evlilikdisi hamilelik

Öncelikle konu sahibi arkadaşım inan bana son gelişmeleri okudum ve senin adına çok sevindim. Rabbim kuracağınız yuvada mucizenizi huzurla büyütmeyi nasib etsin.
Bol keseden sallayan arkadaşlara da, Türkiye'de yaşıyoruz biz Usa de değil :) ailem tutucu değil bik bik, ben korunurum, ben akıllıyım, bilinçliyim diyenleri de aynı durumun içinde görmek nasib olur inşallah.
Ben 25 yaşındayım eşimle evlenmeden önce 6 ay beraber yaşadık gayet çatır çatır tavşanlar gibi sevişiyoduk da yani. düğünden bi ay önce nikahımız oldu ve biz korunmayı bıraktık ben ancak 4 ay sonra hamile kaldım. Amma ve lakiiiin ilk geceden hamile kalan arkadaşım var mesela şuan bebeği 3 yaşında :)
Ben de 16-17 yaşındayken doğum kontrol hapı kullandım kist tedavisi için. Hem hem doğum kontrol hapı kullanıyosun hem 30 küsür yaşındasın hem bakiresin hem şöyle hem böyle hem de hem... Konuşmak ne kolay millete ya... Burda da bordo klavyeliler çok, sosyal medyada olduğu gibi.
Ayrıcaaaa orda bi ince yakaladım ben. Arkadaşım, S Serap1370 sen kim oluyorsun da burada konu açan birini namussuzlukla itham ediyorsun?
Cümle şuna benzer bişeydi alıntı yapamadım. "Doğum kontrol hapı kullanıyosun demek ki tek ilişkin değil"
Bu nedir ya Nasıl bi saygısızlıktır?

Öncelikle konu sahibi arkadaşım inan bana son gelişmeleri okudum ve senin adına çok sevindim. Rabbim kuracağınız yuvada mucizenizi huzurla büyütmeyi nasib etsin.
Bol keseden sallayan arkadaşlara da, Türkiye'de yaşıyoruz biz Usa de değil :) ailem tutucu değil bik bik, ben korunurum, ben akıllıyım, bilinçliyim diyenleri de aynı durumun içinde görmek nasib olur inşallah.
Ben 25 yaşındayım eşimle evlenmeden önce 6 ay beraber yaşadık gayet çatır çatır tavşanlar gibi sevişiyoduk da yani. düğünden bi ay önce nikahımız oldu ve biz korunmayı bıraktık ben ancak 4 ay sonra hamile kaldım. Amma ve lakiiiin ilk geceden hamile kalan arkadaşım var mesela şuan bebeği 3 yaşında :)
Ben de 16-17 yaşındayken doğum kontrol hapı kullandım kist tedavisi için. Hem hem doğum kontrol hapı kullanıyosun hem 30 küsür yaşındasın hem bakiresin hem şöyle hem böyle hem de hem... Konuşmak ne kolay millete ya... Burda da bordo klavyeliler çok, sosyal medyada olduğu gibi.
Ayrıcaaaa orda bi ince yakaladım ben. Arkadaşım, S Serap1370 sen kim oluyorsun da burada konu açan birini namussuzlukla itham ediyorsun?
Cümle şuna benzer bişeydi alıntı yapamadım. "Doğum kontrol hapı kullanıyosun demek ki tek ilişkin değil"

Boyle guzel ayar gormedim, eline saglik vallahi hdkdjsjhsjsgsh

Ve ayrica evet kafasinin icinde yalnizca sevismekle dogum kontrol hapini eslestiren hanimlar var, isminden olsa gerek ama gelin gorun ki adet duzensizligi ve bunun sonucu olan hormon bozukluklari ve asiri sancili kadinlarin durumunu raya sokmak icin de kullaniliyor bu ilac, burda namus bekcisi gibi klavye basinda tetikte bekleyen hanimlara da duyurulur.

bakın benim yargıladığım o değil bende bekarım 5 yıllık bir ilişkim var ve beraber yaşıyoruz birsüredir. benim başıma böyle bişey gelmedi çünkü bilinçsiz bir insan değilim ve bu bayanla aramızda nerdeyse 10 yaş var. Bebeği aldırma düşüncesinide yargılamadım çünkü zaten başka bi çaresi yok. benim ne demek istediğimi siz pek anlayamadınız heralde. karşınızda 30 küsür yaşında ve nası ilişkiye girdiği hamile kaldığı konusunda bir fikri yokmuş gibi konuşan ve bütün olayları mişli mışlı bir şekilde anlatan bilinçsiz bir kadın var. ben 23yaşında genç bir kadınım gecede dışarı çıkıyorum içkide içiyorum ama şimdiye kadar hiçbişekilde bilincimi kaybedicek kadar ileri gidip iradem dışında bi ilişkiye girmedim. ben bağnaz yada tutucu bi ailenin çocuğuda değilim kim evlenmeden önce napmış kiminle beraber olmuş beni ilgilendirmez kimsenin namus bekçisi değilim banane. olayın özü benim eleştirdiğim noktalar sizin söylediklerinizden çok farklı. savunduğunuz hanımefendinin anlattıklarını iyice okursanız nekadar tutarsız olduğunu anlarsınız. doğum kontrol hapı kullandım 3 ay sora bıraktım falan filan diyo 5 haftalık hamile 3 ay doğum kontrol hapı kullanıyor demekki tek ilişkisi değil yada bakireykende kullanmış. kendisi hem bidaha hiçbi şekilde ilişkisi olmadığını söylüyor bide tepki alınca bakireyken doğum kontrol hapımı kullanılır diyor. saçmalık asıl ne yaptığını ne söylediğini bilmemektir doğruları çatır çatır bir insanın yüzüne vurmak değil. burda kimseye maval okumasın yani kimse salak değil

bence sende bu yorumları yapabilecek bir genç kız değilmişsin maalesef,bu gidişle seninkide yakındır merak etme. aklını başına topla derim marifetmiş gibi 23 yaşındaymış sevgilisiyle yaşıyomuş,,içkide içiyomuş maş. bu yaşda bu marifet 30 a gelene kadar senin de farklı hünerlerin olur merak etme .. insan bi utanır yaşıyosada bunları şurda anlatmaya, seni doğuran anneye acıdım Allah onun yardımcısı olsun..Rabbim Erkeğinde kızında hayırlsını versin.

Arkadaşım kararına çok sevindim ailenin destek çıkması gerçekten çok güzel bişey elleri öpülesi bir ailen varmış haberlerde okuyoruz kızını doğurtturup torununu çöpe göle atan anneler babalarda var Allah ım inşallah mutluluğunuzu daim eder ve sağlıkla kucaklarsınız inşallah bebeğinizi.

selam arkadaşım vallahi ağzına sağlık millet namus bekçisi olmuş sırf çene yapsalar herkes kendine gelsin ya burası KADINLARIN sayfası biz birlik beraberlik olsun birbirimize destek çıkalım diye buradayız siz millete laf geçirme peşindesiniz myadesmom myadesmom arkandayım:)

konu sahibi arkadaşım senin için inan çok sevindim allah sağ salim huzurlu bir yuva versin bebişinle mutlu olun inşallah

Öncelikle hayirlisi olsun demek istiyorum. Yapilan yorumları okudum karşınızdaki adam ailesine resti cekmeseydi aldirmaktan başka çareniz yok gibi gözüküyordu içinde bulunduğunuz imkanlar düşünüldüğünde ama böyle sonuçlanmayacak olmasına cok sevindim.

Yapılan yorumları okudum ve bir kadın olarak ağır eleştiri içeren yorumlara üzüldüm doğrusu. Sizler ve hatta ben de yaşımız bu yorumu yapan ablamızdan daha küçük olmamıza ragmen daha bilgili ve bilinçli olabiliriz. Ama boyle hassas bir konuda hemcinsimize yapıcı elestirilerde bulunmak gerektiğini dusunuyorum. Aldır aldırma demek bize düşmez tabi ki ancak kişi zaten yeterince caresiz bir durumun icindeyken daha da uzerine gidip bilincsizlikle itham etmek yerine ablamıza yardımcı olmak ve bu yorumlari okuyup bu konularla ilgili bilgi sahibi olmayanlar da varsa bilgi sahibi olsunlar gözüyle bakmak gerektiğini dusunuyorum. Kaldı ki insan kac yasinda olursa olsun olaylarin icinde olmadigi, basina gelmedigi surece o bilgide ve bilincte olamaz. Önceden araştırmış, bakmış dahi olsa başa gelmesi, durumun icinde olup bizzat yasamasi bambaska. Yeterince uzuntu, korku ve caresizligin icinde kalmis ayrica cevresinde de yalniz olmasa buraya yazmazdi.(ustelik daha once bisey yasamadigini da belirtmis) Birebir paylastigi insanlar bile alaya almislar zaten.Yıkıcı olmak, ağır eleştiri yapmak kimseye birsey katmaz. Yapıcı olmanın her zaman kazandırdığı kanaatindeyim

Tekrar hayırlı olsun. İnşallah bebek vesilesiyle kuracagin yuvada bir omur boyu mutlu olur, sağlıklı bir bebek dünyaya getirir, önce kendine sonra ailesine, vatanına ve milletine yararlı bir birey yetiştirirsin.

sessiz_prensesss sessiz_prensesss
oh be canım rahatladım son kararınızı da okuyunca, en azından bir karar verebilmiş olmak rahatlatır insanı. Rabbim hayırlı etsin bundan sonrasını da. sağlıkla kucağınıza alıp güzel güzel hayırlı bir evlat büyütün inşaallah. Amin.

Boyle guzel ayar gormedim, eline saglik vallahi hdkdjsjhsjsgsh

Ve ayrica evet kafasinin icinde yalnizca sevismekle dogum kontrol hapini eslestiren hanimlar var, isminden olsa gerek ama gelin gorun ki adet duzensizligi ve bunun sonucu olan hormon bozukluklari ve asiri sancili kadinlarin durumunu raya sokmak icin de kullaniliyor bu ilac, burda namus bekcisi gibi klavye basinda tetikte bekleyen hanimlara da duyurulur.
doğum kontrol hapı illa ki gebeliği engellemek için kullanılmıyor doğru. (ayrıca hamile kalmak için illa ki kızlığın bozulmasına ya da tam birleşmeye gerek yok, akrabamdan biliyorum. evliliğin ilk zamanları kasılıp kaldığı için bakire iken hamile kalmıştı.)
bende pko olduğu için üniversite dönemimde de ara ara doğum kontrol hapı kullanmak zorunda kaldım zira benim adette düzen diye bir şey yoktu.
en basitinden, evlilik öncesinde adet düzensizlikleri, pko... derken doğum kontrol hapını da kullandım; bebek için tedavi süreci derken yumurtlama dönemiydi, ovulasyon testiydi bunları da öğrendim. ha deyince bilinmiyor bazı şeyler; yaşla ilgisi yok.
ben 31 yaşındayım insan bazı şeyleri yaş ile değil kimi zaman da yaşanmışlık ile öğreniyor.

Bazı insanlar gerçekten çok vicdansız yorumlar yapıyor. Tamam haklısınız hata yapmış o yaşta bi insanın yapmaması gereken bir hata... Ama adı üstün hata... Ben büyük konuşmaya çok korkarm haklı olarak bile olsa eleştirmeye dilim varmıyor. Ben evliyim başıma böyle bi olay gelmeyebilir ama çoluğumun çocuğumun başına gelebilir diye ayıplamaya eleştirmeye korkuyorum açıkcası ve bu durumda bi insanı eleştirmeye korkarım psikolojisi bozulmuştur kolay değil Allah korusun intihar bile düşünebilir... Biraz dikkatli yorum yapalım arkadaşın olumsuz yorumlara ihtiyacı yok çıkmazda.... siz de bi tekme atmayın ... Konu sahibi yorumları 6. sayfaya kadar okuyabildim Allah yardımcın olsun rabbim bu günleri sana unuttursun inşallah sana bunu yaşatan adam da bu günahın bedelini nasıl öder bilmiyrum

yorumların devamını okudum ve senin adına çok sevindim Rabbim dualarını kabul etmiş bi kapı açılmış inşallah herşey güzel gider bu bebekde de bi hayır vardır belki bebek olmasa evlenemeyecektin bekaretin bozulmuş olacaktı ayrılacaktyınız.

Ayrıca benim eşimde erken boşalma problemi var tamamen birleşme yaşayamıyoruz ve yumurtlama dönemimde olmadığım bi zaman korunmasız ilk ilişkimde hamile kaldım o yüzden kimi insan kolay hamile kalır kimisi zor...

oha ya bukadar saptırma olmaz benim hiçbir cümlemde sen namusla alakalı bişey geçmiyor sizin düşünce yapınızla benim düşünce yapım çok farklı çalışıyor galiba yada ben anlatma konusunda sıkıntı yaşıyorum. benim yazdıklarımı okuduysanız eğer ben kimsenin namus bekçisi değilim dedim zaten. benimde ilişkim var diye belirttim ayrıca birden fazla kişiylşe ilişkiye girmeninde namusla bi alakası olduğunu düşünen bi insan da değilim. ben senden küçüğüm 5 yıllık ilişkim var ve bende erkek arkadaşımla beraber yaşıyorum 1 yılı aşkındır. bak sizde beraber yaşamışsınız ama bilincindesiniz olayın korunmuşsunuz delikanlı gibide çatır çatır seviştim arkadaş diyosunuz dimi. bende bunu savunuyorum bişey yapıyosan arkasında durucksın öyle mişli mışlı konuşmayacaksın siz 25 yaşında bi kadın olarak düşünmüşsünüz önlemini almışsınız ne yapacağınızı bilmişsiniz. eğer hamile kalsaydınızda yaptım arkadaş böyle bi ihtimalin olduğunu bilerek yaptım diyebilecek bir kişiliğe cesarete sahip bi insana benziyosunuz. beni cinnete getiren olay sanki komuşunun başına gelmişte kendisinin haberi yokmuş gibi anlatmasıdır.sanki organ onun değil çıkmış yerinden kendi kafasına göre davranmış gibi konuşuyor. bence burda en çok konuşulması gereken durum hangi durumlarda biriyle ilişkiye girdiğini farkedemeyecek kadar kendini kaybetmişsindir olmalı. eleştirilen şeylere lütfen dikkat edin. kimsenin namusu beni bağlamaz benim namusumda kimseyi bağlamaz. insanlar istedikleri gibi yaşamada özgürdürler hangi ülke olduğu hangi toplum olduğu önemli değil bi binsan içinden nası geliyorsa nası mutlu olacaksa o şekilde yaşamalı ve yaşadığı şeylerin arkasında durmalı yaptığı şeylerin sonuçlarını gözününde bulundurmalıdır.

bence sende bu yorumları yapabilecek bir genç kız değilmişsin maalesef,bu gidişle seninkide yakındır merak etme. aklını başına topla derim marifetmiş gibi 23 yaşındaymış sevgilisiyle yaşıyomuş,,içkide içiyomuş maş. bu yaşda bu marifet 30 a gelene kadar senin de farklı hünerlerin olur merak etme .. insan bi utanır yaşıyosada bunları şurda anlatmaya, seni doğuran anneye acıdım Allah onun yardımcısı olsun..Rabbim Erkeğinde kızında hayırlsını versin.

beni doğuran anneye acımak size düşmez. ben çok hayılı bi evladım siz hiç kafanızı yormayın bu kafa yapısındaysanız konu sahibini asıl eleştiren siz olmalıydınız. ben yaşıma göre gayet aklı başında ve olgun bi insanım 17 yaşımdan beri hayatımda bi insan var ve şuan 23 yaşındayım kendinisni ailemde tanıyo babamı kaybettim ve burda kalabileceğim başka kimsem yok annem beni ona emanet edip gitti yani kendisinin bizzat onayı var. kendiside almanyada evli orda yaşıyor. siz hiç alkol sigarakullan biri değilisniz heralde bu şekilde bombaladığınıza göre ama evet ben haftasonlar gece dışarı çıkıp eğlenmeyi seven bi insanım gencim ve kendi ayakları üzerinde duran bi kadınım tabiki bu yaşımda gezicem tozucam evlendikten sonraa çocuğum olana kadar tabikide hayatımı yaşayacağım ayrıca ben hayatım boyunca hiçbişekilde utanacak bişey yapmadım hatta bu yaşımda düzenimi kurup kimseye bağlı yaşamamaktan dolayıda gururluyum. erkek arkadaşımla beraber yaşamamda asla utanak hiçbirşeyim yok. emin olun 30 uma geldiğimde çok güzel bir hayatım ve ailem olucak ve gerçekten iyi bi anne olacağım en azından bilinçsizce dünyaya çocuk getirmeyeceğim isteyip yapacağım ve arkasında duracağım.

canım baya bilinçlisin maş. 30 unu neden bekliyosun hemen evlen eşinle yaşa hayatındaki en güzel günleri geceleri eşinden başkasıyla yaşayamazsın,, maalesefki hernekadar sen kendine güvensende çevreden böyle anlaşılmıyor, ilerde evlendiğinde çocuğun olduğunda bunlar önüne gelir bir an önce hayatına çeki düzen ver eşin sofatıyla bir erkeği hayatına al benm sana tavsiyem.. Allah ayrdımcın olsun ne diyim dışardan konuşmak kolay yaşadıkların zormuş ama sen bir genç kızsan o hayata ya yalnız devam et yada o sevgilin eşin olsun.. Anne olduğunda pişman olursun inan evladına verecek temiz cevapların olmalı.

.doğum kontrol hapı kullandım 3 ay sora bıraktım falan filan diyo 5 haftalık hamile 3 ay doğum kontrol hapı kullanıyor demekki tek ilişkisi değil yada bakireykende kullanmış. kendisi hem bidaha hiçbi şekilde ilişkisi olmadığını söylüyor bide tepki alınca bakireyken doğum kontrol hapımı kullanılır diyor. saçmalık asıl ne yaptığını ne söylediğini bilmemektir doğruları çatır çatır bir insanın yüzüne vurmak değil. burda kimseye maval okumasın yani kimse salak değil

Farkındaysanız burdaki cümlelerimde bakireyken doğum kontrol hapı kullanılmaz diye bişey demiyorum burda konuyu açan kişinin tutarsızlığıyla ilgili konuşuyorum orda geçen hamileyken doğum kontrol hapımı kullanılır cümlesini konuyu açan kişi kurdu bende onu eleştiriyorum. gayet açık ve anlaşılır cümleler kurduğumu düşünüyorum ama maalesef kimse hiçbişey anlamamış. kendisi ilk başta 5 haftalık hamile olduğunu daha önce 3 ay doğum kontrol hapı kullandığını söyledi sonrada tek ilişkisi olduğunu söyledi herkes ona neden korunmadın diye yüklenincede bakireyken doğum kontrol hapımı kullanırlır dedi bende bunu eleştirdim doğum kontrol hapının sadece korunmak için kullanılmadığını bende biliyorum cildi için kullananlar bile var busefer herkes ertesi gün hapı alsaydın diyincede başka şeyler söyledi mesela farkında olmaması gibi.

canım baya bilinçlisin maş. 30 unu neden bekliyosun hemen evlen eşinle yaşa hayatındaki en güzel günleri geceleri eşinden başkasıyla yaşayamazsın,, maalesefki hernekadar sen kendine güvensende çevreden böyle anlaşılmıyor, ilerde evlendiğinde çocuğun olduğunda bunlar önüne gelir bir an önce hayatına çeki düzen ver eşin sofatıyla bir erkeği hayatına al benm sana tavsiyem.. Allah ayrdımcın olsun ne diyim dışardan konuşmak kolay yaşadıkların zormuş ama sen bir genç kızsan o hayata ya yalnız devam et yada o sevgilin eşin olsun.. Anne olduğunda pişman olursun inan evladına verecek temiz cevapların olmalı.

ben hayatımın en güzel günlerini gecelerini zaten şuanda erkek arkadaşımla yaşıyorum insanlar birbirlerinin yaşayış tarzıyla değil kişilikleriyle yargılamalıdır. belki beni gerçek hayatta tanısaydınız çok sevicektiniz ve erkek arkadaşımla beraber yaşamam sizi bukadar rahatsız etmeyecekti. şuanda malesef bi düğün yapabilecek durumumuz yok ancak bu yaza nişan yapabiliriz kendimizi toparlayabilirsen 1-2 yıla düğün yapabiliriz. herşey istediğimiz gibi olsun istiyoruz zaten beraber olduğumuz içinde acele etmiyoruz. yani imza atmış olmak için olsun istemiyoruz böyle güzel eğlenceli iki tarafın ailelerininde içinde bişey kalmadan keşke şöyle olsaydı falan demeden yapıcaz inşallah

tatlım böyle dediğinde kulağa hoş geliyor aslında ama işte herkesin bir yaşam tarzı kabul edebilecekleri var bana ve aileme ters bişey,, İnşallah herşey umduğun gibi olur.. sen yinede yarın evlenecekmiş gibi değil günü birinde ayrılabilceğinide düşünüp temkinli adımlar at

tatlım böyle dediğinde kulağa hoş geliyor aslında ama işte herkesin bir yaşam tarzı kabul edebilecekleri var bana ve aileme ters bişey,, İnşallah herşey umduğun gibi olur.. sen yinede yarın evlenecekmiş gibi değil günü birinde ayrılabilceğinide düşünüp temkinli adımlar at

Teşekkür ederim yaklaşımınız için. TAbikide herkese normal gelcek diye bir kural yok. Bakın beni eleştirdiniz bende size güzellikle cevap verdim dinlediniz anladınız ben sizi anladım ve ne güzel anlaştık. İnşallah sağlıklı bi şekilde evladınızı kucağınıza alırsınız bir ömür ailenizle huzur içinde yaşayıp güzel bir evlat yetiştirirsiniz huzurla. darısıda bana inşallah :)

X