Köfteler Fellah köftesi(resimli)

Ay yoğurtlusunu ilk defa duydumm,bilmiyodum.Bizim buralarda genelde ıspanak soslu yada maydonoz soslu yaparlar.Bide yoğurtla deneyelim bakem benneyaptımki

Ay bayılırım ben bunaaaa ne zamandır yemedim :1no2: Canım çekti :çok üzgünüm: Ben yoğurtlusundan yemedim ama galiba sadece salça ve bol maydonozlu bir sos yapıyolardı. Neyse her türlü yerim biri yapsa da beni çağırsa izmirdeyim ben duyurulur :roflol:

severim de sırf bulgur midemi rahatsız ediyorr eline sağlıkk arkadaşımmmmmmm

fellah körtesini bende çok seviyorum ,eşim sevmediği için yapmıyorum..ama bu resimli görüntüden sonra kim tutar beniiiiiiiiiii..ben fellah köftesini yuvarladıktan sonra ortasına serçe parmağımla hafif bastırıp çukurluk veriyorum ki yoğurt ve sos içine iyice girsin diyee. ellerine sağlık teşekküler paylaşımın için...a.s.

ya bu saatte gösterilirmi bu resim vala canım çekti acıktım bişe yememek için direniyorum zatenCADIARZUyarın hemen yapıcam eksik malzeme olmasa şimdi yapardım:dance:

cilekkk ellerine emeğine sağlık
annecim hep yapar.evlendiğimden beri ben yapmamıştım.
cumartesi annemler evime akşam yemeğine gelecekler
şaşırtayım onları bakem
iyi bir afeeeeeeeerin alırım sanırsam:))))))))

cilekkk yeni evli olunca insan malum
pek aram iyi deil mutfakla.
tarifi yazınca aklıma geldi sana sorayım istedim
bulgur hamurunu yapıp haşlamadan yada haşladıktan sonra difirize atsam acil misafirde sos hazırlayıp sunsam nasıl olur ki
denedin mi hiç

d.bakırdayken en çok bu ve içli köfteyi yaptırırdımm arkadaşlara elazığlı bir arkadaş acaip güzel yapardıı

d.bakırdayken en çok bu ve içli köfteyi yaptırırdımm arkadaşlara elazığlı bir arkadaş acaip güzel yapardıı

canim benim bizde fellah köftesi yapilinca buzluga aticak kadar kalmaz bile:)
hic denemedim ama cig köfteyi koyardi annem bazen..haslamadan koyardi
dagilmazdi hic cikarip haslanirken..belki buda öyle olabilir..

canim benim bizde fellah köftesi yapilinca buzluga aticak kadar kalmaz bile:)
hic denemedim ama cig köfteyi koyardi annem bazen..haslamadan koyardi
dagilmazdi hic cikarip haslanirken..belki buda öyle olabilir..

benim gibi evlenip mutfağa alışan birisi için müthiş bir destek ve paylaşım
haftasonu davetimde yaptım ve sonuç
tek kelimeyle MÜKEMMEL!!!
herkes herkeeeeees beğendi
senin sayende iyi şaşırttım ailemi
hatta hayatımda ilk kez tarif bilem verdim :)))))
tarifinin 2misli yaptım ve yarısını haşlamadan difirize attım
eşimin yoğun isteği :))))))))) üzerine bu akşam haşlayarak sos yapıp gene yedik
sonuç gene MÜKEMMELDİ
tabi eşim difiriz olayını bilmiyor,kısa zamanda nasıl yaptın,harika harikasın coşkusuyla afiyetle yedi:))))))
sevincim ve mutluluğumdaki katkınızdan dolayı tekrar teşekkür etmek istedim
çok ama çooooook saol cilekk

a.s.

canim benim cok sevindim tarifi begenmenize..

bende hafif beceriksiz olarak suan cok mutluyum tarifimin begenilmesine:)naniknanik

canim benim cok sevindim tarifi begenmenize..

bende hafif beceriksiz olarak suan cok mutluyum tarifimin begenilmesine:)naniknanik

lütfen canım
beceriksizlik te elime kimse su dökemez:hooray:
birinciliğimi kimseye kaptırmam bilesiniz
hem tarif alan benken mütevazi olmayın lütfen buna dayanamama.s

sağlıkla sıhhatle huzurlu sevdiklerinizle beraber çooooook mutlu bir ömür sizinle olsun

sevgilerle

a.s.

Arkadaslar valla burada gorunce hic usenmeden kalkip yaptim simdi...ve buzluga attim 2 gun sonra misafirlerim var:1rolleyes:
Ben cok begendim 7 tanesini suda haslayip sarimsak soslu yogurtla yedim cok lezzetli deneyin derim :1closedeyes::1closedeyes::1closedeyes::1closedeyes:

vallahi kıslar allah razı olsun ne zamandır canım isteyip duruyodu bu bizim oraların yemeğini kendimde hataylıyım ama bi türlü beceremiyordum bunu yapmasını sayenizde gaza geldim akşamın şu saatinde yapıp yedim hepinize afiyet olsun...tarifi verenin elleri dert görmesin..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…