evliyim ve kötü bir durumdayım..fikir verirmisiniz bana....

Dediğiniz gibi hata üstüne hata..
Tabi ki karar sizin sadece şunu söyleyeceğim.. Lütfen ama lütfen çocuklarım için katlanıyorum triplerine girmeyin.. Çocuklarınıza vereceğiniz en büyük zarar bu olacaktır..İnanın...Ayrıca çocuklara belli etmiyorum da denemez onlar her şeyi çok iyi bilirler..Anlarlar.. Çocuk, bu gergin ve huzursuz ortamda ya içine kapanır ya da şiddet eğilimli,dengesiz ve yaramaz olur.. Yazık..

Çocuğuna vurmuş... Kusura bakmayın da o kocaman eliyle minicik yüze nasıl vurabilir!!!Bu affedilemez!!Size vurması da.. Allah yardımcınız olsun..

evet kavgalarımız var.eşim oldukça kaba bir insan.ne konuda çeliştim ainanın anlamadım.yazdığım gibi şiddet çok büyük çaplı olmuyor,uzun sürmüyor sözlü kavgalı olaylar.daha iyi açuıklamak için tam olduğu şekilde yazmak istedim.tabi bunları gördüğü için de oğlum hiperaktivite boyutunda davranışlara sahip te oalabilir.doktora götürdüm tabi.hiperaktivite değil ama huysuz,huzursuz bir çocuk.hep farkedilmek istenen bir çocuk.

eşime hediye etmek derken huzursuz olmayıda kabul etmiyorum aslında.ben sadece düzelsin herşey istiyorum.mutlu olmak isteyen bir insanım,aile kavramına değer veren bir insanım,hep kurtarmak toparlamak isteyen tarafım..
ama gördüğüm olmuyor bir türlü,en son söyleyeceğini en başta söylüyor,çocuk bizi hiç tatlı bir muhabbetin içinde göremiyor malesef.

hatta herşey tatlı giderken bozmak niyetinde davranışları oluyor,birden kulakları sağır edici bağırıyor mesela ona dönüyor ilgi ve tahmin edersinizki bu iyi bir ilgi olmuyor..
kreşe gidiyor,öğretmeni ile birlikte çözüm bulamadık.çözemedik davranışlarını.evdeki duygusal eksiklik,şiddet olabilir diye düşünüyorum tabi ben...

Aklıma haberlere çıkan adamlar geldi. Boşanmak istesen sakın seni öldürmeye falan kalkışacak olmasın.

Şiddet sadece fiziksel olmaz, bunun bir de psikolojik boyutu var.

Hamileyken de eşinizden şiddet gördünüz mü?
Bunun cevabını vermediniz.

Oglunuzun durumu tamamen psikolojik,
dayaga artık o kadar alışmış ki,
tek ilgi çekmenin yolunun bu oldugunu düşünüyor.
O nedenle de hep agresif, saldırgan...

Ögretmeni ne diyor?
Kreşte nasıl?

Son düzenleme:
sana veya çocuğuna ne yaşarsa yaşasın vurmaya hakkı yok zaten yazdıklarındanda bencil
ama şunuda düşünmeden edemiyorum
acaba büyük oğlun eşini cinnet noktasınamı getiriyor
eşin felan bi kenara çocuğunun sağlığı için bir çocuk pskoloğuyla görüşsen

hanımlar yaşadıklarımı anlatıyorum ama lütfen öyle kıskanç,evine bakmayan,gözü dışarıda biri gibi algılamayın.4-5 ay da bir böyle sorunlar yaşıyoruz.maddi sorunlar,başedemediğimiz duygusal sorunlar gibi nedenlerle..öyle kapalı fikirli biri değil.zaten ikimizde turizmde çalıştık uzun süre..herşeyi yaşamış görümü kişileriz..

sorunu kendini tutamaması,ondaki şiddet eğilimininde ailesinden geldiğini düşünüyorum,kendine hakim olmasını,empati kurmasını istiyorum bu kadar....
ben zaten çok becerikliyim.çocuklarıma yanlız da olsa havada karada bakıyorum.ona düşen evine bakmak bize ilgili sevgili davranmak bunu başaramıyor,6,5 yılda bunun çoğunu aştık fakat bu iddet eğilimini aşamıyoruz bir türlü...

e tabi ben koca adamı eğitemeyeceğim için çok kararsızım.bitirmek bitirmemek için evliliği..yavrularıma haksızlık etmek istemiyorum,onlar dayak kavga görerek büyümesin istiyorum...

Şiddet sadece fiziksel olmaz.. Bazen sözlü şiddet fiziksel şiddetten çook daha kötüdür.

Kendinize de en önemlisi çocuklarınıza da bunu yapmayın..

küçük oğluma 4 aylık hamileyken beni ittirdi.yine gereksiz bir sebep yüzünden..duygusal şiddet en kötüsü zaten..küfürlü konuştuğuda olur.ve oğlkum aynen kapar o söylediklerini..en büyük kavgamızda bunlardan çıkar,onun psikolojisini düşünmeden hareket ettiği için....

ben ve kardeşim sevgi içinde büyüdük.fazlaca sevgi içinde..annemin terlik fırlattığı çok olmuştur.babamdan hiç sözlü dahi şiddet görmedim..

hah işte görmüş olsaydın çocuğunun ne hissedeceğini bilirdin ve evliliği bitirmek konusunda hiç tereddütün olmazdı..

benım annem şiddete maruz kaldı çok defa tanık oldum şuan 24 yaşındayım inanırmısın hala unutmam ve boğazımda bir yumru olur gözlerim dolar...
üstünden kaç yıl geçti halbuki...
eğer gerçekten şiddetin çocuğunun üzerindeki etkisini anlayabilseydin 1 dk beklemezdin...

ailen arkanda,kendini güçlü hissettiğini söylüyorsun...çocuklarının şiddete maruz kaldığı bu ortamda işin ne peki? anne olduğumdan beri çok duygusallaştım galiba ama sen çocuğunun maruz kaldığı şeyleri anlattıkça benim kalbim ruhum daralıyor burada..lütfen birşeyler yap!kendin için harekete geçemiyorsan bile çocukların için yap.biliyor musun dedem anneanneme vurduğu için,o haberi bana söyledikleri için erken doğum yaptım ben!! şiddet berbat birşey,sadece şiddet göreni etkilemiyor üstelik. annesin,güçlüsün lütfen!

yaptırımlarınız olmalı..çocuğun aldığı örnek kötü,huzursuzluk hakim hayatınızda,huzursuzluğu kaleminiz bile yansıtıyor..herşeyi başarabilecek güçtesiniz..olurluğuna baktığınız eşiniz tüm olumsuzluğuyla sizin olurluğunuzu almış elinizden..yaşadıklarınız kolay değil,ya eşinizi tedavi olmaya ikna edin yada siz yapabileceklerinizin farkına varın..ne sizin ne de çouklarınızın geleceğinin zayi olmasına izin vermeyin...

Arkadaşlar söylenilmesi gereken herşeyi söylemiş. İnşaallah hakkınızda hayırlısı olsun.
.....
Aranızdaki kültür farkından kaynaklı olarak acaba baştan beri mi eşinizi özümsemediniz ?
Kafa tutuyordum dediniz ya bu yüzden sordum, bağlar aranızda ne zaman koptu fark ettiniz mi hiç ?

kafa tutmak şöyle.bir konuda yapılacak olaya fikir belirtmek,benim doğru bulduğumu fikrimi paylaşmak,onun söylediğini doğru bulmuyorsam bunu söylemek gibi şeyler...yani her söylenene kafa sallamamak gibi...
örneğin arabamız çalındı .çok uğraşmıştım araba değilde ev kredisine girelim diye.paramızı onun boş beleşçi tanıdıklarına vermeyelim diye,sigara içtiği için bende sigaradan nefret ettiğim için sürekli bırakmasını söyledim gibi şeyler....

durumuna çok üzüldüm canım..böyle durumlarda uzaktan bir şeyler önermek çok kolay gelir insana..ama benim sana tavsiyem şu ki şiddet içinde büyüyen çocukların sonu maalesef başarısızlık, saldırganlık, mutsuzluk örnekleriyle dolu. senin çocuğun da böyle olacak diye bir kural yok elbette ama genel eğilim bu yönde.bazen boşanmak bir sorun gibi algılansa da çözüm de olabilir. ayaklarının üzerinde durmak zaman alabilir ancak bu devran böyle dönmez. şiddet her zaman artarak giden bir olgudur maalesef. çocuğunla ilgili durumlar konusunda sana yardımcı olmak isterim. ben psikolojik danışmanım. bana özelden yazabilirsin zaman buldukça anlamaya çalışırım.

yaşadığın duruma çok üzüldüm.
eğer boşanma gibi fikrin varsa şimdiden bir adım at.
ailen sana destek ve en kötüsü seninle birlikte eşinin de kahrını çekiyorlar.

şiddetin olduğu bir evlilikten fayda gelmez canım herkes gerekenleri yazmış zaten
boşanmak baba evine dönmek zor kabul ediyorum ama zaten şimdi de ailen size yardım da bulunuyormuş boşanınca da durum pek değişmeyecek yani
sen de bir işe girip çalışabilirsin çocuklarına bakabilirsin
hakkınızda hayırlısı olsun canım

sen resmen şamaroğlanına dönmüşsün canım
ve anladığım kadarıyla seninde eşine karşı bir sevgin kalmamış sadece çocuklar için devam ettiriyorsun. restini çek de o eşin kafasını duvarlara vursun biraz bir daha vurduğunda git darp raporu al da eve ile yaklaşamasın
çocuğa da sürekli vuruyor dengesini bozmuş onunda yanii şuan aslında sen çocuklarına kötülük yapıyorsun huzursuz bir ortamda yetişiyorlar çünkü çocuk bakacak baba anneye saygı göstermiyor babayı taklit etmeye başlayacak
iyi düşün...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…