Evlilik ve sevgililik arasında kalmak

Sevgilinizin bulunduğu şehirde başka sevgilisi olmasın?

Bana akıl verin yazmışsınız ama alacak mısınız o aklı? Adam evlenmek falan istemiyor, önce seçenekleri görmek istiyor. Geliri sabit garanti olan memur aday cepte ama belki daha iyisini bulurum yaşım genç diyor. Gezerim tozarım daha iyisi çıkmazsa bunla evlenirim diyor. Siz duramıyorsanız erkek arkadaşınız nasıl duruyor? Neyse ki toy olduğunuzu kabul ediyorsunuz ama bilin ki liseli kız düşmez bu tongaya. İnternetten tanıdığınız birini tanımıyorsunuz demektir. Ailesini, arkadaşlarını, çevresini, iş arkadaşlarını tanımadığınız gözlemleyemediğiniz birini tanımanız mümkün değil. Öyle bir yazmışsınız ki sanki yıllardır aynı çevredesiniz, her gün bir aradasınız. Ailesinde hastalık varmış da o yüzden evlenemiyormuş, nişan olunca hemen evlen baskısı yaparlarmış. Sizin iş eldeki değil daldaki kuş. Ben siz olsam aşkım ben geldim der, ani baskın yapar yanına giderdim. Hastanız kim, geçmiş olsun demeye geldim derdim. O an belli olur zaten ilişki durumunuz.

Size benzer durumda olduğum bir ilişkim vardı önceden. Eski konularımdan bakabilirsiniz de. 1 buçuk yıl bana göre bir insanı tanımak için yeterliydi. 2 sene sonunda ayrıldık. Biz sizden farklı olarak yüz yüze tanışmıştık 6 ay kadar sonra sanırım uzak mesafeye dönmüştü. Yani benimkinin de iş durumları iyi değildi ve ailesinin maddi durumu da iyi değildi. Askerlik durumu da belli değildi. Neyse derken bu sorunlar çözüldü. İş de buldu. Ama sonrasında ayrıldık. Problem bütün bunlar değil de daha çok erkek arkadaşınız evlilik istemiyordur yüksek ihtimalle. Ben sonrasında anladım çünkü oldurmak isteyen erkek bütün şartları oldurur emin olun. Kendisi hazır değildir ya da sizden tam emin değildir. Lafta benimki de istiyordu evlenmeyi. Siz onu darladıkça da kendini geri çekiyordur. Evlenmeye çok istekli görünmeniz de erkeklerde ters tepiyor genelde.

Ha sonrasında biz bir süre denedik de tekrar oldurabilir miyiz diye, benim sevgim kalmadığı için yapamadım. Sevdiğim için görmediğim ve evlilik hayatında katlanamayacağım sorumsuzluğunu farkettim. Evlensek bile yüksek ihtimalle her şeyi ben düşünmekten çok yorulacaktım.
Sizinle yüksek ihtimalle aynı durumdaydık o dönemlerde. Çok da iyi anlıyorum sizi. Evliliğe acele etmeyip daha iyi gözlemleyin. Evlenmeye hazır olmaması da sıkıntı. Çünkü siz evlilik istiyorsunuz. Bazen bazı insanlarla oyalanmamak gerekiyor. Zaman kaybı ve tecrübeleriniz kalıyor geriye.

Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Ben sevgililik istemediğimi en baştan söylemiştim. Evlilik üzerine başlamıştık. Hatta o heveslendirdi beni hayaller kurdurttu. Şartlarının zor olduğunu biliyorum. Benim arada kaldığım şey evlenemiyorsak geriye sevgililik kalıyor. O zaman da insan yakınlaşmak istiyor bu da bana uymuyor. Ben de ne yapacağımı şaşırdım. Şimdi engelledim. Yokluğum koymuyorsa ne yapayım evlilik için yalvaramayacağım hiç. Tüm buraya kadar rest çekemeyişim de sevmektendi. Şimdi maalesef aklımla hareket etmek zorundayım.

Değerlerime ters düşmeyeyim diye sırf sevişmek için evlenmek nasıl bir handikap ya. Ve hormon coşması yüzünden bir anda kaynana elti görümce sahibi olmak ah ahh coğrafyamız
Sevmediğim biriyle zorla evlendirilmiyorum. Sevdiğim biriyle bunu istemem de gayet doğal. Siz böyle şeyleri sorun etmiyor olabilirsiniz. Ama ben ediyorum ve en uygun çözümü bulmaya çalışıyorum.

Bacım rahat dur. Sevişme de evlenme de, az biraz sabret gözlem yap, tanı, tavrını anla..
Evlilik öncesi birliktelik bazen sıkıntı getirir. Bu adam der ki benimle oldun, benden önce de oldun mu başkasıyla, seviştin mi..vs bi sürü baş ağrısı.
Kimseyle bedenini kolay paylaşma.

Ya benim öyle birlikte olma gibi bir düşüncem yok. Yani kendimi o konuda tutarım. Ama el ele tutuşmak bakışmak sarılmak vs. Bunlar bile değerlerime aykırı. Yani bazı insanlar için dediklerim aşırıymış gibi görünebilir ama inançlarıma göre böyle. Ben de ikilem içinde kaldım. O yüzden kara kara düşünüyorum. Ben de engelledim napıyim evlenmeyeceksek görüşmenin de bir anlamı yok diye

Ailevi sorunlar var diyen adam evlenmez.

Abartılı bir şekilde bağlanmışsınız. Bu işin olacağını hiç düşünmüyorum.
Ablasının sağlık sorunu var. Ameliyat olması gerekiyor. Ve onunla bir yıl ilgilenilmesi lazım. Anne baba ayrı. Baba da kızla ilgileneceği için bu tarz düğün dernek işlerine bakamıyorlar gibi geldi bana

İnançlarınız gereği seks yapamıyorsanız bir şey diyemem. Ama sevgilinizin yaşı çok genç. Siz büyüksünüz diye demiyorum asla yanlış anlamayın. Ama 25 yaşında bir erkeğin ömür boyu sürecek bir bağlılığa girmesi o olgunluğu göstermesi zor, kadınlar için de aynı şey. Ben olsam bu yaşta bir erkekle ömür boyu sürecek bir yola çıkmak istemem. Ha bütün arzularınızla sevgililiğinizi yaşayabilseniz o şahane olurdu

Evlenme, güvenme de sevgiline. Tek diyeceğim şey bu. Şu sıralar karşı cinse karşı hissettiğim tek duygu güvensizlik, hayal kırıklığı. Pek bana bakmayın ama yine de dikkatli olun.

Hiç acele etmeyin ve ısrarcı olmayın duramiyoruz ne demek canım biz evli olduğumuz halde bazen ara açılıyor durabiliyiruz yaniiiii

Kendisi olgun biri aslında. Çocukken çok zorluk yaşamış. Bu yüzden olgun biri olduğunu düşünüyorum. İletişimimizde yaş sorununu hiç hissetmedik. Ama evliliğe gelince dediğiniz gibi sorumluluktan korkmuş olabilir. Çabaladığını da biliyorum aslında. Sadece çok yoruldum inancım ve sevgim arasında kalmaktan. Ben de kendimi geri çektim.

İletişimde sorununuz yoktur ama şöyle düşünün bugün evlenseniz 20 yıllık evlilikte daha orta yaş olacak. İnsanlar artık ekstra geç olgunlaşıyor o sorumluluktan korkmasa da siz beş kere düşünün evlilik işini

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…