Evlilik yıldönümünde çeyrek altın takacakmış.

O durumu oğlum bebekken yaşadık. Epey sabrettim yaptığı bir hataya ve bana yalan söylemesine. Sustum, bekledim. Bir gün aynı yalanı yine yakalayınca sakince "ben boşanmaya karar verdim" dedim. Başka da bir şey söylemedim. Sabaha kadar uyumadı, gitti geldi özür diledi. Sarılıp durdu. O zaman gerçekten bu kararı vermiştim. Çok uğraştı telafi etmek için vazgeçtim. Ancak sonra dediğiniz gibi laçkalaştı benim yüzümden ilişki. Artık desem de ciddiye almıyor :)

Tavrınız ve sözleriniz uzattığınızı işaret ediyor.

Tamam hayatım, şunu alalım, benim de rutinim kırılmış olur demeliydiniz.

Eşinizin her adımına resmen kuyu açtınız şu 3-5 cümlede.

Kesinlikle destek almalısınız.
Çocuğunuzun aksiliği sizi ele geçirmiş.

Normalde eşinizin bu telafi çabalarına karşılık sarılmanız, ufak bir buse kondurmanız gerekir ancak saçma inadınızı kıracak bir çözüm görünmüyor.

Gerçekten uzattığımı mı gösteriyor bu söylediklerim. Eğer öyleyse benim iletişim ile ilgili ciddi sıkıntım var demektir. Çünkü bu benim kendimce alttan alma ve adım atma şeklim. Hani terslemedim, sert konuşmadım. Diyalog kurdum vs.

Vay arkadaş artık nasıl içime işlemişse bu durum, normal sandığım da anormal imiş. Ya ama tartışma ve kırgınlık sonrasında hemen "tamam hayatım vs" diyen kadınlar var mı ki. Ciddi soruyorum bunu. Ben mi anormalim yahu.

Dayanamadım artık..

Çok sevgili Idrakyollariiltihabi , affınıza sığınarak soruyorum; nemrut musunuz acaba? Yani burada sabahtan beri okuyorum, son derece yapıcı fikirler, şahane yorumlar var, bugün ne güzel telefon konuşmaları yapmışsınız, adam iyi veya kötü "sana bir şey alalım/senin için bir şey yapalım" noktasına gelmiş.

Hala burnunuz dik, lafın altında kalmama, iğneleyici cevap vermek zorunda olma hissiyatı akıyor her sözünüzün paçasından. Biraz daha yumuşak olsanız ölmezseniz, bakın bir deneyin, ilk yapışta ölecek gibi olursunuz ama ölmezsiniz korkmayın.

"Hayatım madem öyle dedin, o parayı birlikte bir şeyler yapmaya harcayalım hepimize değişiklik olsun, bundan güzel hediye mi olur?" deseniz bitti gitti.

Üzgünüm ama 53 sayfanın tamamını okudum ve eşinizde çok da suç bulamıyorum. Çok kibirlisiniz, zehirli bir inadınız ve saçmasapan, gurur diye nitelendiremeyeceğim bir dikbaşlılığınız var.

Uzun vadede böyle savaşarak, üstünlük kurmaya çalışarak yürümez bence, ikinizin-hatta üçünüzün de- akıl sağlığına yazık.

Evet.
Eşinizle empati yaptım da "ehhh be" dedim.
Sizce eşiniz kreş masrafından bihaber mi? Ödeyemeyecek kadar maddi yönden zayıf mı?
Değil muhtemelen.

Sadece oğlanı halasına bırakıp, bir şeyler bakalım demeniz yeterdi.
Belki bir yerde kahve içer, sohbet ederdiniz.

Sizin kadar o da sorumlu aile bütçesinden.

Nemrut musunuz acaba kısmına istemsizce güldüm :)) ama dördüncü paragrafta gülen sıfatım aniden değişti. Aşkolsun.

Savunacak bir şeyim yok haklısınız. Benim bu konuda sıkıntım var.

Bunu savunma olarak algılamayın ama eşim maddi konularda sorumsuzdur. Yani son altı aya kadar öyleydi şükür değişti biraz. O yüzden bu bütçeyi yönetme durumunu fazlasıyla abarttım. Öyle yapmak zorundaydım ama şimdilerde salamıyorum ipin ucunu.

Siz yazdıkça fark ediyorum hatalarımı esasında. Ben bu evliliği yürütmeye değil yönetmeye uğraşmışım bunca zaman...

Anladim canım hadi bakalim minigi uyutunca bir kahve yap bol köpüklü otur yanına sohbet edin konuşun ha gayret hadi bacım

konuyu en basindan keyifle takipteyim.

keyifle diyorum cunku cozume ulasabilecek sorunlarinizin olmasi guzel gercekten. hepimizin benzer problemleri var bence cocuklu aileler olarak.
cogu arkadasla ayni fikirdeyim ben de.

hatalarinizi kabulleniyorsunuz, kolay yapilamayacak birsey olmasina ragmen. ama adim atmiyorsunuz. sabahtan beri B Began bi kez "seni seviyorum" yaz diye yalvariyor adeta :) bu asamaya bile gelemedik henuz. gelemedik diyorum cunku gidip gelip gelismeleri okuyorum:)

hatalarinizi kabullenmenizin bi adim otesine ihtiyaciniz var. merakla takipteyiz konuyu

Bu güzel ve isabetli yorum için sizi tebrik ediyorum ne akıllı bir kadınsınız.

Ben de kadinin ne istiyorsa surekli onu ifade etmek zorunda birakildigi sonucunu cikardim. Kadinin derdi hediye falan degil. Nefes almak istiyor. Cok zor bi cocugu var. Cocugu ile ilgili mesajlari okuyunca ben boguluyorum. Deli gibi cocuk seven ve isteyen biri olmama ragmen, burdan sadece okurken bile boguluyorum. Bence konu sahibinin ihtiyaci olan sey, cocugun yukunun biraz omuzlarindan alinmasi ve esiyle basbasa kalabilmesi, birlikte birseyler yapabilmesi. Yani kadin durustce neye ihtiyaci varsa onu soyluyor ama adam anlamiyor israrla hediyeyle telafi edebilecegini saniyor.

Doğrudur.
Ancak sınırı aşmışsınız.
İyi bir şeyler yapmaya çalışırken eş değil diktatör olmuşsunuz.
Dün akşamın sorumlusu da çoğunlukla sizsiniz, ortak planınıza uymadığınız için.

Siz diyalog kurmuyorsunuz, iğneliyorsunuz.

Eşiniz: çiçek alayım.
Siz: benim nefes almaya ihtiyacım var. (Alt metin; senin yüzünden hayatım berbat)
Eşinizin duymak istediği; teşekkür ederim.

Eş -yemek yiyelim.
siz - ömrümü yedin. (Alt metin; Allah belanı versin)
Eşinizin beklediği; açım, iyi olur. Tokum, bir kahve içelim.

Eş -bir şeyler alalım
Siz - şu bu masraf vs (alt metin para kazanmayı da beceremiyorsun)
Eşinizin beklediği; bütçemizi aşmadan bakalım canım

Eş- canım
Siz - canın çıksın
Vs vs.

Bir an önce kendinizi toparlamalısınız.

Söz yazacağım gelişmeleri. Geldi eve dış aldı uzanıyor şu an. Ben de mutfaktayım. Birazdan yanına gideceğim.

Bir kadının kocasına "seni seviyorum" yazmamak için diretmesine gerçekten çok şaşkınım.

Yaa cok tatlisin sen Konu acacak olursam seni de etiketleyecegim bu analizlerin icin.

Bende aynısını düşünüyorum
Birde politik olamıyor idrak
Eşi arayıp hediye alalım dediğinde verdiği cevap yerine "beraber bir kahve içelim başbaşa kalalım"diyip aslında dan diye söylediği şeyin mesajını verebilirdi.

Heh bunu okuyunca bu yazıya da hak verdim mesela. Çünkü telefonda "derdinin hediye olmadığını biliyorum. Yarın ben çocukla ilgileneyim sen de ne istersen onu yap" dese belki farklı bir tepki verecektim. Tabi durum bu diye ben suçsuz olmuyorum. En nihayetinde bazı insanlar tane tane derdini ve isteğini anlatınca anlıyorlar. Eşim de onlardan biri.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…