattiniz beni

Adetin 3. Yada 5. Günü baslatiyorlar. Söylemiş olması lazım. Günde 1 defa sabah içeceksin ilacı.
O an farkli bi soru sordum doktora devam etmedi anlatmaya benimde aklıma gelmedi eve gelince eee ben bunu nasıl yapcaktim diye kaldim şimdide araştırıyorum

Teşekkür edrim cevabınız için kist varken gebelik tehlikeli tedaviye ara verilmeli diye duymuştum kafam karisti rahatlattiniz beni
Bende de ayni korku vardi. Hatta bi arkadasim hamile kaldiginda kist olustugu icin acil ile hastaneye kaldirilip amelyat olmustu ve sonrasinda bebegi dustu. Ve Bende de korku yaratmisti kistlerimin olusu ve doktoruma gebelik icin tehlikeli degil mi? Benim arkadasimda Boyle Boyle olmustu dedigimde hamileyken amelyat yapilmamasi gerekirdi dediler. Belki agri sizi yapabilir ama tehlikeli degil demisti. Agri da cok hissetmedim diyebilirim ama bebege bisey olacak korkusu vardi hep. Hatta 6 haftada lekelenmem olup doktora gittigimde bile progestan yazmadilar bana dinlen gececek diye. Iste o ihtiyac olan progesterone hormonunu kistler sagladigi icin. Alhamdulillah 3 gunde gecti lekelenmem de. Ben kendi tecrubemi anlatiyorum ama siz yinede doktorunuzu dinleyin.

yok hayır baktı kıst var dedı femara verdi 6 gun kullndım 3 öğün gittm catlatma verdi 3 ay dene olmazsa gel dei gıtyım tekrardan simde doğm kontrol verdi kıst olmaması ıcın dıane 35

Valla canım dr.lar kist gördüklerinde yumurta geliştirici ilaç vermezler, kistlerde büyür çünkü ilacın etkisiyle.
Nasıl bir tedavi şekli olduğunu anlayamadım ama günde 3 femara çok geldi bana. Ben günde 1 içtiğim halde 11. gün yumurtam 22-24 mm e ulaşmıştı.
Demek kistler adetle atılmadı ki dk hapı verdi sana.
İmkanın varsa dr.unu değiştirmeni öneririm.

yok kıstler gıtmıstı femaradan sonra ondan sonra iğne verdi . od aetkılı olmadı ve femara bana cok kılo aldırmıstı. fazla kullndm ondan galıba . siz de kullandınız mı pkı

yok hayır baktı kıst var dedı femara verdi 6 gun kullndım 3 öğün gittm catlatma verdi 3 ay dene olmazsa gel dei gıtyım tekrardan simde doğm kontrol verdi kıst olmaması ıcın dıane 35
Canim bana da sanki cok vermis gibi geldi, Ben gunluk yarim tablet kullanmistim 5 gun ve zamaninda yumurtlamistim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…