evlilik aynı,hayaller farklı..

Peki bu planlarınızı eşiniz biliyor mu? Yani ikinci çocuktan sonra çalışmak istemediğinizi? Tek maaş çok zor bu devirde. Aniden beklenmedik bir şey olur, sıkıntı yaşarsınız. Eşiniz 27 yaşında evlenmiş sanırım daha çok çok genç...Gezmek, sizinle tatil yapmak istiyordur...Ben de 31 olacağım çocuğum yok, ama iş hayatı evlilik derken daha ilk kez bir tatil yapabildik eşimle doğru düzgün.

Siz bir plan yapmışsınız ama o planı eşinizin de kabul etmesi lazım, ki istemiyor şu an.

Adam istemeyebilir yani bunda absürt birşey göremedim , tek çocuk istemesı de normal. Senın sorunlu bir evliliğe ikinci çocuğu ısrarla istemen anormal olan. Adam bencıl dıyorsun oyle dıyorsun böyle diyorsun ikinci çocuğu istiyorsun.

Bizim akilli kadinlarimiz cocuk evliligi kurtarir diyor :)

Eşim çok çocuk istemesine rağmen ben hiç çocuk düşünmüyordum asla yapmam diyordum eşim bana hiç baskı yapmadı ilk 5 yıl bol bol gezdik sonra istedim ve oğlum doğdu. Kesinlikle tek çocuk başka olmaz dedim eşim yine anlayış gösterdi ve bekledi. 2.çocuğumuzda yeni oldu 10 yıllık evliyiz ve kızım da 2 aylık. Eşim ısrar etse belki asla yapmazdım. Şimdi o istemiyor 15.yılda bana gelme diyor :) Biraz zaman verin inatlaşmayın kırmayın. Belki zamanla fikri değişir anlayış gösterin.

Eşiniz mantıklı

Okul çocuğunun masrafları ortada

Bir de iki tane olunca iyice artacak

Ve siz işi de bırakacaksınız

İki çocuğa yetecek bir hayatı sağlayamayacağınızı düşünüyor eşiniz

Evet öncelikleriniz farklı eşiniz mevcut çocuğunuzu tan donanımlı yetiştirmek istiyor siz kardeşi olsun da bir lokmayı ikiye de bölsek olur diyorsunuz

Bence bir süre ikiniz de düşünün

Bu arada hem tek çocuğum hem de tek çocuk annesiyim hayatımızdan hiç şikayetimiz de yok

kocan kırılsın ona batsın.demek ikinci çocuk için şuan güvenmiyor ama bu konuda asla dememek lazım tamam tercih etmiyor olabilir.şartları kötü bulabilir.ama asla demek istememekten daha büyük yanılgı.ben ikinci çocuğu istemiyorum mesela kocam yüzünden.

Ben sizi çok iyi anlayabiliyorum . Benimde bir tane çocuğum var maalesefki ikincisi olmadı. Bunun için iki kez tüp bebek denememiz dahi oldu. Tek çocuklu olmayan kişilerin bunu anlayabilmesi çok zor bence. Evde kavga edebileceği , şakalaşacağı , oyun oynayabileceği , sahipleneceği be ilerki yıllarda sırdaşı olacağı bir kardeşe her çocuğun hakkı var diyorum ben . Evde yalnızlık hissini yaşayan bir çocuk görmek gerçekten çok üzücü anne baba için .
Maddiyatı evlat sevgisi önüne koyanlarıda anlayamıyorum ben . İstedikten sonra bir kaç yıl evde kalıp çocuk büyüdükten sonra iş hayatına devam edilebilir .

Türkiye’de yaşamıyorsunuz sanırım. Burada öyle bir dünya yok. İşten çıkıp birkaç sene evde oturup iş bulmak mümkün değil maalesef. Yeni mezunlar işsizlikten depresyona giriyor.

Ama bakın hem tek çocuğum hem tek çocuk annesiyim

Burada yazdığım tüm yorumlarda tek çocuk olmanın kötü birşey olmadığını belirtiyorum

Evet maddiyat önemli zira tek çocuğa sağladığım hayat standardını iki çocuğa sağlamam bu aşamada mümkün değil

Bırakalım özel okulu vs sadece hobi kursu aylık 500 lira

Buralarda başka konu var okul çıkışı bir yere bırakmak zor vs diye

Ben maddiyat demeyeyim de çocuğa sağlanabilecek standardın çocuk sayısından önce düşünülmesi gerektiği görüşündeyim

Yani tek çocuğu olmayan anlayamaz demişsiniz de ben 40 yıldır tek çocuğum hiç pişmanlığım da yok

Eh hepimiz calisiyoruz, maddi manevi destek veriyoruz. Normal olani bu. Bunun karsiliginda adam niye istemedigi birsey yapsin? Sen ona bencil deyince iyi, o istemedigini dile getirdiginde sen kiriliyorsun.

Ki,o'da kirilmistir. Hersey tekrar yolundayken senin bu kadar baski yapman. Adam sperm bankasi degil. Onunda tipki senin gibi duygulari, ihtiyaclari ve istekleri var. Bu istekler uyusmuyor diye ne sen, ne o bencil oluyor.

Daha 6 ay önce çatırdamış bir evliliğe 2. çocuğu yapıp, bi de işi tamamen bırakmayı düşünmek?? Siz bence biraz kafayı toplayın.. Ayrıca hem çalışıp hem de çocuk yetiştirmek ne zamandan beri "kadınlığımı,anneliğimi yaşayamadım" oldu?? Bu kadar kadın kadın değil mi,anne değil mi, hem çalışıyolar hem çocuk yetiştiriyolar?? Gerçekten saçmalamışsınız. Eşiniz çatırdayan evliliğinize bi yük daha bindirmek istemeyerek mantıklı olanı yapıyo, bencilce bakan sizsiniz.. Bence bi etraflıca düşünün ne kadar yanlış bi bakış açısında olduğunuzu farkedeceksiniz zaten. Tek çocuğunuzun tek kalmasını da bu kadar dramatize edicek ne var onu da anlayamadım gerçekten biraz tuhaf bi bakış açınız var

Arkadaşlar bence ,çocuğa hazir olma gibi laflar boş laflar .Burda çok genc bir cift yok ,akli başinda işi gücü olan insanlar.
Zamanda annemiz babamiz bu kadar ince düşündelermi çocuk yaparken .
Belki bazilarimiz iyi şartlarda büyümedi belki bazilarimiz yeterlice maddi manevi destek görmedi ama bundan dolayida psikopat olmadik .
Bence bir kadin gercekten bir çocuk istiyorsa eşide razi olmali .Herzaman daha çok anne çocuk bakiminda ilgileniyor.
Sanki isteyen babalar ancak biraz oynar gezdirir ,ufak tefek işlerle oyalar .
Bende bu hataya düştüm ,eşim istemiyor diye 3.çocuğu yapmadim .Allaha şükürler olsun iki sağlikli oğlum var ama hayellerimde hep birde kizim olsun istedim .Şimdi çok pişmanim !!
Eşimi hiç dinlemeseydim diyorum,oda alişirdi belkide çok severdi .

Konu sahibi birde hem çalişip hem eve çocuğa bakmaktan yorulmuş gibi .
Evinin hanimi olmak ve doya doya annelik yapmak istiyor gibi .
Ben sizi çok iyi anliyorum ve bu duygu içinizden atamiyorsan eşinizi boşverin ,
Kaza oldu dersiniz .

Konu sahibi önceki konusunda boşanıp velayeti babaya vermekten bahsetmiş. İleride yine sorun olsa bu sefer 2 çocuğa hiç bakamayacak. Baba istemeden olan çocuğa mı baksın. Öneriniz me etik ne de mantıklı.

Konu sahibi önceki konusunda boşanıp velayeti babaya vermekten bahsetmiş. İleride yine sorun olsa bu sefer 2 çocuğa hiç bakamayacak. Baba istemeden olan çocuğa mı baksın. Öneriniz me etik ne de mantıklı.
Boşanmak isteyipte veyaletini vermek isteyen anne tabiki başka çocuk yapmasin.
Bu ayrintiyi bilmiyordum.
Benim sözlerim % 100 çocuklarinin arkasinda dura bilecek anneler için.

Kaza oldu dersiniz!!!

Bravo, verdiğiniz akılı ayakta alkışlıyorum.

Çocuk istemeyen adamı zorla ve yalanla baba yapmak, sonra mevcut evliliklerin rayında gitmesini beklemek. Adam ben kaza maza anlamam aldıracaksın derse ne olacak?

degil mi bunu bir adam yapsa burda yerden yere vururuz ik8 evladim var saglikla büyüsünler oglum cok net söylüyorum tamamen mucizeydi diyebilirim hem korunurken deli gibi hemde dusuk tehlikesi ile mucadele ettim simdi 2 yaşında iyi ki var ama bir çocuk daha istese eşim k8 ben asla istemiyorum Rabbim isteyenlere versin bosanma sebebim olur cok ciddiyim kazayla oldu diye birini kandırabilmek nasil bir hadsizliktir aklim almadi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…