evlilikdisi hamilelik

Onun gunahini tasiyabilecekmisin bnce evlen anlasamazsan ayrilirsin ama aldirirsan be lki hic anne olamiyacaksin evlat acisi cekmek gercekten cok zor rabbim bu sinavindan hatasiz gecmeni saglasin ins lutfen kiyma biraz cekeceksin ama bebeyinin gozlerine baktiginda elini tuttugunda dinecek ins

Anne babam nerde neden annanem sevmiyor neden dayım seni görmek istemiyor dedem neden kalp krizinden oldu bu sorulara cvp verebilecek olsa idim dogururdum .

Nasil oldugunun bir onemi varmi birak oyle yapsin. Sana aaldir ben aileme bunu yapamam dese dahami guzel

Allah yardımcınız olsun,zor bir durum olsa gerek. Sanırım size aileniz bakıyor. Hiç işte çalıştınız mı bilmiyorum. Allah korusun ailenize bir şey gelse nasıl yaşayacaksınız? Bence yapabileceğiniz bir iş bulup kendi ayaklarınız üzerinde durmayı sağlayın. Çocuğunuz ve kendiniz için hayat kurmak maksadıyla. Formalite de olsa nikah yapın (en azından o kadarını yapmak zorunda,sizin isteminiz dışı ilişkiye girip de bu şekilde davranamaz). Etrafımda çoğu insan ki ikisi de çalıştıkları halde sadece nikah yapıp geçiyorlar. Sonra boşanırsınız. Ailene evlendik yürümedi dersiniz, artık o da ailesine şehir dışına mı gidiyorum der ne derse. Can'ı Allah veriyor, Allah alır. Büyük bir vebal altına gireceksiniz, aldırırsanız. Yargılamıyorum asla,ama durum ortada.

Pko'ya rağmen bakireyken hamile kalmak.
Bizim aylardır korunmadığımız halde hamile kalmadığımız düşünülürse bir mucize.
Bence düğünü derneği boşverin evlenin.

Karşı taraf için bu kadar basit olmamalı. Ya gidin evine kpnuşın. Gerekirse tehdit edin. Bi nikah kıysınlar bebeği doğurun sonra istediği cehenneme gitsin. Paşa paşa nafaka ödemek zorunda. Yaşama tutunmak için bi sebebiniz olur sizinde belki bu sayede hastalığınızı atlatırsınız

Biz bayana niye böyle yaptın cart curt diye cikismiyoruz..saygimjz var. De saçma gelen. Bakire olsun olmasın.yaşı 15. 18 degilki dünyadan bi haber olsun. Öyle bisey oldu durumu yok farkında bi hap almayo bilmemismi.niye o masum bebek annenin bilinçsizliği yüzünden aldiralacak . kbul etmiyorum ben yahu böyle biseyi o kadar mı basit her şey her kesin başına gelir diye de bisey yok. Bilinçli insan korunmayı bilir ertesi gün hapini bilir acaba hamile kalır mıyım diye önlem alır..yaşı büyük bilmemesi imkansız. .

Kimseyi eleştirmeye, hesap sormaya hakkımız yok, iyi niyet ve duygularla yapılmış olsa bile, ki ben bunun genelde bu duygularla yapıldığına inanıyorum. Önce bunu iyice bir kendimize öğretmeliyiz.
Ben hayatımda ufak bir yanlış birşey yaptığımda bile zaten bir sürü kötü eleştiri yapıp, kendi kendime beynimi yiyip bitiriyorum, zaten kendime yeterince suçlamalarda bulunuyorum. Etrafımızdakilerin de bunu yapması ne katıyor? Ne değiştiriyor? Geçmişe dönüp hiçbir şey değiştiremiyoruz ne yazık ki...
O yüzden eleştiri dolu ve sorgulayan yorumların karşınızdakine sadece daha da kötü bir ruh haline itmekten başka bir şeye yaramıyor, istemiyor olsanız bile alacağı kararları daha kötü bir ruh halinde almasına itersiniz. Hiç bir yorum yazmamak en iyisi eğer cidden çok ters geliyorsa bir durum size.
Sırf bu konu değil birçok konuda bunu görüyorum, insanlar buraya ne dertler yazıyor, ne olur birbirimize güç olsak elinden tutup kaldırsak?
Size çok uç gelebilir, ya da size göre bir dert sayılmayabilir karşıdakinin yardım istediği konu, ama o karşıdaki için o konu çok çok önemli. İnsanların yapayalnız kaldığı hissettiği zamanlar oluyor, Allah kimseyi o durumlara düşürmesin ve buraya gelip hiç görmediğimiz, tanışmadığımız insanlardan yardım istiyoruz, destek istiyoruz. Ve siz, bu forumun koca yürekli insanları ailemizden, yıllardır tanıdığınız arkadaşlarımızdan daha büyük destek olabiliyorsunuz. Birbirimize destek olalım, destek olmak karşınızdakinin yaptığını onayladığınız anlamına gelmek zorunda değil. Kimsenin kimsenin onayına ihtiyacı yok zaten.

Konu sahibi arkadaşıma da diyeceğim şu neye karar verirsen ver sonrasında pişmanlık duyarak hayatını çekilmez hale getirme. Olaylar gelişmiş, şöyle yapsaydım vs diye kendini yiyip bitirme, sadece önüne bak. Herkesin farklı sınavları oluyor bu hayatta, hepsi sana birşeyler katıyor. Eğer bu süreç boyunca konuşmak istersen her zaman bana yazabilirsin. Kararları senin adına başkalarının almasına izin verme, biz sana ne yapacağını söyleyemeyiz ama destek olup süreci atlatmana yardımcı olabiliriz. Şunu da bil ne yaşanırsa yaşansın herşey yine bir şekilde yoluna giriyor.

üstüme alınıp yorum yapıyorum.
Böyle zor bi kararı buradaki üyelere sorması doğru değil. Masum bi bebeğin kaderini bizler belirleyemeyiz.zor bi yük.
Artı bayana tek bisey sordum bana cevap imali dalga geçer gibi oldu. Evet olan olmuş bitmiş desmeye gerek yok.ozaman hatani kabulleniceksin öyle imali konusmayacaksan.he konuşursa da bende yaptıklarını olabildiğince güzel bi dille anlatirim.bir diğeri bi öyle basit bi olay değil yap canım et canım diyemeyiz.tabiki de düşüncelerimizi olumlu olumsuz söylemek zorundayız ki, bi başkasıaaynı hatayı yapmasin

elle tutulacak bir ilişki yok nereden tutarsan konu elinde kalıyor,2 tarafın aileside kabullenmiyor,maddi durum yok,çocuğun babası bile sırt çeviriyor ,adam kabul etse bu evlilik yürür bir evlilik değil ,evet bebek çok büyük bir hata ,yaş olarak anne olması gereken yaşta ama bu şartlara çocuk getirmekte pek akıllıca değil gibi,zaten konu sahibi bebeğe bakacak gücü kendinde hissetse buradan herşeye rağmen doğurucam diye konu açardı ama çoktan pes etmiş,o bile bu bebeği kabullenemiyor anlaşılan ,negatif yorum yaparak kararını değiştiriemeyiz sadece vicdan azabı çekmesine sebep oluruz.

Arkadaslar konu sahibinin pskolojisini bilemeyiz.
Istese insanlarin yapamayacagi şey yok. Bazi seyleri yasayarak ogreniyoruz bende istemiyordum ama oldu 6 haftalikken kurtaj oldum. Sonra ne kadar istedigimi anladim. Eger onu kaybetmeseydim ya da.boyle birsey basima gelmeseydi 2 senedir biryerlerimi yirtmazdim cocuk sahibi olabilmek icin...
Ama konu sahibi yaşi gelmis ve pco hastasi bu allahin mucizesi gibi birsey elinde ttmakta onu birakmakta onun elinde belki adama guvenmiyr belki o cesarete sahip degil bilemeyiz. Ama bence bunlari okuyor isen aldirmaa şartlarin ne bilmiyorum.
Ama bir bebegin en guvende oldugu yer rahimdir.
Onun katili olma sana bu kadar yakin kalbin kadar yakin o bebegi sen koruyabiliyorken baskasinin o rahme ulasmasina izin verme..
Tekrar soyluyorum neler yasadigini bilemeyiz guveniyorsan erkek arkadasina bir nikah kiy zamani gelince zaten ailesi ogrenecek ama bebegin senle olacak...

Egerki guvenmiyorsan iliskinizin de bir onemi yok. Ablam yasindasin yapma etme...

Bak canim bende pco hastasiyim.20 gun once bebegimin gelisimi durdugu icin aldilar onu benden ki ne kadar cok istiyodum.anliyorum zor durumdasin kendine guvenmiyosun ama sen sadece Allah a guven dogur cocugunu.inanki hamile kalmamiz cok zor bizim.bidaha evlat sahibi olamazsan hayatin boyunca kendini suclarsin sevgilini ikna et nikah yapin sonra ailenize aciklayin durumu kiyma o cana 2 hafta sonra kalp atisini duydugundaki hissi bidaha hicbizaman yasaamazsin yazik etme kendine Allah sana bu bebegi verdiyse emin ol yaninda da olacaktir ve rizkinida verecektir.Guclu ol annesin sen yapma nolur bunu Allah affeder mi aldirirsan seni ahirette nasil verirsin bunun hesabini eger guclu olmazsan ilerde cok daha fazla pisman olursun.lutfen yapma bunu kendine hissetmeye baslayinca kucagina alinca dunyada baska kimseye ihtiyacin olmadigini anlayacaksin sevgilinle otur konus bi nikah yapin dugune gerek yok olan olmus zaten uzme kendini icinde bi can tasiyosun sen kiyma ona...cok uzuldum inanki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…