Evlilik öncesi muane

Fey_zaaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2008
149
1
37
Merhaba arkadaşlar ben 2,5 ay sonra evleniyorum.istiyorumki kadın hastalıklar uzmanına gidip bütün tetkitleri kaptırmak istiyorum acaba muaneyi nasıl yapıolar bana ayrıntılı bi biçimde anlatırmısınız?korkum şuki: malum bölgeyi actırırlarmı?
bu konuda bilgi verirseniz cok memnun olurum

Şimdiden cok teşekkürler...

slm arkadaşım
bende 2,5 aya kadar evlenecem
sen neden acaba muayene yaptırmak istiyorsun
herhengibir saglık kontrolü ise bi şikayetin olmadagı sürece doktora gitmen gerekmez diye düşünüyorum.
ama nişanlın tarafından istenilen bi durumsa bilemem tabi
ama o bölgeyi açacagın kesin bence

ultrasonlar bakıyorlar canım . kesinikle muayne ol ben olmadığım için çok pişman oldum bende vajınal kuruluk varmış mesela bu problem olmuştu benim için mecburen ertesi gün doktora gittim genel kontrol herzaman iyidir.

en uygunu muayene olman bence canım.ne var ne yok görmüş olursun ki bu zaten duzenlı aralıklarla yapılması gereken bi şey.evli ya da bekar.açarlar tabii ama bakireysen ultrason vb. muayeneleri rahımden deil karından yaparlar.eğer akıntı kulturu alıcak olurlarsa acarlar, kulak copune benzer bi çöple hafıfce dokundurarak akıntından ornek alırlar.işte bu kadar.korkulacak hiç bişey yok yani:)

Ben gittim açtirmadilar. 2,5 litre su içtim ultrasyondan baktilar. Karnim zor indi. çişe sikişinda hemen alip kontrolünü yapiyorlar.

slm arkadaşım
bende 2,5 aya kadar evlenecem
sen neden acaba muayene yaptırmak istiyorsun
herhengibir saglık kontrolü ise bi şikayetin olmadagı sürece doktora gitmen gerekmez diye düşünüyorum.
ama nişanlın tarafından istenilen bi durumsa bilemem tabi
ama o bölgeyi açacagın kesin bence

yaptırmak istiyorum cünkü dogum kontrol hapla korunmayı düşünüyorum.onun için bütün tetkitleri yaptırmak istiyorum cünkü belki kendi başıma aldıım ilaçı bişeyi tetiklemesinden korkuyorum..

Kesinlikle git.
Bende gitmiştim
Su içip ultrasona giriyorsun.
ordan yumurtalıklarında ya da rahimde bir sorun olup olmadığını söylüyor

bide bişey daha soracam arkadaslar zarın esnek olup olmadıgını söylüolarmı ben merak ediyorumda

arkadaşım illa evliliği bekelmel zorunda değilsin bi kadın doğum uzmanına git bütün soruların cevaplanır.bende evlenmeden önce denilmişti muayne falan şart diye öyle bişe olmadı sadeec kan uyuşmazlığına bakıldı o kadar.

erkekler de gitsin o zaman
erken bosalma var mi veya herhangi bi sorun var mi
varsa halletsin de gelsin :)

Bencede git. Evet kiz olanlara ultrasyondan bakiyorlar. Kizlik zari içinde alttan muayene ediyorlar. Neyse herşeyin hayirlisi. şimdiden mutluluklar dilerim. Bir yastikta kocarsiniz inş.

bide bişey daha soracam arkadaslar zarın esnek olup olmadıgını söylüolarmı ben merak ediyorumda

neden bu kadar merak ettin anlamadım -tatlicadiarzu-
o kadar detaya inme bence..
muayene ol evlenicem korunmak için muayene olmak istiyorum dersin
alttan bakmıyorlar ultrasonla bakıyorlar..zaten soruyorlar evlimisin diye..
evli olsan bile izin istiyorlar alttan baka bilir miyim diyeşakkıdı

bence de git sağlık taramasından geçmenin kimseye zararı olmaz aklındakileri sor çekinme ben endişeni anladım ya ilk gecede kanama olmazsa gibi endişelerin var olabilir onu da sor ve kendine güven duyacağın bir dr bul evlenince ikinci adres oluyorlar şimdiden mutluluklar dilerim

Merhaba arkadaşlar ben 2,5 ay sonra evleniyorum.istiyorumki kadın hastalıklar uzmanına gidip bütün tetkitleri kaptırmak istiyorum acaba muaneyi nasıl yapıolar bana ayrıntılı bi biçimde anlatırmısınız?korkum şuki: malum bölgeyi actırırlarmı?
bu konuda bilgi verirseniz cok memnun olurum

Şimdiden cok teşekkürler...

canım öncelikle Allah tamamına erdirsin.dr konusuda git daha iyi olur bence ama alttan muayene etmezler bekar olduğunu söylersen.zaten gittiğindede dr'un sizi yönlendircektir.hemen çocukmu istiyorsunuz nişanlınla yoksa....

X