Evlilikte sınırlar nasıl koruyorsunuz?

Kendinizi eşinizden daha aşağıda mı görüyorsunuz bu özgüvensiz davranışlarınızın sebebi nedir ? Eşinizin sizden belli bir statü farkı mı var yoksa genel olarak rekabetçi birisi misiniz?
Hiçbiri sadece kendi tercihlerime saygı duyulmasını istiyorum evlilikte işler birbirine giriyor hep bir algı oluyor ya nolucak aman ne olucak ben bu sınırı koruyanlar görüş aşmak istedim

çiçek gibi adamı düşman gibi görüyorsunuz, manipülasyon filan ne kadar bayağı bir itham ya.

evlilikte sınırlar deyince bu kadar vıttırızıttık bir şey beklemiyordum. bence eşiniz narsist bir manipülator, sizin üzerinizden egosunu tatmin etmek için sormuş gibi geldi bana. şimdiden böyleyse ilerisi nasıl olur tahmin edemiyorum. boşanın

Hiçbiri sadece kendi tercihlerime saygı duyulmasını istiyorum evlilikte işler birbirine giriyor hep bir algı oluyor ya nolucak aman ne olucak ben bu sınırı koruyanlar görüş aşmak istedim
İşler birbirine girmek zorunda değil ancak buraya ne bileyim odamda şunu yapmaya çalışıyordum bir türlü izin vermedi vs deseniz evet sınırlar diyeceğim ancak sınav sonucu ile sınır tartışmasını tam anlayamadım.

Sınavı dert ediyor olsanız, kendinize güvenmiyorsunuzdur düşük almaktan korkuyorsunuzdur eşiniz sorduğunda sinirlenirsiniz. Yada eşiniz sınavlarda çok yüksek yapıyordur size göre o sebeple sorduğunda kıskanıp sinirlenirsiniz.

Sizi üzmemek için kaldım demiş sizin de kaldığınız sınavdan. Yardımcı olmaya çalışan bir adam görüyorum ben burda siz neyi bu kadar abarttınız anlamadım.

Vıttırızıttık yorumun için teşekkürler

Eşime sınav sonuçları açıklandığında haber vermemesini ben hazır olana kadar KPSS konusunu kapatmasını istediğim halde haber vermesi
Ay yok artık ya, mağarada yaşamadığınızı var sayıyorum. Hiç mi denk gelmeyecektiniz habere falan kpss açıklandı diye. Açıklanmış dediği için suçlu ve çiçek aldı özür diledi öyle mi? O çiçeği başına çalın, konuşmayın 1 hafta da aklı başına gelsin o zaman ne diyim.

Ne yorucu insanlar var ya, evet yorucu insan siz oluyorsunuz

Vıttırızıttık yorumun için teşekkürler
anlayacağınızı düşünmemiştim :)

burada yorum yapan kadınların çoğu sınırların farkında aklı başında insanlar. ama sınav sonucunu sormayı sınır ihlali olarak pazarlayacak kadar bireyselliğinize düşkünseniz hiç evlenmemeniz gerekirdi.

AÖF eşim kalmadı o geçti kalan benim, kaldığımı ailesi tatilde olduğumuz için söylememiş üzülmeyim diye kendin gördüm açıklandığını bana söyledi KPSS konusu kapatmasını ise ben istedim ben bakmayacağım haber verme tatil bitince bakarım dediğim halde açıklanır açıklanmaz söylemesi bozuldum ki eşim özür diledi hatası anladım burdan da yaşadığım olayla ilgili görüş almak istedim

O zaman toplu olarak görüşürümüz ;

' Abartma Ayten !' oldu. Güle güle kullanın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…