evlilikdisi hamilelik

Walla sizde iyi ki bişey dememişsiniz deseydiniz nolucaktı acaba bişey demiyom diye diye saydırmışsınız ya kadın belki kendini tatmin etmek vicdanını rahatlatmak istiyor yapmış bi hata akıl istiyo yüzüne wurup ayyyy bişey demiyorum yaparken düşünseydin gibi çirkin yorumları okuyorumda çok üzülüyorum gerçekten çünkü kimse ayıplandığı şeyi yaşamadan yapmam dediğini yapmadan gitmiyo bu dünyadan Allah size vicdan werisn

Walla arkadaşım sana gelince Allah senin yardımcın olsun Nasıl bi çaresizliktir yaşayan bilir. Gönlüm aldırma sakın diyo ama seninde eminim imkanın şartların farklı olsa bunları düşünmezdin. çaresizlik öyle zor ki insan çok istediği bişeyden wazgeçmek zorunda kalıyo bazıları için maddi bazıları için tamamen şartlar kimse yaşamadan bilemez üzüldüm sizin için umarım hayırlısı olur

Cok sukir vicdanim var hata insana mahsustur ama hatana sahip cikacaksin cikamiyor bebegi aldirmak istiyor ve buna kilif uydurmaya calisiyor burda o kilifi bulamaz

Cok sukir vicdanim var hata insana mahsustur ama hatana sahip cikacaksin cikamiyor bebegi aldirmak istiyor ve buna kilif uydurmaya calisiyor burda o kilifi bulamaz
Sizde söylüyorsunuz hata insana mahsustur diye hata yapmış çünkü çaresiz çünkü mebcur ha bende kendini tamamıyla anlatamadığını düşünüyorum Mutlaka yanlış yaptı ki bunları yazabiliyor buraya sizede hak veriyorum aslında en başından düşünmek gerek ama bazen bazı seyler senin planladığın gibi gitmiyo. oda istermi sevinmesi gereken bi durumda çaresiz kalmayı. Bende hayatta yapmam dediğim şeyler yaptım isteyerek mi hayır bilerek mi hayır çaresizlikten bu yüzden kimin başına ne geliceği belli değil Allah kimseye altından kalkamicaği yük yüklemesin

Bence anneni al karşına herşeyi konuş ne bilim ya çocuk aldırmak bu kadar basit mi o adamın da adamlığına ... Ben senin yerinde olsam annemi alırım karşıma anlatırım herşeyi onun da ailesine ulaşırım ağzıma geleni sölerim ve o adam dicem ama herneyse al karşına onuda Açıkça konuş birlikte çalışrz bakarz biraz zorlNrz Ama olsn de konuş inanki olmucak şeyler deil biz de kendi düğünümüzü kendimiz yaptık ailelerde maddi hiç bişi görmedik insan umursamıyo bir toplu iğne bile almadılar bize herşeymzi çalışıp yaptık ama bi cana kıyma ailen bile belki sahip çıkar herşey maddi deil maneviyatta önemli şunu unutma o canı arıyan nice insanlar var sen allahın verdiği bi cana nasıl kıycaksın ki zaten rabbim sana bunu sınav olarak vermiş yani allah yardımcın olsun

Koca kadın polise giderse inandırıcılığı kalirmi ? O kadar saçma cevaplar veriyorsunuz ki valla pes babasız çocuk dünyaya getirecegime aldırmak en doğrusu ben ailemle yaşıyorum karnım büyüdüğünde artık çözümü yok hepinize bol şanslar yorumu kaldırıyorum .

Annemi karşıma aldım ve önce bir arkadaşı anlatır gibi anlattım akıl verdi o bayan benim dedim kalp hastası zaten birşey olmasından korktum şaka yaptım demek zorunda kaldım . Bütün carelerim tükendi.

Tsk ler beni anlayan tek kisisiniz..

Koca kadin polise gitse neden inandirici olmasin acaba kim gittide geri cevrildi inanilmadi? Zaten boyle bir konuyu burda paylasip tavsiye almak pekte mantikli degil ortada bir can var

iddianıza göre iradeniz dışı erkek arkadaşınızla birliktelik yaşamışsınız, söylemek istemesek de buna tecavüz denir. eğer durum buysa gidip şikayetçi olmanız gerekir, kimse bana inanmaz demeyin bu bahane bulmak olur ve ne yazık ki inandırıcılığınızı da kaybetmiş olursunuz.
neyse öyle ya da böyle siz bu adama nasıl güvenip de evleniceksiniz anlamadım, kendi evladı olmuş ama kalbiyle vicdanıyla değil de anasının sözüyle hareket eden bir adam, üstelik sizin ne kadar incineceğinizi yıpranacağınızı düşünmemiş arayıp kürtaj paranızı yatırdığını söylemiş bu nasıl bir iğrençlik? sizce bu adam baba ve koca vasıflarını taşıyor mu? elbette çocuğunuz babasız büyümeyi hak etmez ama adamın zaten baba olmaya gönlü yok ki.
çok zor vereceğiniz karar, bilmiyorum güçlü bir insan mısınız, ailenizle ilişkiniz nasıl, böyle bi yükün altından kalkabilir misiniz... yerinizde olsam o adamın da ailesinin de yüzüne bakmaz, büyütürdüm çocuğumu. sizin aileniz elbet bi süre sonra yumuşar kabullenir diye düşünüyorum. kocaman kadınsınız, yaşadığınız şey küçük bi kızın hatası değil, herkesin kararınıza saygı duyması gerekir...

Bence nikah yaparak doğurun. 33 yaş az bir yaş değil ve bir daha hayatınızda böyle bir şansınız olmayabilir. Çocuk bence çok önemli bir şey. Tabiki 40 yaşlarında doğum yapan da çok kadın var ancak ne olursa olsun biyolojik yaş 35 deniyor. Bu yaştan sonra yumurta kalitesi düşüyor vs vs. Riske atmaya değer mi?

En kötü senaryoda boşanırsınız. Ama çocuğunuz olmuş olur. Allah güç kuvvet versin çalışıp en bakarsınız.

merhaba öncelikle durumuna gerçekten üzüldüm acımasızca eleştirenlere de üzüldüm ayrıca herkes kendi penceresinden bakmasın duruma onun gibi düşünmek zorundayız ailenle yaşıyorsun ve çalışmıyorsun karşındaki de adam çıkmadığına göre tek çaren var arkadaşım maalesef o bebeğin annesi olamayacaksın Allahtan af dileyeceksin ve o adam olamamış genci asla affetmeyeceksin ne kadar üzücü olduğunu tahmin edebiliyorum ama başka çaren yok gibi görünüyor. Allah yardımcın olsun...

aldır üzülme bu şartlarda doğmaması daha hayırlı. işin farklı boyutlarını bilememde zamanını geçirmeden aldır o adamla görüşme.

Öncelikle yorumunuz bir nebze içimi rahatlattı o kadar çaresiz cikmazdayim ki evet belki de bir daha çocuğum olmayacak ama ... ailemin karşısında ezik bir şekilde o çocuğu buyutemem böyle büyüyen bir bebek ne kadar sağlıklı bir birey olur . İsim olsa ayaklarım üzerinde duran bir kadın olsa idim su an herkese resti cekerdim . Ama malesef uzun süredir böbrek rahatsızlığından dolayı calisamadim şimdi de iş bulma imkanım kısıtlandı ayrı bir eve çıkma gibi bir sansimda yok mevlam umarım affeder cumaya gün aldım .

Değerli kişi
Burda senin durumunu okurken sana o kadar üzüldüm, her cümleni okuduğumda allah yardımcın olsuın diye o kadar dua ettim ki... Ne yazık ki insanlar ne empati kurma duygusuna sahip, önüne geleni yaftalayıp taşlamaya çok meraklı, ne de bu tip bir şeyin kendi başlarına gelme ihtimalini düşünmüyorlar. Ha gelmese ne yazar, ben biraz empati kurabilmeleri adına demiştim. Danışabilecek kimsesi olmaması çok kötü insanın, biraz da olsa merhem olmasını umduğun insanların acımadan yorum yapmalarını izlemek üzücü. Ama yukarda bir arkadaşın söylediği gibi kimse ayıpladığı/hor gördüğü şeyi yaşamadan gitmez.
Çok çaresiz kalmışsın, inan çok kötü bir durumda olduğunu anlıyorum. Ama şartlar şöyle ki:
-Sevgilin seni sahiplenecek cesaret ve güçte değil, ilerde ailesi ve senle arada kalma durumu olduğunda seni hep yalnız bırakacağa benziyor. İnsan aşktan/sevgiden güç alır, zorlukları onunla yener, görmezden gelir. Senin sevgilin ne yazık ki bu meziyete sahip değil gibi görünüyor. Başlığını ilk okurken erkek arkadaşım çok istiyor bebeği deyince heh dedim en azından sevgilisi onun arkasında, destek çıkar. Ama durumlar ne yazık ki ters dönmüş.
-Ne senin ailen evlenmeniz konusunda destekçi ne de onunkiler. Aile cidden büyük bir sorun.
-Rahatsızlığından ötürü mesleğin yok, bebeğe bakman çok güç. Bebek bereketiyle gelir derler ama bu kadar kişi bu çocuğu istemezken sevgi dolu bir ortamda da ona maddi zenginlik tanıyamayacağın gibi manevi zenginlik de tanıyamazsın.
Hiçbir canın yükümlülüğünü üzerine almak doğru değil, yorumu yazarken bile allahın beni affetmesini diliyorum. Ama yine de şartları değerlendirip kararı vermesi gereken gerçekten sensin. Allah yar ve yardımcın olsun, günahlarını affetsin. Yüreğin inşallah daha faydalı bir insana çarpar ilerde.

sevgilin evlenmek istiyormuş evlenin bence.Rabbim o bebeğin rızkını verir sen korkma nikah yapın düğün olmayıversin ama kıyma o masuma yazık

Tsk ediyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…