evlilikte kazançlar

haklısınız dediklerinizin de farkındayım aslında. Ama ilk sayfada bir arkadaş da yazmıştı çevremdeki kadınların kendilerinden hem eğitim hem de maddi açıdan çok daha iyi durumdaki kişilerle evlenmesi e o zaman benim de öyle olmalı fikrini uyandırıyor bende. Bu bakışı da değiştirmek istiyorum aslında çünkü sürekli kıyaslayarak mutlu olamayız farkındayım . Aşık olsam umursamazdım tabiki ...
Deseniz ki mantik evliligi yapacagim kimse size neden demez. Gorucu usulu evliliklerin de tamami mantik evliligi neredeyse. Simdi burada ogretmen gelin arayan bir kv adayi olsa hic bir tarafini birakmayiz elestirilmedik :KK66: sizinki de o hesap oldu. Yoksa istediginiz gibi biriyle evlenirsiniz kime ne? Ama
Benim tavsiyem kendi denginiz olsun,her anlamda,ailevi,maddi manevi hepsi denk olsun. Ama ask yoksa evlenmeyin asla

tabi bir de ne kadar fazla kazançtan bahsediyorsunuz ? yakın yaşlarda ve yakın statülerde bu fark çok büyük olmaz. yani 500 tl de olsa fazla kazansın mı yoksa benden 2 katı fazla kazansın mı ?
eğer ikincisiyse arayışınız o zaman flörtlerinizi farklı kişilerden ve ortamlardan seçmeniz gerekir.
hani iş hayatında şampiyonlar ligi tabiri vardır ya iyi kazanan ve statü sahibi kişiler için.. işte o şampiyonlar liginin takıldığı yerlerde bir sosyal ortamınız olmalı ki onlarla tanışabilin..

yok 2 katı kazansın gibi bişe değil 400-500 lira da olsa fazla olsun gibi bişe benimki

İyi de kız çocuklarının okutulmadığı, okusa bile çalışmasına izin verilmediği dönemde değiliz ki artık. O dönemde evet erkekler eğitim açısından da kariyer açısından da gelir açısından da kadınlardan daha üst konumdaydı.
Üniversiteye girişler mülakat ileymiş düşünsenize. Kadınların şansı ne kadar düşükmüş.
Şimdi öyle mi? Hem eğitim hem kariyer hem gelir açısından depar atarak aynı düzeye geldik, hatta geçtik bazılarımız.
Aynı mesleği yapan, aynı fakülteden mezun olanlar arasında bile gelir farkı varken...

İsteğiniz pek mantığıma yatmadı.

Deseniz ki mantik evliligi yapacagim kimse size neden demez. Gorucu usulu evliliklerin de tamami mantik evliligi neredeyse. Simdi burada ogretmen gelin arayan bir kv adayi olsa hic bir tarafini birakmayiz elestirilmedik :KK66: sizinki de o hesap oldu. Yoksa istediginiz gibi biriyle evlenirsiniz kime ne? Ama
Benim tavsiyem kendi denginiz olsun,her anlamda,ailevi,maddi manevi hepsi denk olsun. Ama ask yoksa evlenmeyin asla

aslında arafta kaldım mantık desem mantığımla yapacağım bir evlilik değil aşk da yok ama hoşlanıyorum zaten zamanla bu hoşlantı aşka dönerse evlenicem.

Seni anlıyorum ayrıca yapılan yorumlara sakin kalabildiğin için kutluyorum. Bence senin derdin şuan para değil erkek arkadaşının kariyeri için ilerlememesi çabalamaması. Bu hayat görüşlerinizin de farklı olduğunu gösterir o yüzden yol yakınken ayrıl.
Aynı doğrultuda eğitimin de denk olması gerek. Yapı gereği hırslı olduğunuz belli, diğer kadınlarla kendinizi de bu yüzden kıyaslıyorsunuz. Para üstünden konuşuluyor ama eğitim dini siyasi görüş aile yapısı herşey dahil içine

Seni anlıyorum ayrıca yapılan yorumlara sakin kalabildiğin için kutluyorum. Bence senin derdin şuan para değil erkek arkadaşının kariyeri için ilerlememesi çabalamaması. Bu hayat görüşlerinizin de farklı olduğunu gösterir o yüzden yol yakınken ayrıl.
Aynı doğrultuda eğitimin de denk olması gerek. Yapı gereği hırslı olduğunuz belli, diğer kadınlarla kendinizi de bu yüzden kıyaslıyorsunuz. Para üstünden konuşuluyor ama eğitim dini siyasi görüş aile yapısı herşey dahil içine

evet hırslıyım bu hırsın bana hata yaptırmasını istemiyorum ama bazı şeyler de elimde değil.

benimle evlenmek istediğini biliyorum ki bunu diyorum lütfen kendi kişisel tatminleriniz için her mesajımdan bişeyler cımbızlamayı bırakın.
Kısa süredir birliktesiniz ya o açıdan dedim. Adam sizinle evlenmek istiyor söyledi niyeti bu siz hala oyalıyor musunuz bu adamı ? Üstelik sevmiyorsunuz üstelik zengin de değil, Çok üzüldüm erkek arkadaşınıza ... Sizin yazdıklarınızın aynısını birinin erkek arkadaşı söyleseydi çiğ çiğ yerlerdi burada. Ama işte iki yüzlülük...

Yani simdi soyle bir durumda var
Egitimliyim egitimli
Kariyerliyim kariyer derseniz olmuyo
O aldiginiz egitimle kisilik sekillenmiyo bi hale girmiyo
Hadi 10000 alanini buldunuz diyelim
E boyle olupta zirnik koklatmayaninimi dersin
Sokaga atanimi eve girmeyeninimi sayayim
Yada hic biseyini paylasamadigin bir insanmi
Attigin adima karisan aldigin herseye laf sokaninimi
Seni asagilayan anasinin dizinin dibinden ayrilmayaninimi
Yada fosuuur fosur uyuyanmi
Kumar bagimliligi icki eskort kismida var
Yanlis dusunuyorsun demek istemiyorum
Ama seni her anlamda kisiligiyle ahlakiyla hayasiyla mutlu edebilecek birine yonelmelisin
Tabi uzun bir flort donemi gecirdikten sonra

Sevmeden evlilik olmaz. Bunun iyi günü var kötü günü var. Kötü günde katlanamazsınız. Şu an bu kadar hesap yapıyorsunuz ama belki evlenince siz çalışamayacak duruma geleceksiniz onun eline bakacaksınız? Yada onun geliri daha fazla olacak. Bu kadar hesapla bu işler olmaz. Tabi bazı kriterleriniz olacak ama bu kadar ince detaylar olmamalı. Eşimden statü ve maaş olarak daha iyi durumdayım evlenmeden önce de öyleydi. Beni ona bağlayan sevgi var, başka özellikleri var. Yaşınız 36 sanırım, bu kadar hesap yaparsanız işiniz zor.

Sevmeden evlilik olmaz. Bunun iyi günü var kötü günü var. Kötü günde katlanamazsınız. Şu an bu kadar hesap yapıyorsunuz ama belki evlenince siz çalışamayacak duruma geleceksiniz onun eline bakacaksınız? Yada onun geliri daha fazla olacak. Bu kadar hesapla bu işler olmaz. Tabi bazı kriterleriniz olacak ama bu kadar ince detaylar olmamalı. Eşimden statü ve maaş olarak daha iyi durumdayım evlenmeden önce de öyleydi. Beni ona bağlayan sevgi var, başka özellikleri var. Yaşınız 36 sanırım, bu kadar hesap yaparsanız işiniz zor.

aslında yaşım 36 olsa belki daha farklı bakardım 26 yaşındayım

Calişmiyorum, çalişsamda eşimden çok kazanamam o ayri.
Ben aşk evliliği yaptim ama egitimi, işi gücü benim için de önemli oldu tabi.
Lakin sizin durum çok degisik "ilerde maaşim artarsa O'nun maaşi az olursa" hesaplari sıkıntılı bir durum devamli bir yariş halinde mi olacaksiniz? Sizin ucret adami gecince boşayacak misiniz?
Zaman bu kimin ne olacagi hiç belli olmuyor.

Evlendigimizde eşimin maddi durumu çok iyiydi ve ne olduysa 1-2 ay içinde oldu bitti hem işinden oldu hem başka işleri bozuldu maddi olarak cok zor zamanlar geçirdik ama simdi eskisinden bile iyiyiz sukur.
Kimsenin bişeye garantisi yok, bir bakmissin sen ortada kalirsin, bir bakmissin senden daha cok kazanan eşin dibe vurmuş...

Para için evleniyorsan evlenme derim.

Ben esimle ilk evlendigimde ondwn kat be kat fazla kazaniyordun , hicbir zaman erkek benden fazla kazanmali demedim , neden benden fazla kazansin ki? Ne ustunlugu var benden ?
Bir kadin olarak akilliyim , gucluyum , donanimliyim , pek cok erkekten daha fazla maas aliyordum , erkek dedigim canli benden ustun bir irk olmadigi icin maasininda benden fazla olmasinin bir anlami yok
Ha derseniz ki az kazaniyor ben cok kazanan erkek istiyorum , o zaman ona gore birini bulun

Eleştirilecek bi şey göremedim. Erkekler nasıl güzel kadınlarla birlikte olmak istiyorsa, siz de okumuş ve zengin isteyebilirsiniz.
İlişki seçiminde herkesin kendince kriteri vardır, kimisi romantik ister, kimisi eğlenceli ister sizin istemeniz de az önce dediğim gibi doğal.
O sebeple de erkek arkadaşınızın da daha vaktini çalmayın ayrılın.
Ama her hayalinin peşinden giden de umduğunu bulamayabilir , eldekini de arayabilirsiniz bu riski de unutmayın.
Burada yapılan sözde ahlak mahkemesine takılmayın.

Her şey gönlünüzce olsun.

X