evlilikte kazançlar

tabi bir de ne kadar fazla kazançtan bahsediyorsunuz ? yakın yaşlarda ve yakın statülerde bu fark çok büyük olmaz. yani 500 tl de olsa fazla kazansın mı yoksa benden 2 katı fazla kazansın mı ?
eğer ikincisiyse arayışınız o zaman flörtlerinizi farklı kişilerden ve ortamlardan seçmeniz gerekir.
hani iş hayatında şampiyonlar ligi tabiri vardır ya iyi kazanan ve statü sahibi kişiler için.. işte o şampiyonlar liginin takıldığı yerlerde bir sosyal ortamınız olmalı ki onlarla tanışabilin..

Adam kompleks yapmasa bile siz zorla yaptıracaksınız belli ki. Hiç adamı da zorlamayın bence ona da size de yazık olmasın.

Sizi böyle düşündüğünüz için eleştiren çok olacak biliyorum ama ben talebinizi kabul edilebilir buldum. Herkesin eş adayında aradığı belli kriterler vardır neticede.

Başarılı ve hedefleri olan bir kadın olduğunuzu varsayarak böyle birini isteyebilirsiniz. Bu kişinin vizyonu ve hayata bakışıyla alakalı.
Bugün sizi beğenmeyenler ileride “eşimin maaşı benden düşük diye komplekse girdi” başlıklı konu açsanız, eşinizi yerden yere vurur.

Sevgilinizi sevmiyorsanız, hiç uzatmayın derim.

Ama sizde adamı aşağılıyorsunuz. Size layık değilse ayrılın gitsin mübarek günde sevap kazanın. Zaten sevmiyorsunuz maaşı az kariyer istemiyor .. Sektörünüzü bilmiyorum ama her sektörün büyükbaşları var tabiri caiz ise onlara oynayın. Çünkü mantık evliliği yapacaksınız zaten son derece varlıklı ve eşsizsiniz. Hepsi havada kapar sizde hem yakışıklı hem zengin hem merhametli adamı içlerinden seçersiniz ?

Doktorla öğretmen örneğini niye verdiniz pek anlayamadım??
Aile hekimi ise zaten eşiyle arasında en fazla 2 bin tl oynar. Ayrıca ikisi de lisans mezunu.
Burada kast edilen belki anlaşma açısından ilkokul mezunu ve lisans mezunu farkı olabilir.
Doktor & öğretmen benzer statüde kişilerdir.
Ayrıca benim doktor & tıbbi mümessil evliliği olan bir tanıdığım var. Kız da lisans biyoloji mezunu. Biyoloji branşta atanamadı tıbbi mümessillik yapıyor.
Yani bu doktorların sırf doktorlarla benzer statüde olduğu fikri çok saçma.

Konu sahibi L Labbella bence eğer eğitim denkliği az çok varsa ve kendini geliştirmiş biri ise böyle durumlara çok takılmayın.
Eş secimi pizza seçmek gibi değil.
Belli parametreleri belirlersiniz ama sırf doktor, hakim ; pilot vb statülü olsun diye kasarsanız bu iş zor.

Illa statülü eşim olsun deyip evlenenlerin mutlu olduğunu ben hiç görmedim. Cünkü evde statüden önce sevgi gelir.

Son düzenleme:

siz nasıl size göre maddi durumu yada statüsü düşük birini tercih etmiyorsanız tam olarak o nedenle yazılıyor olamaz mı yani ?
işi gücü olan ama hırsı olmayan birini potansiyeli yok diye istemeyen sizsiniz. emin olun sizden daha iyi şartlara sahip kişiler de sizin için rahatlıkla bahaneler bulabilirler.
bunu da küçümsemek amaçlı yazmıyorum. sadece çok rijit bir bakışınız var hayata. bu şekilde daha iyi şartları olan biriyle de bence sağlıklı bir iletişiminiz zor olur.

Böyle konulara takılmak aşırı gereksiz geliyor bana ya ve çok itici bu tarz düşünceler. Ben eşimden oldukça fazla kazanıyorum ama hiç bu tarz şeyler düşünmedim maddiyata hiç sorun olmadı aramızda.

Evlilikte ya aşk evliliği yapılıyor. Eşleşme ölçüsüzce çoğu kez yanlış bir şekilde oluyor. Bu ilk durum. İkinci durum ise sizin usul karpuz seçer gibi seçiliyor. Orada denklik devreye giriyor. Yani sabancı ailesinin oğlu gidip yine benzer nitelikteki kızla evleniyor. Örnek uç oldu sosyal hayata denkliği yansıtın. Siz bana benim dengim yetmez ben aslında a+ diyorsunuz o zaman a+ bulun. İşte sorun orada devreye giriyor demek ki a+ değilsiniz. Ben insanları bu şekilde ayırmam anlamanız için insanları sınıflandırdım.

aslında önceki sayfada bir arkadaşın yazdığı gibi çevremdeki kadınların hep kendilerinden çok daha iyi eğitim ve maddiyata sahip kişilerle evlenmiş olması bu konudaki algılarımı hep bu yöne çevirdi sanırım. Hayat bu şekilde hesapla yaşanmaz bunun da farkındayım.

Mesleki denklikten bahsetmiyorsunuz ki,o konuda ben de denklik olmasindan yanayim. Hakim bir kadin gidip ilkokul mezunu adamla evet evlenmesin. Ama sizin bahsettiginiz durum kazanc agirlikli. Ayni meslek grubundaki insanlarin bile o kadar dalgali bir kazanc durumu olabiliyor ki,kendi esimden biliyorum. Ayni bolum mezunuyuz,o kazanc odakli yasarken ben kariyer odakli yasiyorum. Ama ticaret yapan adam gun geliyor batiyor,gun geliyor zengin oluyor. Bunun ongorusunu yapmak mumkun degil. Bu kadar hesap kitap yapamazsiniz,asla tutmaz cunku dunden bugune degisir. Bence siz de bakis acinizi degistirmelisiniz. Bahsettiginiz sizden cok ustun kisiler de sizden daha iyisini ariyor olabilir bunu tamamen sizin mantiginiza dayanarak soyluyorum

O zaman bunu bırak daha iyisini al ablacım
Ortada aşk sevgi yok zaten ayrıl. Burda bir ikilem göremiyorum. Adamı zorla oldurmaya çalışacağına olmuşunu bul

haklısınız dediklerinizin de farkındayım aslında. Ama ilk sayfada bir arkadaş da yazmıştı çevremdeki kadınların kendilerinden hem eğitim hem de maddi açıdan çok daha iyi durumdaki kişilerle evlenmesi e o zaman benim de öyle olmalı fikrini uyandırıyor bende. Bu bakışı da değiştirmek istiyorum aslında çünkü sürekli kıyaslayarak mutlu olamayız farkındayım . Aşık olsam umursamazdım tabiki ...

aşık değilseniz neden birliktesiniz peki ?

Etrafınızda kaç tane zengin ama eğitimi size denk olmayan adam vardı da kaçını reddettiniz ? Birlikte olmuyorum zaten cümleniz biraz şov. Olsa üstüne bile atlarsınız gibi tınlıyor konunuz.

önceki işimden dolayı sürekli zengin ama eğitimsiz müteahhitlerle karşı karşıya olduğumdan yaşadığım bir durumdu bu ve ben bunu yaşarken hoşuma gitmiyordu emin olun show malzemesi olduğunu düşünmüyorum bu yüzden.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…