Evlilik disi iliskimin bedelini ödüyorum

Evet kizlar, yine beni sok eden bir durum daha okudum gazetede, sizlere paylasmak istedim Dünyada neler oluyor yaaa!!!!:1shok::1shok::1shok::1shok:

Üniversiteden sınıf arkadaşımdı, onunla çılgınca bir aşk yaşadım. Resmen aşktan gözümüz kör olmuştu. En azından benim için öyleydi. Çok varlıklıydı, ben de modern biri olduğunu düşünerek ona kendimi bıraktım. Nereden bilebilirdim onun bir anda gelenekçi kesileceğini? O ise karnımda bebeğimle beni tek başıma bıraktı! Yüzümü kızartıp aileme sığındım. Önce çok kızdılar, ancak elden ne gelir... Beni böyle kabullenen ilk erkekle evlendim. Altı yıllık evliliğimizde bana bir kere bile dokunmadı. Aile terapistine gitmeyi önerdim, ancak kabul etmedi. Bir gün öğrendim ki, meğer kocam homoseksüelmiş. Karşı komşumuzun Alman kocasıyla ilişkisi varmış. Dünyam başıma yıkıldı. Bu sırada 27 yaşındaki kız kardeşim anoreksiya hastalığıyla boğuşuyordu. Kocasına zaman ayıramıyordu. Ve ne yazık ki, kardeşimi bu hastalıktan kaybettik. Bu durumda kardeşimin eşiyle ben birbirimize sığındık. Eşimin eşcinsel ilişkisi devam ediyordu. Zaten eve de gelmemeye başlamıştı. Eşimden ayrılmak istiyorum ancak kızımı düşünüyorum. Kızım eşimi babası sanıyor. Ama bir yandan da kızımın eşimin ilişkisini öğrenmesinden korkuyorum. Şimdi eşimden boşanıp kardeşimin kocasıyla evlensem, ailem ne der? Kızım eniştesini baba olarak görebilir mi? Sanırım kızımın öz babasıyla yaşadığım ilişkinin bedelini ödüyorum. [/FONT]

ALINTI

Hatalarından ders almamış ki ...:eek:klava:
Kızkardeşinin eşini ayartmış bir de utanmadan..
Aptal...:dilcikar:

çok üzücü Allahım kimseyi doğru yoldan şaşırtmasın
toparlanması zor bir durum.

ya bunlarınki gizli zina halinde ya esler öldükten sonra zorla ya kız kardesini yada adamın kardesiyle evlendirilenlere ne diyeceksiniz benim tanıdıgım üc kisi var böyle akraba değil ama helede abisinin karısıyla evlendirilen ğenc kadınla arasında nerdeyse 10 yas var ve kadının bir cocuğu oldu allahım nasıl bir sey bu iki kız amca diyor kendi cocukları baba ya zorla kız kardesinin yerine evlendirilen kızlar damat bulunmaz hint kuması ya ve bunlar doğuda olmuyor arkadaslar ikiside ic anadolu bölğesinde olan olaylar yani okumamıslık cahillik yok bu insanlarda ama ne zihniyetle yapıyorlar anlamıyorum

EVet,bu yazi "Güzin Abla" kösesinde yayinlandi..
Hersey bir yana; "Güzin Abla"´nin yorumu beni cok sasirtti..
Yorumunun son kismini aynen aktariyorum :

"... Burada senin enistenle iliskin konusu da var. Buna ne desem bilemedim dogrusu. Bence bunu acikca konusmanizda yarar var. Enisten seninle evlenmeye kararliysa,o zaman aileye anlatir,ne düsündüklerini sorarsinniz. Sanirim son söz onlarindir. Ha kizina baba olmaya gelince.. Pek güzel baba olabilir, neden olmasin ? "

:1shok: :1shok:

EVet,bu yazi "Güzin Abla" kösesinde yayinlandi..
Hersey bir yana; "Güzin Abla"´nin yorumu beni cok sasirtti..
Yorumunun son kismini aynen aktariyorum :

"... Burada senin enistenle iliskin konusu da var. Buna ne desem bilemedim dogrusu. Bence bunu acikca konusmanizda yarar var. Enisten seninle evlenmeye kararliysa,o zaman aileye anlatir,ne düsündüklerini sorarsinniz. Sanirim son söz onlarindir. Ha kizina baba olmaya gelince.. Pek güzel baba olabilir, neden olmasin ? "

:1shok: :1shok:

Güzin abla da şaşırmış kendini.Olan çocuğa olucak,ne saçma ilişkilerin içinde büyüyor.Çocuğun kafasında oluşacak aile imajına bak.

flim gibi hayat hikayesi,bu ne yaaaa böyle bişey olabilirni eniştenle nasıl beraber olabilirsinki nasıl içine sindirebildin,dünyanın çivisi çıkmış deniliyorla hakkaten çıkmış
koca komşuyla,kendi enişteyle ,çocuk başkasından oooooooooooooooo ne iş anlamadım
rezalettt tek kelimeyle REZALETTT

aynen katılıyorum...film gibi hayatlar var gerçekten....

kader diyoruz bazı şeylere ama bu kader mi tartışılır sanırım....biraz da insan kendi yapıyor....zaten insanın kendi kendine yaptığını kimse yapmazmış....

güzel bi konuya değindim cnm ..gecen meal okuyordumda ..başınıza gelen iyilik allahtandır ..kötülük ise nefsindendir..ki rabbim bizi çok sever ve hep iyiliğimizi düşünmüştür...bu yüzden bazı sınırlamalar getirmiştir
işte bazı şeyler zamanında ..evlilikten sonra olsaydı ..bu hayat bence bu kadarböyle olmazdı..kader var ama bize verilen secim yapabileceğimiz irade de var...
rabbim irademizide doğru kullanmayı nasip etsn..
herkezin herşey gönlünce olsun

Son düzenleyen: Moderatör:
tövbe estafurullah
allah şaşıtmasın
yarabbim sen gelecek neislleri de bizelri de koru diyroum ancak.

CARPIK ve SAPITMIS ilişkiler yumağı ve SONUCUNDA PARÇALANIŞ bedbaht hayatlar..
Daha bugun arkadasın bırı bas bas bagırıyordu -hata oldugunu bıle bıle- NAMUSUM ıkı bacagımın arasında degıl dıye..
tamam..nERDE o zaman? BEYINDEYMIS...Bebek DÜNYAYA beyinden gelmiyor dimi? Biz de biliyoruz BENLİĞİN KİŞİLİĞİ KARAKTER SAĞLAMLIĞININ ne kadar önemli olduğunu ama Demiyoruz ki NAMUSUM BEYNİM..
YAA arkadaslar inanın çok üzülüyorum eğer HAKKIMIZDA HAYIRLI birşey olsaydı zaten ZİNA sayılmazdı nıkahsız beraberlık;yasaklanmazdı...Kendimiz yıpranıyorz sonunda ve etrafımızdakılerı de YAKIYORUZ..
NE OLUR DAHA dıkkatlı ve bılınclı olalım..Modern YASAMAK nıkahsız beraber olmak değil..İlim ahlak sahibi olmak;ADAM GİBİ yaşamak;MUTLU helal YUVA kurmak..
-Ne olur yanlış anlamasın beni;bazı arkadaşlar..Yaradan istermi ki hikulu üzülsün yıpransı..Biz ister miyiz kadınlarımız kullanılsın ve sonra mendıl gıbı kenara atılsın..
YAZIK YA YAZIK..NE OLUR...senağlama

gerckten şookk oldun fılm gbı yaa haytta nelr oluyo haketten cok kotu allah herseyın hyrlsnı versın işte bışeyı yaprken karar verırkn cok dusnmek lazımkı hatalrmızn bedelnı odemke daha zor oluyo snraa ....

canim hersey kader ama yine bir yanlisa düsme kardesinin koynuna girdigi adamin koynuna nasil girceksin.ölmüs olsada enistene koca diyceksin valla vicdanin rahatsiz olmayacakmi.kardesini öpen dudaklar sana degcek.kocanla bosana bilirsin.ama enistenle evlenmek yine baska pismanliklar olur canim iyi düsün.kizin hep kücük kalmayacak eninde sonunda büyücek ve gercegi ögrenecek.eniye yat kalk birdaha düsün iyi düsün.

X