Evliliğimiz ve sorunlar

Allah aşkına ağzınız diliniz yok mu:işsiz:
Yani ne münasebet görümce giyimime makyajima karisacak? Kayinvalide zırt pırt ona gelen misafire beni çağıracak? Onlar kim k.pek Allah'ını seversen arkadasim:işsiz:

Kocana gelince,ona ayrı sinir oldum.
İyi bir cingar çıkar evde kocana,ne gerek var dediği her şeyde "ben istiyorum,demekki gerekli bunun hesabını yapma bana al diyorsam al"de. lütfen sesin çıksın lütfen. Baştan nasıl olursan öyle gider inan bana.simdi ses etmeyip kv her cagirdiginda gidersen ilerde gözün açıldığında gelmiyorum dediğinde lafın zerre ciddiye alınmaz,kocan seni o arabaya bindirip tıpış tıpış götürür,bagirsan çağırsan aglasan da fayda etmez demedi deme:KK66: al ipleri eline önce kv ve gorumceyi hallet sana konusamasinlar bu şekilde,kocanı yavaş yavaş işlersin.

Konu açtığına göre bizleri dinleyeceğini umuyorum canım,bizde geçtik bu yollardan.
İnşallah çok mutlu olursun ❤️

Mukemmel olmak zorunda degilsin. Hersey oldugu kadar. Kendinle vakit gecir biraz da. Kendini mutlu et kimseyi edemezdin. Fazla fedakar olma. Gelinim diye de alttan alma, gereginde soylemen gerekeni soyle. Kayinvalidelere gittiginizde esin seni birakip gidiyorsa bir dahaki sefere de o yalniz gitsin annesine, mesrla senin de evde islerin olsun. Ev isi bilmem ne cok kasma. Kimse kimseye madalya vermiyor. Degerim bilinsin diye cok fedakar olursan iyice degersiz olursun. Oncelik kendin olsun unutma.

Fikrim, bosan.
Ama malum YUVA KOLAY KURULMUYORCULAR SENDE HERKES BOSAN DIYORSUNCULARLA ugrasamıcam suan, depresyondayım.

aglamaya son ver öncelikle, senı sinirlendirdıgınde cinnet gecir aglayarak evden cıkmak yerine. Koltugu tekmele ve yeter diye bagır misal?

Gorumcen sana akıl vermeye kalkıstıgında ablacım lafını balla kesiyorum malum biz yenı evliyiz, akıldan cok paraya ihtiyacımız var, varsa para ver yoksa akıl istemiyorum de ve gül göya saka yapıyosun gibi. Dön arkanı git.

Kaynanan da her cagırdında gitme. Kocan belli ki akıllanmamıs konustugun halde, gitme. Hastayım de yat gitme. Zorla goturucek halı yok.

Market alısverısını en pahalısından hıphızlı yap.
Dinsizin hakkından imansız gelir sozunu bosuna söylemis olamaz buyuklerımız.
Aglamakla rıcayla olmamıs. Simdı biraz cırkeslesme vakti.

Kendine laf soyletme ne hadlerine gorumceler arayip sana akil vericek asla dediklerini yapma gerekirse cevaplarini ver. Evlilik daha yeni gereken tavrini koymazsan omur boyu bunlarla ugrasirsin cekilmez pasif olma esinede gereken cevabi ver seni boyle sindirmelerine izin verme kimsenin kolesi degilsin bu yasina kadar kendi aklinla idare ettin aonucta

Ay yuh yani, susma tepki ver, olur de bir dahakine izin kağıdı alırım nasıl giyineceğime dair ne yapacağıma dair de, eşin olacak hödük evet tam bir hödük mide bulandırıcı

Fikrim, bosan.
Ama malum YUVA KOLAY KURULMUYORCULAR SENDE HERKES BOSAN DIYORSUNCULARLA ugrasamıcam suan, depresyondayım.

aglamaya son ver öncelikle, senı sinirlendirdıgınde cinnet gecir aglayarak evden cıkmak yerine. Koltugu tekmele ve yeter diye bagır misal?

Gorumcen sana akıl vermeye kalkıstıgında ablacım lafını balla kesiyorum malum biz yenı evliyiz, akıldan cok paraya ihtiyacımız var, varsa para ver yoksa akıl istemiyorum de ve gül göya saka yapıyosun gibi. Dön arkanı git.

Kaynanan da her cagırdında gitme. Kocan belli ki akıllanmamıs konustugun halde, gitme. Hastayım de yat gitme. Zorla goturucek halı yok.

Market alısverısını en pahalısından hıphızlı yap.
Dinsizin hakkından imansız gelir sozunu bosuna söylemis olamaz buyuklerımız.
Aglamakla rıcayla olmamıs. Simdı biraz cırkeslesme vakti.
Senin fikirlerini yorumlarını cok beğeniyorum herkese senin gibi bir kardes bir abla lazım, sırtımız yere gelmez valla

Saçmalıklar diz boyu. Yok öyle giyinme, yok makyaj yap. Misafir gelecek tatlı yap getir. Bizde ilk başlarda kv'nin yersiz isteklerinden ufak tefek gerilmiştik. Bi temizlik mevzusu vardı hatta, konu açmıştım burayada.. 1 çağırdı, 2 çağırdı baktı gitmiyorum, oralıda olmuyorum şimdi ses etmiyo hiç. Her çağırdıklarında gitme. Eşinede şart koş, seni bırakıp gidecekse annesine, işi varsa madem sen evinde otur. Eşinde gitsin işlerini halletsin.
Temizlik bi keresinde kv perde asmaya çağırmıştı beni hani normal temizlik neyse de perde astırmak garip gelmişti. Eşim arayıp söylemişti. Perdeyi erkek asar, asmalı bence. İlkten kem küm ettim. Kızları neden gitmiyor dedim (her gün gidiyor normalde görümcem o gün işi çıkmış :) Eşim dedi bir gün seninde yardıma ihtiyacın olur bilmem ne. Tamam dedim gittim. Salonun yatak odasının perdelerini astım. Boynum belim koptu. Hani hastalık olur bişey olur tamam da bu normal mi sizce benim yapmam ?Yanlış mı düşünüyorum ?

Benim anlamadığım neden kendiniz çıkıp gitmiyorsunuz da akşam eşim gelsin birlikte dönelim diye bekliyorsunuz? Alışveriş de aynı şekilde kendiniz çıkın. Çalışmıyorsunuz madem vaktiniz bol gidin isterseniz 5 saat aynı mağazayı gezin
Oturduğumuz yerde market pek yok pazar da uzakta. Bilmediğim bir şehirdeyim ama büyük bir şehir. Araba kullanmayı bilmiyorum ama öğrenicem dediğiniz gibi yapmayı düşündüm bende

Niye gelemeyeceğim işim var evde oturucamfalan diyemiyorsun?
Yaşın kaç?
22 öyle dediğim zaman eşim ne işin var sonra yaparsın falan diye baskı yapıyor öyle oluncada kendimi kötü hissediyorum çok mu soğuk davranıyorum acaba diye bende de hata var mı acaba diye düşünüyorum

Oturduğumuz yerde market pek yok pazar da uzakta. Bilmediğim bir şehirdeyim ama büyük bir şehir. Araba kullanmayı bilmiyorum ama öğrenicem dediğiniz gibi yapmayı düşündüm bende
Ay ben yanlış anlamışım pardon avm geziyorsunuz sandım. Sizin kendi başınıza bir şeyler yapmaya ihtiyacınız var. Bence işe girin. Boş vaktiniz varken bilmediğiniz şehiri öğrenmeye çalışın. Kendinize ait alan yaratın, eşinize bağlı olmayın. Kayınvalide konusuna gelince baskın olun biraz sesiniz çıksın böyle alıştırırsanız böyle devam eder önünü alamazsınız. Ne münasebet eşiniz eşya gibi sizi bırakıp geri almaya gelsin. Çok pasif kalmışsınız anladığım kadarıyla. Canınızın istememesi bile bir yere gitmemek için sebebiniz illa geçerli önemli bir mazerete gerek yok

Temizlik bi keresinde kv perde asmaya çağırmıştı beni hani normal temizlik neyse de perde astırmak garip gelmişti. Eşim arayıp söylemişti. Perdeyi erkek asar, asmalı bence. İlkten kem küm ettim. Kızları neden gitmiyor dedim (her gün gidiyor normalde görümcem o gün işi çıkmış :) Eşim dedi bir gün seninde yardıma ihtiyacın olur bilmem ne. Tamam dedim gittim. Salonun yatak odasının perdelerini astım. Boynum belim koptu. Hani hastalık olur bişey olur tamam da bu normal mi sizce benim yapmam ?Yanlış mı düşünüyorum ?
Bu normal mi sizce diye olayı sogrulamak yerine, ben neden böyleyimi mi sorgulasanız acaba?

E her şeyi yapabiliyorsunuz siz de, neden?
Perde ben evimde asmam, asabilirim de eşim varken kendime eziyet edip asmam.
Gelişine göre ayarlarım yıkanmasını.
Kayınvalidenize deyin, bi daha babam evdeyken yıka veya x(eşiniz) müsait olduğunda yıka, bizim yapacağımız iş değil deyin.
Kuzu kuzu her şeye tamam diyorsunuz.

Eşin gidip assaymış. Ben kendi evimin perdelerini bile eşime astırıyorum. Benimkide büyük temizlik için çağırmıştı. Komple camlar kapılar mutfak elden geçecekti. Gitmedim bende. Tutsun birini yaptırsın dedim. Ben kv'den bişey beklemiyorum o da benden beklemesin. Senden istemesi ne saçma. Kızları varmış onlar yapsın, eşin assaydı yada perdeleri. Taviz verme hiç.

Ayrıca görümceler bişey dediklerinde hadlerini bildir. Ben düğünde çok oynamışım diye görümcem laf etti. Bende gülerek aynen ya sağdıç yenge kendi düğününü kendin yaptın MaşaAllah kimse kaldırmadan kendin kalkıyorsun oynamaya dedi bende kendi düğünüm bide davet mi beklicem dedim diye anlattım gülerek. İyikide oynamışım ukde kalmadı içimde dedim. Aynı şekilde tekrar söylerse cevabım farklı olacak haddini bilsin

Kaynaklar böyle yapmaya devam etsinler.Daha çok nefret ettirirler kendilerinden .O kadar sık boğaz ediyorlar ki evlerine giresi gelmiyor insanın.

15 senedir evliğim
Kv deme bikere gitmedim misafiri gelince, çağırdımı? Evet özellikle çalışmadığım dönemler şu gelecek sende gelsene falan çok aradı. Hiç birine gitmedim, neden gideyim banane onun misafirinden çünkü.
Bir iki kez senin poğaçan çok güzel oluyor işte elmalıyı kurabiyen çok güzel vb diye telefon açtığıda oluyordu falanca gelecek dediğinde, yapıp getirsin gibi. 1 kere yaptım eşimle yolladım bidaha sorduğunda tarifini atayım çok kolay dedim.
Sonrada Kendi misafirim geleceği zaman ben istedim ondan börek, tatlı. Bikaç kez yaptı yolladı sonra kollarım ağrıyor demeye başladı 😉
Birkezde perdeyi yıkıcamda bi gün gelsende beraber assak dedi, ben kendi evimin perdesini kadına astırıyorum bigün boş gününde sana gelsin istersen dedim. Dahada demedi

3 aylık evliyiz biraz içimi dökeceğim kızlar eşimle ilgili ve ailesiyle ilgili. Kafamda oturtamadığım şeyler var. Dertleşmeye ihtiyacım var. Rahatsız olduğum şeyler var. Bunların yanında malesef biraz tecrübesizliğim, bilgisizliğim de var. Haklı mıyım haksız mı ? Yardımlarınıza, evlilikle alakalı tecrübelerinize çok ihtiyacım var. “Ne nasıl olmalıdır” sorusu ile boğuşmaktayım. Eşimle birlikte kv gidiyoruz fakat eşim beni orada bırakıyor kendisi işim var diyip dışarı çıkıyor akşam eve geliyor ben orada akşama kadar kalıyorum saat belli olmuyor bazen geç bazen daha erken. Normal mi böyle beni bırakıp gitmesi ? Beni neden getirdin o zaman. İşim var dediği ya arabayla ilgili ya da işte arkadaşlarıyla falan bir yere takılıyor. Kv her misafir geldiğinde bizi çağırıyor. evlerimiz çok yakın değil çok uzakta değil. Eşim beni yine bırakıp gidiyor. Neden gidiyorsun diye sorduğumda ise ne yapıyım kadınların arasında diyor. peki beni niye getiriyorsun diyorum cevap vermiyor. Kv evlenmeden önce mobilya alışverişinde hep bizleydi çok müdahil oldu bana sormadan yapılan işler, alınan bazı eşyalar, her şeye yorum yapmalar... ondan beridir soğudum biraz ondan. Eşime rahatsızlığımı dile getirdiğimde dediği şey biz pazarlık yapmasını bilmiyormuşuz annesi iyi biliyormuş o yüzden gelmeliymiş. Neyse evlendik... Büyük görümcem ve kv giyimimi eleştirdiler yeni gelinmişim şıkır şıkır giyinmem gerekmiş. Bir kere küçük görümcem kahvaltıya çağırdı kuzenler falanda geliyordu bende gittim foto çekindik instaya attık sonra büyük görümcem beni aradı neden makyaj yapmamışım kendisi yeni gelinken çok özenirmiş kendine çok bakarmış ne kadar iyi bir gelin olduğunu anlattı... ailede herkes onu parmakla gösterirmiş. benim iyiliğimi düşünüyormuş kimse benim arkamdan konuşsun istemiyormuş görümce kv bir şey dediğinde yanlış anlamamalıymışım. bana bir güzel nutuk çekti. Kahvaltıya giderken bir fondöten sürmüştüm bide rimel. Üstümede spor tarzda ama şık normal bir şey giymiştim. Anlamadığım şey her zaman makyaj yapılacak diye bir şey mi var yani yeni gelin olunca ne oluyor spor giyilemez mi yerine göre şıkta giyinirim sporda. makyaj da yaparım, yapmadığım zaman da olur. Eşim de laf etti çok kırıldım dedim ki sen beni kaç senedir tanıyorsun nasıl giyindiğimi bilmiyor musun madem beğenmiyordum evlenmeseydin o zaman. hava soğuk dışarı çıkınca bir tarafım donuyor ne yapıyım herkes gibi kazak, kalın badiler falan giyiyorum ama onuda kombinli giyerim özenirim altına kalın ince tayt falan giyerim. Kazak dediysemde tunik tarzında güzeldir öyle eski tip değil gayet dışarda giyilebilecek bir yere gidilebilecek şeyler. Gelelim eşime... alışverişte beni asla bekleyemiyor. Bir şeylere bakarken ellememe kızıyor. Elli defa indirip kaldırma şunları ne alacaksan önceden yaz alıp çıkalım diyor. Elli defa dediği de bir iki kez... önceden yazıyorum zaten ama napıyım bakmadan uzaktan bakıp hemen alıp çıkayım mı. Kendisi çok dakik bir insanmış bende ona uyacakmışım. İlk zamanlar yaptığım yemeklerin içindekilere, soğanın büyüklüğüne küçüklüğüne bilmem nesine, buzdolabı içinin düzenine (evet buzdolabı içi düzeni...), çorap katlama şeklime kadar eleştirdiği oldu bende bir kaç kere ağlayarak kapıyı çekip çıktım ama beni durdu. Eve bir şey lazım olduğunda söylediğimde ne gerek var diyor misal çöp poşetine gerek yokmuş bir sürü poşet varmış. her zaman onu almaklamı uğraşacakmış. Var dediği büyük kocaman kalın poşetler. Bir şey istediğimde bunu ne yapacaksın ne gerek var falan söyleniyor. Bide azarlar tarzda konuşuyor kaba uslupla. Kırılıyorum. Dediğine göre ben abartıyormuşum sakin değilmişim. E sen geriyorsun beni adam. Ona göre ben hep ikimiz tek olalım istiyormuşum başka kimseyi istemiyormuşum bizimde bir çevremiz varmış. Benim ailem çevrem zaten uzakta. Ben sadece sorunları konuşmaya çalışıyorum bu yüzden panik yapıyor olabilirim doğru... öncelik biz olmalıyız diyorum. O gün misal işimiz varsa, kv çağırdı diye işimizi planımızı unutup koşa koşa gitmeyelim mesela. ne bileyim. insan bir takdir görmek, beğenilmek istiyor her gün temizlikti yemekti yapıyorum hiç boş geçmiyor. Kafam çok karışık. Eşim sanki benim isteklerimin duygularımın farkında değil, evde söz hakkım yokmuş gibi hissediyorum. Cesaretim kırıldı galiba. Hep bir işleri yetiştirememe korkusu, yanlış olacak kötü olacak korkusu var :KK43: iyice psikolojim bozuldu sanki bir çıkmazdayım ne yapmalıyım sizce
Yaşınız kaç 17-18 mi?
Tanımadan mı evlendiniz?
Sizi baya baya hizmetçi diye almışlar.
Bu evlilikte ne sevgi var ne saygı.
Ayrıca sizin kişiliğinizi çok pasif gördüm. Herkesin sizi yönlendirmesine -eşiniz dahil- izin vermeyin. Kimseye yaranmak zorunda değilsiniz.

Sizi beğenmeyen küçük oğluna almasın. Diş gösterme zamanınız gelmiş.

Aslında eşim yönlendirilebilen biri. Üzüldüğümü kırıldığımı söylediğimde gönlümü almaya uğraşıyor bazen çok iyi oluyoruz. Bir iyi bir kötü. ben burada kötü olduğumuz zamanları ve kafama taktığım şeyleri yazdım. Bende de hata var kendimi ya yeterince iyi ifade edemedim ya yanlış ifade ediyorum diye düşünüyorum eşimede ailesinede.Bir şeyler ters gidiyor. Birbirimizi çok geriyoruz eşimle
Kendinizi yanlış ifade etmiyorsunuz. Kv ve görümceler sizi ezmeye çalışıyor o yüzden.
Hayır demeyi bilin. Gelemem işim var, kavanoz lazım değil, lazım olursa isterim vs gibi hayır deyin ve kararlı durun.

X