EYALET 6 ///Hamburg Paylasim Alani(Tanisma)

arkadaslar size bir sorum var, daha dogrusu benim arkadasim bana sordu ben bilemedigim icin belki sizin bildiginiz bir sey vardir:)
simdi kiz arkadasim hamile ve dediki bana, birinden duymus hamile hamile gidiyorsun bir kiliseye ve para yardimi aliyorsun mesela bebek arabasi almak icin yada cocuk odasi, bana sordu duydunmu diye, dedim ilk snedne duydum acaba gercekden öyle bir sey varmi,
arkadasimin durumuda pek iyi degil ynai alisveris yapacak ama malum öyle bir pahalilik var ki, ufff
cevaplariniz icin tesekkür:)

Kizlar merhaba yazilari okudum hepiniz iyimisiniz cok sevindim . Dün arkadasim geldi. Acelyaelifcim senden sonra ikinci netten tanisip evime gelen valla daha dünyada hic birsey istemem cok cok mutluyum. Neyseki acelyaelifle aramiz yakin öbür arkadasimla 3,5 saat genede görüsmek kolay ama acelyaelifi herzaman görebilirim valla moralim düzeliyo böyle arkadsalar dostlar olunca.
mlisa bak o fikramiymis gecen ben hamileyken komsum sekeri almis camin önüne koymus benim oglana bisiler anlatiyor. Esimde buranin adeti cocuga kardes gelecegini böyle anlatiyolar dur dinleyelim dedi. Bizde dinliyoruz benim oglan iyide kardes gelmez belki karinca gelir dedi komsuya. Bende dedim icimden e yani cocuk mu dogru diyor ne geregi var böyle seylerin. Neyse kismet olmadi zaten seker filan bahane ama fikra sekline gelmesi komikmis:))
Merhaba esra hosgeldin sende.Acelyaelif gercek kardesmisiniz ne güzel ya. Esracim ben de o pastalardan bahsediyorum. Yerli yabanci tüm sitelere girmisimdir ama boya sorunum var iste gecen gün buldum ama acayip pahali 14 rengi 133 euro. Demekki o yüzden kimse ilgilenmiyormus dedim. Istanbul a gidince ilk isim ordan almak olacak. Valla o resimler insani bastan cikartir. Bebisin ne kadarlik bilmiyorum ama baska isin yoksa evdeysen oyalarsin kendini bence yap birseyler. Bu tür oyalanmalar iyidir kafayi rahatlatiyor.
Acelyaelifcim arkadasimin esi isvec li birde kizi var arkadasimin kim ne yemek ister bilemedigim icin biseyler yaptim . Bu tavuklu manti cok basit ya ilkkez yaptim aslinda tesadüfen ögrendim ama Hakkari yöresi yemegiymis ama Hakkaride adi kesin baskadir diye düsünüyorum. Cunki manti ile arasindaki tek benzerlik üstüne sarimsakli yogurt dökülmesi :))
Komsumda ameliyat old nihayet gecen hafta doktorlari hastaymis bi salgin geldi gecti gene neyse bu sene alismisim demek viruse hastalanmadim.Derken bu haftayi hareketli kapattim iyide oldu o bozuk moralim gitti. Konusamadikne zamandir msn de rastlarsak aksama konusuruz persembe planimizda degisiklik yok degilmi? Kizlarida kiskandirayim ben persembe acelyaelife kahvaltiya gidiyorum kizlar:))) Aman ne güzelmis böyle birseyi yazmak bile.Kac sene su memlekette bi kahve icecek arkadasim yok diye aglar dolanirdim allah bana en güzel arkadasi yolladi canim benim öptüm seni.
Zilanur arkadasina hayirli dogumlar diliyorum allah bi avazda kurtarsin. Diger sorunda benim oglum kilise kindergarteninda. Ben direk olarak kilisenin para yardimi yaptigini duymadim istersen sorarimda ama bazi annelerin durumu bozuk oldugunda aramizda para topladigimiz yada cocuklarimizin kullanmadigi esyalarini topladigimiz oldu. Kiliseye gidip sorsa bence yardimci olurlar. Bizim kilisenin kimseyi gericevirmeyecegini düsündügüm kadar diger kiliseler icinde gecerli düsüncem.Bazen camilerimizle kiyaslarda üzülürüm. Cünki cok samimi genc iyi aile babasi bir papazimiz var . Ramazanlarda ve bayramlarda bütün müslümanlari kutlar. Ne olsa sohbet ederiz. Daha hic bir cami imamiyla böyle bir sohbetim olmadi benim:KK43: Neyse yani ben arkadasinin yerinde olsam bi gider danisirim ne olacakki. Su an dünyanin heryani kötü allah herkese yardi etsin.Simdi aklima geldi eger dinle ilgili bir sorunu varsa hic zannetmem kilise din dil vs hic ayrim yapmadan ve kosul sart öne sürmeden yardimini yapar. Arada kötü insanlar cikmazmi tabikiki cikar .Hic biseye iyi kötü cok garanti konusmamak lazim ama allah korusun arkadasini kötülerden. Birde su var dogum yapinca zaten kimlik cikartirken para alacak arkadasin niye cok acele ediyorki bebek arabasi icin filan. Ayrica flohmarkt lardada bebek esyalari cok ucuza görüyorum yani bozmasin moralini. Ben herzaman örnek veriyorum kayinvaldemle kayinpederim bir devletmemuru maasiyla 11 cocuk+2 torun büyütüp okutup evlendirmislerse herkes cocuk büyütür :KK66: Önemli olan cocugu sevmek.

meltemcim merhaba canim evet esra benim kaedesim 11 yas kücük benden bebegimiz nisan 20 dogumlu ayni benim oglan gibi. persembe icin aslinda bir degisiklik yok ama kizim da bizimle beraber olmak istiyor persembe günleri onun okulu uzun eger sana ve ballerinaya uyarsa cuma ya erteleyelim ogün klizimda eken geliyor okuldan eger sizede uyarsa cok güzel olur. arkadasin döndümü isvece? bu aralar hamburda ishal ve kusma salginligi var ama sükür bize ugramadi daha aman uzakda dursun zaten isyerinde olunca bu salgin cok kötü oluyor özel elbiselerle maskelerle calisiyoruz. bende az önce isten geldim makinaya camsasir attim yemekler bu gün kizimdan o yapicakmis benimde canima minnet yarinda o yapmak istiyor arkadasi gelicakmis bize yasasin iki gün yemek yapma derdim yok canim kizim banim ya.benden simdilik bu kadar kizlar öptüm sizi

selamlar araniza bende yeni katildim arkadaslar.umarim kabul edersiniz.iyi ve saglam dostluklar insallah kurariz.temennim bu.

merhaba bazen kk acilmiyor catladim anca acildi uykum geldi :KK43:
Acelyaelifcim arkadasim 2 saat kaldi döndüler. Aslinda Flensburg da bir tanidiklari var onlara geldiler benimle tanismak icinde yolunu biraz uzatti. Havada erken karariyor artik ancak bir yemek yedik döndüler. Neyse bunada sükür.
Canim bana cumada uyar oglani götürmeyecegim kindergartena o gün trene bayiliyor zaten. Uslu durursan trene biniyoruz dedim. Kac gece uyumam lazim senin arkadasina gitmek icin diyip durdu bu gün:) Onun icin daha iyi oluyor. Akraba yok arkadas yok yillardir evde ikimiz hadi bebekti sorun diildi ama artik cezali gibi evde ana ogul sacma olmaya basladi.Kizinda olmasina sevindim ne güzel tanisiriz. Oda sana artik arkadas olmus Acelyaelifcim cocuklar bebekkende güzel büyüdüklerindede iyiki dogurmusuz.
Ya bu hastaliklar salginlar cok fena ya bi sefer yakalandik oglan cocuk hastanesinde yatmisti 2 gece bir daha ödümüz kopuyor. Hastane tam doluydu resmen biz iyilesip cikalimda yatak bosalsin diye koridorda bekliyordu diger cocuklar. Biz erken yakalanip atlatmisiz cikarken anladik . Hastane kapisinin girisi resmen kuyruktu. Umarim birdaha yasamayiz kolda serumlar tuvalete gitmek berbatti ya :KK43:

Melisa19 hosgeldin nerdesin ? neler yaparsin?Coluk cocuk var mi? Muhtar gibi sordum da sormayincada sohbet olmuyor neyapayim.
Banada iyigeceler yatayim .

kızlaarrrrrrrrrr hepinize merhaba kalabalıkaşmışız ohh ohhh adaşım gelmiş melisa (bu arada benim adımda melisaa.s) maşşallah yeni gelen arkadaşlar hoş geldiniz sizler almanyadasınız ama bende size bi bilgisayar kadar yakınım meltemcim ve elifcim bilirler :1hug: walla özledim sizi bende alışkanlık yaptı hani eskiden netin başına kocamla görüşmek için oturudum şimdi kocamla görüşürken hemen kk ne giriyorum bakıyorum neler olmuş diye hemen
hmmm demek cuımaya görüşme var ne güzel walla allah bozmasın çok imreniyorum ama az kaldı inanıyorum gelince bol bol telafi ederiz. meltemcim ben geleceğim zaman zaten bi bayram havasında haber veririm burdan bağıra bağıra ama bana gelmeden önce hatırlat burdan bi gıda boyalarına bakayim. ama msn den görüşüpte kk nü unutmayın beni yanlız bırakmayın buralarda :1no2: hepinizi öpüyorum kızlara.s.
ayşeyildiz dan hala haber yok dimi :1no2:

meltemcim cok sevindim cuma olmasina cünkü kizimda seninle tanismak istiyor. basak da gelicekmi haberin vami? msn de göremedim seni bir kac gündür saat kac gibi gelirsiniz? arkadasin hafto sonu sende kalicak zannediyordum ben ama genede cok güzel olmus iki saatliginede olsa tanismak icin gelmis olmasi cok güzel.bu arada bana gelince almanca konusucam seninle bakalim neler ögrenmissin, sen epey ögrenmissindir eminim her gün hizir hizir calisiyorsun valla.
mlisacim canim ya , bizde seni burda göünce cok seviniyoruz. koca cok güzel ama güzel dostluklar böyle aliskanlik yapar iste)))) sen hele bir gel daha ne bulusmalar yapariz.
evet aysegülden hic bir haber yok bende merak ediyorum insallah dedigi gibi vazgecmemistir(((
melisa19 sanada tekrar merhaba nasilsin?

kendisi izmirde yasiyor malesef benden cok uzakta herkes uzakta zaten benden.

kıyamam ben sana ya Şeniz ama gönüllerimiz bir :sm_cool:sağlıklı olalım da,görüşebiliyortuz çok şükür.inşallah ilerde ,mkanlar daha iiy olur da daha sık görüşebilriz :Saruboceq:

öperim tabi ecrini öpmemmi.zaten bütün gün öpülmekten bi hal oluyo çocuk sırnaşık şey senin için de öperim a.s
20 şubat demek ha.inşallah ya.çok sevindim valla.inşallah büşra da gelebilir.
mehtap abla burda yine.dün geldi.daha yeni gördü,o bile ne kadar özledim ecrini diyo.bir de san sormalı senağlama gelme sebebi de çok üzücü.ben ordan gelmeden bikaçgün önce bi akrabalarının düğünü vardı ya,onu vurmuşlar.dün olmuş olay.daha 2.5 aylık evli.karısı annesi çok kötü haldeler.Allah sabır versin :çok üzgünüm:

off meltem abla çok pahalıymış orda gıda boyası.sen en iyisi burdan bol bol alıp orda ticaretini yap bu işin:teytey:
valla evet o fotolar insanın aklını başından alıyor,eminim çok zevklidir de.normal de uğraşsam çok zevk verir rahatlatırdı ama bebekle uğraşmak tam bir işkence olur kafamçokkarıştı vakit ve konsantre isteyen bir şey,benimki de durmaz o sırada,daha çok sinir olurum.belki biraz daha büyüyünce birilerine bırakır bi deneme yaparım yerimseniben

kizlar merhaba
acelyaelifcim dün oglana söz vermistim onunla ilgilendim hep bu gunde yüzmeye gittik bilgisayari pek acmadim bu hafta cok havaya gecti gitti valla almancada calismadim yarin sabah herkesi evden kovalayinca msn ide acarim almanca kitabimi alir calisirimda cumaya sinava yetisirim hocam :))
mlisa valla bende heycanlandim senin gelme olayina. Burayada bakda esine pek caktirma genelde esler kiz arkadaslari cok kiskanirlar aman arada güme gitmeyelim :)
Acelyaelifcim esime dedim aksam cuma günü oglani kindergartena götürmicem Elif e kahvaltiya davetliyim oglanla gidicem dedim. Surat bozuldu orasi cok uzak nasil gidicen diyor. Icimden geceni demedim tabiii U ban la gidicem dedim sadece. Icimden geceni desem kesin kavga cikacak cunki bu 1 hafta 10 gündür bana bisi oldu icimden geceni tutup söylemem gereken en mantikli lafi söylüyorum kendimede inanamiyorum :))) zaten kavgalarimi hep ben baslattigim icin cokkk mantikli cümleyi bulup söyleyince kavga falan cikmiyo. Simdi durduk yerde arkadasimla oturup laflicam ne tehlikeye atiyim kavga edip somurtup evde oturmakta hic olmaz. En iyisi cevap kisa öz olsun ben isime bakayim :)))))))
Acelyaelifcim arkadasim az kaldi ama herseyde bir hayir vardir ya iki dakkalik sohbet iyi geldi.Bizim Türkiyede calisma ortamlarimiz ayniydi. O evlenip gelirgelmez ise basladi bana biraz isortamini anlatti. Bende kendikendime korkular yarattigimin farkina vardim. Sonucta burdaki calisma ortami eski calistigimdan cok farkli iyisiyle kötüsüyle yavas yavas veya hizli bi sekilde ögrenicem ama evde oturmakla ögrenemicem icimde korku var ama korkuyuda yenmem lazim artik almancam yetiyo yetmiyo. Buldugum isgörüsmelerine gidicem olmadiginda üzülmicem vazgecmicem. Bi kac gündür kendimi böyle telkin ediyorum. Insallah sansimda yaver gider.
Esracim birimi vefat etmis allah rahmet eylesin tanimiyorum ama yazik ya .
Benden baska bisi yok kizlar mlisa izmir sicakmis burdada sifirin altina az kaldi inmek üzere derece oranin keyfini cikart bol bol.
Ballerinaya bir mail atayim ses cikmadi bu hafta ondan hastaydi insallah daha da hasta diildir.Canim bende kizinla tanisacagima sevinirim ne güzel kendimizi genc hissederiz onunla . Ben burda yaslilarla iyice küflendim genc genc hatunlarla sohbet edeyim ruhum düzelsin ya:KK66:)

Görüsmek üzere öptüm hepinizi

teşekkürler meltem abla.
oohh kahvaltılara da gidiliyo cokacimcoook ablama kahvaltıya davetlisin demek cuma günü.ben de gelcem yaa :çok üzgünüm:senağlama

esracim canim bugün anneden duydum olayi üzüldüm alah rahmet eylesin olan annesine bir de yeni evlendigi karisina olmus yazik allah onlara sabir versin .bakalim büsraninda izin isi olucak gibi isallah gene yarim burda kalicak eger gelirsek ama ne yapalim buda benim alin yazim offff offff.
meltemcim büsrada seviniyor seninle tanisacagina. iyi demissin esine onlar yani erkekler herseyi yemek zoundalar ama herseyi bilmek zorundaa degiller)))))) amma gadderim demi))nyse görüsürüz gene benimki beni bekliyor film bakicaz gerilim. öptüm sizi muck muck

esracim ne güzel olurdu sende gelebilseydin ya oooofffffffffff ooooffffffffff.

valla ablam dediğin gibi bu bizim kaderimiz miş artık.gerçi hayatın ne getireceği de belli olmaz yerimseniben
bana da bu akşama filiz gelcek kalmaya.mito hala gececi.
ecrinimi uyutmuşken kalıp işleneyim biraz.muckss

ya kizlar dün buraya yazdigim yazi yok alla alla acelyaelifcim sana özelden gönderdigim geldimi?
Benim 2 gündür handy tus takiminda bir sorun oldu . Tüm numaralar uctu ama su anda bana tel acildimi aliyorum ben tel acamiyorum sanirim sizlere ömür yenisini ne zaman alacagimki :KK43:((
Acelyaelifcim senin ve ballerinananin numaralarida yok bende bana numarani yazarmisin özelden bende benim handy yi yazicam sana ben arayamasamda cuma gelirken sen beni ararsin bari.
Dün bisürü yazmisitm buraya ama yok yazim kisaca yazayim netten dolap aldik bayagi bi ucuza 2 gündür dolaplari yerlestiriyordum .

merhaba ballerinacim burasi ara ara kopuyor hotmail deki adresten telefon numaralarini yazarsan kesin olur.Yarin geliyormusun Elif e?

iyi gecelr kızlar
yarın bol bol kulaklarımı çınlatın bakalım öpüyorum hepinizi mucuksssssssss

iyi aksamlar hepinize. yarin gene bulusma günü ne mutlu bize ballerinacaim sen geliyormusun henüz haber alamadim senden? mlisa kesin kulaklarini cinlatiriz senin.benden de coook öpüldünüz

mlisa canim senin özel mesajin acik diil profiline girip acman gerekiyor zaman sana özelden yazabiliriz.Burdan msn adresi vermek yasak.
Yarin sende yanimizda sayilirsin :KK66:

X