Kizlar evliliğim tehlikede

Biliyorum konuyu daha önce de yazmıştın. Çok gençsin daha ailen arkanda değer mi geri dönüp aynı eziyeti çekmeye? Bir umut dönerim diye bekliyorsun eminim. Ama dönme, seni istemeyeni sen hiç isteme. Doğur çocuğunu mis gibi bir hayat kur kendine. Allah yardım eder sana.

Babasının “çok tartışıyosunuz, bırak” demesi üzerine beni terkeden adamı direkt boşarım. Ailesinden ayrı bir birey olduğunu ve sizinle bir aile olduğunu idrak edemeyen bir adam dönse bile daha sonra yine baba lafı dinleyip sizi bırakmayacağı ne malum? Dileğinizi eksik dilemeyin, hayırlısı ne ise olsun hakkınızda.

Eşinizin sizi hamileyken arayıp sormaması hem ayıp hem günah ya. Biraz içinizi ferahlatmaya çalışın dönsün de dönsün demek yerine biraz akışa bırakın süreç içinde çocuğunuz doğacak zor da olsa yalnız geçirmek, ona vermeye çalışın gücünüzü enerjinizi. Allah kolaylıklar versin gücünüzü artırsın.
Eşiniz babasının sözüyle evliliği bu hale getiriyor babası baskın eşiniz pasif ya da yeterince inanmıyor bu evliliğe. Ne olursa olsun ortada bir çocuk var siz bunu tek başınıza yapmadınız, kendi baba olacak ama halen birinin çocuğu olmayı daha çok tercih ediyor belli ki.
Ailenizde hiç bir büyük yok mı kayınpedere nedir bu vaziyet insanlığınız şerefiniz bu kadar mı sizin diyecek?

Yazdığın önce ki konunu okudum. Çok gençsin sana bacımsın artık diyen bi adamı bekliuorsun. Yapma yazık etme kendine. Muhtemelen aile baskısı zoruyla evlendiniz bi aşk sevgi evliliği gibi gözükmüyo neresinden bakarsan bak. Yavrunu kucağına aldığında en büyük aşkın o olacak. Haklarının arkasında dur pısırık olma ezdirme kendini , ayaklarının üzerinde dur. İlişkini kes çocuğuyla bağıda kalmasın. Varlığınında bi katkısı olmaz o yavrınun üzerinde

Karşındaki kocalık görevlerini yapmamış babalık görevleri daha o Rahime düştüğü anda başlar onu da yapmamış. Allah doğru yola getirsin. Bu kişiler insani nitelikleri olmayan insanlar. Kendine yazık etmişsin. Dualarım seninle inşallah gönlüne göre olur

Amin inşallah

Ortada bir sebep yok ufak bir tartışma yaşadık sürekli tartisiyordik eşimin babasıda sürekli tartışmamız dan sikayetciydi beni bıraktı babası dedi diye
Oetada bı sebep yokken boyle davranması ılgınc

Kizlar eşimle 5 aydır ayriyiz ve ben hamileyim dua edin nolur evliliğim düzelsin.Ortada bir sebep yok ufak bir tartışma yaşadık sürekli tartisiyordik eşimin babasıda sürekli tartışmamız dan sikayetciydi beni bıraktı babası dedi diye
peygamberimiz "birbirinize dua edin, çünkü ne sen onun diliyle günah işlemişsindir ne de o senin dilinle" diyor. Sizlerin temiz niyetle adıma niyet edip okuyacağınızı düşünerek yardım istedim. İnşallah dileğin sayenizde kabul olur.

“Allahhümme ellif beyne kulubina ve aslih zate beynina, vehdina sübüle’s-selami ve neccina mine’z-zulümati ile’n-nuri ve cennibne’l-fevahışe ma za- hara minha ve ma betane. Allahümme’hfazna fi esma ma ve ebsarina ve ezvacina.” Amin.
Bence cocugu aldirin. Bu evliligi de bitirin. Zaten bitmis. Yavsak babakuzusu biriyle evlenmissiniz.

Yav iyi de bu nasıl koca? Babası dedi diye hamile eş bırakılır mı? Hem seni hem çocuğunu terk etmiş. Karakter lazım önce bu adama, sen hamile kalmışsın bir de acelen neyse. Allah sana ve bebeğine sağlık versin. Git karşısına konuş böyle saçmalık olur mu? Sürekli tartışıyorsanız anlaşamıyorsunuz belli ki. Yol yakınken dönmek daha mantıklı değil mi? Bebeğin sağlıklı bir ortamda büyümeli. Gerekirse hem anne olursun hem baba olursun ama söyle adamdan bir yol olmaz. Hakkında hayırlısı.

Kizlar eşimle 5 aydır ayriyiz ve ben hamileyim dua edin nolur evliliğim düzelsin.Ortada bir sebep yok ufak bir tartışma yaşadık sürekli tartisiyordik eşimin babasıda sürekli tartışmamız dan sikayetciydi beni bıraktı babası dedi diye
peygamberimiz "birbirinize dua edin, çünkü ne sen onun diliyle günah işlemişsindir ne de o senin dilinle" diyor. Sizlerin temiz niyetle adıma niyet edip okuyacağınızı düşünerek yardım istedim. İnşallah dileğin sayenizde kabul olur.

“Allahhümme ellif beyne kulubina ve aslih zate beynina, vehdina sübüle’s-selami ve neccina mine’z-zulümati ile’n-nuri ve cennibne’l-fevahışe ma za- hara minha ve ma betane. Allahümme’hfazna fi esma ma ve ebsarina ve ezvacina.” Amin.
Okudum, Rabbim kabul etsin inşallah, sizden de çıkmazda olan bir durumumun beni mutlu edecek şekilde netleşmesi için dua bekliyorum 🙏🏻🙏🏻🌹

Çocuk için böyle bir adamla birlikte olmak bu çocuğa yapılacak en büyük kötülük. Kendinize gelin çocuğunuzla birlikte ailenizde yaşayın. Yarın çocuğunu görmek isteyince boklu bezini gönderirsiniz. Siz bugünleri unutmayacaksınız, birleşseniz bile içinizde yarası kalacak. Böyle bir aile ile lohusalık dönemini nasıl atlatırsınız yorum bile yapmak istemiyorum. Herşeyi sineye çekip dönmek istiyorsunuz ama ben sizin bir kaç ay sonranızı şimdiden görüyorum. Olan çocuğa olacak.

Adam size kahpe demiş, bacımsın artık demiş, sizi dövmüş, bebeği istemiyordum demiş, 8 aydır 1 kez bile aramamış, olanı biteni herkese anlatan, ailesinin ağzının içine bakan biriymiş. Bu adamla yeniden barışmak için dua istiyorsunuz.

Dua eden arkadaşlar tövbe etmek istersiniz belki. TheDandelion TheDandelion seni gördüm seni etiketledim kuşum. Durum böyle.

5 aydır ne aradı ne sordu davada açmıyor her tartışmamız dan ailesinin haberi oluyordu babam ne derse onu yapicam dedi ve arayıp sormuyor bile
Böyle bir adamla barışın diye Allah’a yalvarmak size dua değil beddua olur ancak.

Adam size kahpe demiş, bacımsın artık demiş, sizi dövmüş, bebeği istemiyordum demiş, 8 aydır 1 kez bile aramamış, olanı biteni herkese anlatan, ailesinin ağzının içine bakan biriymiş. Bu adamla yeniden barışmak için dua istiyorsunuz.

Dua eden arkadaşlar tövbe etmek istersiniz belki. TheDandelion TheDandelion seni gördüm seni etiketledim kuşum. Durum böyle.
Bu kafalari Ben anlamiyorum, sanki dünyadaki tek erkek bu Adamlar, insan irkinin devami da bu adamlardan devam edecek soya bagli.

X