evlilikten önce cinsellik

groenline

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2017
821
1.080
22 yaşındayım. 1 yıldır çok güzel giden bir ilişkim var. okulum bittikten sonra evliliği düşünüyoruz. ilk kez onunla birlikte oldum. evlilikten önce bunları yaşamamız sorun oluşturur mu ? onu çok seviyorum beni sevdiğine de inancım tam. sonsuz güveniyorum. sadece alışkanlığa dönüşmesinden zamanla ilk günkü heyecanı kaybetmekten korkuyorum. ne dersiniz problem çıkarır mı ?

Keşke olmasaydınız birlikte. Nereden biliyorsunuz eminsiniz sizi birakmicagindan ? Hadi bıraktı diyelim daha çok gençsiniz başkasıyla evlenmek isteyince nasil evleneceksiniz artik olmaz ki. Kendinize yazik etmişsiniz evet bazı erkekler daha çok bağlanır ama bazilarida daha sevgiliyken böylesine izin verdiysenseniz sizi kolay lokma zanneder.
22 yaşındayım. 1 yıldır çok güzel giden bir ilişkim var. okulum bittikten sonra evliliği düşünüyoruz. ilk kez onunla birlikte oldum. evlilikten önce bunları yaşamamız sorun oluşturur mu ? onu çok seviyorum beni sevdiğine de inancım tam. sonsuz güveniyorum. sadece alışkanlığa dönüşmesinden zamanla ilk günkü heyecanı kaybetmekten korkuyorum. ne dersiniz problem çıkarır mı ?

Keşke olmasaydınız birlikte. Nereden biliyorsunuz eminsiniz sizi birakmicagindan ? Hadi bıraktı diyelim daha çok gençsiniz başkasıyla evlenmek isteyince nasil evleneceksiniz artik olmaz ki. Kendinize yazik etmişsiniz evet bazı erkekler daha çok bağlanır ama bazilarida daha sevgiliyken böylesine izin verdiysenseniz sizi kolay lokma zanneder.
cinselliği tabu olarak görenlerden değilim bekaret benim için hayat memat meselesi değil. çevremdekiler de benim gibi düşünen insanlardır. ailem aynı şekilde.
demek ki karşınıza o güveni veren biri çıkmamış üzgünüm sizin adınıza
ayrıca ben farklı bir soru sordum. ilişkimizi etkileyip etkilemeyeceğini. “artık bakire değilim beni kim alır ühühüüh” demedim.

cinselliği tabu olarak görenlerden değilim bekaret benim için hayat memat meselesi değil. çevremdekiler de benim gibi düşünen insanlardır. ailem aynı şekilde.
ayrıca ben farklı bir soru sordum. ilişkimizi etkileyip etkilemeyeceğini. “artık bakire değilim beni kim alır ühühüüh” demedim.
Bu güven degil benim için saygıdır. Üzgünüm adınıza bu saygıyı tamamen kaybetmişsiniz yazık, ailenizinde baya genismis. Seni zaten kimse almaz kimse salak değil zaten. Bu çocuk seni bırakırsa o zaman görürüm senin için bekaretlik onemli mi degil mi diye başkasını ararken😂😂 ama bak son dediğin cümle doğru otur kendine de ki artik bakire degilim beni kim alır de😂😂 sizi Allah'a havale ediyorum ben evliyim çok şükür neyi ne zaman yapmam gerektiğini biliyorum, seviyeniz çok aşağıda ondan inmicem 😏🙋🏻‍♀️😁😁

Normal bir açıdan bakıcak olursak tabiki Bi sıkıntı yok siz istemişsiniz kendi isteğinizle rızanızla olmuş evlilikte düşündüğünüzü söylüyorsunuz Bi sıkıntı olacağını düşünmüyorum ama dini açıdan bakılınca büyük sıkıntı ben şuan 6 aylık evliyim biz düğünden 3 ay önce hem dini hem resmi nikahımızı kıymıştık ondan sonra bizimde ilişkimiz oldu ama içimde rahattı sizinde içiniz rahatsa Bi sorun yok demektir sevgilinizi siz daha iyi tanıyorsunuz biz ne desek boş

Sonuç olarak evlenince de bir rutine bineceğinden o zaman nasıl bir etkisi olacaksa şimdi de öyle bir etkisi olur. Ve sen de başına gelebilecekleri şimdiden görüp sana uymazsa devam etmeme şansına sahip olursun.
Kişiden kişiye, ilişkiden ilişkiye değişir bunun cevabı.
Umarım hep ilk günkü gibi olsun.

Bu güven degil benim için saygıdır. Üzgünüm adınıza bu saygıyı tamamen kaybetmişsiniz yazık, ailenizinde baya genismis. Seni zaten kimse almaz kimse salak değil zaten. Bu çocuk seni bırakırsa o zaman görürüm senin için bekaretlik onemli mi degil mi diye başkasını ararken😂😂 ama bak son dediğin cümle doğru otur kendine de ki artik bakire degilim beni kim alır de😂😂 sizi Allah'a havale ediyorum ben evliyim çok şükür neyi ne zaman yapmam gerektiğini biliyorum, seviyeniz çok aşağıda ondan inmicem 😏🙋🏻‍♀️😁😁
Kimseye ne doğru ne yanlış anlatamazsın kuzum kendini yorduğunla kalırsın herkes kendi bildiği doğruyu yapar ve o doğruyu savunur o yüzden boşver sen 😊

tebrik ederim çok namuslusunuz en namuslu sizsiniz. :KK51:
insanların yaşam şekliyle alakalı bu seviyede yorum yapmamanız gerektiğini düşünüyorum. bu sizin bahsettiğiniz saygıyla ilgili bir durum. herkes farklı ailelerde yetişiyor farklı şartlarda büyüyor ve düşünce yapısı gelişiyor. sizin doğrunuz onların da doğrusu olmayabilir. dünyada tek tip insan olmadığını ve tek doğru olmadığını unutmayın.
istediğiniz cevabı almayınca köpürmeyiniz lütfen ona buna sataşmayınız

tebrik ederim çok namuslusunuz en namuslu sizsiniz. :KK51:
insanların yaşam şekliyle alakalı bu seviyede yorum yapmamanız gerektiğini düşünüyorum. bu sizin bahsettiğiniz saygıyla ilgili bir durum. herkes farklı ailelerde yetişiyor farklı şartlarda büyüyor ve düşünce yapısı gelişiyor. sizin doğrunuz onların da doğrusu olmayabilir. dünyada tek tip insan olmadığını ve tek doğru olmadığını unutmayın.
istediğiniz cevabı almayınca köpürmeyiniz lütfen ona buna sataşmayınız
Ona buna derken ? Kime sataşmışım göster bakalim atarli genç seni😁 sen dışında kimseyle konuşmadım ben. Namus konusuna gelince o senin haddine degil. Namus sorgulayacaksan bi donde kendine bak namus varmi diye ne bok yersen ye ya banane sanki babamın kizisin ne halin varsa gor😁 bu arada ben çok sakinimdir köpüren sensin cicim🤨😂

Ona buna derken ? Kime sataşmışım göster bakalim atarli genç seni😁 sen dışında kimseyle konuşmadım ben. Namus konusuna gelince o senin haddine degil. Namus sorgulayacaksan bi donde kendine bak namus varmi diye ne bok yersen ye ya banane sanki babamın kizisin ne halin varsa gor😁 bu arada ben çok sakinimdir köpüren sensin cicim🤨😂
ok

Seks yapmak gayet doğal bir şey. Rutine neden dönsün ki ? Sıradanlaştırmamak sizin elinizde. Uzun yıllar birlikte olup hala aynı aşkla sevisebilirsiniz
evlilikten önce sevgilimle birlikte oldum diye ne namussuzluğum kaldı ne ailemin genişliği. teşekkür ederim yorumunuz için böyle aklı başında bir yorum görmek mutlu etti

Şu sitede sevmediğim hatta en sevmediğim konudur bekaret evlilik oncesı birliktelik vs.... Eleştiren de olacak savunan da neden kafaya takmıyosanız hayat göruslerinizde onemlı değilse acıp soruyorsunuz ki ortalık karışsın sonra..... Cıks. :KK54: sırf buyuzden eksiledim. Yoksa özel hayatınız sizi baglar rutine de binebilir binmeyedebilir aranızda ki aşkın uyumuna ahengıne baglı bi durum. Erkekler kolayda sıkılan bireylerdir kadına göre bilemicem.

Hanımlar,
üyeler site kurallarına ve kanunlara aykırı olmayan her konuyu açabilirler, ayrıca konu doğru bir bölüme (cinsellik bölümü) açılmış, kişilerin evli veya bekar olması, özel hayatları yalnızca kendilerini ilgilendirir, açtıkları konuların içerikleriyle ilgili yazmak isterseniz yazarsınız ama hayat görüşünüze ters bir konuysa tartışmak yerine lütfen konuyu yanıtlamama hakkınızı kullanınız.

Eee o zaman çokta takma bence , bu kadar rahatsan bitebileceginden de korkma ☺️

Çarşafınızı da dalgalandırdınız mı bayrak gibi balkondan?

Bunun sorun yaratıp yaratmayacağı sana bağlı. Beden senin bedenin birisinin bunu kullanarak değerini düşürmesine izin verme. Duruşun olsun. Bir karar vermişsin artık pişman olacaksan tekrarlama. Ama değilsen de arkasında dimdik dur. Yoksa şu an hayatındaki erkek bile bunu kullanarak seni basit gösterebilir. Yarın ne olacağı belli olmaz belki şimdiki çocuk olur belki başka biri olur bunun garantisi yok. Şunu unutma ki sen güçlü durduğun sürece kimse bu konuda gık edemez. Namus bacak arasında değil, düşüncelerdedir. Sakın bunu unutma.

Bunun sorun yaratıp yaratmayacağı sana bağlı. Beden senin bedenin birisinin bunu kullanarak değerini düşürmesine izin verme. Duruşun olsun. Bir karar vermişsin artık pişman olacaksan tekrarlama. Ama değilsen de arkasında dimdik dur. Yoksa şu an hayatındaki erkek bile bunu kullanarak seni basit gösterebilir. Yarın ne olacağı belli olmaz belki şimdiki çocuk olur belki başka biri olur bunun garantisi yok. Şunu unutma ki sen güçlü durduğun sürece kimse bu konuda gık edemez. Namus bacak arasında değil, düşüncelerdedir. Sakın bunu unutma.
teşekkür ederim ben de bu şekilde düşünüyorum 😌

X