Evlilik nedir?

huelya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
2
0
Evli olan arkadaslara - ya da sevgilileriyle ayni evi paylasan arkadaslara sormak istiyorum... Evlilik nedir? Nasil mutlu bir evlilik yapabilir insan? Erkek bir evlilikten neler bekler, kadin evlilikten neler beklemeli? Evlenmekten cok korkuyorum... Nolursunuz, bana yardimci olun...

eşimle 3 yıllık bir birlikteliğin sonunda evlendik.çok mutluyum.onunla aynı evi paylaşmak, aynı havayı tenefüs etmek çok güzel.mutlu evlilik için bence önce saygı gerekir.sevgi sonra gelmeli.sen ona, o sana saygı duyar ve birbirinizi kısıtlamaya çalışmazsanız bir problem çıkmaz.yani birbirinize hükmetmeye çalışmayın.
sevdiğinizle bir hayatı paylaşmak,zor ve iyi günlerde hep birlikte olmak,birlikte birşeyler yaşamaktan zevk almak gerekir.birde eşinizden az şey bekleyin.ondan alabileceği şeyler istersenizde mutlu olursunuz.maddi anlamda onu aşacak şeyler almazsanız problem çıkmaz.
eşinize sevdiğinizi söylemekten korkmayın.bu işin sırası yokki.önce onun söylemesini beklemeyin.emin olun oda mutlaka size sevdiğini söyleyecek veya hissettirecektir.ben eşimin bana sevdiğini söylemesinden çok, sevdiğini hissettirmesini isterim.bu beni mutlu eder.onun için önemli olduğumu veya sevdiğini belirtmesi daha çok hoşuma gider.
arkadaşım umarım seni yazdıklarım tatmin eder.neden evlilikten korktuğunu da anlamadım.çevrende mutsuz evlilikler mi var?ben sana enlenmeni tavsiye ederim.

Bekarım,ama evliliğin çok güzel bir duygu olduğunu söylüyorlar.Evlenen arkadaşlarımdan duyuyorum.:) çok ama çok farklı bir duygu,herkez evlenmeli diyorlar.:)))Sadece gerekli olan şeyin güven ve saygı olduğuna inanıyorum.Ne yapsam bende mi evlensem:)))))))))))))))))))

Evlilik cok zor kizlar
bende cok buyuk bir ask yasadim esimle ve kacarak evlendik
evleneceginiz kisiyi gercekten cok iyi tanimaniz gerekiyor biz birbirimizi cok seviyoruz ama anlasamiyoruz onun fikirleriyle benimkiler uyusmuyor ve bu yuzden devamli tartisiyoruz
fedakarlikta bir yere kadar yapabiliyorsun eger karsi taraf hep sizden beklerse hergun tartismak kacinilmaz birsey olur eger ben zamani geri getirebilseydim yine esimle evlenirdim belki ama kesinlikle erken yasta evlenmezdim 3 ay degilde 30 ay birlikteligin sonucunda evlenirdim
gozunuzu korkutmak istemem evlilik cok guzel birsey eger birbirinize karsi anlayisli olursaniz bekar kizlara sesleniyorum lutfen biranlik seylere kapilipta evlenmeyin iyi dusunun

bende 3 aylık evliyim.bence her bayanın ve erkeğin yaşaması gereken bir müesese.yalnız bir şey varki evliliğin belkide en zor yanı BEYİN yani fikirler bazan çok tatlı uyum içerisinde oluyosunuz bazanda tam tersi.işte ozaman kimin dedikleri veya söylediği olacak soru işteri?ben eşimi seviyorum ama uyuşamadığımız bir çok yönümüz var.ya bir de arkadaşlar biz bayanlar ne beklersek bekleyim erkeklerin bunu algılama gücü sıfır ya biz olsakkkk

Sakın korkmayın kızlar! Evlilik dünyanın en güzel olayı! Hele sevdiğiniz ve sevildiğiniz bir adamla olursa kaymaklı künefe!

Elbette zor tarafları hatta çok çok çok çok çok zor tarafları var! Zaten zor olduğu için bu kadar harika bir durum. Kızlar düşünsenize basit olan çirkindir. Benim şahsi fikrime göre; Asıl güzel olan,heyecan veren,mutlu eden zor olandır,uğraştırandır,savaşılandır,emek verilendir...! Çünkü ancak emek verdiğiniz adamı seversiniz...

HERKESE SEVGİLER...

evlilik eğerki doğru insanla yapılırsa hayatının en güzel evet cevabını verdiğin andır.bir elmaının iki yarısı olup elma kurtları var etmektir.
söylemeden anlamak ve hissetmektir.evlilikte sevgiden önce saygı gelmelidir.eğer saygı duyarsanız eşinize yada eşiniz olacak kişiye masallardaki gibi bir hayat yaşar ve yaşatırsınız.korkmayın kızlar evlenin amaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa doğru seçim yapın nolur.ne siz üzülün ne de sizi sevenleri üzün.şayet en ufak bir soru işareti varsa aklınıza takılan düzelir geçer diye düşünmeyin ya o soruyu yada sorunu halledin yada kendinizi riske atmayın.sevgilisinden ayrılanlar ölmüyo merak etmeyin.ama evlenirde ayrılırsanız hem siz çok ama çok üzülürsünüz hemde sizi sevenler.

uğruna ölebileceğininsanın hayatına kattığı
adszzg4.th.png

bence evlilik çok kutsal bir müessese. ben 20 aylık evliğim ve çok güzel bir evliliğim var. evlilikte karşılıklı saygı ve anlayış çok önemli. bence ikisi birlikte olursa gerçekten herşey yolunda gider. ben 2.5 yıllık birliktelikten sonra evlendim ama evliliğimin ilk aylarında aynı evde yaşamakla ilgili bazı sorunlar oldu ama zamanla bunları aştık. ne de olsa farklı kültürlerde yetişiyoruz. istekler farklı oluyor ama evlilik korkulacak kadar zor değil. herşey zamanla yoluna giriyor. umarım herşey gönlüne göre olur. hayırlısını diliyorum.

Bekarım,ama evliliğin çok güzel bir duygu olduğunu söylüyorlar.Evlenen arkadaşlarımdan duyuyorum.:) çok ama çok farklı bir duygu,herkez evlenmeli diyorlar.:)))Sadece gerekli olan şeyin güven ve saygı olduğuna inanıyorum.Ne yapsam bende mi evlensem:)))))))))))))))))))

slm kırmızı şarap. bekarım demişsin ama medeni durumunda evli diye yazıyor. kafa karıştırıyorsun. :uhm:

Eş seçimi konusunda bahtsız bir insan olarak,evlilik hakkında şunları söyleyebilirim;
Evlilik;Canına can kattığını inandığın kişiyle,
Sabahın ilk ışıkları olup günü kucaklayabilmek,
Paylaşılan bir simit olup hayatı paylaşabilmek,
Yudumlanan demli bir çay olup keyfi paylaşabilmek,
Bir gülün üzerindeki çiğ damlası olup güzellikleri paylaşabilmek,
Bir rüzgar olup özgürlüğü paylaşabilmek,
Yakamoz misali romantizmi paylaşabilmek,
Bir şarkı olup aşkı paylaşabilmek,
Bir çocuk sahibi olup yarını paylaşabilmek,
İyiyi,kötüyü,güzeli,çirkini,ayrıntıyı,HAYATI,olmazlarda bitmez tükenmez umudu
En sonundada batan güneşle biten yaşamı,paylaşabilmektir....

Geçin bunları arkadaşlar kurummuş, müesseseymiş,

Evlilik birbirine aşık iki insanın aşklarını kanun önünde resmileştirmeleridir, başka hiçbir anlamı yoktur, evlilik kurum değildir ama bireyler kurumlaştırır, hiyerarşi, iş bölümü ve beklentilerin ise asla olmaması lazım evlilikte rollere göre davranılmamalı, erkek rolü kadın rolü bir süre sonra sıkılırsınız, aşk olmalı, en saf ve sevecen haliyle ki aşk varsa beklenti olmaz, aşk ta rollerde yoktur, karşındaki kişiyi kendinden çok düşünürsün, anne kucağı huzurunu verir sana ona sarılmak, ruhunuz birdir, sıkılmazsınız, sıkmazsınız, canınızın parçasıdır, ömrünüzün yarısıdır, aşk asla kısıtlamaz gerçekse özgürlük verir, sevdiğinizin içinde erirsiniz, bakışınızla anlaşırsınız, söze gerek yoktur, aranızdaki uyum dikkat çekicidir, evlensenizde o sizin kocanız değil aşkınız olmalıdır birlikte uyumak ve uyanmak değerlidir onu uyurken seyretmek herşeye bedeldir teklikler kalkar ve beraber bütünlüğü gidersiniz

Gözlerine baktığınızda tanıdık birine bakıyor olmanın verdiği huzuru, beğenildiğini, arzu edildiğini fark etmenin gururunu, ellerden akan o sıcaklığı, saatlerce konuşmayı, anlaşmayı ve paylaşmayı, tenin cazibesini, onu uzun uzun hayranlıkla seyretmeyi, onunla gurur duymayı, kendini iyi hissetmeyi, kahkahalarla gülebilmeyi en basit şeylere, zor anlarda birbirini desteklemenin verdiği güven duygusunu, bitmeyen bir coşkuyu, onunla birlikteyken hayatın her anından alınan keyfi, kendini onun yanındayken tek kişi gibi hissetmeyi ve doyumsuz sevişmeleri yaşarsınız beraber ….ve.. çocuk…onun minicik elleri, küçücük dudağı, kalbinizi ısıtan sıcaklığı ..ve aile…İşte bir ütopya ! ve evlilik bu duyguları toplamı

Son düzenleme:
Evlilik çoook güzelll birşey 3 senedir evliyim 1 kızım var ve çokk mutluyum zorlandığım anlar olmuyor değil oluyor amaona duyduğum sevgi saygı aşk hepinin üstünden geliyor güzel bir evlilik arı kovanı gibidir sürekli bal yapar arılarıda vardır ama bal o kadar tatlıdırkii arıları bile görmezsin kötü bir evlilikte günlerce dışarda kalmış bozulmuş yemeğe benzer tavsiyem dikkatli olun ve sırf sevmek yetmiyo aşık olup direk evlenmeyin mantığınızlada bir düşününsonuçta bir ömür boyu o insanla olcaksınız aşk biter sevgi azalır yıllar geçtikçe 50 60 yaşındaykensizi anlayabilen elinizi tutan hayatla ilgili sohbet eden biri olmalı ilk önce arkadaş olmalı sonra sevgi sonra aşk gelmeli böyle bir evlilik kolay kolay bitmez emin olun

X