Evlilik Hayatini Sevmedim

tomvejerry

Love is.. <3
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2011
6.826
4.285
Merhaba hanimlar,
Cok sevdigim, asik oldugum nisanlimla hamile kaldigim icin erkenden evlenmek zorunda kaldik. Bu cok ani ve plansiz olan gebeligim ikimizde de buyuk strese sebep oldu. Korunurken hamile kaldik. Bu korunma yontemiyle hamile kalmak cok zordu, olsa bile dis gebelik olurdu. O yuzden bir taraftan mucize gibi dusunduk.

Hamile kalmadan hemen oncesinde kendime yeni bir is ariyordum. Cunku kendi isim katlanilmaz bir noktaya geldi. Oglen 1 de evden cikiyorum gece 2 bazen 4 gibi eve donuyorum. Kendime, evime ayiracak hic vaktim olmuyor. Is yerinde de surekli yogunum. Hamile oldugumu ogrenince beni bu halimle kimse ise almaz, ve ucretli dogum iznim olmaz diye mevcut isimde kalmaya karar verdim.

Iki kedim, bir kusum, iki de baligim vardi. Bu yogunlukta onlara bile zaman ayiramiyordum. Ve bu yogunluga baska birsey skistiramam derken, evlenince bu yogunluga bir de esimin kopegi eklendi. Bu kopegin cinsi weimaraner. Alman av kopegi. Asiri sahibine bagli, bir dk ayri kalmaya tahammulu olmayan, gun icinde en fazla 30cm uzagimda olan bir kopek. Ev kopegi... bahceli evimiz var. disari koydugum zaman durmuyor. Agliyor, bagriyor, havliyor.. tuvalete yalniz girdigimde bile kapinin disinda agliyor. Gecenin korunde isten sinirlerim gerilmis bi sekilde cikinca da beni kapida sevinc cigliklariyla karsiliyor.

Esimle gayet harika olan cinsel hayatimiz evliligimiz ve hamileligimiz de bitti diyebilirim. Gorev gibi yapiyor. Ama eski o istekli halinden eser kalmadi. Ben hamileyim diye mi bilmiyorum. Bende hormonlar tavan. Cinsel olarak cok ac kaldigimi hissediyorum.

Sonrasinda onunla yasamanin verdigi artan bulasik, camasir, yemek, kopegin dokulen killari, zaten 12-14 saatlik calisma tempom hepsi ust uste gelince nefret eder oldum herseyden.

Cok kolay agliyorum artik. Bugun mesela kendime ise goturmek icin yemek kabi ararken bir tane bile bulamadim. esim kaplari cope atacagini soyluyordu ama bana sormadan atmaz heralde diyordum. Hic bir tane kap kalmadigini gorunce ufak bi cinnet gecirdim.

Eski hayatimi cok ozluyorum. Daha normal saatler calistigim isim oldugu gunleri, sadece kendimden sorumlu oldugum gunleri. Bebegimi gun gectikce daha cok seviyorum ama bir taraftan da bu stresle onu incitecegimden korkuyorum.

Benim durumumda veya yakininda olan var mi?

Dertleselim. Cok fena bunalimdayim...

Senin bu yasadiklarini herkes yasiyor.
Ev sorumlulugu almak falan degil asil problem ne biliyor musun 12-14 saat calismakta.
8 saat calisma seklin olsaydi dinlenip isleri halletmene vaktin kalacakti.
Isyeri ile konusamaz misin saatler konusunda? Hamilesin birde yazik gunah cok calisiyorsun
Umarim duzeninizi oturtur bu sorundan kurtulursunuz.

Bu ruh halinden çok mutsuzsun belli ma bebeğin içim moralini yüksek tutmaya bak şimdiki ruh halin onun geleceğini etkileyecek gücün yettiği kadarını yap kimse senden fazlasını bekleyemez hamilesin çünkü...
Diğer konuya gelince eşinle konuş cinsel anlamda yada başka konularda neyse içine sıkıntı olan seni mutsuz eden ona söyle belki daha dikkatli olur

Ben de hamileyim ve ben bile bunalimda gibiyim ki planli bir gebelik bu.Sen evlilige direkt olarak gebelik hormonlariyla giris yaptin ve calisma sartlarin zor.Boyle hissetmen cok normal. Bebegin bir dogsun birazcik buyusun rahatlarsin.Olumlu olmaya calis canim.

millet korunurken hamile kalır, ben.... aman ya

Bir program var TLC de 9 ay hamile olup farketmeyen kadinlari gosteriyor ve orda burda doguruyorlar.

Bir tanesi olu dogdu kamyon soforu vardi adam ilk yardim kursuna gitmis bebegi geri getirdi bebek yasadi.
Hayatta bir sey olucaksa oluyor gercekten.

Siz de umidinizi kaybetmeyin insaallah hayirlisiyla olur.

Merhaba hanimlar,
Cok sevdigim, asik oldugum nisanlimla hamile kaldigim icin erkenden evlenmek zorunda kaldik. Bu cok ani ve plansiz olan gebeligim ikimizde de buyuk strese sebep oldu. Korunurken hamile kaldik. Bu korunma yontemiyle hamile kalmak cok zordu, olsa bile dis gebelik olurdu. O yuzden bir taraftan mucize gibi dusunduk.

Hamile kalmadan hemen oncesinde kendime yeni bir is ariyordum. Cunku kendi isim katlanilmaz bir noktaya geldi. Oglen 1 de evden cikiyorum gece 2 bazen 4 gibi eve donuyorum. Kendime, evime ayiracak hic vaktim olmuyor. Is yerinde de surekli yogunum. Hamile oldugumu ogrenince beni bu halimle kimse ise almaz, ve ucretli dogum iznim olmaz diye mevcut isimde kalmaya karar verdim.

Iki kedim, bir kusum, iki de baligim vardi. Bu yogunlukta onlara bile zaman ayiramiyordum. Ve bu yogunluga baska birsey skistiramam derken, evlenince bu yogunluga bir de esimin kopegi eklendi. Bu kopegin cinsi weimaraner. Alman av kopegi. Asiri sahibine bagli, bir dk ayri kalmaya tahammulu olmayan, gun icinde en fazla 30cm uzagimda olan bir kopek. Ev kopegi... bahceli evimiz var. disari koydugum zaman durmuyor. Agliyor, bagriyor, havliyor.. tuvalete yalniz girdigimde bile kapinin disinda agliyor. Gecenin korunde isten sinirlerim gerilmis bi sekilde cikinca da beni kapida sevinc cigliklariyla karsiliyor.

Esimle gayet harika olan cinsel hayatimiz evliligimiz ve hamileligimiz de bitti diyebilirim. Gorev gibi yapiyor. Ama eski o istekli halinden eser kalmadi. Ben hamileyim diye mi bilmiyorum. Bende hormonlar tavan. Cinsel olarak cok ac kaldigimi hissediyorum.

Sonrasinda onunla yasamanin verdigi artan bulasik, camasir, yemek, kopegin dokulen killari, zaten 12-14 saatlik calisma tempom hepsi ust uste gelince nefret eder oldum herseyden.

Cok kolay agliyorum artik. Bugun mesela kendime ise goturmek icin yemek kabi ararken bir tane bile bulamadim. esim kaplari cope atacagini soyluyordu ama bana sormadan atmaz heralde diyordum. Hic bir tane kap kalmadigini gorunce ufak bi cinnet gecirdim.

Eski hayatimi cok ozluyorum. Daha normal saatler calistigim isim oldugu gunleri, sadece kendimden sorumlu oldugum gunleri. Bebegimi gun gectikce daha cok seviyorum ama bir taraftan da bu stresle onu incitecegimden korkuyorum.

Benim durumumda veya yakininda olan var mi?

Dertleselim. Cok fena bunalimdayim...
Bu şartlarda çok haklısınız ne diyelim,ama ben korunma yöntemini çok merak ettim.

Evlilik hayaliniz yokmuydu? Gebelik yuzunden apar topar olmasi istedigin gibi olmamis gibi dusundurdu bana. Ayrica evinizde cok fazla hayvan var, ben kil tuy doken hayvanlarla yasayamam gibi geliyo. Her yer kil tuy gercekten sinir krizi geciririm ki hayvanlari cok severim. Kedi vs cocuklarim istiyo ama sirf bu sebeplerden almiyorum.

Icini karartmayayim ama..Evlilik aski olduruyo derler ya, dogru tabii.. zmnla aliskanlik oluyo ve bazi seyler gorev gibi gozukebiliyor.

Cinsellik konusunu ben konusma yerine direkt dalma taraftariyim icinden geliosa, karsi tarafta istiosa ztn karsilik verecek. Belki esin benege birsey olur dusuncesiyle yaklasmiyor olabilir.

Bir anda cok degisiklik yasamissin hormonlarda eklenince cinnet kacinilmaz olmys bence.

Kaplari niye atmis esin, onu anlamadim.

Son düzenleme:
Bence bu kadar değişikliğe aynı anda adapte olmak çok zor.

İşi bırakın derim, ya da daha rahat bir iş düşünün. Sadece iş hayatınız bile insanı çileden çıkarmaya yetebilir derecede. Hamileliğe, eve alışıp sonra işi düşünebilirsiniz.

Bir program var TLC de 9 ay hamile olup farketmeyen kadinlari gosteriyor ve orda burda doguruyorlar.
Bir tanesi olu dogdu kamyon soforu vardi adam ilk yardim kursuna gitmis bebegi geri getirdi bebek yasadi.
Hayatta bir sey olucaksa oluyor gercekten.

Siz de umidinizi kaybetmeyin insaallah hayirlisiyla olur.
Bunu bizzat bi is arkadasim yasamis. Kendisi erkek ama karisi tamda dugunlerinin oldugu gun apar topar dugunden doktora gidiyo.. agrilardan.. doktor diyo bebek geliyo :) adetide duzensizmis kadinin birazda kiloluymus vs. Butun kiyafetlerini giyebiliomus vs. Şok oldum dinlerken ama kocasi anlatmasa inanmazdim bole birseye :)

Bunu bizzat bi is arkadasim yasamis. Kendisi erkek ama karisi tamda dugunlerinin oldugu gun apar topar dugunden doktora gidiyo.. agrilardan.. doktor diyo bebek geliyo :) adetide duzensizmis kadinin birazda kiloluymus vs. Butun kiyafetlerini giyebiliomus vs. Şok oldum dinlerken ama kocasi anlatmasa inanmazdim bole birseye :)

Evet cok ilginc ve adamlar program yapmislar yani ne kadar fazla var sasirdim.
Hele bu anlattigimda bebek olu dogdu gitti dedim tuh.

Mola yerinde doguruyordu kadin gecenin bir vakti kamyon soforu egitim almis kurtardi bebegi gayet yasadi.

Inanmiyan insan inanir ya izleyince.Gercekten kader var diyor insan.

Ki ne her turlu korunanlar da hamile kalabiliyor olucak olanin onune gecilmiyor bazen.

Psikolojik olarak hazır hissetmeden evlilik yapmışsınız. Üstelik hızlı ve beklenmedik hamilelik sürecine girmişsiniz. Bu duygusal patlamalarinizda bunun da etkisi vardir. Anne olmanın zor ve güzel yanları var. Sizin yapmanız gereken zor yanlarına hazırlanmak. Eşinizle konuşun duygularınızı paylaşın. Bu tempoda en azından ev izlerine yardim etmeli.

X