EYALET 6 ///Hamburg Paylasim Alani(Tanisma)

arkadaslar selamlar bende yazayim buraya:)
simdi acaba hamburgda iyi bir bayan kuaförü var mi, ben tesettürlü oldugum icin alman berberlere de gitmiyorum acikcasi utaniyorum da diyebilirim, sac kesimi yüzü agda yada ip ile alma, bayan türk olursa cok daha iyi olur acaba sizin gittiginiz iyi bir yer var mi???
bana mesaj atin lütfen:) tesekkür

merhaba zilanur arkadasim. ben kuafer degilim ama sac keserim biraz almanyaya gelmeden önce kuaförün yaninda calismistim elimden gelir biraz istersen ben keserim iple almayida biliyorum.

Kizlaaar! Merhaba hepinize,

Gelebildim nihayet. Bu sene ne Turkiye, ne tatil gorebildik. Tatil icin Ekim sonu biryerlere gitmezsek bu aralar buradayim.

Bulusma icin duyuru? Tamamdir, ben varim. Sadece 18-19 Ekim yokum. Bir de Cumartesileri de 2'den sonra sonra bosum, gerisi bana simdilik uyar sanirim. Tarih onerilerinizi bekliyorum.

Selamlar hepinize! Ve yazisamazsak simdiden iyi bayramlar!

kizlar seker bayraminizi kutlarim hepinizin.Ayse cok zor günler gecirmisin ya bende bazen kendime diyorum ama beterin beteri varmis insallah bu kadarla kalir bundan sonra esinle güzel günler yasarsin.Cocuk olmuyo demisin belki düzeniniz olunca oda olur allah büyüktür.
mlisacim ben dogurmama 1 ay kala adamlara bi telefon acip karar verin artik oyunmu yonuyosunuz benle diye bagirmistim ya cinnet gecirip bana sinirlenmeyin vizeniz cikmis burda gelin alin demislerdi.Madem vizem cikmis beni niye aylardir aramiyosunuz diye bidaha cinnet gecirmistim sonra burdada anladimki bunlar ses cikartmayanin tepesine cikan bi millet.Hakli oldugun yerde bi sinirlen bak hemen pamuk oluyolar nedemek sorguda cevaplariniz tutmamis cok sacma geldi bana ya.Valla birakmayin kizlar bu isin pesini.Gecen sene bi tanidigin oglu evlendi aldi kizi getirdi kiz burdada almanca kursuna devam etti hic bi sorunlari cikmadi bazi insanlarin sanslari cok iyi ama bide kefil gösterme diy ebi olay var demisiniz ya kimsemiz yok diye böyle kefil gösterecek biri olsa aslinda daha kolay olyuor bu isler.
Zilanur ben buraya gelmeden önce 2 günde bir kufaörde olan bi insandim kendimi bildim bileli yani 15 yasimdan beri belkide bana basima bunlar gelecek deseler hic gelmezdim ben buraya.Burda kuaförler hangi millet olursa olsun bes para etmezler.Bende alayim bi sertifika o kadar yaparim anca nerde bizim kuaförler.Bende kendi basimin caresine bakyiorum arik alistim yani 5 senede.Kafami bi sefer 70 euro alip portakal rengi yaptikalrindan beri hic bir is icin gitmiyorum kuaföre.Kesme isinide esim kesiyor sacimi biz nerdeyse ailecek gitmiyoruz oglanin bile sacini biz kesiyoruz evde :)))Esimde sac yok zaten.Tavsiye edebilecegim bi yer yok yani.Bak hatirlattin bana simdi evdeyim artik diye kendimi salip duruyorum eski hallerimi özledim valla ya :KK43:((Ballerina hosgeldin canim sanirim su ara toplantimiz olmuyor.Artik aramizda toplaniriz bi ara ama bu yazilar burda sabit bundan sonra gelip okuyan yazsinburaya ben yazmaktan daraldim insanlari zorla kolundan tutup getiremicegime göre biz aramizda telefonlasiriz artik :KK66:

hosgeldin balerina meltem hakli burda ikimizin kolu yorldu bulusma duyurusu yapicaz diye kimseden tik yok. eger simdi okurda birseyler yazarlarsa amenna. bulusmaya gelince ben dünden hazirim bulusmak isteyen arkadaslar yazsin ona göre tekrar tarih belirleriz. hepinizin ramazan bayrami simdiden mubarek olsun iyi bayramlar.

arkadaslar insallah bir iyi bir kuaför bulu7rumda giderim,
simdi ben de evlendim ve benim esimde 04.07.08 de basvurdu vizeye, bir hafta sonra bana kagit geldi su su seyleri yollayacaksiniz bize diye, Ausländerbehördedeki kadin.
ben izindeyken 29.07. de esime mektup geldi randevu icin ve biz tatilde oldugumuz icin randevuyu erteledi ama bu ikinci randevuydu, 01.09. de gitti randevuya parmak izi aldilar tamam bitti dediler, esim sordu baska vize ne oldu onlarda istanbulda dediler ki, biz sana haber verecegiz.
ben burada email olarak sordum bizim kagitlara bakan kadina originalantrag geldimi diye vize verilecek mi diye, bir adama bana cevap olarak yazdiki kadin tatailde öteki elemanlarda tatilde olduklari icin kimse bakmiyor kagitlariniza bayan tatilden gelmesini bekliyeceksiniz, Originaslantrag burasda ve Bearbeitungszeit 50-70 gün olur diye yazdi.
Tamam ama bizimki daha uzun sürdü öyle dgeil mi, benim esim taa yedinci ayda basvurdu acaba bu is de bir is mi var ne diyorsunuz?? Birde esim vizesini aldikdan sonra yada almadan önce bana kagit yollarlarmi, ben ev kontrati is belgemi Gewerbescheinimi yolladim, hem is yerimn var hemde temizlik firmasinda calisiyorum, geri mi yollarlar acaba??? ne yapacagimi sasirdim vallahi :KK43: esimi cok özledim

hosgeldin balerina meltem hakli burda ikimizin kolu yorldu bulusma duyurusu yapicaz diye kimseden tik yok. eger simdi okurda birseyler yazarlarsa amenna. bulusmaya gelince ben dünden hazirim bulusmak isteyen arkadaslar yazsin ona göre tekrar tarih belirleriz. hepinizin ramazan bayrami simdiden mubarek olsun iyi bayramlar.

slm kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
walla ben geldikten sona benden kurtuluışunuz olmicak sanırım çünki ben çok sosyal bi insanım ve sizde biliyosunuz tr de bu tür olaylar çok yapılır ( kadınların günleri düğünler dernekler vs ) yani ben böle şeyleri çok severim yani geldiğimdede sizi boş bırakmam hiç merak etmeyin organizeyi bana bırakın :)) ( tabiki bunun için benim gelmem gerekiyo dimi :KK43:( ) neyse hayırlısı olsun kızlar öpüyorum sizleri
belki bayramda giremem nete ama şimdiden hepinizin bayramı mübarek olsun allah her seneye nasip etsin sevdikleriyle beraber ( bütün özel günlerimde olduğu gibi kocam yine yok :sm_confused: )

arkadaslar insallah bir iyi bir kuaför bulu7rumda giderim,
simdi ben de evlendim ve benim esimde 04.07.08 de basvurdu vizeye, bir hafta sonra bana kagit geldi su su seyleri yollayacaksiniz bize diye, Ausländerbehördedeki kadin.
ben izindeyken 29.07. de esime mektup geldi randevu icin ve biz tatilde oldugumuz icin randevuyu erteledi ama bu ikinci randevuydu, 01.09. de gitti randevuya parmak izi aldilar tamam bitti dediler, esim sordu baska vize ne oldu onlarda istanbulda dediler ki, biz sana haber verecegiz.
ben burada email olarak sordum bizim kagitlara bakan kadina originalantrag geldimi diye vize verilecek mi diye, bir adama bana cevap olarak yazdiki kadin tatailde öteki elemanlarda tatilde olduklari icin kimse bakmiyor kagitlariniza bayan tatilden gelmesini bekliyeceksiniz, Originaslantrag burasda ve Bearbeitungszeit 50-70 gün olur diye yazdi.
Tamam ama bizimki daha uzun sürdü öyle dgeil mi, benim esim taa yedinci ayda basvurdu acaba bu is de bir is mi var ne diyorsunuz?? Birde esim vizesini aldikdan sonra yada almadan önce bana kagit yollarlarmi, ben ev kontrati is belgemi Gewerbescheinimi yolladim, hem is yerimn var hemde temizlik firmasinda calisiyorum, geri mi yollarlar acaba??? ne yapacagimi sasirdim vallahi :KK43: esimi cok özledim

hoş geldin zilanur aramıza
yanlış anlamadıysam sen almanyadasın ve eşinde tr demi sizdemi vize için bekliyosunuz ayy ğer öleyse allah yardımcınız olsun hislerini çok iyi anlıyabiliyorum allah herşeyin hayırlısını versin inşallah

ayşeyildiz cnm sen ne yaptın bakalım arayı soğutma burdan görüşelim bak ben şimdiden arkadaş ediniyorum gittiğimde yanlız kalmicam orda
buda çok önemli biliyomuusn çünki benim eşimden başka bide sadece görümcem var bide sizler olucaksınız işte
sevgiyle kalın öpüyorum

mlisa :))))))) insallah gelirsinde bulustugumuz bi gün hatirliyomusun deriz.Insan cok istedimi olmicak bisi yok .Sen moralini yüksek tut canim yeterki. Ben o günlerimi düsünüyorumda simdi ki halime göre nasil pozitifmisim bi sürü dert varken ben laylay lom gibiymisim.Gerci daraldigim zaman oluyodu ama yinede rahattim ya.Simdi canima okuyolar.Oglan karnimdaydi bi derdi yoktu esimde telden özledim diyip duruyodu simdi ikiside beynimde rahat birakmiyolar. Ne yicekler ne giyecekler düsün dur .Burda eve kahya yaptilar beni .Ne güzel geziyodum Istanbul da burdada gezdim gezdim bitti bi karis memleket uzak bi yerede gidemem bi pacamda oglan bi pacamda adam.Yani Tr de cocuk coluk yokken iyi yanlarini görüp kendiniz icin biseyler yapmaya bakin derim.Sonra bu günlerde geciyo hersey hatiralarda kaliyo basliyosunuz burdaki carkin icinde yuvarlanmaya.Mlisa valla sen cok sanslisin ben geldim ne komik geliyo simdi yasadiklarim. Mesela dogum icin kontrole gittim gelince dedilerki su an dogum yok acilma olursa ambulans cagirin.Tabii ben 2 kez tr de ambulans tecrübesi gecirmis biri olarak ararmiyim ambulansi :))) Cahillik herseyde varya.Neyse ben ha dogum bi yerde olurda ambulans gerekir diye 15 gun evden cikip hemen eve döndüm esime yapistim yani o an öyle gelmiyoduda simdi anlyiorum adama yapismisim resmen :))))))Halbuki sonra gördümki burdaki hastaneler ambulans filan hic alakasi yok benim tr de yasadiklarimla.Nasil böyle düsünmüsüm sasiriyorumda simdi kendime ama demekki insanin beyni tr ye sartlanmis orda yasananlara ve uyum denen sey gercekten hic te kolay bisey diil. Hayatinin her zerresine isleyen her seyi birakip burdakini yeniden anlaman gerekiyo.Cok basit görünen seyler bazen sorun oluyor. Ya simdi olsa ambulansi cagirirm keyifle giderim hastaneye :))mlisa onun icin diyorum sanslisin sen gel aklina ne takilsa tel ac sor mutlaka yardimci oluruz elimizdne geldigi kadariyla sana .
Zilanur sen hamburgdasin esinmi tr de gelmeye calisiyor?Seninkide isin baska boyutu bak calisan bayansin esine yardimci ol oda mutlaka calissin.Kadin evhanimi olup sabrediyo coluk cocuk ev diye ama calsmayan erkek icin cok zor insallah sizin isinizde kolayca hallolur.

allahim sen büyüksün yarabbim su mubarek bayramlarin hatrina herkesi sevdigine ( burdaki arkadaslarimi kocalarina ) kavustur. vize bekleyenleri daha fazla bekletme yarabbim. onlarin yardimcilari ol. :Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

allahim sen büyüksün yarabbim su mubarek bayramlarin hatrina herkesi sevdigine ( burdaki arkadaslarimi kocalarina ) kavustur. vize bekleyenleri daha fazla bekletme yarabbim. onlarin yardimcilari ol. :Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

arkadasim allah insallah sevenleri kavustururm cok kötü bu ayrilik anlatilmaz bir sey gercekden cok zor, bugün baram ama ben bayrami eglenceli mutlu geciremiyorum cünkü esimden sevdigimden ayriyim evet ailem ynaimda ama esimden tr ben almanyada cok zor,
insallah dualarimiz kabul olur vize bekleyenlere vize müjdesi gelir herkesin dualari kabul olur vallahi simdi bunlari yazarken gözyaslarim yanaklarimdan akiyor tutamiyorum kendimi iyiki evde ynalizim simdi doya doya bir agliyayim

oh dök icini zilanurcum agla aglayabildigin kadar. meltemcim gercekten ya bayram gelmis neyime inan ki sadece cocuklar var diye biraz önemsiyorum aksama yemege götürücem onlari. 19 seneden beri sevmiyorum bayramlari hep icim bir tuhaf olmustur bugünde öyle. elini öpebilecegim hic kimse yok burda. isten yeni geldim daha türkiyeye telefonuda düsüremiyorum hepten sinir oldum.aslinda o kadar cok akrabam varki ama hepside türkiyedeler of ya of.burda bir ben birde cocuklarim ve cok sevdigim hayat arkadasim. neyse ya bosver. annesi babasi kardesleri yaninda olanlar benim yerimede bayram kutlasin.

he he dökü<orum ma aglamakdan göz pinarlarim kurudu bayrammi geciriyorum anlamadim valahi

slm kızlar hepinizin geçmiş ramazan bayramı mübarek olsun allah herkese sevdikleriyle hep bir arada geçirmek nasip etsin

mlisa tesekkürler canim seninde kutlu olsun insallah bidahaki bayramda esinle olursun.
Dün oglumun dogumgünüydü cok cok sagolsun acelyaelif davetime geldi v tanistik hem dogumgunu hemde iki kisilik bulusma oldu ama olsun gnüller bir olsun önemli olan.Ben cok cok sevdim ve onu tanidigima cok mutlu oldum .Ama cok uzak oturuyoruz birbirimize sagolsun sabahin köründe calistigi halde yorgun argin genede geldi.Forumda bulusma bölümüne dün cektigimiz fotolari koyacagim burdanda adres veririm merak eden bizi görsün.Biz cok eglendik dun acelyaelifcim bidaha cok cok tesekkür ediyoruzm her zaman bi bahane uydurup görüsmek dilegi ile.Hatta en kisa zamanda Ahmet i grill e getirebilirsin.Calisan insanada fazla israrci olmak istemiyorum bi yandanda ama biz her zaman musaitiz bekleriz :KK66:

semkar1 meslekte serbest girisimci yaziyor ama cok serbestsin ya burda reklam vermenin bir formati var bildigim kadariyla yönetime danis istersen.

slm. arkadaslar. gönül isterdiki bir kac kisi fazla olalim görüsmede insallah bir dahaki sefere. meltemcim bende seni tanidigima cok memnun oldum dün benim icin güzel bir gündü hem is ortamindan biraz uzaktim hemde seninle tanistim hersey icin asil ben tesekkür ederim hersey cok güzeldi. resimleri gerci ben dün gördüm ama burada görebilmek icin sabirsizlaniyorum. bütün hamburg bayanlarina selamlar.

X