Evliliğin ilk ayları kavga normal mi?

Merhaba 1.5 aydır evliyiz ilk başlarda ailesi yüzünden tartışmalarımız oldu annesinin faydası olmadığı gibi dügün zamanı 30 bin kadar borca soktu bizi, kız kardeşi herşeyime karıştı balayına giderken iki çocuklu kadın agladı bunlar yüzünden kavga ediyorduk, sonra oyun mevzumuz var adam evde oldugu her an oyunda kendisi askeri personel köydeyiz öglen geliyor oyun akşam oyun en son dün patladım akşam geldi özür diledi az oturcam falan 40 kere demiştir bunu, ben işimden ayrıldım köyde yaşayacaz diye evlilik tazminatım evin eksigine gitti dedim ya kayınvalidemin yapması gerekenide yaptım 1 kuruşum kalmadı sabah dedimki kredi kartı gelmiş sana açtırda eksikleri alayım dolap alınacak sadece ayın 15 alırsın dedi kredi kartını kullanmayalım diye bağırdı bende sinirlendim ilk defa birine muhtaç hissettim zaten çekinerek diyorum insan eşinden çekinirmi ondada olumsuz cevap alınca çıldırdım bagırdım çagırdım odaya geldim 2 saattir aglıyorum çok severek evlendim ama yaptıkları canımı sıkıyor beb işimi bırakmışım seninle köyde yaşiyorum sen bana layık görmüyorsun sizce evliligib ilk zamanımı böyke ne yapmalıyım?
Bireyselliğini kazanmış bir kadın olarak nasıl gözlerin aşktan kör olup köye işi bırakıp yaşamaya gidecek kadar kapıldın hayret doğrusu. Yarın da altınları bozdur al derler

Evliliğin ilk zamanları normal denilen kavga daha düzen oturtulamadığı için olanlardır. Eve geç geldin dersin, dağınıksın dersin ne bileyim annenlere bu kadar sık gitmek istemiyorum dersin falan tartışırsın belki belli bir düzene girinceye kadar.
Sizinki eşininizin odunluğuyla alakalı. Yeni evli biri ne alaka sabah akşam oyun oynuyor mesela? Veya kredi kartı meselesinden bağırıyor vs. Bunlar alışınca düzelecek şeyler değil aksine artarak devam edecek şeyler.
Ha nasıl azalır kavgalarınız? Sen artık onun bu densizliklerine göz yummaya başlarsın, bıkkınlıktan susarsın ve mutsuz kadınlar kulübüne eklenirsin.
O yüzden bi an önce sınırlarını çizip, saygısızlığını kabul etmeyeceğini anlat bir şekilde.

En iyi eğitimi verebilmek için tek bir çocuk yapabildim ben. O da erkek. İyi okullarda okutup meslek sahibi yapmayı hedefliyorum. Hiç planlarım arasında bir kız çocuğunun altını, hevesi, düğünü yok ve hatta umrumda değil.
Vakti geldiğinde evlenmek isterse elbette elimden geldiği kadar destek olurum. Ama bir kere olacak diye de koz tarafının istekleri için kendimi zora sokamam. Çünkü oğlumu o yaşa getirene kadar zaten milyonlarca lira harcamışımdır. Kalanı da beni bağlamaz, iki genç el ele verir kurar yuvasını.
Ne gzel ins hedefiniz olur

Zorunda anne baba olmak nedir? Dogurup köşeye atmak mı? Yapacaklar. Yapamayan dogurmayacak!!
Bu nasıl kafa Allah aşkına? Madem böyle zorundayız (!) Gelin, gelip beni sevmese bile ikramda kusur etmeyecek, evimi temizleyecek, laflarımı yutacak, evliliklerinin tam ortasında olacağım?? Eski usül kafa ya, bunlarada katlansın o zaman, ne saçmalık.

Durumu varsa yuva kurana destek olunur, durumu yoksa insanların canı okunmaz. Yapmak isterse yaparlar, istemezlerse mecbur değiller.

Konu başlığına istinaden evet ilk aylar kavgalar çok normal. Biz ilk zamanlar eşimle birbirimize girdik zamanla toparladık cicim aylarını sonradan yaşadık/yaşıyoruz

Ama sizin konunuzda bence cidden sıkıntılı durumlar var. Birincisi ağır gamer bir erkekle evlenmek duvarla evlenmekten farksız bana göre.
İkincisi işinizi bırakacak kadar sevmenize fedakarlık yapmanıza rağmen eşinizden karşılığını görememeniz. Ama bunlar kavgayla olacak şeyler değil. Eşinize sakince, güzelce anlatın size hissettirdiklerini. Sen dili değil ben dili kullanın. Yani sen şöylesin böylesin demek yerine sen böyle yaptığında ben şöyle hissediyorum kendimi gibisinden. Para konularında güzelce anlaşın, ailesiyle mümkün olduğunca kavga falan etmeyin annesi sıkıntılar çıkarmışsa da eşinize bunları söylemeyin onun elinden gelen bir şey yok annesini kötülemiş olursunuz sadece. Evliliğinizi kurtarmak istiyorsanız sakin hareket edin bunlar da işe yaramıyor eşiniz sizi yok sayıyorsa o zaman ilk aylarda yaşanabilecek durumlardan daha büyük sıkıntılarınız var ve boşanmaya gidebilirsiniz demektir bana göre

ee ben ortaokul bitti, çıktım evden 14 yaşında
14 yaşında bitti yani benimkilerin anne-baba sorumluluğu?
sizmi ciktini
Bu nasıl kafa Allah aşkına? Madem böyle zorundayız (!) Gelin, gelip beni sevmese bile ikramda kusur etmeyecek, evimi temizleyecek, laflarımı yutacak, evliliklerinin tam ortasında olacağım?? Eski usül kafa ya, bunlarada katlansın o zaman, ne saçmalık.

Durumu varsa yuva kurana destek olunur, durumu yoksa insanların canı okunmaz. Yapmak isterse yaparlar, istemezlerse mecbur değiller.
Ayyyyyy sizin gibi dusunenler dünuadan ırak. Nasilda size yapilmamisda kudurmussunuzzzz yaaaa kyamam sizee bennn

sizmi ciktini

Ayyyyyy sizin gibi dusunenler dünuadan ırak. Nasilda size yapilmamisda kudurmussunuzzzz yaaaa kyamam sizee bennn
Ben de ailelerin evlatlara her dönemde destek olması taraftarıyım ama siz mesela ellerinde yok diye bir şey olamaz ille de yapmak zorundalar diye mi düşünüyorsunuz? Yani para yoksa bir şekilde borca harca girsinler de yapsınlar gibisinden?

Merhaba 1.5 aydır evliyiz ilk başlarda ailesi yüzünden tartışmalarımız oldu annesinin faydası olmadığı gibi dügün zamanı 30 bin kadar borca soktu bizi, kız kardeşi herşeyime karıştı balayına giderken iki çocuklu kadın agladı bunlar yüzünden kavga ediyorduk, sonra oyun mevzumuz var adam evde oldugu her an oyunda kendisi askeri personel köydeyiz öglen geliyor oyun akşam oyun en son dün patladım akşam geldi özür diledi az oturcam falan 40 kere demiştir bunu, ben işimden ayrıldım köyde yaşayacaz diye evlilik tazminatım evin eksigine gitti dedim ya kayınvalidemin yapması gerekenide yaptım 1 kuruşum kalmadı sabah dedimki kredi kartı gelmiş sana açtırda eksikleri alayım dolap alınacak sadece ayın 15 alırsın dedi kredi kartını kullanmayalım diye bağırdı bende sinirlendim ilk defa birine muhtaç hissettim zaten çekinerek diyorum insan eşinden çekinirmi ondada olumsuz cevap alınca çıldırdım bagırdım çagırdım odaya geldim 2 saattir aglıyorum çok severek evlendim ama yaptıkları canımı sıkıyor beb işimi bırakmışım seninle köyde yaşiyorum sen bana layık görmüyorsun sizce evliligib ilk zamanımı böyke ne yapmalıyım?
İlk zaman olur öyle kavgalar sonra rayına oturur.Kredi kartını versin sana harca.Alışsın vermeye sonra verince gözlerine batıyor

sizmi ciktini

Yaşlı insanların tepesine binmekten ar ettik. Meslek sahibi olduk, kariyer yaptık. Çenemiz pancar motoru misali çalışacağına aklımız ve bileğimi çalıştı daha iyilerini aldık 😅 Allah kimseyi, kimseye muhtacak edecek kadar düşürmesin 🙏😂

normal değil. ilk kavgamızı evliliğimizin 6.ayında yapmistik. o da kavga gibi değildi. kedimiz yüzünden tartışmıştık.🙄

yani olabilir bir sey istediniz, esiniz de güzelce maaşı bekleyelim öyle alalım diyebilir. bunu büyütüp kavga etmeye gerek yok. kredi kartına gelen faizlerden haberiniz var mı? 😂 konusulup aşılacak seyler bence bu kadar asabi olamaya gerek yok. sakince oturup konusun. ailesi yüzünden olanlardan da kavga çıkarıp huzurunuzu bozmayın bence.

Ben o cevap üstüne çocukları attım evden. Madem sorumluluk evde oldukları sürece var ne uğraşayım 😅😅
benim anladğım çocuk 14 yaşında çıkıyorsa evden, 14 yaşında ebeveynlik bitiyor
yok 40 yaşına kadar evde anasıyla-babasıyla oturuyorsa babası saçının boyasını alacak anası çayını kahvesini getircek önüne, öyle bir dünya...

normal değil. ilk kavgamızı evliliğimizin 6.ayında yapmistik. o da kavga gibi değildi. kedimiz yüzünden tartışmıştık.🙄
Ya ben de evliliğin ilk zamanları cicim aylarıdır diye düşündüğümden eşimle mutlu olamayınca her şey gözüme batıyordu ama şimdi çok mutluyuz bence her evlilik aynı değil 🥹

Ya ben de evliliğin ilk zamanları cicim aylarıdır diye düşündüğümden eşimle mutlu olamayınca her şey gözüme batıyordu ama şimdi çok mutluyuz bence her evlilik aynı değil 🥹
tabii ki canım. biz ilk evlendiğimizde görmemiş gibiydik çok aşıktık falan ondan galiba kavga edecek kadar bile kullanmıyorduk beynimizi 😂😂

tabii ki canım. biz ilk evlendiğimizde görmemiş gibiydik çok aşıktık falan ondan galiba kavga edecek kadar bile kullanmıyorduk beynimizi 😂😂
Belki çok çok aşık olarak evlenenler cicim aylarını yaşıyordur, ben şahsen eşime çok da aşık değildim evlenirken 😂 şimdi sevgim ilk evlendiğimiz zamankinden kat kat fazla ama. O yüzden ilk zamanlar sürekli kavga ederken şimdi çok nadiren tartışıyoruz onda da uzun sürmüyor. Kendi evliliğim öyle olunca ilk aylardaki kavgaları normal buluyorum ben

Belki çok çok aşık olarak evlenenler cicim aylarını yaşıyordur, ben şahsen eşime çok da aşık değildim evlenirken 😂 şimdi sevgim ilk evlendiğimiz zamankinden kat kat fazla ama. O yüzden ilk zamanlar sürekli kavga ederken şimdi çok nadiren tartışıyoruz onda da uzun sürmüyor. Kendi evliliğim öyle olunca ilk aylardaki kavgaları normal buluyorum ben
ya alışma süreci zaten normal olabilir. ben kendime göre yorum yaptım. hani ilk aylarda daha baska çalışıyor kafa, bende öyleydi yani 😂 ilk evlendiğimizde hala sevgiliymisiz gibi her kavgada çekip gideriz diye bir korkum vardı bir de. sonra evlilik oturdukça artık çekinmiyorsun da 😂 nasıl olsa aksam yine aynı eve gelecek 🙄😂 benim için böyle oldu. ama tam tersi de olabiliyor demek ki 😂

Ohoooo ipleri eline vermişsin bile hemencecik , akıllı ol sınırlarını ciz , işini bırakıp bu saçma adamla köyde yaşaman bile herseyin özeti...

X