Kizlar evliliğim tehlikede

5 aydır ne aradı ne sordu davada açmıyor her tartışmamız dan ailesinin haberi oluyordu babam ne derse onu yapicam dedi ve arayıp sormuyor bile
Çok üzgünüm ama koca olmayı becerememis babasının bebesi konumundaki adam baba olmayı da beceremez. Sende biraz geri çekil, barışmak istedikçe adamın gotu kalkmis hiç oralı bile değil baksana

Eskiden yazdıklarını okudum. Sana bir abla tavsiyesi bu adam dönse bile sakın kabul etme. Olmaz kuzum boşan kurtul. Annen baban arkanda. Gir bir işe çalış. Küçük bebegini senden kimse koparıp alamaz.velayeti sende olur.ha bir de baban çocuğu üstüme alırım sana abla desin vs demiş. Şu zamanda duyduğum en saçma şey. Sakın ha öyle bi şey yapma. Bebeğine sahip çık, güçlü ol.

İnşallah canım bu duruma eşim ailesini tercih ettiği için geldik ailesini dinledi birakti
Bebek doğduktan sonra mucize mi olacak? Kocanız babasının lafıyla hareket etmeyecek mi annesinin ağzının içine bakmayacak mı, sizi dövüp küfür etmeyecek mi? Bütün bunları el kadar çocuğun önünde yapacaksınız bir de. Bu adamla evlenip iki ay içinde çocuk yapmışsınız acele acele.

Hem ufak bir tartışma yazyorsunuz hem de devamlı tartışıyorduk yazıyorsunuz. Bir de dua yazmışsınız okuyalım diye. Ya babası anası da karşı dualar ediyorsa? Kusura bakmayın ama bu kadar cahil kalmayı nasıl başarıyorsunuz? Ben çocuğun ruh sağlığını düşünerek dua etmemeyi seçiyorum. Koca evlenmiş barklanmış adam babasının elini tutup evi terk ediyor ve siz de nolur gelsin diyorsunuz. Belki de çocuğunuzun sizin anne babanızın yanında büyümesi daha hayırlıdır.

Amin inşallah

Ortada bir sebep yok ufak bir tartışma yaşadık sürekli tartisiyordik eşimin babasıda sürekli tartışmamız dan sikayetciydi beni bıraktı babası dedi diye
Babası bırak dedi diye hamile karısını bırakam adamdan bir cacık olmaz, dua mı edilir bu adam gelsin diye . Bu adam donuna kadar alınıp boşanılsın diye edilir aklınızı başınıza toplayın

8 aylık hamileyim ve ilk gebeliğim ayrıca ilk gelinleriyim 10 ay evli kaldik
adınıza çok üzüldüm ama evliliğin 3. ayı hamile kalmak için çok erken değil mi? üstelik çok sık kavga ediyormuşsunuz. Ben 6 aylık hamileyi eşim beni 2 dakika yalnız bırakmıyor ödü kopuyor bişey olacak diye. Hamile olduğumu öğrendiğimden beri 1 bardak yıkamamışım evimde. Yanlış anlamayın nispet yapmıyorum ama size karşı en en hassas olması gereken dönemde yaptığı şey hiç affedilir bişey değil. Ama siz geri dönsün diye dua ediyorsunuz... Çok üzüldüm adınıza

Eski yorumlarınızi gördüm de, bu nasıl saçma insanlarla dolu bir hayat ya.
'ufak tefek kavgalar' dediğiniz adam size şiddet uygulamış. Siz onun kolunu morartmissiniz (ve büyük ihtimalle bu hamile iken gerçekleşmiş) , adam evlendiği ilk günden beri her kavgada ana baba dayı amca eve toplar seni suclatirmis
Peki bu evliliğe neden bebek verdin?
Çünkü kaynanan "kısır misin?" Demiş sen de nasılsa olmaz diye korunmayı birakmissin!
Kocan seni bırakırken kendisinin de baba olmak üzere olduğunu unutup 'babam ayrıl dedi,baba sözü dinlenir,babanın dediği ezilmez' demiş.
Aynı adam 'nasil attım seni ananın evine? Bak anne evindesin,ben terkettim!' diye nispet yapmış
Aynı adam 'kahpe kadın, donecegim diye hayal kurma artık benim bacımsın demiş!
Gerçekten bu adam için mi dua edelim??? Bu organizmanın ne sana ne çocuğuna bir gram yararı olamaz,nafaka vermekten başka.
Bu arada annen baban sana destekmis, onlar da 'ben babası ,annen annesi olur,biz bakariz. Sana da abla der' gibi über saçma öneriyle gelmişler. Böyle saçma şey mi olur? Gayrimeşru mu doğurdun çocuğu? Anası belli babası belli . Sakın kendi çocuğunun ablası gibi davranmayı kabul etme. Anne olan sensin,sahip çık cocuguna

Siz niye sürekli tartışıyorsunuz?
Tartışmalardan ailesine haber veren, babasının sözüyle de hamile karısını bırakan adamdan pek hayır gelmez ama

Düzenleme yaptım mesajda dua etmiştim ancak adam size şiddet uygulamış, bacımsın demiş daha neler neler....

Otur kendine bir hayat kur. Kocası da yaşanır ama gurursuz, haysiyetsiz yaşanmaz.

Şu an bu adam gelse, pişmanım dese geri dön demesine bile fırsat vermeden koşarak gidersin. Sürekli başkalarının sözleri işe süren bir hayatın var. Evlen demişler evlenmişsin, kaynanan kısır demiş üç ayda hamile kalmışsın, adam sana şiddet uygulamış sen de can havliyle kolunu morartmışsın. Her tartışmada sülaleyi eve toplamış. Herşey ortada, adam seni istemiyor, sevmiyor, çocuğu bile istemeden yaptığını söylemiş sen hala dua edin evliliğim kurtulsun diyorsun. Ben sana dua etmeyeceğim, hakkında hayırlısı ne ise o olsun…. 20 yaşında okulda olmak yerine sana seçilen hayatı yaşamak bu. Gerçekten çok yazık

Eski yorumlarınızi gördüm de, bu nasıl saçma insanlarla dolu bir hayat ya.
'ufak tefek kavgalar' dediğiniz adam size şiddet uygulamış. Siz onun kolunu morartmissiniz (ve büyük ihtimalle bu hamile iken gerçekleşmiş) , adam evlendiği ilk günden beri her kavgada ana baba dayı amca eve toplar seni suclatirmis
Peki bu evliliğe neden bebek verdin?
Çünkü kaynanan "kısır misin?" Demiş sen de nasılsa olmaz diye korunmayı birakmissin!
Kocan seni bırakırken kendisinin de baba olmak üzere olduğunu unutup 'babam ayrıl dedi,baba sözü dinlenir,babanın dediği ezilmez' demiş.
Aynı adam 'nasil attım seni ananın evine? Bak anne evindesin,ben terkettim!' diye nispet yapmış
Aynı adam 'kahpe kadın, donecegim diye hayal kurma artık benim bacımsın demiş!
Gerçekten bu adam için mi dua edelim??? Bu organizmanın ne sana ne çocuğuna bir gram yararı olamaz,nafaka vermekten başka.
Bu arada annen baban sana destekmis, onlar da 'ben babası ,annen annesi olur,biz bakariz. Sana da abla der' gibi über saçma öneriyle gelmişler. Böyle saçma şey mi olur? Gayrimeşru mu doğurdun çocuğu? Anası belli babası belli . Sakın kendi çocuğunun ablası gibi davranmayı kabul etme. Anne olan sensin,sahip çık cocuguna
Vay be ne koca sevdasıymış bu. Kakılmış’la İtilmiş gibiler ama dua ediyor dönsün diye. Bu kafaya nasıl ulaşıyorsun konu sahibi?

Her şeyi geçtim "bacımsın artık" ne ya? Bunu diyen bir adamdan ışık hızında soğur gıcık alır insan, millet dön artık yiğidim evimin direği çekiyor.
Bacımsın mı ahahahhaahh. Karnımdakini tüpçüyle yapmadım koç, habarın olsun diyecek kadın yok karşısında tabi, bacım da der eniştem de der .

Kizlar eşimle 5 aydır ayriyiz ve ben hamileyim dua edin nolur evliliğim düzelsin.Ortada bir sebep yok ufak bir tartışma yaşadık sürekli tartisiyordik eşimin babasıda sürekli tartışmamız dan sikayetciydi beni bıraktı babası dedi diye
peygamberimiz "birbirinize dua edin, çünkü ne sen onun diliyle günah işlemişsindir ne de o senin dilinle" diyor. Sizlerin temiz niyetle adıma niyet edip okuyacağınızı düşünerek yardım istedim. İnşallah dileğin sayenizde kabul olur.

“Allahhümme ellif beyne kulubina ve aslih zate beynina, vehdina sübüle’s-selami ve neccina mine’z-zulümati ile’n-nuri ve cennibne’l-fevahışe ma za- hara minha ve ma betane. Allahümme’hfazna fi esma ma ve ebsarina ve ezvacina.” Amin.
Ben hayırlısı olsun hakkinizda diye okudum.

8 aylık hamile olacam ve eşim 5 ay boyunca arayıp sormayacak, ailesi ne derse onu yapacak. Değil beş ay, ilk ayda boşanma davası açmıştım şimdiye. Yani ben sana dua edersem de hayırlısıyla boşanman için dua ederim, barışman için değil. Hangi adam eşini 5 ay boyunca aramaz, bu nasıl bir evlilik.

X