EYALET 6 ///Hamburg Paylasim Alani(Tanisma)

acelyacim acikcasi ilgilenmiyolar neyse zorlamanin bi alemi yok ögleden sonra 13:00 de kindergartendan bi kac arkadasi geliyo komsumun oglu var bide iki yasli komsum var cocuklara oyun falan oynattirirlar cok kalabalik diiliz canin ne zaman isterse ugra 5 yasina basacak oglum.insallah hava güzel olur cocuklar bahcede oynarlar evde cok zor cunki yalniz bisi var sitede özel measjlar kalkmis acildiginda ben sana telefon adres yazarim

oldu meltemcim. bende 13 e kadar calisiyorum zaten. masallah 5 yasina giriyor demekki.

hamburg neresi bayanlar kaldiginiz yer benim kaynananam altona da yakinlar ben dusburg tarafindayim sadece yakinmi diye sormak istedim guzel bulusma olur insanlah

slm kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ben geldim
almanyaya gelemiyorum bari burdan görüşelim meltemcim nasılsın ben uzun bi moral bozukluğundan sona tekrar hayata dönmek istedim senağlamasenağlama uzun zmandır girmiyodum ama artık paylaşırız bişiyler aslında bi konuda yardımınıza ihtiyacım var beni bilgilendirriseniz sevinirim

ilk hamilelik belirtileri nedir yani ne gibi sendromlar olur anne adyında bende psikolojikmi bilmiyorum ama geceleri mide bulantısı yaşıyorum sık idrara çıkıyorum kasıklarımda ve göğüslerimde ağrılar oluyo yani bunlar sadece psikolojikmi yoksa gerçekten hamilemiyim onu çok merak ediyorum en erken kan tahlili ne zman yaptırabilirim yardımcı olursanız çok sevinirima.s.

Meraba arkadaşlar.Benim adım Ayşe.İzmirde yaşıyorum.öncelikle baştan itibaren bütü yazılarınızı okudum ve sizler hakkında biraz bilgi edinmiş sizleri tanımış oldıum.Benim durumumda melissa arkadaşımız gibi.Haziran ayında aile birleşimi için mürcaatta bulunduk.Fakat vizemiz red edildi.senağlamaSebep ise eşimin maaşının yetersiz olmasıymış.Aslında yeterli hatta onların belirtmiş olduğu istemiş oldukları rakamdanda fazla 1400 alıyordu eşim onu yetersiz görmüşler.Bizde avukata verdik ve bekliyoruz.Benim eşimde şu anda Hamburg Wilhemsburg ta yaşıyor.Daha önce turist olarak bende gittim oraya.Biliyorum yani biraz.Şu an izmirde bir avukatlık bürosunda çalışıyorum 26 yaşındayım ve 7 yıllık evliyim.Böyle yarışmaya katılır gibi oldu ama kendimi kısaca tanıtmak istedim.:)))Umarım en yakın zamanda vizem çıkar ve orda sizlerle görüşme imkanım olur.görüşmek üzere byyy..:teytey::teytey:

ayşeyildiz merhaba sanırım kaderdaşız bu konuda ve benim başıma gelenleride okumuşsundur bende 1 senelik evliyim ve 1 senedir uğraşıyoruz çok saçma sapan bahaneler den ötürü vizeme red geldi bizde son mahkeme aşamasındayız .sanırım 7 senelik evlisin ama bu kanun yeni çıktı sen ne zmandır gitmeyi bekliyosun biraz anlatırmıısn cnm

Meraba mlisacım.evet senin başına gelenleride okudum ve merak etmiştin ne oldu diye en son ne olduğundan bahsetmemişsin yada ben görmedim.Öncelikle snein vizene neden red cevabı geldi?yani sebebi ne olarak gösterdiler?Bizde avukatverdik avukatımız itiraz etti ve şu anda beklemekteyiz.Daha mahkeme aşamasına gelmedik eğer itirazımız kabul edilmezse sanırımmahkeme aşamasına geçicez.Sizinde o şekilde olmadımı?Bu arada vizem ne zaman çıkarsa gidicem hemen.Ama zaman ilerdledikçe umudumu kaybetmeye başladım.Eğer itiraz kabul edilmezse mahkeme aşamasında dahada uzayacak.Allah yardımcımız olsun inş.Ama seniçok iyi anlayabiliyorum aynı şeyleri yaşadığım için.senağlama

Meraba mlisacım.evet senin başına gelenleride okudum ve merak etmiştin ne oldu diye en son ne olduğundan bahsetmemişsin yada ben görmedim.Öncelikle snein vizene neden red cevabı geldi?yani sebebi ne olarak gösterdiler?Bizde avukatverdik avukatımız itiraz etti ve şu anda beklemekteyiz.Daha mahkeme aşamasına gelmedik eğer itirazımız kabul edilmezse sanırımmahkeme aşamasına geçicez.Sizinde o şekilde olmadımı?Bu arada vizem ne zaman çıkarsa gidicem hemen.Ama zaman ilerdledikçe umudumu kaybetmeye başladım.Eğer itiraz kabul edilmezse mahkeme aşamasında dahada uzayacak.Allah yardımcımız olsun inş.Ama seniçok iyi anlayabiliyorum aynı şeyleri yaşadığım için.senağlama

hosgeldin ayseyildiz arkadasim. ilginc bir durumun var yani yedi seneden beri buraya gelemem bana ilginc geldi. eger 1400 aliyorsa aslinda bunun yetmesi lazim. simdi o kadar bu konuda kanun degisikligi oldu ki ben hepsini malasef bilmiyorum ama bildigim esinin oturdugu yerede bakiliyor yani sende oraya sigabilecekmisin diye vede senin birazda olsa almanca bilmen gerekiyor. bir tek problem esinin ayligindan kaynaklaniyor gibi gelmiyor bana.

merhaba mlisa arkadasim hosgeldin. valla en son hamilelgimde 15 sene gecti ama sendeki belirtililer bunu gösteriyor elbette doktara gidip muanne ol kan tahlili idrar tahlili ne gerekiyorsa hemen yapilir zaten.

merhaba cnm ben bi konuda açleyaya da katılıyorum normal şartlarda maaşı 1200 olan ve kağıtlı çalışan birinin eşini getireremem gibi bi sorunu olmaz bi sene boyunca bırakın alman yasasını türk yasasını bile öğrendim eşimde bu konuda çok bilgi sahibi.
bana red gelmesinin sebebide çok saçma sapan şeylerdi benim eşiminde aylık geliri 1800 buna da sorun çıkardılar ve ben 2 sefer konsolosluğa gittim ilki müracat içindi ikincisi ise evliliğimizi sahte olarak görüp bizi eşim almanyada ben ankarada mülakata alındık ( çok komik ) ve bunun üzerine bana red geldi sözlü mülakatta bile verdiğimiz ifadeler birbirini tutmuyomuş (ki çok saçma soru sordular) neyse fazla uzatmiyim cnm banada red geldi sonuçta bizde bunun üzerine mahkemeye verdik ve şuanda berlin mahkemesinden gün bekliyoruz yani anlicağın bunların hepsi yıldırma politikası sabredicez beklicek şuan için yapcak pek fazla bişiy yok cnm
yanlız benim anlamadığım sen 7 yıldır nasıl gidemedin ben eylül ayında evlendim yani göç yasası kabulünden sona yani, sen başvuruyu nezman yaptın

yani bide şöle bi duurm söz konusu unutmaki alman yasalarının 6. maddesi aile birliğinin sarsılmasıyla ilgili yani her halukarda biz kazanıcaz ama biraz zaman alıcak sabırlı ol ve bekle cnm .

oooo kizlar kalabalik olmusuz ne güzel. Acelyacim hala acilmadi mesajlar sen bizim elifi taniyomusun onunla yazisabiliyosan ondan telefon numarami alabilirmisin?Olmadi buran ev adresi vericez artik .
mlisa merhaba gercekten bayagidir yazmiyodun olmadimi oturum alman Cok iyi anliyorum bende 1 yil beklemistim.Hamilelik icin kafana takma olman gereken regl gününden 10 gün gecsin bekle hala regl olmuyosan doktora gidip bir kan testi yaptir. Kafani bunaltmadan en iyi yöntem bu. Simdi benim bildigim grip mevsimi bu belirtiler bulanti filan griptende olabiliyor. Birde hamilelik icin en iyi sey hic aklina getirmemek. Alarmi son regl gününden 10 gün sonrasina kur alarm sana hatirlatana kadar hic aklina getirme yoksa ciddi psikoloji bozan bi durum. Hamileligi isteyen icinde istemeyen icinde beklemek cok zor . Yinede herkese hayirli evlatlar versin Allahim.Bu arada bu gece kadir gecesiymis kutlu olsun diyim burdan.mlisa sen genede kuvvetli olmaya calis cok moralin bozulursa buraya yaz biz sana yazilarla destek olmaya calisiriz.
alperen ben eidelstad ta oturuyorum altonaya yakinim 10 dakika arabayla bana.Bari kayinvaldene haber verelim bulusalim baksana kimseden ses cikmadi :)))))Neyse acelya ile bulusmak kismet olursa foto koyariz belki kiskanirlar bulusmak isteyenler cikar :))))
ayseyildiz ben anlayamadim sen 7 yildirmi gelmek icin bekliyorsun buraya yoksa ilk kez hazirandami basvuruda bulundun.Doldurdugunuz formlari iyice dikkatli doldurdunuzmu mutlaka bi igne deligi arayip ordan bisi cikartiyolar bunlar. Benim esimin bir oglu bir kizi var .Bende hic bisi bulamadilar en son görüsmede ordan girdiler lafa. Sen bu cocuklarin oldugunu biliyomusun diye sordular evet diyince araniz nasildan girip bi sürü özel soru sordular.Belkide cevap vermesem vermem ama bis surude yorum yaptilar sinir bozan neyse köprüyü gecene kadar misali diye sustum. Gerci adamlar haksizda cikmadi esimin oglu ben buraya geldikten 1.5 sene sonra yanimiza geldi 2 sene bizle yasadi bi suru sorun cikartip evi terk etti simdi yalniz yasiyor.Yani adamlarada yasadigim seylerden haksizsin diyemem ama bizde onlar gibi dii evlendinmi herseyi kabul ediyosun.Basliyosun adamin hayatini yasamaya yasamasan o zaman evlilik olmuyo yani ya evlenmicen aman bu dert cekilirmi dicen ki burdaki insanlar öyle yapip ya hic evlenmiyorlar yada evlenince bosaniyolar cabucak. Ben maasin en alt kademesi 1500 euro diye biliyorum ayseyildiz diil 100 euro 1 centi bile dikkate alir bunlar.Ben süresiz oturum almaya gittigimde almanca sinavi yaptilar tamam yeter almancan dediler sonra bi saat bilgisayar basinda bizim maddi durumumuzu incelediler ben calismadigim icin evinde borcunu ödedigimiz icinmis esim konustu 50 cent bile olsa aciginiz bu sorundur öncelikle oturum vermezdik sonra düzeltmenizi istedik dediler. Anlamadimki 30 sene ev borcuna girmisiz oglan 5 yasa giriyo kocamla oglum alman vatandasi bana oturum vermicekler ben turkiyeye geri döneyim o zaman ee o ev ev olurmu sacma sapan isler yani.Bir tek tavsiyem bu konularda cok tecrubeli avukat bulmaniz.Dinsizin hakkindan imansiz gelir yani.
mlisacim sanki benim gibi koca göbüs buraya gelecekmisin gibi bi his geldi bana insallah öyle olmazsin cunki cok zorluk cektim ben aklimin ucuna gelmeyen seyler dert sorun oldu.Herseyin hayirlisi genede.

Tekrardan selamlar arkadaşlar.Öncelikle yaptığınız yorumlar ve tavsiyeleriniziçin teşekkür ederim.Dün çok detaylara girmemiştirm.Ama şimdi biraz anlatayım size.Eveett Allah nasip kısmet ederse ocak ayında 7.yılımız bitecek ve 8.yılımıza giricez.Eşimle evlendikten sonra Türkiyede yaşayacaktık niyetimiz öyledi fakat evdeki hesap çarşıya uymaz misali oldu bizimkisi.Eşim buraya uyum sağlayamadı maddi açıdna özellikle sizde bilirsinizki orda doğup büyüyenlerin Türkiyeye uyum sağlaması çok zor oluyor.Ama bizim birazda kimsesizlikten diyelim eşimin ailesininn durumunun iyi olmasına rağmen onlardan gelmesi gereken desteği görmediğimiz için Almanyaya dönmek zorunda kaldı eşim.Eşimin bekarken yapmış olduğu bir suçtan dolayı kesinleşmiş cezası vardı 1yıl hapiste yatması gerekiyordu.Eşimle çok düşündük ve mecburen 1 yıl hapiste yatacağını bildiğimz halde eşim Almanyaya döndü ve kendisi teslim oldu.Bende eşim teslimolmadan turist vizesiyle gittim eşimin yanına.daha sonra eşim teslimoldu.zaten.Ben 2.5 yıl kaldım orda kaçak olarak mecburen.Ve sonra yine sahipsizlikten diyeyim eşimi içerde ben kendiisteğimle gitmek istiyorum diye imza attırıp sürdüler Türkiyeye.O sürüldükten 5-6 ay sonrada ben döndüm.Avukata vermiştik ve dava açıldı.Eşim dava süresinde Türkiyede askerliğini yaptı.Askerden geldikten 4-5 ay sonra dava sonuçlandı ve eşim Tüm haklarını geri aldı ve Almanyaya döndü.Yaklaşık 2 yıl oluyor.Ev bulması iş bulması derken bu zaman oldu.Neyse tüm istedikleri şartları yerine getirdik ben sertifikamı aldım tüm evraklerı temin ettik ve Haziram 18 de başvurumuzu yaptık.Ve sonuç dediğim gibi maaşını yetersizgördükleri için red ettiler maalesef.senağlama.Bunları ilk defa yazıyorum sizin samimiyetinize inandığım için.Yani aslında benimhayatımı yazsak güzel birfilm olur diye düşünüyorum.a.s.Bu arada meltemcim maalesef çocuğumuzda olmuyor.senağlama.Doktorlar ancak tüp bebekle dediler oda olursa kesin demiyorlar.Yaaa işte böyle arkadaşlar.Ben yinede şükrediyorum her şeye rağmen Allak sağlık versin diyorum.:a015::a015:

aysegülcüm bayagi zor günler gecirmissin sen ve esin. esinin hapistre yatmasi cezasi bitmeden türkiyeye sürülmesi ve senin kacak olarak burada 2,5 sene kalmis olman elbetteki gecmiste kalmis olan seyler bunlar ama tahminime göre alman konsoloslugu bunlarin hepsini tekrardan arastirmaya sokmustur. elbette önemli olan esinin o olayindan sonra temiz kalmis olmasi eger siciline ondan sona baska birsey islenmediyse olumlu bakabilirler. insallah yakinda biter islemleriniz ve buraya gelirsin. su anda izmirdesin benim memleketim nasilda özledim hadi gel yer degistirelim ahh ahh keske olsa öyle birsey. neyse buraya gelince nerde oturucaksiniz?

merhabalara.s. açelya meltem ve ayşeyildiz
meltemcim saol yine beni çok rahatlatıyosun seninle konuşmak çok keyifli çok içtensin
ayşeyildiz cnm şimdi başına gelenleri daha net anladım bende bu işi işin ehli bi avukatın çözebiliceği kanısındayım melteme katılıyorum bu konuda.
meltemcim ben artık alıştım artık kendi durumumla ilgili alay bile edebiliyorum :dance:
ilk zmanlardaki gibi bunalımda diilim alıştım artık bu duruma 1 sene oldu ama çok az kaldı inanıyorum ama hani dedin ya karnın burnunda:CüvCüv: gelirsin sende benim gibi ayy bi bebişim olsun çok istiyorum ama allah herşeyin hayırlıısnı versin ama hamileliğimide kocamla birlikte geçirmek isityorum
kendinize çok iyi bakın görüşmek üzere a.s.

merhaba mlisacim. insallah seninde islemlerin biterde sende kavusursun kocisine ondan sonra istedigin bebisine. allah seninde ayseyildizin da yardimcisi olsun. sen nerde oturacaksin buraya gelince?

merhaba mlisacim. insallah seninde islemlerin biterde sende kavusursun kocisine ondan sonra istedigin bebisine. allah seninde ayseyildizin da yardimcisi olsun. sen nerde oturacaksin buraya gelince?
saol cnm iyi dileklerin den dolayı eşim luruperde oturuyo beni bekliyo :a015:hergün netten eşimle görüşürken cam den evimi görüyorum :a015:

cnm seni çok iyi anlıyorum ama dediğim gibi bunların hepsi yıldırma politikası yok eşinin maaşı seni buraya getirmeye yetmiyo yok oturduğun evin m2 si uygun diil yok almanca A1 sertifikası vs vs yani çok saçma sapan şeyler bunların hepsini bizde yaşadık inaşllah geçicek ikimiz içinde sölüyorum çünki sende avukattasın. dün de dediğim gibi ben artık kendimle alay etmeye başaldım bende çok zor günler geçirdim inan bana çevremdeki herkese artık bi izah yapmaktan bıkmıştım ama artık öle bi hal aldıki şimdi ben kendim alay edebiliyorum durumumla inan bana ( eskiden her gördüğüm daha gidemedinmi noldu bizim bi tanıdık var o gitti vs vs yani hep sinir bozucu şeyler bi ara kendimi eve kapattım neden ben allahım dediğim günler ama şimdide ben kimseye imkan vermeden konusu geçtimi kendimle alay ediyorum avrupa birliği kendi kaybetti benim gibi hatuna vize vermemekle diyip beni üzücek kişilerin ağzını kapatıyorum :dance:) işte böel cnm sende moralini yüksek tut benim gibi yapma içine kapanma burdan konuşalım paylaşalım çünki insan bu şekilde kafasını dağıtıyo
ayrıca en özel hikayeni bizimle paylaştığın için kendi adıma teşekkür ederim kendine iyi bak
a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…