Evliliğimiz ve sorunlar

Sizi iyice küçücük çocuk gibi görmüşler sanki ve istedikleri gibi şekillendiriyorlar, istediklerini yaptırıyorlar, kötü niyetliler demiyorum illa ki ama siz ne kadar izin verirseniz o kadar da kullanacaklar sizi o kadar da karışacaklar. Eşiniz dahi durumu normal görüyor bak "biz bilemeyiz beceremeyiz annem gelsin eşya alışverişine" diyor mesela. Siz önce bir kendinize güvenin silkinin, kocaman bir bireysiniz. Görümceniz makyaj yap mı diyor sizin iyiliğiniz için mi diyor? "sağol, ben çok abartı makyaj sevmiyorum, spor tarzım var, sade olmayı seviyorum tipim bu, ama rimel severim bak hep sürerim falan diyin" yani özgüven koksun cevaplarınız, saygısız olmayın, saygılı ama özgüvenli olun. İstemediğinizde kv'nin evine gitmek zorunda değilsiniz. Ben de biz ilk evlendiğimizde kv'ye gittiğimizde (farklı şehirde otururlar) eşim beni evde bırakıp kendi dışarı çıkardı yadırgardım durumu ama o da aynı "evde kadınların arasında ne yapayım" derdi eski erkek arkadaşları ile buluşurdu ya da halletmesi gereken işleri görürdü falan. Kv'nizin verdiği yiyecekler varsa eşiniz de seviyorsa onları yapın yiyin. Sevmiyorsa "x (eşiniz) sevmiyor bunu yemiyor, ziyan olmasın" diyin almayın vermek istediğinde. Alışverise kendi başınıza çıkma imkanınız varsa kendiniz çıkın yoksa takmayın eşinizi, erkeklerin genel tavrı bu zaten sıkılıyorlar uzun zaman geçirmekten alışverişte, siz de fazla sallanmadan yaparsınız alışveriş ama bir şey derse de gülüp geçiştirin takmayın. Kv'nin perdelerini de eşiniz taksın mesela boyu daha uzun çünkü :) Bu arada bir tek eşinizin azarlar tarzda sizinle konuşması ve kaba olması benim kafama takıldı. Arada bir iyiyiz diyorsunuz konuşabiliyoruz diyorsunuz konuşun bunu kaba davranmasın size kırıldığınız belirtin. 3 ay çok erken bir evlilikte, yavaş yavaş alışacaksınız birbirinize. Evliliğin ilk yılı en zor yıldır aslında. evlilik kararının en çok sorgulandığı anlaşmazlıkların en çok yaşandığı zamandır yavaş yavaş oturur taşlar yerine, birbirinizi anlayıp alışıncaya kadar öyle.

Önlem almazsanız çok başınız ağrır. Aslında çoğu kadın artı yada eksi yeni evlendiklerinde benzer şeyler yaşıyor. Cinsiyetimizden dolayı hep bir anaçlık, idare etme..
Birde üstüne ataerkil toplum, erkek ailesi üstünlüğü! derken ilk yıllar psikolojik baskı ile geçiyor.

Sonra o kadınlar bakıyor ki kendini korumayı, hayır demeyi öğrenmezse kaybolup gidecek gözünü açıyor, tırnaklarını çıkarıyor. Bu seferde "sen değiştin, deli kadın, psikolojin bozuldu" sözlerine maruz kalıyor. Aslında deli kadın değil delirtilmiş kadınlarız.

Kesinlikle kendini korumayı öğrenmelisin, bu dünya böyle malesef. Evet dediğin, görmezden geldiğin, üstünü örttüğün her şey katlanarak gelir sana. Bu 2*2=4 kadar kesin bir sonuç. Mesela oturduğun yerden kalkasın yok ve susadın. Yanında iki kişi var, biri huysuz pat diye yapıştırır lafı yüzüne diğeri mülayim bir yapıya sahip. Suyu hangisinden istersin?

Eee diyeceksin şimdi hiç mi iyi olmayalım? Hep huysuz, dik kafalı, sivri dilli mi olalım? Tabiki de hayır, deneye yanıla öğreneceksin kime nasıl davranman gerektiğini. Baktın ki kişilik haklarına, saygısızlık var, ukala biri sınırını koyacaksın. Hep kavgayla olmaz, direkt hayır diyeceksin. Bu eşin bile olsa, çünkü tek bir imzayla hiç kimsen de olabilir o adam. İyi geçinmek için hep alttan almak değil, karşılıklı sevgi ve saygıya ihtiyaç var bunu unutma.

Kv ye gitmeyi canın istemiyorsan gitme, "canım istemiyor, bugün avm ye çıkıp bakınıcam, evde işim var, kendime kitap/sinema günü yapıcam" vs vs demen yeterli. Tartışmaya mahal verme, iki tatlı söz kat araya. Ha kalkıp ortada bir olay yokken tüm kapıları kapat da demiyorum, dengeyi kur karşı tarafa laf vermeyecek kadar. Görümce arayıp ukalâca giyimini mi eleştirdi, "sağol ablacım beni düşündüğün için ama benim tarzım bu, kalpler kötü olmasın giyim nedir ki, çul çaput" de geç. Ne beni tersledi diyebilir, ne de tartışmaya mahal verecek bir durum da kalırsın. Eşin alışverişte lafmı çarpıyor, "parayı ver kendim gidicem hiç bir şeye bakamıyorum, her şeye laf ediyorsun" de. Bırak rahatsız olduğunu bilsin en azından oda sorun çıkmasın diye kendini frenler bir süre sonra, çenesini tutar. Dayanamadığın yerde de sesini yükselt biraz, "ben uyarmıştım" dersin.

Allah kolaylık ve hayırlı geçim versin ama lütfen böyle devam etme. Sende kendimi gördüm biraz. Kaba olacak biraz ama sonra kaşarlanıyorsun hep idare edenden, idare edilen pozisyonuna geçiyorsun. Olsa da olur olmasa da olur, beğenmeyen karşı kaldırımdan yürür kafasına eriyorsun. İnşallah sen benim kadar geç kalmaz ve yıpranmazsın.

Aynen böyle devam edin.
İlla bir annenin yanında kalmak lazımsa evlenmeye ne gerek var? Kendi öz annenizle kalırdınız mis gibi.
Aynen öyle. Şimdi kaynanam arıyor banyodaydım çıktım ardarda 3-4 kez aradı deli oldum. Kesin eşim ona söyledi o da beni arıyor bir bahane bulup beni çağıracak. Ne diyim ben şimdi kadına ya fikir verin. Eğer eşin gece gidiyormuş bizde kal falan derse direk eşime dediklerimi söyliyim mi beni çok düşünüyorsa gitmesin o zaman benimde işim var mı diyim yoksa başka bahane mi bulayım ?

Aynen öyle. Şimdi kaynanam arıyor banyodaydım çıktım ardarda 3-4 kez aradı deli oldum. Kesin eşim ona söyledi o da beni arıyor bir bahane bulup beni çağıracak. Ne diyim ben şimdi kadına ya fikir verin. Eğer eşin gece gidiyormuş bizde kal falan derse direk eşime dediklerimi söyliyim mi beni çok düşünüyorsa gitmesin o zaman benimde işim var mı diyim yoksa başka bahane mi bulayım ?
Yarın acil işim var diyin. Sabah erkenden çıkıp evle veya kendinizle ilgili bir iş uydurun. Arkadaşınız varsa ona söz verdim deyin. Aileniz yakınsa onlara gideceğinizi söyleyin.
Baktınız ısrar ediyor, sabah olsun da bir bakarız, söz veremem deyin. Söz veremem kısmını mutlaka söyleyin.
Yarın evde işiniz çok olsun ya da çarşıda. Akşamı bu şekilde edin. Yani asla gitmeyin. Bu ilk hamleniz ve geri adım atmayın.
En basitinden sabah perdeleri sökün ve yıkanıp hemen asılacağı için evde kalın.

Son düzenleme:
Bence bazen bam bam söylemek lazım bundan sonra rahat etmek için.nasılsa gelin her şekilde kötü nasılsa yaranılmıyor en iyisi açıkça evimde rahat ediyorum demek artık duruma göre içinden geçenleri söylemek.hep saygı deyip kendimizi yipratiyoruz onlar tepemize çıkıyor gelin sıkıntı duyar mı umrunda olmuyor ne kaynananin ne eşin.ben de çok dertliyim çok :olamaz:

Bahane uydurmana gerek yok canım,esine soyledigin gibi "kendi evimde durabilirim ya ne gerek var orda burda kalmaya tek başıma kalabilirim çocuk değilim" de tavrını net belli et yani nedir. Gitmiyorum kendi evimde kalicam bu kadar...

Ayrıca karı koca arasındaki konuşmaların 3.şahıslara anlatılmaması gerektiğini hatırlatın kocanıza.
Siz kocanızı annenize şikayet etseniz, anneniz ona ayar verse hoşuna gider mi, sorun.
Bu ciddi meseleyi çözün en kısa zamanda.

Bana da kalma konusunda cokbaski yapıldı yatagimdan başka yeri yadırgıyorum uyku tutmuyor diye vazgecirdim kaynanami artık ısrar etmiyor

Yarın acil işim var diyin. Sabah erkenden çıkıp evle veya kendinizle ilgili bir iş uydurun. Arkadaşınız varsa ona söz verdim deyin. Aileniz yakınsa olara gideceğinizi söyleyin.
Baktınız ısrar ediyor, sabah olsun da bir bakarız, söz veremem deyin. Söz veremem kısmını mutlaka söyleyin.
Yarın evde işiniz çok olsun ya da çarşıda. Akşamı bu şekilde edin. Yani asla gitmeyin. Bu ilk hamleniz ve geri adım atmayın.
En basitinden sabah perdeleri sökün ve yıkanıp hemen asılacağı için evde kalın.

Teşekkür ederim inşallah ısrar etmezz

Canım ben evliliği bırak nişanlılık döneminde eşimde dahil herkese resti çektim.cnkü anne evinde gül gibi büyüdüm.kayınvalidem cok zarf attı oglum süpürür sen silersin diye tabiki öyle olacak dedim.biri yaşlanmıs gelini bakmamış onu örnek verdi.allah senide benide kimseyide ele avuca düşürmeden yanına alsın dedim.kimseye asla ama asla taviz vermedim.benim bacak bacak üstüne atıp oturmama laf etti.ben en azından bunu yapıyorum senin kızın gibi cafelerde bira tokuşturmuyorum dedim( bana bu durum ters degil kendisi asırı dindar gıcıklıgına söyledim) yani herkese gerekli cevabı tık tım vereceksin.hemde eşin yokken.valla benim eşim beni kv le yalnız bırakmıyo kadına kafayı yediririm diye.ne güzel böyle bir şansın var eşinin yanında iyi davran eşin yokken ver cevapları yüzüne.ben bu taktiği kaynamdan ögrendim cok zevkli 😂😂 perde mi astırcak ayy tavan baya uzunmuş ben hayatta yapamam de geç otur.eşini arayı bunu söylediğinde alla allaaaa ısrarla takayim dedim sen şimdi beceremezsin dedi elimden aldı oysa niye sana simdi böyle diyor anlyamadım aşkomm de. Canım kaynanam cok güzel şeyler ögretti bana ya snshshshs

Benim eşimle aramda 6 yaş var. O da herşeyimi ilk başlarda çok bilmisce eleştirirdi. Her an yanlış yapacağım hissi vardı üstümde. Yanlış birşey yaptığımda bir de onun azarlar tarzı konuşmasını ve öğütlerini çekiyordum. Ki öğretmendim bir yıllık. Yüksek lisans yapıyordum. Erasmus yapmış neyin ne olduğunu bilen biriydim beni o dönem bir sindirdi. Sonra ilçe milli eğitimde bir sorun yaşamış eve donuyordum arabada eşimle konuşurken o sorun sebebiyle beni bir azarladı sonra üstüne bir cinnet geçirip sen kimsin ve diye üste çıktım. O gün bugündür her yaptığımi beğenir, benim de kendime güvenim geldi tekrar. Deli etmisti beni. Esin dışındakilere de laf düşmez. Esin seni bırakıp gittiyse evde isim var de çık evine git. Ama uslubunca kimseyi kırmadan. Gerçekten evde iş bırak. Bilerek. Makinada çamaşır unut mesela. Ne bileyim akşama arkadaş davet et gitmek zorunda ol. Bir bahane üret yani.

Giyim kuşam konusunda ben de yeni gelinlerin biraz daha özenli olmasından yanayım. Özellikle eş tarafına giderken. Kimsenin eleştirisine mahal vermemek lazım. İnsan güzel güzel görmek istiyor ben onemserdim işin açığı. Bı tayt gidip asla gitmem yani. Ama sizin tercihiniz tabi.

Birde ev hanimiysan kendini bağlayacak birşey bul. Okul oku, kursa git birşeyler yap kendince ona vakit ayir, buda her dakika kb gitmemek için bahanen olur. Ders çalışmam gerek kurdum var vs vs.

3 aylık evliyiz biraz içimi dökeceğim kızlar eşimle ilgili ve ailesiyle ilgili. Kafamda oturtamadığım şeyler var. Dertleşmeye ihtiyacım var. Rahatsız olduğum şeyler var. Bunların yanında malesef biraz tecrübesizliğim, bilgisizliğim de var. Haklı mıyım haksız mı ? Yardımlarınıza, evlilikle alakalı tecrübelerinize çok ihtiyacım var. “Ne nasıl olmalıdır” sorusu ile boğuşmaktayım. Eşimle birlikte kv gidiyoruz fakat eşim beni orada bırakıyor kendisi işim var diyip dışarı çıkıyor akşam eve geliyor ben orada akşama kadar kalıyorum saat belli olmuyor bazen geç bazen daha erken. Normal mi böyle beni bırakıp gitmesi ? Beni neden getirdin o zaman. İşim var dediği ya arabayla ilgili ya da işte arkadaşlarıyla falan bir yere takılıyor. Kv her misafir geldiğinde bizi çağırıyor. evlerimiz çok yakın değil çok uzakta değil. Eşim beni yine bırakıp gidiyor. Neden gidiyorsun diye sorduğumda ise ne yapıyım kadınların arasında diyor. peki beni niye getiriyorsun diyorum cevap vermiyor. Kv evlenmeden önce mobilya alışverişinde hep bizleydi çok müdahil oldu bana sormadan yapılan işler, alınan bazı eşyalar, her şeye yorum yapmalar... ondan beridir soğudum biraz ondan. Eşime rahatsızlığımı dile getirdiğimde dediği şey biz pazarlık yapmasını bilmiyormuşuz annesi iyi biliyormuş o yüzden gelmeliymiş. Neyse evlendik... Büyük görümcem ve kv giyimimi eleştirdiler yeni gelinmişim şıkır şıkır giyinmem gerekmiş. Bir kere küçük görümcem kahvaltıya çağırdı kuzenler falanda geliyordu bende gittim foto çekindik instaya attık sonra büyük görümcem beni aradı neden makyaj yapmamışım kendisi yeni gelinken çok özenirmiş kendine çok bakarmış ne kadar iyi bir gelin olduğunu anlattı... ailede herkes onu parmakla gösterirmiş. benim iyiliğimi düşünüyormuş kimse benim arkamdan konuşsun istemiyormuş görümce kv bir şey dediğinde yanlış anlamamalıymışım. bana bir güzel nutuk çekti. Kahvaltıya giderken bir fondöten sürmüştüm bide rimel. Üstümede spor tarzda ama şık normal bir şey giymiştim. Anlamadığım şey her zaman makyaj yapılacak diye bir şey mi var yani yeni gelin olunca ne oluyor spor giyilemez mi yerine göre şıkta giyinirim sporda. makyaj da yaparım, yapmadığım zaman da olur. Eşim de laf etti çok kırıldım dedim ki sen beni kaç senedir tanıyorsun nasıl giyindiğimi bilmiyor musun madem beğenmiyordum evlenmeseydin o zaman. hava soğuk dışarı çıkınca bir tarafım donuyor ne yapıyım herkes gibi kazak, kalın badiler falan giyiyorum ama onuda kombinli giyerim özenirim altına kalın ince tayt falan giyerim. Kazak dediysemde tunik tarzında güzeldir öyle eski tip değil gayet dışarda giyilebilecek bir yere gidilebilecek şeyler. Gelelim eşime... alışverişte beni asla bekleyemiyor. Bir şeylere bakarken ellememe kızıyor. Elli defa indirip kaldırma şunları ne alacaksan önceden yaz alıp çıkalım diyor. Elli defa dediği de bir iki kez... önceden yazıyorum zaten ama napıyım bakmadan uzaktan bakıp hemen alıp çıkayım mı. Kendisi çok dakik bir insanmış bende ona uyacakmışım. İlk zamanlar yaptığım yemeklerin içindekilere, soğanın büyüklüğüne küçüklüğüne bilmem nesine, buzdolabı içinin düzenine (evet buzdolabı içi düzeni...), çorap katlama şeklime kadar eleştirdiği oldu bende bir kaç kere ağlayarak kapıyı çekip çıktım ama beni durdu. Eve bir şey lazım olduğunda söylediğimde ne gerek var diyor misal çöp poşetine gerek yokmuş bir sürü poşet varmış. her zaman onu almaklamı uğraşacakmış. Var dediği büyük kocaman kalın poşetler. Bir şey istediğimde bunu ne yapacaksın ne gerek var falan söyleniyor. Bide azarlar tarzda konuşuyor kaba uslupla. Kırılıyorum. Dediğine göre ben abartıyormuşum sakin değilmişim. E sen geriyorsun beni adam. Ona göre ben hep ikimiz tek olalım istiyormuşum başka kimseyi istemiyormuşum bizimde bir çevremiz varmış. Benim ailem çevrem zaten uzakta. Ben sadece sorunları konuşmaya çalışıyorum bu yüzden panik yapıyor olabilirim doğru... öncelik biz olmalıyız diyorum. O gün misal işimiz varsa, kv çağırdı diye işimizi planımızı unutup koşa koşa gitmeyelim mesela. ne bileyim. insan bir takdir görmek, beğenilmek istiyor her gün temizlikti yemekti yapıyorum hiç boş geçmiyor. Kafam çok karışık. Eşim sanki benim isteklerimin duygularımın farkında değil, evde söz hakkım yokmuş gibi hissediyorum. Cesaretim kırıldı galiba. Hep bir işleri yetiştirememe korkusu, yanlış olacak kötü olacak korkusu var :KK43: iyice psikolojim bozuldu sanki bir çıkmazdayım ne yapmalıyım sizce
Eşin tek erkek mi?Canım çocuğu lütfen hemen düşünme Anlattıkların öyle tanıdık geldiki.

Her şeyi yetiştirmeye çalışmayı bırakarak başlayın.

Yapın temizliginizi, yemeğinizi ki her zaman bunlarda düzenli olmayabilir takılmayın soylenilenlere.

Her davete de icabet etmeyin." Uygun değilim, isim, aşım var, başım ağrıyor. "

Elinde oje , yanında kahvesi olan kadın ile önünde önlük , elinde terlikle karşılayan kadın arasında kıymet bakımından bin fark oluyor.

Alın bakim malzemelerinizi elinize , takinin en güzel umursamaz yüzünüzü oturun koltugunuza.

Kv.Her gittiğinizde sizi bırakıp gidiyorsa bu bence büyük sorun. Önce bunu cozmelisiniz.

Ise gitse ya da bir kaç defa olsa tamam da arkadaşlarıyla her defasında buluşmaya gitmesi bencilce.

Herşey eşte biter canım eşin izin vermezse ne giyimine laf ederler ne başka birşeye...

Kv gittiğimizde de geriliyorum. Hep bir şey buluyor evimle alakalı. Camlar, kapılar, perdeleri sorup duruyor. Sürekli kavanoz bilmem ne koyuyor. Ev dolu gerek yok sağol diyorum yok illa götür diyor. Zaten çoğunu koydum balkona eşimde bende yemiyoruz öyle farklı türlü tarzı şeyler. Çok bir şeyler oluncada bozuluyor zaten yenmiyor. Eşimin bu sıralar eleştirileri azaldı sürekli konuştum. Fakat işte geçmişe çok takılıyorum sinir oluyorum artık tek bir lafında burnundan getiriyorum ağzını açmıyor yavaş yavaş. Dün en küçük görümcemin (19) arkadaşı ve annesi gelmiş misafirliğe beni çağırıyor kv gel diye. Bide tatlı istedi yaptım. Eşim sağolsun yine beni bıraktı gitti. bende gittim ne alaka diyorum kendi kendime bende mi bir yanlışlık var
O giderken bisey koyma benim kocamın tarafında da cok var.Simdi bazıları ne var koysun diyebilir ama
Misal tatlı götürdük diyelim giderken,kalanı yanımıza koymaya kalkıyorlar🤦🏻‍♀️
Sana getirmisim,cıkarmıssın yemisiz,daha yanıma koymak nedir.Cocuk gibi.
19 yasında görümcenin misafirine de gidemem valal kusura bakmasınlar🤦🏻‍♀️

3 aylık evliyiz biraz içimi dökeceğim kızlar eşimle ilgili ve ailesiyle ilgili. Kafamda oturtamadığım şeyler var. Dertleşmeye ihtiyacım var. Rahatsız olduğum şeyler var. Bunların yanında malesef biraz tecrübesizliğim, bilgisizliğim de var. Haklı mıyım haksız mı ? Yardımlarınıza, evlilikle alakalı tecrübelerinize çok ihtiyacım var. “Ne nasıl olmalıdır” sorusu ile boğuşmaktayım. Eşimle birlikte kv gidiyoruz fakat eşim beni orada bırakıyor kendisi işim var diyip dışarı çıkıyor akşam eve geliyor ben orada akşama kadar kalıyorum saat belli olmuyor bazen geç bazen daha erken. Normal mi böyle beni bırakıp gitmesi ? Beni neden getirdin o zaman. İşim var dediği ya arabayla ilgili ya da işte arkadaşlarıyla falan bir yere takılıyor. Kv her misafir geldiğinde bizi çağırıyor. evlerimiz çok yakın değil çok uzakta değil. Eşim beni yine bırakıp gidiyor. Neden gidiyorsun diye sorduğumda ise ne yapıyım kadınların arasında diyor. peki beni niye getiriyorsun diyorum cevap vermiyor. Kv evlenmeden önce mobilya alışverişinde hep bizleydi çok müdahil oldu bana sormadan yapılan işler, alınan bazı eşyalar, her şeye yorum yapmalar... ondan beridir soğudum biraz ondan. Eşime rahatsızlığımı dile getirdiğimde dediği şey biz pazarlık yapmasını bilmiyormuşuz annesi iyi biliyormuş o yüzden gelmeliymiş. Neyse evlendik... Büyük görümcem ve kv giyimimi eleştirdiler yeni gelinmişim şıkır şıkır giyinmem gerekmiş. Bir kere küçük görümcem kahvaltıya çağırdı kuzenler falanda geliyordu bende gittim foto çekindik instaya attık sonra büyük görümcem beni aradı neden makyaj yapmamışım kendisi yeni gelinken çok özenirmiş kendine çok bakarmış ne kadar iyi bir gelin olduğunu anlattı... ailede herkes onu parmakla gösterirmiş. benim iyiliğimi düşünüyormuş kimse benim arkamdan konuşsun istemiyormuş görümce kv bir şey dediğinde yanlış anlamamalıymışım. bana bir güzel nutuk çekti. Kahvaltıya giderken bir fondöten sürmüştüm bide rimel. Üstümede spor tarzda ama şık normal bir şey giymiştim. Anlamadığım şey her zaman makyaj yapılacak diye bir şey mi var yani yeni gelin olunca ne oluyor spor giyilemez mi yerine göre şıkta giyinirim sporda. makyaj da yaparım, yapmadığım zaman da olur. Eşim de laf etti çok kırıldım dedim ki sen beni kaç senedir tanıyorsun nasıl giyindiğimi bilmiyor musun madem beğenmiyordum evlenmeseydin o zaman. hava soğuk dışarı çıkınca bir tarafım donuyor ne yapıyım herkes gibi kazak, kalın badiler falan giyiyorum ama onuda kombinli giyerim özenirim altına kalın ince tayt falan giyerim. Kazak dediysemde tunik tarzında güzeldir öyle eski tip değil gayet dışarda giyilebilecek bir yere gidilebilecek şeyler. Gelelim eşime... alışverişte beni asla bekleyemiyor. Bir şeylere bakarken ellememe kızıyor. Elli defa indirip kaldırma şunları ne alacaksan önceden yaz alıp çıkalım diyor. Elli defa dediği de bir iki kez... önceden yazıyorum zaten ama napıyım bakmadan uzaktan bakıp hemen alıp çıkayım mı. Kendisi çok dakik bir insanmış bende ona uyacakmışım. İlk zamanlar yaptığım yemeklerin içindekilere, soğanın büyüklüğüne küçüklüğüne bilmem nesine, buzdolabı içinin düzenine (evet buzdolabı içi düzeni...), çorap katlama şeklime kadar eleştirdiği oldu bende bir kaç kere ağlayarak kapıyı çekip çıktım ama beni durdu. Eve bir şey lazım olduğunda söylediğimde ne gerek var diyor misal çöp poşetine gerek yokmuş bir sürü poşet varmış. her zaman onu almaklamı uğraşacakmış. Var dediği büyük kocaman kalın poşetler. Bir şey istediğimde bunu ne yapacaksın ne gerek var falan söyleniyor. Bide azarlar tarzda konuşuyor kaba uslupla. Kırılıyorum. Dediğine göre ben abartıyormuşum sakin değilmişim. E sen geriyorsun beni adam. Ona göre ben hep ikimiz tek olalım istiyormuşum başka kimseyi istemiyormuşum bizimde bir çevremiz varmış. Benim ailem çevrem zaten uzakta. Ben sadece sorunları konuşmaya çalışıyorum bu yüzden panik yapıyor olabilirim doğru... öncelik biz olmalıyız diyorum. O gün misal işimiz varsa, kv çağırdı diye işimizi planımızı unutup koşa koşa gitmeyelim mesela. ne bileyim. insan bir takdir görmek, beğenilmek istiyor her gün temizlikti yemekti yapıyorum hiç boş geçmiyor. Kafam çok karışık. Eşim sanki benim isteklerimin duygularımın farkında değil, evde söz hakkım yokmuş gibi hissediyorum. Cesaretim kırıldı galiba. Hep bir işleri yetiştirememe korkusu, yanlış olacak kötü olacak korkusu var :KK43: iyice psikolojim bozuldu sanki bir çıkmazdayım ne yapmalıyım sizce
Çok geçmiş olsun 😞 umarım böyle bi adama bir de çocuk vermezsin

Yazdıklarınızı okuyunca ilk evliliğim gözümün önüne geldi. Ben ne yaparsam yapayım düzelmedi aksine daha kötüye gitti. Sonra boşandım zaten ama gençliğim en güzel yaşlarım hep yetersizlik duygusu ile geçti. Kendime olan güvenim yerle bir olmuştu resmen. Kaç sene geçti boşanalı ama öyle bir yerleşmiş ki içime dışarıya belli etmesem de o yetersizlik duygusunu hep içimde taşıyorum. Siz buna izin vermeyin. Tavrınızı koyun gerekirse kavga edin. ama sizi ezmelerine izin vermeyin.

X