Evlilikte sınırlar nasıl koruyorsunuz?

ve bu, gerçekten manipüle edilen, sınırları kalmamış kadınların haklılığına zeval getiriyor.

konu sahibi de belli ki sağlıklı bağ kurmakta sorunları olan, sınırlarla büyümemiş dolayısıyla şu anda sınırın ne olduğuna tam olarak karar verememiş, belki de biraz özgüven eksikliği olan biri, o yüzden asıp kesmek de istemiyorum ama buraya görüş almaya gelip de çoğunluk tavrını yanlış bulduğu halde cırlamasını gülünç buluyorum :) “ya dostlar ben böyle düşünmemiştim” de geç, bu da çok erdemli bie davranış bana göre. o, eşine “hatasını” sonradan kabul ettirmenin haklı gururunu paylaşıp pohpohlanmak istemişti demek ki

Başlıkta sınır korumayı sormuşsunuz. Şifrenizi istediği zaman vermeyerek bi adım atmış olabilirdiniz mesela. Sonucu söyleyince kızmanız çok anlamsız çünkü zaten şifreyi vermişsiniz.

Evet anlatmıştım kaygılarımın olduğunu biliyor ama belki daha çok net konuşmalıyım isteklerim ilgili denicem

Erkekler bazen böyle durumlarda sorunu cözme görevini kendine yüklüyor. Saniyor ki mesela: ben bakarim sonuc iyi olsa söylerim, kötüyse yavastan hazirlarim. Halbuki sorun onu olmadigi gibi, cözüm de onda degil.

Kocamın avukatı olabilirsin. eşim arayıp sonuçların açıklandığını söyledi benden şifremi istedi bende sonucu bakıp söyledim anladın mı sorun ise ben KPSS ilgili hiçbiryer duymak istemediğimi yaz bitene kadar kapatığımı söylemiştim kararıma saygı duymamış oldu bende bu olay örnek vererek eşler arasındaki sınırlarının korunması hakkında görüş almak istedim .

Başlıkta sınır korumayı sormuşsunuz. Şifrenizi istediği zaman vermeyerek bi adım atmış olabilirdiniz mesela. Sonucu söyleyince kızmanız çok anlamsız çünkü zaten şifreyi vermişsiniz.
şifremi vermedim ki kendim bakıp söyledim ama aldığım puanı görünce bende üzüldüm oysa ben tatil dönüşü bakmak istiyordum

Avukat değilim ama objektif bir insanım.
Hata yaptığımı düşünürsem, bir başkası bana göremediğim bir noktayı gösterir ve farklı bakış açısıyla yeniden değerlendirdiğimde abartı, hatalı veyahut düşüncesiz davrandığımı gördüğümde ‘eşek gibi özür dileyecek’ olgunluktayım.
Size de tavsiye edeceğim ama mümkün görünmüyor.
Allah sabır versin hayatınızdaki insanlara, siz zaten sınır ihlalinin tillahısınız, ne konuşulup konuşulmayacağına karar veren yüce merci, neden konu açtınız ki?

Bu arada ‘anladın mı’ diye sorulmaz, bu kelime karşıdakinin algısını küçümsemektir.
‘Anlatabildim mi’ derseniz, hiçbir iğneleme olmadan duygu ve düşüncelerinizi ifade edip edemediğinizle alakalı endişenizi belirtir.
Kpss de lazım olmasa bile size hayat boyu gerekecek hap bilgi, bu da benden hediye!

Sonucu sorduğunda kesin bir dille ve net bir şekilde "ben şu an bakmak istemiyorum, ne zaman kendimi hazır hissedersem o zaman bakarız" diyip kestirip atabilirdiniz.

Siz sınır çizmemişsiniz ki eşinizden sınır bilmesini bekliyorsunuz.

Siz sınırı nereye kadar çizerseniz insanlar oraya kadar gelebilir.

şifremi vermedim ki kendim bakıp söyledim ama aldığım puanı görünce bende üzüldüm oysa ben tatil dönüşü bakmak istiyordum
Pardon ben yanlış anladım da şimdi daha çok haksızsınız bence adam açıklandığını söylemiş, girip bakmayın madem. Umarım bu sefer doğru anlamışımdır

Eşime sınav sonuçları açıklandığında haber vermemesini ben hazır olana kadar KPSS konusunu kapatmasını istediğim halde haber vermesi
Sosyal medyadan görmeyecek miydiniz, ya da ağustos sonunda açıklndığını tahmin etmeyecek miydiniz? İlk başta ben de şifrenizi alıp baktı sanmıştım ama hem bakıp hem de adama kızmak, sadece haber verdiği için bile ne bileyim, manipülatör sizmişsiniz gibi geldi. Her konuda böyle yükleniyorsanız yazık adama. Ağzından da kaçırmış olabilir, unutmuş olabilir, aradığında ben bakmayacağım deyip kapatabilirdiniz. Tercih yapmayacağınız, deneme için girdiğiniz bir sınavı başkasının burnundan getirmemek gerek. Sınır ihlalinin ilk kuralı kendi sınırlarınızın dışına çıkmamaktır. Siz sürekli azarlar modda adamın sınırlarını ihlal ediyorsunuz. Kısaca eşinizin yaptığı sınır ihlali değil, barışın tadınızı bozmayın evinizin.

kararıma saygı duymamış oldu
eşinizin manipülatif narsist olduğunu söyledim onu da kabul etmediniz ki.

tatil bitene kadar emin olun elli kez kpss ile ilgili şeyler duyacaktınız. düşük almanızın acısını eşinizden çıkartmaya çalışıyor gibisiniz. he, madem mesele duymak değil; o zaman “ben bakmak istemiyorum canım” dersiniz ve bakmazsınız. bakıp söyleyip de kararıma saygı duymadı diyemezsiniz çünkü sizi zorlamamış.

eşler arasında bu kadar fazla sınır olmamalı bana göre. tabi ki iki tarafın da özeli, kırılganlıkları olur ama bu onlardan biri değil. bu olayda pireyi deve yapmışsanız daha ciddi ilk ihlalde boşanmanız gerekir. burada haddi aşmak yok. he adam bir şekilde şifrenizi bulup kendi baksaydı veya her dakika sorup yıldırsaydı filan, eyvallah derdik. ama açıp bakan da söyleyen de sizsiniz.

Sınavın olmayacağına sen mi karar veriyorsun
Hayır ama olup olmayacağını birikim seviyesinden az buçuk anlayabiliriz. Cümleyi hatalı kurup ekleri yanlış yazıyorsunuz. Yanlış yazmaktan bahsetmiyorum. Başlık dahil diğer cümlelerdeki eklerde bir sürü problem var.

Yahu adam ösym başkanı mı? Sanki sonuçları o açıklamış, o söylemese başka yerden illa duyacaktınız. Kaldı ki ösymnin sonuç açıklama takviminde sonuçların bugün açıklanacağı aylar öncesinden belirtilmişti.

Evet aynen öyle tatil öncesini bunu öğrenmek istemedim çünkü kaygılıyım ama o arayıp KPSS açıklanmış şifremi istedi bende vermedim kendim bakıp söyledim ama görünce üzüldüm tercihime saygı göstermesini isterdim o yüzden böyle bir başlık açtım

Bunun default cevabı: "Çocukla anca bu kadar yazılıyor, çok sinirliyim. Herkes anladığına göre sorun sizde, sizin anlayış kıtlığınız." Ya da "Bana Türkçe öğretmenliği yapma." benim aldığım 2 cevap genelde bu minvalde oluyor.

Pardon ben yanlış anladım da şimdi daha çok haksızsınız bence adam açıklandığını söylemiş, girip bakmayın madem. Umarım bu sefer doğru anlamışımdır
eksik ben bu konuyla ilgili hiçbir şey duymak istemiyorum demiştim! O açıklanır açıklanmaz arayıp sordu bakmadığımı söyleyince şifre istedi ben uzatınca açıp kendim bakıp sonucu gönderdim ama bende görmüş oldum ve üzüldüm tatil sonrası bırakmıştım oysa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…