Farkındayım

cakil80

21.09.2018 hedef 80
Kayıtlı Üye
29 Mart 2009
9.738
45.350
Gece saat 3 oldu ve ben yediklerim yüzünden uyuyamiyorum. Midem yanıyor ve nefes alamıyorum. Uyuyamayinca mutsuz ve gergin hissediyorum kendime bunu neden yapıyorum diye düşündüm şişman ve asosyal 5 yıl daha geçirmek istemiyorum. Yeni kazandığım ve beni şişmanlıktan herseyi mercek altına alıp 4 ayda 30 kilo vermeyi hedefliyorum. Amacım eski kilomda yaşamak. Yemenin sonu yok ...
Başlangıç
Kilo 96
Yas 36
Ileri derecede yağlı bir karaciğer
15 dakika hareket edince yorulan bir beden
Çok rahat bir kanepe ve tv :KK42:

Seni anliyorum, arada kendiyle yuzlesip birseylerin farkinda var guzeldir.
Sana isteri. , gercekten 30 kilonun sebebi sadece yemek mi ?
Peki zayiflama kararini ilk defa mi aliyorsun , alip alip devamini getiremiyormusun ?
Ve son olarak 30 kiloyu kac ayda aldin ki 4 ayda vermek istiyorsun?

Eger kabul edersen hedefine ulasmak icin sana yoldas olmak isterim.

9 yıl önce 50 kiloydum çok hareketli bir hayattan asosyal bir hayata geçtim. Hızla kilo aldım ve farkına bile varmadim. Farkettigimde çok kilo almıştım ve ara ara diet yapsamda hayatımı degistirmezsem yada düşünme tarzimi kilolar 4 ayda geri geldi. Bunun için 4 ay hedef koydum. 4 ay kendimi sıkı takip edip neden surduremedigimi bulacağım. Kitaplar programlar hersey birseyler söylüyor. Peki benim vücudum bana ne söylüyor hayatım nasıl bir aynaya bakmak istedim kıyas yapmak.
Makarnayi çok severim ve nerdeyse 1 paket makarna pişirir yerim. Bugün yine aynısını yapacaktim. En büyük tenceremi aldım ve farkettim son 5 yılda aldığım tüm Tencereler büyük. Eskiler küçük. Eski tenceremle Makarna paketinin 1/4 unu pisirdim. Yine tencerenin yarısı ile doydum. 1 pakette pisirsem yarısı olacaktı şimdide yarısı oldu. Farkındalık 1 ben porsiyon boyutumun farkında değilim.
Arkadaslarlayemege gidiyoruz hiçbiri yemeğini bitiremezken ben hepsini bitiriyorum. Onlar çok rahat sohbet ederken ben yediğimi hazmetmek için savaş verip o günün tadını çıkarmıyorum.

Bende seningibiyim aslinda bazen oyle anlarim oluyor ki boyle tika basa karnimda siskinlik hissetmezsem tatmin olmuyordum. Yani yemem yamamen piskolojik.
Ben 3 yıl önce ye dur ye diyetine başladım. Çok güzel sonuçlar elde ettim
Kısaca özetleyeyim yedigimgünler sınırsız istediğimi yedim iste bir tencere makarna olsun ister bir tepsi baklava yediğim günler oldu. Yemediğim günlerde 500 kalori yiyerek sınırladım. Boylelikle hiç özlem çekmeden hiç mi hiç stres yasamadan sosyal hayatımda ödün vermeden verdim kilolarım gitti beden olarak 4 ayda 46 bedenden 38 bedene düştüm.

Güzel görünüyor aslında devam edebildin mi yoksa diyette belli süre var mı ben de deneyebilirim. 5×2 dedikleri mi ingilterede yaygınlaşan

Güzel görünüyor aslında devam edebildin mi yoksa diyette belli süre var mı ben de deneyebilirim. 5×2 dedikleri mi ingilterede yaygınlaşan
Evet 5:2 diye yaygınlaşan ama aslı 4:3 olan. Ben kendim haftada 3-4 defa en az birer gün ara vererek yapıyorum.
Oruç diyetinde iki arkadaş daha var birlikte yapıyoruz

4 gün protein vs bişeylere dikkat ediyor musunuz.
Kesinlikle hayır o gün ne istiyorsa onu yiyorum gectiğimiz hafta dogum günü parilerine gittim davetlerim pasta börek falan. Chips yediğim oldu :) yedimde yedim yani :) bugün çok mutluyum. Bir haftamı daha tamamladım bu hafta -1,2 kilo vermişim :)

Ben de merak ettim sonuçta kaçamak yapacak bir fırsat vermiyor zaten kendini sıkıntıya sokmamis oluyorsun. Diğer öğünde nasıl besleniyor 500 kalori benim nerdeyse 1 ogunum.

Telefonuma lifesum programını indirdim kalori hesabımı onunla yapıyorum..

Mesela yarın kendine kısır yap. Yarım cay bardagı bulgurdan sonra onun içine salcasını baharatını salatasını karıştır kocaman bir porsiyon oluyor.. üstelikte 200 kaloriyi gecmiyor yağ kullanmadigin için.. bide öğünün 1-2 olsun fazla olmasın.. yoksa sürekli yemek düşünürsün.. olurda aklına bileyler yemek düşerse yarın sabah nasıl olsa yiyecem de sabret.. ve yarın olunca muhakkak aklına düşen herneyse onu muhakkak ye ki ondan sonraki gün oruç tutmak zorlaşmasın..

Varya arkadaşım sendeki olan değişime şaşıracaksın :) vay ber diyeceksin bumuymuş diyeceksin.. bedenin rahatlıyacak piskolojin rahatlıyacak suçluluk hissetmiyrceksin..

Yefiğin günlerinde mutlu yemefiğin günlerde kendini rahat ve enejik hissedeceksin :)

Haklisin persembe gunu karibahardan yapacagim hem de daha da duaer kalorisi 2 ogun beslenmek mantikli geldi o gunlerde ve kabak corbasi yapacagim bugun cok hazirliksiz yakalandim altinbasakla idare ediyorum

Farkindayim 3
Ben gercekten cok yiyormusum. Sadece altinbasak bile doymami saglarken ben ac kalacagim saniyordum. Oglen arasi bana yetmiyordu normalde ama bugun ustune zamanim kaldi. Uykum gelmedi. Kendimi hafif hissettim

Ben sabah 8de masa basina gecip 12 de kalkiyordum simdi su ictigim icin 3 kez masamdan kalkip yurumem gerekti ve bugun belim agrimadi. 45 dakika masada oturup 15 dakika hareket edecegim belim daha az agriyacaktir eminim

Ben sabah 8de masa basina gecip 12 de kalkiyordum simdi su ictigim icin 3 kez masamdan kalkip yurumem gerekti ve bugun belim agrimadi. 45 dakika masada oturup 15 dakika hareket edecegim belim daha az agriyacaktir eminim
Bel ağrısı mi çekiyorsun neden?
Umarim bu diyet bel a prınada iyi gelir. Çünkü oruçun inflammatorisk özelliği var bedende..

Ben bugun kendime bir iyilik yaptım yemek yemekten vazgeçtim. Şuan açım ve evet aklınızın alamayacağı şeyler yiyebilirim. Bunun sonu yok... Tüm yiyeceklerin tadını çıkardım. Ben bir yeme bagimlisiyim ama artık bunu istemiyorum. Ben zaman içinde ne ara bu kadar değiştim bilmiyorum hala aynaya baktığımda kendimi zayıf görüyorum ama çevredekiler değil. Geçen hafta ucakta kemer ucu ucuna geldi ve ben biliyorum ki böyle gidersem mayısta uçağa bildiğimde ek kemer isteyecegim çok ağır geldi. Eskiden yanıma biri oturduğu zaman kendimi sıkışmış hissetmezdim. En sevdiğim yer pencere kenarıydi artık kolidor çünkü kolay. Mayıs a kadar birseylerin değişmesini istiyorum ve ben buna hazırım.

Bel ağrısı mi çekiyorsun neden?
Umarim bu diyet bel a prınada iyi gelir. Çünkü oruçun inflammatorisk özelliği var bedende..
Sürekli oturmaktan sanırım bel kasları zayıf uzun süre oturduğumda veya ayakta kaldıgimda benim agriyor kilo almaya başlayınca o da başladı. Sanırım tüm kaslarim tembel

Gece saat 3 oldu ve ben yediklerim yüzünden uyuyamiyorum. Midem yanıyor ve nefes alamıyorum. Uyuyamayinca mutsuz ve gergin hissediyorum kendime bunu neden yapıyorum diye düşündüm şişman ve asosyal 5 yıl daha geçirmek istemiyorum. Yeni kazandığım ve beni şişmanlıktan herseyi mercek altına alıp 4 ayda 30 kilo vermeyi hedefliyorum. Amacım eski kilomda yaşamak. Yemenin sonu yok ...
Başlangıç
Kilo 96
Yas 36
Ileri derecede yağlı bir karaciğer
15 dakika hareket edince yorulan bir beden
Çok rahat bir kanepe ve tv :KK42:

Bakın bir ay sabredin ne kadar zorlanırsanız bir ay sabredin şeker yağ azaltın bırakın bu konuda ne yapmanız gerektiğini siz de biliyorsunuzdur zaten ama kilo verme diyet işlerinde zor olan motivasyon kısmıdır. O yüzden o ilk ay çok çok önemli. İlk ayki motivasyonunuzu kendiniz sağlayın hayal kurmakla vs . Diğer aylar vermiş olduğunuz kilolar sizi motive edecektir zaten. Başarılar diliyorum şimdiden.

Bakın bir ay sabredin ne kadar zorlanırsanız bir ay sabredin şeker yağ azaltın bırakın bu konuda ne yapmanız gerektiğini siz de biliyorsunuzdur zaten ama kilo verme diyet işlerinde zor olan motivasyon kısmıdır. O yüzden o ilk ay çok çok önemli. İlk ayki motivasyonunuzu kendiniz sağlayın hayal kurmakla vs . Diğer aylar vermiş olduğunuz kilolar sizi motive edecektir zaten. Başarılar diliyorum şimdiden.
Teşekkür ederim hatalarından ders alıyorum yemek hersey demek olmamali

X