EYALET 6 ///Hamburg Paylasim Alani(Tanisma)

merhaba arkadaşlar hepinize mutlu günler diliyorum fazla giremiyorum nete girdiğimde arar ara yazmak istiyorum deryacox arkadaşım karşılandan dolayı çok mutlu oldum ama henüz gelemedim yanınıza hala tr deyim maalesef kocam hamburg luruper de

herkese mutlu günler diliyorum umarım vizem kısa zamanda çıkarda sizlerle aynı havayı solurum bende:1shok:

mlisa herhalde lurup a geliyosun bize cok yakin bende tam 4,5 sene önce önce lurup a gelmistim 2 sene orda oturdum esim hala lurup ta calisiyor evimiz eidalstad ta . merak etme geldigin zaman her yerin adini ögrenirsin kucuk bi yer sayilir hamburg yani bana istanbul dan sonra kucuk geldi. Sen Mersin desin sanirim ordan sonra biraz soguk ve yagmurlu gelebilir sana bu arada ne zaman geleceksin sana deniz börülcesi ismarlayayim gelirken :))

meltemcim merhaba
walla cnm umuyorum en kısa zamanda gelrim bende herşeyden çok istiyorum hayırlısı dielim ama burdan irtibatı koparmayalımki geldiğimde de en azından sanal da olsa tanıdığım bi kaç kişi olur :teytey: oralarda çok sevindim sohbetlerimizin başlamasına iananın:dance: haaa bu arada senin bahsettiğin deniz börülcesiydi sanırım o nasıl bişiy walla kafamçokkarıştı cahilliğimi bağışla:1shok: ilk defa duydum ama beni bu konuda bilgilendirirsen getiririm neden olmasın herkese sevgilier diliyorum burdan umarım yakın zamanda katılırım aranıza sağlıcakla kalın ...a.s.

arkadaşlar yine ben CADIARZU
size bi sorum olucak kadınlar klubünde baktığınız gezindiğiniz yaralı linkler varmı yani ben bi tek hamburg a gelicem die oraları tanımak maksadıyla girdim bu bölüme sizlerin tavsiye edebiliceği yerler varmı kızlarrrrrrr
öptüm sizi

mlisa ben 2 sene silifke ye gittim yazlari mersinde arkadaslarim vardi deniz börülcesini bende hic görmedim esim hayatinda bi kez mersine gitmis ve yemis sürekli söylüyor izmirden bilen arkadslarda cok vikipedia ya baktim bitkiyi fotosundan tanidim ama o bitkinin sofrada oldugunu hic görmedim hayatimda yada pazarda bile karsilasmadim seninde bilmemen normal ama sorarsan cevrende bilen cikar. Saka bi yana ucakla geliceksin ya getirsende havaalaninda sokmazlar iceri didik didik ediliyo valizler sen orda benim icin ye :)

meltemcim merhaba börülce denen bitkiyi biliyorum ben sanırım aynı şey olsa gerek bilgilendirdiğin için çok saol kendine ii bak görüşmek üzere cnm sevgiler:a015:

Herkeze merhabalar ben hamburgda yasiyorum 2 cocuk annesi evli 46 yasinda bayanim sitenizi cok begendim insallah güzel vakit geciririz hep birlikte

merhaba aynur hnm walla ben çok sık giremiyorum siteye sanırım sizde yeni gelmişsiniz hoş geldiniz diorum bakıyorumda herp aynı detten muzdaribiz banada saolsun sadece meltem sıcaklık gösterdi çok teşekkür ediyorum onada slmlar burdan sohbet sanırım başlar artık ne dersizniza.s.a.s.

Malesef canim bu sene izin yok hemso belki kisa dogru olabilir sen benim yerimede gez memlekete :) cikar keyfini izinde hemso Hamburgda Altonada Kaliyorum Sen deryacoxcum

Aynur 81 hosgeldin bacim

tweety_09 merhaba sanırım herkese benim slm vermem gerkiyo sonaradn geldiiğim için altonada oturman ilgilimi çekti sanırım yakın olucaz bende lurup inşallah gelebilirsem göürüşürüz
a.s.

iyi aksamlar hanimlar. nasilsiniz. neden kimse ugramiyor buraya. kimse sohpet etmiyor. nerde bu hamburglular?
sende aramiza hg mlisacim. hamburgda nerdesin

deryacım henüz gelemedim maalesef ben tr den katılıyroum sohbetinize bir nevi alıştırma yapıyorum yani :dance: eşim orda yani lurup da

mlisa sen yeni evlilikmi yaptin yani benim gibi gurbet gelinimi olucaksin? Vize mi bekliyosun? Cok sordumda ben 4,5 sene önce bunlari yasamistim ayni durumdamiyiz diyecektim. Bu arada ben hamile kalmistim. Simdi vize durumlari cok degismis kolaylasmis. Almanca sinavi var A1 seviyesinde olmak gerekiyo. Su an kursa gidiyomusun? Eger kursa gidiyosan hic icini daraltma cunki buraya geldigin vakit aman ne iyi yapmisim diceksin. Gerci yeterli olmz orda ögrendigin burdada kursa devam edeceksin. Cocuk varmi bilmiyorum sende umarim yoktur henuz rahat rahat almancani ögrenirsin. benim oglum olunca ben hic bisey ögrenememistim sonra baktim zaman cok hizli geciyo ben hala duruyorum simdi cabaladim bi seviyeye ciktim ama yeterli diil ama bu ara gene uzun bi molaya girdim o zaman geri kaliyo bu yabanci dil olayi. Sana bi tavsiyem bu rahat zamaninda bol bol almanca calis. Bak nette cok site var guzel ögretiyor almancayi. Bide kk yi sormusun. Bence nette en guzel kadin sitesi ve burdaki arkadasliklar sürekli baska sitelerede üyeyim ama oralarda duruyo sohbetler kesiliyo bi sure sonra bende birakyiorum burda yillardir görüstügüm arkadaslarim var. Istedigin her konu hakkinda forumda yer mevcut ben ancak almanya ve gebelige yetisebilyiorum.

walla meltemcim sıcak sohbetin için çok teşekkür ediyorum .biraz kendimden bahsetmek istiyorum. benim üni. bölümüm turizm otelcilik 1 yıl alm. hazırlık gördüm 3 yıl okuldan ve 3 yılda okul bitiminde turizmle uğraştım ve eşimle tanışıp evlenince işi bıraktım ev hanımıyım şuanda.dil konusuna gelince hiç bi sorun yaşamadım dil sınavına girdim ilk girişimde kazandım çok şükür benimle birlikte girenler çok sorun yaşamıştı 4. sınavını veremeyen arkaaşlarım var ama inanki 3. sınavda verip konsolosluğa başvuru yapıp vizesi gelen arkadaşlarımda var ben ilk başvurumu 2 ocakta yapmıştım vize için kısmet dielim napalım şunada konuşmakta istemiyorum aslında çünki red geldi ve avukatımız ilgileniyo umuyorum sonuç hayırlı olucak. haa bu arada çocuğumda yok 8 aylık evliyim henüz:asigim:

mlisa sagol canim o senin sicakligin ama sastim kaldim sen biran evvel gel valla senle bol bol pratik yaparim ben hamburgu sana gezdirirken :) Ama asil saskinligim sen univ almanca okudugun halde seninde o sinava girmen istemeleri bazen abartiyolar yani. Insallah alirsin vizeyi aile birlesimine vermemeleri diye bisi soz konusu diil sadece uzatmaya bayiliyolar. Beni 1 sene dolandirdilar kapilarinda ha bu gun ha yarin diye tam dogum icin doktorun gun verdigi gun bana vize verdiler inat diilmi bend eo gun atladim ucaga geldim buraya :) Imkansiz diye bisi yok insallah sende tez zamanda gelirsin.

mlisa evet canim yakiniz geldiginde mutlaka görüselim hem istersen yardimcida olurum burda sana :)

walla meltemcim içimi rahatlatın inanki çok saol cnm hayırlısı dielim walla bzizim hiç bi sorunumuz yok vizeyle ilgili ama sanırım yıldırma politikası yani senin kaç çocuk sanırım 4.5 yıl önce geldğine göre bebişin var darısı başıma inşallah işte herşey nasip kısmet dioruz hayırlısı walla bide senin bebiş erkek mi kızmı allah sağlıkla büyütsün inşallah öpüyorum şimdilika.s.

mlisa evet canim yakiniz geldiginde mutlaka görüselim hem istersen yardimcida olurum burda sana :)

zaten mutlaka gelmeden haber veririm tweetycim 8 aydır hayalini kuruyorum :teytey::teytey::teytey::teytey::teytey:
gelincede görüşürüz cnm irtibatı koparmayalım
by

mlisa canim ben buraya gelmek icin ucaga binerken 40 haftalik hamileydim oglum tam 42 haftayi doldurup dogdu burdada 2 hafta hamile dolastim.Su anda 4,5 yasinda oglum kindergartena gidiyor ben hamileyim 6 haftalik.Politikalara hic kulak asma sen kendi bildigini hakkin neyse onun dogru yolu ne onu bulmaya bak.Benim bildigim basvuruda aile birlesiminde hayir deme gibi bi haklari yok ayrica basvurundan en gec 6 hafta sonra sana ulasmalari gerekiyor.Vizeye hayir deme ve sebebini söylemek zorunda degiller ama aile birlesimi baska turust vizesi baska. Sana hayir deerlerse evliligin gercek olduguna inanmamis olmalari gerekiyorki bunun icinden senden ispat istemeleri gerek. Ben beklerken öyle arkadaslarla saatlerce kuyrukta bekledim dugun fotolari nerde tanistiklari telefonla konusma dökümlerini istiyolardi cok sacma bence bende formalite evlilik yaparim gunde bin tane tel acarim yani bazen cok daraliyorum bi bahane uydur ama mantigi olsun dimi. O yuzden bu konuyla tecrubesi olan bi avukat bul ve direk konsoloslugun kapisina dayan derim ben orda kararli oldugunu gösterirsen mahkeme acmana gerek kalmadan verirler vizeni. Bak ben 8 aylik hamileydim benden doktor raporu istediler herhalde karnima yastik koydum sandiniz dedim giittim raporu aldim geldim. Ama durum simdiki gibi diil her gidis dönüste siraya giriyosun en az 18 saaat sokakta beklyiosun sira gelecek diye. Biz aricaz dediler esimin 6 hafta izni bitti hamburga geri döndü ben dogurmak üzere tek basima kaldim 12 gun bekledim bi sabah uyandim ama nasil sinir uyandim ne olursa olsun ya dedim konsolosluk vize bölümüne bi tel actim agzima ne gelirse saydim. Siuz oyun mu oynuyosunuz ben oynamiyorum madem vermicektiniz beni 50 kez oraya ne getirip götürdünüz bastan vermiyorum deseydin diye bagirdim. Sakin olun sizin vizeniz hazir bizde sizi aricaktik yarin sabah gelin sira beklemeden girin alind dediler. Dedikleri gun ayin 12 si 19 a doktorlar dogum diyo bana 19 a vize baslangic gunu vermisler. Bi tepem atti mahsus yaptiniz bu gun 12 si bu gune verseniz ne olurduki dedim peki o zaman ama bu resmi evrak git pasaportunu yeniden cikarttir gel verelim dediler varya bayilacaktim taksimden buyuk cekmeceye gidicem bi ton para dökücem yeni pasaaport en az torpille filan 3-4 gun surecek eee ne anlami var beklerim 19 a kadar gene iyi dedim ama allaha havale ettim sizi bu kadarda kötülük olmazki dedim ciktim bekledim 19 u sabahi 8 ucagina bindim valizimi alan bayanda diyorki daha simdi basliyo vizen ne acelen var. Ne acelem olacak dogum tr de olacak hhadiiiii tum islemler bastan cocuk icinde ugrasacagim.Bide doktorlari dinleyim sezeryan olsam artik kac ay sonra gelirdim buraya bilemiyorum. Ama simdi kendimi o zamanki kadar kararli hissetmiyorum hherhalde simdi olsa ugrasmazdim ya o an öyle bi guc gelmis bana :)))

walla meltemcim hyretrle ve şaşkınlıkla okudum yazdıklarını mantığım almıyo inan benimde yani iki insanı helede hamile bi bayanı nasıl eşinden alıkoyaurlar böle walla çook şaşırdım haa innaki ama geçmiş walla sonunda kavuşmuşsun eşine ama innaki çok zorluyolar bende 2 sefer gittim şimdilik yardımın için teşekkürler beni anlayan birinin olması çok mutlu etti beni cidden innaki benim yaşadıklarımı anlıyosundur şimdi
zoe günler wllaa bu günler ama geçicek inşallah ben bu sene giderim die düşünüyorum en azından :))
bizde itiraz dilekçemizi verdik bekliyoruz bakalım bu ardaa 2. avukatla müracat ettik umarım bizim alehimizede olmaz yaa ama napalım hayırlısı
bu arada hamilelik nasıl gidiyo güzel bi duygudur sanırım bu konuda ki duygularınıda merak ettim cidden

mlisacim cok sasirdim sana vize vermemelerine. niye böyle yapiyorlar anlamiyorum. illaki bir zorluk cikariyorlar.umarim en kisa zamanda gelirsin. esinden ayri kalmak cok zordur bilirim. helede yeni evliysen. sana bol bol sabir diliyorum. geldiginde de görüsürüz umarim

saol cnm kısmet dielim walla sizlerle paylaşıyorum çünki beni bi tek gurbette olanlar anlar die düşünüyorum sevgilerimle görüşmek üzere...a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…