Eylül 2021 Annelerinin Bebik Alışverişleri

Kızlar anne yanı beşik çok gerekli mi sizce? Normal beşiğim var ama onu yatak odama taşıyamam yerim dar hem büyük yani olmaz .. benimle beraber baby nest e filan yatırsam benimle yatakta yatsa olur mu? Siz ne düşündünüz? Yad/ tecrübeli anneler ne yaptınız daha önce?

Baby nest bir kaç aya küçük gelmez mi bir de bu arada baba olmayacak değil mi yatakta çünkü öyle sığmazsınız küçük de olsa 8-9 ay idare edecek anne yanı beşikler daha mantıklı gibi chicco falan çok pahalı daha ucuz olanlardan temin etseniz daha iyi gibi

Doğru küçük gelir öyle düşünmedim hiç Uygun fiyatlı bizi idare edecek bir şeyler bakmak lazım sanırım teşekkğr ederimmm

Kızlar napıyonuz sesiniz çıkmıyor
Dün su gibi akintim gelince panikledim doktora gittim. Çok şükür her sey yolunda kızların suları da iyi. Yalnız doktor çok kilo almışsın deyip hamur işi tatlıyı yasakladı üstüne bi de bu kadar kiloyu sadece et yiyerek aldıysan sorun yok dedi
Bu haftadan sonra protein ihtiyacı daha da artacakmış mümkünse sadece protein ve sebze tüket dedi.
Bugün de kızlarımın ince-kalın bütün battaniyelerini yıkadım keşke biri gelip ütülemeye yardim etse
Siz ne yapıyorsunuz nasılsınız?

Benim de buara akıntım çok ama benim diğer gebelikte idrarda kaçırıyordum. Hatta bir gün avmde deodorant bakıyorum hapşırdım burnumu silmek için peçete çıkardım sonra bi daha hapşırdım ki burnum yetine bacaklarımı silmek zorunda kaldım. Ay herkes üzülme sen hamilesin diye avuttular da onların gördüğünü görmek daha çok utandırdı. Bunda da iç çamaşırım hep ıslak günde iki değiştiriyorum. Ama dra sormadık öncekinde de oldu diye. Benim bebişin bir çöpü bile yok. Gerçi büyük eşyalar hep ablasından kaldı ufak tefek giyim lazım onları da nette bakarken çok sıkılıyorum ruhum daralıyor halbuki bayılırım alışverişe ama buara içimde sıkıntı hep. Eşimi ikna ettim bebeğe bir çöp almadan girmem eve diye bakalım birazdan çıkacak bir şey alırsam foto atarım

Ablasindan kalanlar büyük ölçüde yeter canım ufak tefek şeyler alınır muhtemelen. Bazen o oluyor ya şu an pandemi de var ya insanda heves meves kalmıyor valla haklisin. Internette de dokunamıyorsun inceleyemiyorsun gerçekten sıkılıyor insan bakarken.

Kızlar herkese selam!Okuyorum sizi denk geldikçe.Ben alışveriş için bu haftalarda artık yavaş yavaş bir yüklenmeye başladım.Bir liste yaptım kendimce ona uygun marka-model neyse onları belirledim e-bebek'in tekstil indiriminden penye battaniye almıştım.Alt açma minderi(evde değil de dışarıda kullanırım diye aldım) birkaç tulum lastikli çarşaf gibi ıvır zıvırları aldım hep.Bunun dışında ben ağırlıklı tulum ve iç için kısa body alıyorum onları da hm ve next'ten tamamladım gibi.Bir anda eşyayı yığmak istemiyorum kilosunu bilemediğim için doğduğunda alınır diye düşünüyorum açıkçası.Yeni doğanı aradan çıkartsak yeter Arabasını ve pusetini zaten almıştık o konuda kafam rahat bu ay artık kıyafet dışı şeyleri de alıp aradan çıkartmak istiyorum bakalım!

Ah bir de hastane çıkışı aslında düşünmüyordum ama bebitof markanın çok güzel uygun da setlerini gördüm 1 tane yine alayım dedim.Seçebilirsem alacağım inşallah.

Bir de ekleme yapayım kanguru,sling gibi şeyleri araştırmaya başladım ben.Rahatsız olup ağlayan bebekler de oluyormuş ama açıkçası ben şansımı denemek istedim.Şu an için aklıma en yatan neko'nun slingi ile boba 4g kanguru oldu.Her ikisini de arkadaşlarım tepe tepe kullandığı için fiyat fayda olarak verimli olacak diye umut ediyorum Boba yenidoğan parçasıyla doğumdan itibaren de kullanılıyor ama evde sling daha rahat olur diye düşünüyorum bir de Ağustos ayı ister istemez sıcak olacaktır ne kadar ince hava alan kumaş olursa o kadar iyi.
Ev için ana kucaklarında da gözüm var ama onda da oturmayan bebek çokmuş doğunca minik bir deneme ile almak daha mantıklı gibi.Aklımdaki modeller joie sansa,fisher price 2 in 1.Almak demişken tabii yakın çevrede "ay onu da biz alalım" diyen kişiler çıkarsa çok çok mutlu olabilirim

Insanın gerçekten beyni yanıyor ne lazım ne değil anlamıyorsun. Ben 10lu hastane çıkışı aldım birer tane o da icin de eldiveni battaniyesi var diye. Bilemedim sanki lazım olur gibi geldi doğumdan sonra görcez lazım mi değil mi
Dediğin gibi birçok şeyi de doğum sonrasına bıraktım yoksa olacak gibi değil. Birkaç parçayı da özellikle az aldım hediye de gelir diye yoksa hiçbirini giydiremeyiz. Hele bi doğsunlar da eksiklerin hepsi tamamlanır inşallah

Kıyafetten hiç korkum yok hediye de gelir alınır da.Elimizin altında her şey.Bir de günah üzülüyorum kıyafete verilen paraya hemen küçülüyor çünkü hiç gerek yok.Onun yerine diğer uzun süreli kullanımını yapacağım şeylere veririm daha mantıklı.Hele senin 2 tane.Hediye mediye mutlaka tamamlanır kıyafet işi

Ben tamamladım bitti daha kıyafet almam belki çorap alırım. Her yer dolmuş zaten ikiz diye abartmışım gerçekten
Sling değil de kanguru düşünüyorum ben de ama sling senin icim çok kullanışlı olur

Bu ara yoğun çalıştığım için pek sesim çıkmadı benim ama okuyorum hep
Kıyafet işini tamamladım bu arada yenidoğan ve 0-3 ay, sırf beğendim diye 1 yaş aldığım da oldu biberon seti süt sağma makinesi ana kucağı da tamam. Örtü nevresim vs kaldı onları da halledeceğim.
Bebeği de çok merak ediyorum kontrole 10 gün var hareketlerini hissedemediğim için sabırsızlanıyorum hep.

Peki kanguruyu da iki tane mi alacaksın? Sling i kumaşlarla kendimiz de yapabiliriz aslında. Benim çok hoşuma gidiyor sling ama 2 bebekle kullanılmaz gibi geliyor?

Cok canimi sıkıyo bu durum. Gebeliktn oncede ufak tefek baslamisti bnde de .bebek olduktan sonra ne yapabiliriz kesin arastiracagim bu konuda

Cok canimi sıkıyo bu durum. Gebeliktn oncede ufak tefek baslamisti bnde de .bebek olduktan sonra ne yapabiliriz kesin arastiracagim bu konuda
Ben instagramda birini takip ediyorum pelvikterapist bu idrar kaçırma gibi problemler için kasları kontrol etmeyi öğretiyormuş hem de Mersin’de. Önce onu deneyeceğim kastaysa problem düzelir yok idrar kesesi sarkıyorsa mecbur ameliyat. Ablam oldu ama bir kaç seneye başa döndü ama

Yakında başlar canım ikinci gebelikte daha erken oluyormuş öyle diyorlar. 10 gün de az kalmış kız 20 gün bekledin 10 gün ne ki

Peki kanguruyu da iki tane mi alacaksın? Sling i kumaşlarla kendimiz de yapabiliriz aslında. Benim çok hoşuma gidiyor sling ama 2 bebekle kullanılmaz gibi geliyor?
Bence de canım 2 bebekle sling kullanılmaz diye düşünmüyorum. Kanguruyu 2 tane alıcam eşimle bir yere çıktığımızda özellikle birini eşime veririm birini ben alırım. Tek çıkarsam da birini arabaya koyarım birini kanguruyla koyarım diye düşünüyorum. Ay ne zor ya hamileyken taşı doğur taşı bitmiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…