EYALET 6 ///Hamburg Paylasim Alani(Tanisma)

mlisa canim benim ilk hamileligim planli diildi. Esim yilbasi icin bi kac gunlugune gelmisti malum ben gidemiyodum o arada oldu. Benim konsoloslukta yasadigim kötü bi sey var. Hala aynimi bilmiyorum vize basvurun icin bi bölmeye giriyosun camin arkasinda kadin mikrofondan konusuyo. Beni hamile gördü esiminde iki cocuguu var daha önceden onlarla ilgili soru sordu bana ve nerden buldun bu adami ama artik cok gec dedi bende biz tanismadan önce olmus yoksa karisirdim yaptirtmazdim diye dalga gectim . Sonra kadin dosyalarimal iceri gitti ama mikrofonu acik unutmus arka masasinda iki turk bayan benim hakkimda dedikodu yaptilar ve ben duydum. Cama tik tik yaptim mikrofon acik kalmis gelin sohbet edelim dedim mosmor oldular. Ama kadingelip benden su eksik bu eksik diyince artik gucum bitti bende agladim ordan alman ama iyi turkce konusan bi polis geldi.Ben dedim simdi gidersem gene kuyrugun sonuna giricem ayni seyler nedne bunu bana yapiyosunuz ben ne yaptim size diye agladim orda polise. Poliste ilk zaman sizin cok hakkiniz vardi burda ama surekli yalan beyanlardan hep haklarinizi kaybettiniz senin sucun diil dedi. ben ciktim tekrar geldim polis beni sira basina aldi ama bu sefer siradaki turkler nasil bagriyor öne gecemez diye benimicin ben daha fena oldum polis kadin siradaydi sicakta hamile yer verseniz dedi kibarca ve ben turklerle almanalr arasinda kaldim bi kisi bana sira vermedi. poliste herkesin kagidini alip bu ekisk git tamamla diye yolladi gerisi geri insanlar bana nasilsöylendiler. Zaten mahser yeri giibi olmus konsolosluk önü. Simdi hatirladikca fena oldum.
O zaman hamileligimi sahte diye dusundukleri icin cok icerlemistim buraya gelmek icin 3 aylik vize verdiler bana oturumu dogum yapinca 2 ay sonra gidip basvurdum ama banabi kagit imzalattilar bi sene icinde bosanirsam cocugu birakip tr ye dönecegime dair. Bunlar geldi gecti belki onlaraönemsizdi ama bi yastan sonrakendi ülkende belli seviyedeyken baska bi ülkede böyle davranilmak bana cok üzüntü verdi. neyse artikalistik ortama bu hamileligim daha kolay sonucta evimiz var aile olarak bi sorunumuz yok.Oglum kardessiz kalmasin diye kalkistim zaten bu hamilelige ama esime bazen diyorum bak evlilik icin diilmis dimi hamileligim . O da amma takiyosunkafana kac sene olmus ortalik sahte evlilik dolu adamlarin isi bu diyip benden bunaliyor:))Ama bi hukuk sitesi var orda bosanan bosananan forumlar bosanmadan gecmiyor hayret ediyorum.
Simdi aklimageldi esin burda calisiyor dimi eger öyle sorunlar varsa bir kefil gerekyior diye duymustum esini getirebilmesi icin sen genede bu konuda tecrubeli bi avukat bul mutlaka acik kapilar vardir herseyin hayirlisi tez zamanda gelip guzel gunler yasarsin insallah burda.

mlisa canim benim ilk hamileligim planli diildi. Esim yilbasi icin bi kac gunlugune gelmisti malum ben gidemiyodum o arada oldu. Benim konsoloslukta yasadigim kötü bi sey var. Hala aynimi bilmiyorum vize basvurun icin bi bölmeye giriyosun camin arkasinda kadin mikrofondan konusuyo. Beni hamile gördü esiminde iki cocuguu var daha önceden onlarla ilgili soru sordu bana ve nerden buldun bu adami ama artik cok gec dedi bende biz tanismadan önce olmus yoksa karisirdim yaptirtmazdim diye dalga gectim . Sonra kadin dosyalarimal iceri gitti ama mikrofonu acik unutmus arka masasinda iki turk bayan benim hakkimda dedikodu yaptilar ve ben duydum. Cama tik tik yaptim mikrofon acik kalmis gelin sohbet edelim dedim mosmor oldular. Ama kadingelip benden su eksik bu eksik diyince artik gucum bitti bende agladim ordan alman ama iyi turkce konusan bi polis geldi.Ben dedim simdi gidersem gene kuyrugun sonuna giricem ayni seyler nedne bunu bana yapiyosunuz ben ne yaptim size diye agladim orda polise. Poliste ilk zaman sizin cok hakkiniz vardi burda ama surekli yalan beyanlardan hep haklarinizi kaybettiniz senin sucun diil dedi. ben ciktim tekrar geldim polis beni sira basina aldi ama bu sefer siradaki turkler nasil bagriyor öne gecemez diye benimicin ben daha fena oldum polis kadin siradaydi sicakta hamile yer verseniz dedi kibarca ve ben turklerle almanalr arasinda kaldim bi kisi bana sira vermedi. poliste herkesin kagidini alip bu ekisk git tamamla diye yolladi gerisi geri insanlar bana nasilsöylendiler. Zaten mahser yeri giibi olmus konsolosluk önü. Simdi hatirladikca fena oldum.
O zaman hamileligimi sahte diye dusundukleri icin cok icerlemistim buraya gelmek icin 3 aylik vize verdiler bana oturumu dogum yapinca 2 ay sonra gidip basvurdum ama banabi kagit imzalattilar bi sene icinde bosanirsam cocugu birakip tr ye dönecegime dair. Bunlar geldi gecti belki onlaraönemsizdi ama bi yastan sonrakendi ülkende belli seviyedeyken baska bi ülkede böyle davranilmak bana cok üzüntü verdi. neyse artikalistik ortama bu hamileligim daha kolay sonucta evimiz var aile olarak bi sorunumuz yok.Oglum kardessiz kalmasin diye kalkistim zaten bu hamilelige ama esime bazen diyorum bak evlilik icin diilmis dimi hamileligim . O da amma takiyosunkafana kac sene olmus ortalik sahte evlilik dolu adamlarin isi bu diyip benden bunaliyor:))Ama bi hukuk sitesi var orda bosanan bosananan forumlar bosanmadan gecmiyor hayret ediyorum.
Simdi aklimageldi esin burda calisiyor dimi eger öyle sorunlar varsa bir kefil gerekyior diye duymustum esini getirebilmesi icin sen genede bu konuda tecrubeli bi avukat bul mutlaka acik kapilar vardir herseyin hayirlisi tez zamanda gelip guzel gunler yasarsin insallah burda.

walla meltemcim sanırım o günlere döndürdüm seni aslında istemezdim sende kolay şeyler yaşamamışsın walla . evet aynı sistem devam ediyo ek fark artık işbankasından pın kodu alıp arıyosun ankarayı sana ordan gün ve saat veriyolar ve gidip seninde anlattığın gibi camın arkasından sorular imzalar vs bi sürü tefferruat ama napacan elin mahkum ama bana nedense çok sıcak kanlı memurlar denk geldi şansıma sıkıştırma olmadı ben zaten gergin gidiyorum her seferinde hani sonuçta en küçük bi hareketin bile hakeret sayılıyo ya o yüzden bende olabildiğimce saygılı yaklaşıyorum ama sonuçta kararı vericek olan yer oarsı ve kendi insiyatiflerine kalmış bişiy çünki evraklarım yabancılar polisine gitti ordan ankaraya gönderdiler ve kararı vericek olan yer ankara walla bende anlamadım şaştım kaldım cnm .. evet eşim çalışıyo bunula ilgili bi çok ta evrak istediler hepsi tamam ama benim ve eşimin araştırmaları sonucu vardığımız kanı mahkemeye verilince kesinlikle ilk mahkemede sonuç olumlu oluyo bizde itiraz dilekçemizi verdik bekliyoruz önce adlete sonrada ilahi adalete güveniyorum yani adamlar eve gidince demiyomu biz bunların evliliğini neye dayanarak red verdik formalite saydık elimizde düğün resimleri videolar arkadaşlığımızdan bu yana olan resimler hep tarihleriyle mevcut ama demekki yetersiz kalıyoruz

oho sohbet almis basini gidiyor.. :) Naslsiniz kizlar bir bakayim dedim HHda ne var ne yok :)

bak tweety tabii zaten bi kac kisiden baska bakan yok biz öyle yazisiyoruz genede bak hamis hamis gelip bakiyorum ne yazmisiniz diyeee inatla ilgilenen olmasa bile bakiyorum :) Belki bu Hamburg un soguk havasini dagitiriz :KK66: Napiyosun sen nasilsin?

valla iyiyim seni sormali..? HHnin degisken havasiyla ugrasiyorum sabah soguk öglen sicak aksam yine soguyor bi terliyom bi üsüyom bende anlamadim yaa :) HHlilar fazla yazmiyorlar utaniyorlar herhalde :) utanmayin giiiiiiiiii :)

merhaba meltemcim
fazla bilmiyorum buralarda dolaşmayı geçen gün tesadüfen buralarda dolşırken resimlerini gördüm senin ve sanırım ailenin :nazar: çok güzelsiniz cidden allah bozmasın darısı gelecek junıor a:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:
nasıl gidiyo hayat umarım herşey yolundadır öpüyorum
haaa diğer arkadaşlarda alınmasın onlarada slm lar
a.s.

mlisa tesekkurler canim. Bosvaktin varsa bakarsin sitede cok sey var. Ben biraz carpildim canim ya yeniden toplamaya calisiyorum kendimi. Dun gene bi lekelenme oldu su 3 ayimi hayirlisi ile atlatsam su an hep kayip korkusu ileyim.

Tweety sorma havalrin ne oldugu mechul genede gecen yila göre biraz daha iyi sanki.Dun dnuyodum alisverise ciktim üstümde ince kazak bi tuhaf oldum Altona nasil sicak millet incecik giyinmis. Bide göbek derdi basladi zaten ne giyicem oluyodum iyice battim. Tam belli olsa göbegim hamile kiyafeti almaya gitsem belki moral olru banada.
HH lilarin utandiklarini sanmiyorum ya kafa dengi gelmemisizdir saygi duyuyoruz napalim.

Meltemcim kendine dikkat et fazla yorulma emi :) sendemi Altonadasin amanin :) benim komsu cikma sonra :)

mlisa tesekkurler canim. Bosvaktin varsa bakarsin sitede cok sey var. Ben biraz carpildim canim ya yeniden toplamaya calisiyorum kendimi. Dun gene bi lekelenme oldu su 3 ayimi hayirlisi ile atlatsam su an hep kayip korkusu ileyim.

meltemcim merhaba
hamilelik konusunda tecrübem olmadığı için sadece teorik olarak katılabiliyorum araştırdıklarım kadarıyla ilk 3 ay çok önemliymiş galiba dikkat etmek gerkiyo ama senin 2. çocuk olduğu için tecrüben var çok şanslısın ben hep kendimi düşünürüm bu konuda allah bana öle bi mucize verirsen inşallah bende hemen annemi(kayınvalidemi yani) yanımdan ayırmam çünki insanın eli ayağına dolaşır sanıyorum farklı bi duygu olsa gerek :emir_bebek: walla
kadınlara bahşedilmiş en değerli özellik bu olsa gerek allah tüm isteyenlere verir inşallah
meltemcim sende kendine ilk 3 ay dediğin gibi dikkat et.cnm ... oranın dr. nasıl yani benim büyük görümcem orda hatta oda hamburgta 2 tane yiğenimiz var ama konuşuyoruzda fazla bi ilgi yok sanırım nasıl sence durum orda ilgi yok gibi sanıyoum yani şöleki mesela bizim ufaklığın ateşi çıkmış burda olsa direk çocuğu ilaç vs hastaneye yatırırlar ama orda 5 gün olmadan ilaç bile vermiyolarmış. ok tamam çocuklara bazı şeyleri bağışıklık kazanmasın dirençli olsun istiyolar ama bize biraz ters düşüyo çocuk 5 gün nasıl 39 derece ateşle yatsın ki mesela büyük kızmız kindergarten a gidiyo soğuk görümcem dioki biz donuyoruz çocuklar bu havada dışarıda oynuyolar walla şaşırıyorum sonuçta dediğim gibi sanırım bizim toplum çok fazla üsütüne düşüyoyoruz çocuklarımızın aslındada çok fazlada ii diil
cnm neyse kendine çok dikkat et umarım lekelenme korktuğun bişiy diildir sanırım oluyomuş tabiki sen benden daha ii bilirsin bu konuda dediğim gibi kendine dikkat et görüşmek üzere a.s.

Tweety canim yakinim Eidelstad dayim ben.Bi kac gundur yatak verdi doktor nete giremedim simdi gördüm yazdiklarinizi kizlar insallah duzelicem persembe doktor kontrolumden sonra yazarim.Fiziksel biseyim yokta ruhsal cöktüm ben ya.
mlisa canim insallah seninde bebislerini görürüz.Aynen burda durum sana anlatilan gibi alismak zor oluyo ama almanca otoriter bi dil seni ikna ediyolar bi bakiyosun bi sure sonra sende onlar gibi olmusun. Biraz onlar gibi biraz kendin gibi idare edip gidiyosun :)
Burda cocuk dogdugu gun bebek arabasina atilip mevsime bakmadan sokaga cikartilir kindergartedakilerin ise mantik su cocuk alismazsa ilkokula gittigi zaman nasil cikip gidecek kötü havada kaldiki burda havalar hep kötü sonra tum hastaliklari 4-5 yas grubunda cikartacakki ilkokulda hasta olup derslerden geri kalmasin. Mantikli sanirim cunki sistem dedikleri gibi isliyo napalim onlarin cöplügü öttürüyoruz :)

Tweety canim yakinim Eidelstad dayim ben.Bi kac gundur yatak verdi doktor nete giremedim simdi gördüm yazdiklarinizi kizlar insallah duzelicem persembe doktor kontrolumden sonra yazarim.Fiziksel biseyim yokta ruhsal cöktüm ben ya.
mlisa canim insallah seninde bebislerini görürüz.Aynen burda durum sana anlatilan gibi alismak zor oluyo ama almanca otoriter bi dil seni ikna ediyolar bi bakiyosun bi sure sonra sende onlar gibi olmusun. Biraz onlar gibi biraz kendin gibi idare edip gidiyosun :)
Burda cocuk dogdugu gun bebek arabasina atilip mevsime bakmadan sokaga cikartilir kindergartedakilerin ise mantik su cocuk alismazsa ilkokula gittigi zaman nasil cikip gidecek kötü havada kaldiki burda havalar hep kötü sonra tum hastaliklari 4-5 yas grubunda cikartacakki ilkokulda hasta olup derslerden geri kalmasin. Mantikli sanirim cunki sistem dedikleri gibi isliyo napalim onlarin cöplügü öttürüyoruz :)

meltemcim walla bikaç gün olmicam şehirdışına çıkıyorum ama senide merak edicem cidden kendine dikkat et istirahatine bak kendinide bırkma öle hemen unutmaki sana ihtiyacı olan bi çocuğun daha var kendini bırakma hayat bazen bizleri dener ama sonuçta kendimiz yaparız ne yaparsak unutmayalım herşey bizim elimizde hayat yaşam çok zor hayat dediğimiz yolda her zaman yolumuz aydınlık olmuyo bazende çakıl taşları hatta kayalar çıkabiliyo karşımıza önemli olan bu kayaları bile çakıl taşı gibi görmek yani hiç bişeyi gereğinden fazla takmamak .
belki çok rahat yazdım gibi gelebilir ama genel olarak yardımcı olmak istedim meltemcim lkendine ii bak perşembeye güzel haberlerini bekliyorum a.s.a.s.a.s.

meltemcim gecmis olsun canim kendine dikkat et bir ihtiyacin olursa haber et ben ucarim sana :KK66:

tweety cok tatlisin sagol canim ya. Ben persembeyi bekliyorum icim dar bi sekilde. Doktordan iyi bi haberle gelirsem insallah bi kahve icelim bulusup derya danda ses cikmiyor belki o da gelmek ister.

tweety cok tatlisin sagol canim ya. Ben persembeyi bekliyorum icim dar bi sekilde. Doktordan iyi bi haberle gelirsem insallah bi kahve icelim bulusup derya danda ses cikmiyor belki o da gelmek ister.

meltemcim gecmis olsun. hamilelik zor geciyor galiba. kendine dikkat et. insallah ii haberler verirsin bize.
bende eskisi gibi giremiyorum artik pc ye. bulusmaya niyetli kimse yok galiba. kimseden ses cikmiyor. bu arada izine gidiyormusun bu sene. ben 6. ayin 20 sinde gidiyorum .insallah ben gitmeden bi bulusma ayarlayabiliriz.kiba.s.

deryacox sagol canim. Ben bu hamilelikten bisi anlamadim ya surekli doktor kontrolundeyim yetmedi oglan kindergartendan mikrop getirdi burnumuz akiyo öksürüyoruz ilac ta alamiyorum gittikce durumum kötüye gidiyo anlamadimki yarin doktor ne dicek bakalim belki her sey bi anda degisirde duzelir iyilesirim. Ben bu senede gitmiyorum tr ye esim bu cuma gidiyo 1 haftaligina islerini halledip dönecek.Iyice aramizda sogudu artik gitse ne olur gitmesem ne olur durumuna geldim.Persembeyi hayirlisiyla atlatayim bi saatliginede olsa bulusalim. Nasil olsa bu sefer bende misafi filan yok hafta ici yaparsak oglanda kindergartenda olursa bu sefer kahvemi rahat rahat icerim.

kizlar dünkü konrolumde bebegin kalp atisi yoktu bugun alicaklar bebegi maalesef :KK43: birazdan oglani kindergartena götürücem oradanda Altona daki jinekoloji kligniginde olacak operasyon aksama eve dönücem kalmam gerekmiyormus. Cok üzülüyorum biraz kendimi toparlayayim zaten kac haftadir kan kaybindan ayakta duramiyorum az topliyim kendimi görüselim belki banada iyi gelir sizlerle bulusmak.Iyi bakin kendinize.

Cok üzüldüm canim cok cok gecmis olsun kendini toparlamaya bak birsey olursa bi alo dersin öptüm canim

X