Evliliğimin devamı için dualarınıza ihtiyacım var

ankathesimurg

Mucizem Yanımda
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
358
425
Arkadaşlar merhaba, umarım mesajımı gören ve bana yardım eden birileri olur. 2 yıllık evliyim, eşimle birbirimizi severek evlendik ama düğünümüzle birlikte huzursuzluklar başladı, 3-4 kere ayrılıp barıştık ve şuan yine ayrıyız. Henüz ne o ne de ben boşanma davası açmadık ama görüşmüyoruz da. Aslında çok sorunlar yaşadık, bilen herkes olmuyor bitirin diyor. Kavga ettiğimizde ben de tamam artık bitsin diyorum ama biraz ayrı kalınca ne ona ne kendime kıyamıyorum. Sürekli "Allahım bizi kötü yönlerimizi törpüleyerek, birbirimize sabrımızı ve sevgimizi arttırarak ve hayırlı olarak bir araya getir" diye dua ediyorum. Kendim 4444 Salatı-ı Tefriciye okuyorum, ayrıca Ya Mani, Ya Veliyy, Ya Halim, Ya Vedud esmalarını sayı gözetmeden okuyorum. Nihat Hatiploğlu'nun önerdiği bir barışma duası var, kaç kere okunması gerektiğini bilmiyorum, duayı aşağıya yazacağım, kaç kere okumak gerektiğini bilen varsa ve okumaya yardım edebilecekler varsa çok mutlu olurum.

Sizlerden yardım istiyorum çünkü insanım çok hatam günahım olmuştur, peygamberimiz "birbirinize dua edin, çünkü ne sen onun diliyle günah işlemişsindir ne de o senin dilinle" diyor. Sizlerin temiz niyetle adıma niyet edip okuyacağınızı düşünerek yardım istedim. İnşallah dileğin sayenizde kabul olur.

“Allahhümme ellif beyne kulubina ve aslih zate beynina, vehdina sübüle’s-selami ve neccina mine’z-zulümati ile’n-nuri ve cennibne’l-fevahışe ma za- hara minha ve ma betane. Allahümme’hfazna fi esma ma ve ebsarina ve ezvacina.”

Okudum bir an önce hayırlısıyla yuvanızda mutlu olursunuz inşallah evde hergün bakara süresini açmanı tavsiye ederim

Canım Allah yardımcın olsun ben de okudum dua ettim inşallah kabul olur. Başlığı görür görmez ben de Bakara suresini söyleyecektim. Kendin okuyabilirsen daha iyi olur hergün bir iki sayfa bile etkili olur bence. İnternetten de faziletine bakabilirsin.
https://www.google.com.tr/amp/s/cahidesultan.net/2016/04/12/bakara-suresi-mucizesi/amp/ Ben bu yazıda görmüştüm. Allahın izniyle etkili olur sen niyet et ve başla

Allah razı olsun, bu yazıyı ben de okumuştum ve yapmıştım ama kesin çözümlere hiç varamadık. Aklımı oynatmak üzereyim, ne olur çokça dua edin benim için.

Canım sık sık “ya vedüd” oku. Dua ediyorum 100 tane okudum şimdi sizin için. İnşallah faydalı olur siz de sürekli okuyun. Ümitsiz olmayın devam edin Allah sürekliliği sever.

Canım sık sık “ya vedüd” oku. Dua ediyorum 100 tane okudum şimdi sizin için. İnşallah faydalı olur siz de sürekli okuyun. Ümitsiz olmayın devam edin Allah sürekliliği sever.

Allah sizden razı olsun, kendimi öyle yalnız ve çaresiz hissediyorum ki mesajlarınız yalnızlığımı azalttı sanki.

Öyle bir durumdayım ki kalbim sevmeye devam ediyor aklım ve akıl danıştıklarım artık olmaz ayrıl diyor. Artık rabbime bana yeni yollar açması için mi dua etmeliyim yoksa barışma dualarında ısrar mı etmeliyim bilmiyorum.

Bence en güzeli “hayırlı olanı kalbim istesin ve onu bana nasip et” diye dua edin. Biz hangisi bizim için iyi olan bilemiyoruz ama Rabbim en güzelini bilir. Yalnızlığınızı bir nebze hafifletebildiysem ne mutlu bana.

Bir şey olmuyorsa zorlamanın bir anlamı yok bence

Ben de bekarken evliliğinde soru yaşayanlara böyle derdim, evlenince rabbim verdi ağzımın payını. Bir evliliği bitirmek hele de hala severken bitirmek çok can yakıyormuş. İçim açıyor
Ben bekâr değilim merak etmeyin 8 yıllık evli biri olarak söylüyorum bunu
Yine söylüyorum olmuyorsa birşey bunda da bir hayır vardır

Siz bekarsınız diye düşünerek öyle söylemedim H Hayat57 ben bekarken bu işler çok kolay sanıyordum demek istedim. Zaten oldukça geç evlendim, olmayınca bu kadar üzüleceğimi bilsem hiç evlenmezdim. Elbette hayırlısı neyse o olsun, siz de benim için dua ederseniz sevinirim.

Allah yardımcınız olsun herşey dilediğiniz gibi olsun inşallah

Bu gun tekarar okudum sizin icin Rabbim kabul etsin insAllah. Her serde bir hayir vardir.

Allah razı olsun ve kabul etsin. Yüreğinize sağlık. Eşimle 2 gün önce telefonla görüştük, başta çok olumsuzdu sonunda biraz daha bekleyip düşünelim dedik. Dualarınız sayesinde bir umut kapımız belirdi. İnşallah rabbim tekrar bir arada olmamızı mümkün ve hayırlı kılar.

Amin insAllah. Arkadaslar da yazmis gerci evinizde bakara suresini acmayi da ihmal etmeyin derim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…