evlilikdisi hamilelik

Erkek ârkadasim 27 yaşında bir sorumluluk sahibi olamam dedi annesiyle konuştuktan sonra fikri değişti ben kendi başıma bu yükün altından kalkamam kaç ayliga kadar saklayacagim ailemin gözünün içine baka baka . Yaptığım rezilligi ne kadar saklayabilecegim . Benim vicdanım zaten rahat değil ama yorumlar daha da kötü yapıyor bir psikologdan yardım almam lazım . Her gece kabus görüyorum zaten . İnsanlardan iyi niyet beklemiyorum beklentim de yok sadece anlayış bekliyorum . Günahımi bu dünyada son 10 gün içerisinde zaten çekiyorum .aglamaktan gözümde yas kalmadı . Eğer paylasacagim bir dostum arkadaşım olmuş olsaydı . Burda tanımadığım benim hayat sartlarimi bilmeyen insanlar dan değil onlardan dinlerdim . Ve en azından verdikleri çözüm yolları benim için beni tanıdıkları yaşam sartlarimi bildileri icin verilirdi . Kendi doğruları yönün de değil.

Erkek ârkadasim 27 yaşında bir sorumluluk sahibi olamam dedi annesiyle konuştuktan sonra fikri değişti ben kendi başıma bu yükün altından kalkamam kaç ayliga kadar saklayacagim ailemin gözünün içine baka baka . Yaptığım rezilligi ne kadar saklayabilecegim . Benim vicdanım zaten rahat değil ama yorumlar daha da kötü yapıyor bir psikologdan yardım almam lazım . Her gece kabus görüyorum zaten . İnsanlardan iyi niyet beklemiyorum beklentim de yok sadece anlayış bekliyorum . Günahımi bu dünyada son 10 gün içerisinde zaten çekiyorum .aglamaktan gözümde yas kalmadı . Eğer paylasacagim bir dostum arkadaşım olmuş olsaydı . Burda tanımadığım benim hayat sartlarimi bilmeyen insanlar dan değil onlardan dinlerdim . Ve en azından verdikleri çözüm yolları benim için beni tanıdıkları yaşam sartlarimi bildileri icin verilirdi . Kendi doğruları yönün de değil.

Elbette sende cok zor durumdasin ama sana bisey soylim benim kocamla boyle bi durumum olmus olsa ailesinin yanina gider sahip cikmalari icin elimden geleni yapardim ki yapmazlarsa polise gidip sikayetci olucagimi soylerdim ki yapardim da o cana kiymaktan daha onemlidir bu inanki annene anlat her halukarda kizsada dovsede sovsede annen o senin yaninda olcaktir tek basina altindan kalkmaya calisma gozunu sevim annenden yardim al o sana yol gosterecektir sen suan saglikli dusunemiyosun sorunu bebegine kiyarak cozemezsin belki ailen destekcin olcak bunu bilemezsin emin ol buna cesaretini topla ve annene anlat durumu lutfen kendini uzerek paralayarak biyere gelemezsin bak bebeğim gelsin diye 3 ayim bitsinde tedaviye basliyim diyorum hasretle Bekliyorum cunku evlat kokusu sevgisi dunyadaki hicbiseye benzemiyo emin ol buna

Bugün tam 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim erkek arkadasim bu bebeği çok istiyor benimde yaşımdan dolayı çok istiyorum bir daha olmaz ise korkusu var ben 33 yaşındayım bizim evliliğe tek engelimiz maddiyat daha yüzük alacak paramız yokken bebek oldu aslında polikistik over teşhisi konulmuş ve kilo vermediğim sürece hamile kalamazmisim doktorlara göre tabi 3 ay doğum kontrol kullandım kestim ikinci ayında bakireyken kazaya kurban gittim . Şimdi benim sorum bebeğim için dugunsuz derneksiz evlenmelimiyim maddi olarak sıkıntı yaşayacağımi ailesinin beni kabul etmedigini bile bile yoksa gidip aldirmalimiyim . Ben evlenmeden bunu açıklamam mümkün değil ailem açısından beni reddederler . Diğer şekliyle ise maddi zorluklar içerisinde ne kadar sağlıklı bir çocuk yetiştirmiş olurum . Su an kontrole bile gidemiyorum . Gittiğim doktor korunmadin bari ertesi gün hapı kullansaydin dedi bebegimden utandırdı beni :KK43: ilk bebeğim olacak aldirmaya korkuyorum ama doguramamda bekar iken bana akıl verin lütfen siz olsanız demiyecegim allah bu kadar güzel bir duyguyu çaresizlik içinde yasatmasin en azından yerime kendinizi koyarak cevap verin kafayı yiyeceğim.
Annelik çok farklı bir duygu bak ben 20 haftalik hamileyim esimle bir çok kavgamız var ama inan karnındaki o can sana her şeyi yaşadığın tüm zorlukları unutturuyor bazen kendimi ağlarken buluyorum anne ben burdayım dercesine art arta tekme atıyor minigim... benim esimin biz evlenirken durumu yoktu telefonunu sattı bana gelinlik aldı kendine aldığı maaşla damatlik aldı nikah sekerine kadar aldı yuzukler gümüş önemli olan kalpler... nikahla evlendik biz ama nikah sonrası eğlence yaptık gelen takilarla sonrasında is yeri onu başka fabrikaya gönderdi balayını yap dediler o şehirdeki apart evin anahtarını verdi şirket ceo su...balayindan sonra geldik kaynanam melek gibiydi şeytana dönüştü büyüler yaptı neler neler... onun evinden taşındık sonra şükür ... yani bebegini dusun ve kendini ve sevdigin adamı gerisini boşver aldırma arkadaşım o rizkiyla gelecek

Su an herşey yolunda .. o ailesini sildi . Benim ailem destek çıktı . Herşey bebek için .belkide bir daha olmayacak .Emeği geçen herkese tsk.ler .
Suan gördüm son yorumu allah anali babalı büyütsün :) çok çok sevindim adına bebegini sağlıkla al kucağına annesi

aılenızın destek cıkması cok ıyı olmus dogurun calısın bakın omur boyu yalnız mı olacaksınız 33 yasında kadınsınız zaten ev de ısler falan yapılıyo hedıyelık bıseyler satar bakarsınız .bende suphelenıyorum hamılemıyım degıl mıym dıye okul okuyorum o yuzden bende dusundum ama hamıleysem allahın ıznıyle bakarım cocuguma . her ınsan zorluk yasar sıkıntı yaşar önemlı olan bunu en az hasarla atlatmak ben atlatacgınıza ınanıyorum .sevgiler

Tüm güzel dusunceleriniz için tsk ederim ayın 5i nisanlim gelecek nikah günü alacağız . Rabbim tüm darda kalanların yanında olsun .
Başta tırnaklarımı yedim gerildim,üzüldüm.... Çok zor bir durum... Ne yana elini atsan çöktü... Ama zahmet olmadan rahmet olmaz sonunda mutlu,hayırlı olana ulaştın... Adına gerçekten sevindim... Inş. Bundan sonrasıda çektiğin bütün sıkıntılar yerini huzura,mutluluğa ve sevgiye bırakır...

Tüm güzel dusunceleriniz için tsk ederim ayın 5i nisanlim gelecek nikah günü alacağız . Rabbim tüm darda kalanların yanında olsun .
Allah yardımcın olsun
aldırmaman gerçekten iyi olmuş
her şey bir yana eğer aldırsaydın bir daha çocuk sahibi olman çok ama çok zordu
her bakımdan iyi olmuş yani
her şey gönlünüzce olsun

Bugün tam 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim erkek arkadasim bu bebeği çok istiyor benimde yaşımdan dolayı çok istiyorum bir daha olmaz ise korkusu var ben 33 yaşındayım bizim evliliğe tek engelimiz maddiyat daha yüzük alacak paramız yokken bebek oldu aslında polikistik over teşhisi konulmuş ve kilo vermediğim sürece hamile kalamazmisim doktorlara göre tabi 3 ay doğum kontrol kullandım kestim ikinci ayında bakireyken kazaya kurban gittim . Şimdi benim sorum bebeğim için dugunsuz derneksiz evlenmelimiyim maddi olarak sıkıntı yaşayacağımi ailesinin beni kabul etmedigini bile bile yoksa gidip aldirmalimiyim . Ben evlenmeden bunu açıklamam mümkün değil ailem açısından beni reddederler . Diğer şekliyle ise maddi zorluklar içerisinde ne kadar sağlıklı bir çocuk yetiştirmiş olurum . Su an kontrole bile gidemiyorum . Gittiğim doktor korunmadin bari ertesi gün hapı kullansaydin dedi bebegimden utandırdı beni :KK43: ilk bebeğim olacak aldirmaya korkuyorum ama doguramamda bekar iken bana akıl verin lütfen siz olsanız demiyecegim allah bu kadar güzel bir duyguyu çaresizlik içinde yasatmasin en azından yerime kendinizi koyarak cevap verin kafayı yiyeceğim.

Kesinlikle üzerinde düşünme bile aldırmak falan.. bak ben yeni düşük yaptım ve bunun acısını yaşadım. birde üstüne sen kendi istedğinle bebeğinden vazgeçiceksin sakın yaoma sonrasında çok pişman olursun artı vicdanın nasıl rahat edicek. ya sen istediğin zaman olmazsa ozaman ne yapıcaksım.. Sonuçta erkek arkadaşın bu sorumluluğu üstleniyorsa yap bir nikah sonrasındada bebeğini sağlıklı bir şekilde dünyaya getir. Doğduktan sonra zaten eminimki diğer hiçbirşey umrunda olmayacak.. maddi durumlarda bir şekilde çalışırsınız yoluna girer. bebek kısmetiyle gelir sen sakın şüpheye düşme ve bu mükemmel mucizeden bir an olsuın vazgeçme!

Evet iştem dışı çünkü alkolluydum bundan yararlanmış ..
bişey söylicem sen 3 ay doğum kontrol hapı kullandım demişsin sonra bıraktım demişsin sonrada alıkoyuldum iradem dışı ilişkiye grmişiz hamile kalmışım falan diyosunn üstüne bide bidaha ilişkim olmadı diyosun. doğum kontrol hapını niye kullandın ozaman.? bide bu adam sana tecavüz ettiyse git şikayetçi ol ki ben öyle bişey olduğunu hiç sanmıyorum bukadar tutarsızlıkla bide sen,n okadar olaydan habersiz olman için uyuşturucu falan kullanmış olman gerek alkolün bile bi derecesi var biriyle sevişirsen az çok hatırlarsın yani. sen tamamen olay sanki yan komşunun başına gelmişte ordan duymuş gelip bize anlatıyomuşsuın gibi davranıyosun. 30 küsür yaşına sen nası geldin bu kafayla merak içindeyim. bide kendini zaten bilinçsiz bişekilde yatakta bulucak kadar kaybedebiliyosan doğurma yani çocuğa yazık bukadar bilinçsiz bi şekilde anne olup o bebeğin sorumluluğunu taşıyamazsın.

X