Evliliğimde sorun olurmu bu olay sizce

able210

düşmez kalkmaz bir allah.
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2011
2.628
9
offf bunu düşündükçe kalbimde bi ateş yanıyo lütfen akıl verin çok ihtiyacım var..ben 21 yaşındayım evliliğe giden ilişkim var...bundan yıllar önce lise bire gittiğimi hatırlıyorum o yıllarda yani bizim evin karşısında birileri oturuyodu o evin benle yaşıt çocuğu sürekli bakıyodu bana bende cahillikle bu bakış cazip geliodu hani nebilim niye bakıyoki falan diyodum bende bakıyodum arasıra ben balkona çıkınca oda cama çıkıoda bakıyodu bana bende kendimi esirgemiodum içeri girmiodum arasıra bakıodum bende cahillikten hepsi..sonra annesi falanda bakmaya başladı bize dikkatlice çarşıdan gelioduk bigün annem falan mahaledeyiz kadın çıktı cama gülerek oğlunu çağardı içerden hemen oda cama koştu annemde noluyo bunlara falan dedi neden bakıyolar böle die kızdı sora haber gönderdik birdaha bakmasınlar ne o öle bakıp gülüolar cama koşuyolar falan diye hatta ogünden sonra balkonda camda karşılaşınca ben sinirle içeri giriodum ne bakıyosun yaa diye bağırdığımı hatırlıyorum kendi kendime balkonda duysun die ondan sonra onlar taşındı falan..şimdide benim sevgilimin dayısının karısının kız kardeşinin oğluymuş o bana bakan çocuk..bunu sevgilime anlattım sorun olmaz dedi konuşma bile geçmedi aramızda çocukla sadece ara sıra bakma...yandaki halamın kızına da bakıodu ama tamamen çocukluk hatta dışarda ip atlıoduk top oynuoduk oda az ilerdde kendi arkadaşlarıyla oynuodu o çağlar yani..hepsini anlattım sevdiğime ....o aile ile hiç bir şekilde görüşmüyorlar sadece köylerinden bide sevgilimin yengesinden dolayı tanıyorlar gidiş geliş asla yok...yinede sorun olurmu kızlar..sevdiğimin annesi babası bu durumu bilmelimi off içim yanıyo inşallah bir sorun olmaz...yarın birgün nişanlanınca falan evlenince "bu kız bizim oğlanla bakışıodu tarzında bi söylenti olurmu ...aklımı oynatıcam naparım ben nolur bişeyler deyin çok kötü durumdayım...

Niye sorun olsun ki hayatim cocukluk aski diycem ama ask bile degilmis baksana bakismakta ne var ayip degil günah degil o yasin vermis oldugu gayet dogal heyecanlar millet evli barkliyken bakisiyo hic cekinmedende sen bunumu sorun yapiyosun bence nisanlinin ailesinede anlatmaya hiic gerek yok sen boyle yaptikca karsi tarafinda yanlis anlamasina sebep olabilirsin,böyle bisey duyulup konusulsa bile ben o zaman cocuktum deyip geciver ne var ki bunda:26:

Sorun olmaz canım herkesin çocukluğundan yada ilk gençlik yıllarından böyle anıları vardır.belki o çocuk bile unutmuştur üzerinde durma bile

sahi mi canım bilmiyorum yaa ben çok efhamlı biriyim evet sadece küçük küçük bakmalar en ufak bi konuşma bile yok aramızda aynı mahalledeydik bide
iftira falan gelir diyede korkuyorum nebilim çok kötü insanlar var çıkıpta sizin gelin eskiden bizim oğlanla bakışıodu diye abararak konuşulma olursa napaım hep bunları takıyorum kafaya sevgilim ağırlığımızı koyarız o konuda diyor

Sorun olmaz canım herkesin çocukluğundan yada ilk gençlik yıllarından böyle anıları vardır.belki o çocuk bile unutmuştur üzerinde durma bile

saol canım
inşalah aileside böle düşünür yada inşallah hiç lafı bile geçmez bu işin...ama onların bizim mahallede olduklarını eskiden falan diye sölerim bizaman sonra susunca başka anlayabilirler dimi

Yok be canım, sorun olacak bir şey yok ki bunda, hele anne babayı böyle bir şey için işe karıştırmak... Kaldı ki sen daha sonra tepkini ortaya koymuşsun, kimse ağzını açıp da bir şey diyemez. Kendi kendine önemsiz bir şeyi büyütüp de başkalarına da önemliymiş gibi gösterme. Kendi kendine sorun yaratırsın yoktan yere. Hatta çok çok zor ihtimal ama ilerde biri bir şey dese bile sen ciddi bir karşılık vermediğini söylersin. Sevgilin de durumu biliyor... Sen daha önemli şeylere yok aklını, hiç takıntı yapma Hatta sevgilinle bile bu durumu bir daha konuşma, onun da sinirini bozma.

Son düzenleme:
kız alemsin ha başka derdin mi yok takama böyle şeyleri kafana,, eğer sevgilinin ailesi biraz ileri görüşlüyse seni üzecek bi imada bulunmazlar,, ama tam tersiyse bilemiyorum bizim insanımız küçücük şeyleri dert eder kendine am ayinede takma kafana yaa boşver,,,

evet canım çok şükür tepkimi koymuşum daha ileri gidilmemiş çok şükür o gönderdiğimiz haberide almışlardır umarım..ben sadece kendimi baktım diye suçluyorum evet o yıllarki cahillikle o bakmalar cazip geliodu ergenlik işte bende bakıodum bazen ssadece bundan dolayı suçlu hissediyorum..bide o çocuğun abisi sevgilim teyzesinin kızıyla nişanlanmış sora çocuk nişaı atmış bundan dolayıda hiç görüşmüolar onlarla..biz sevmioz onları zaten dio sevgilim...hani bi samimiyet yok ortada onlarla buda içimi rahatlatıo biraz.

bilmiyorum canım ileri görüşlülermi tam tersi değillerdir inşallah bu ufak şey büyür diye korkuyom allahım inşalah böle bişey olmaz

aayy bende korktum bir derdim varda konu açtım deyince..yahu neden sorun olsun sevdiceğin sorun yapmamış hem ailesine nie anlatasın ki geçmiş geçmiştir sanki sevdiğin varmıydı o zmnlar...bu tür konularıda kafana takarsan yıpranırsın bacımmm kesinlikle düşünülecek bişi bile değil

çok saol canım demekki sizler böle dediğine göre büyütülcek korkulcak bişey yok ...ben anlatmamda bigün ben onlara gelin gidince onlarında hebri olur illaki beni tanırlar aa bu kız o kız değilmi falan die bide abartırlarsa mahfolurum ondan korkuyorum ..

ben olsam bu olayı sevgilime anlatmazdım bile.. o cocukla karsılasacaksında,hatırlayacaksında,cocuktan bir tepki gelecekte sende zor durumda kalacaksın.. sen büyütme hele annesine babasına asla bahsetmene gerek yok, tam tersi bence bahsedersen hata yaparsın,suçluymus izlenimi verirsin tatlım.. birde anlayamadıgım bir şey oldu, sen o cocugun sevgilinin dayısının eşinin kız kardeşinin oglu oldugunu nasıl fark ettin, nasıl tanıdın..?

ah canım nasıl oldu biliyomusun
sevgilim birgün bizim mahalleden geçti beni görmek için ilk defa görüyodu bizim mahalleyi
sonraa aa burasımıydı dedi orda benim şu şu uzaktan akrabama var dedi...bende hemen açıkladım
onlarla karşılaırmıyız bilmem ama düğüne falan gelmezler umaım gelselerde sorun yapmaya gerek varmı bilmiorum ki...segilim ne işi var onların düğünde yaa dedi ..zaten teyzesinin kızıyla o çocuğu abisi nişan atmışlar hiç gelmezler heralde dimi..köye falan gidince karşılaşılır heralde

büyük ayıp.
ben evlenene kadar tek bir erkeğe bakmadım arkadaşım namus budur işte.5 yaşın üstü namahremdir benim gözümde.bir erkekle bakışadurduysan eğer tez vakitte nikahlanmalısın onunla.aksi zinadır zira.geçmiş ola namus elden gitti.

geçmişte olan bişeyi evlenmiş barklanmış biri olunca anlatırlarsa onların terbiyesizliği ki anlatılmaz yanii hem kötü bişeyde yokki Allah aşkına....millet neler neler yapıyo sütten çıkmış ak kaşık oluveriyolar kıymetleri değeri bilinio evlenince senin olayında ne var yahu ..anlatsınlar ne olabilirki çocukluk dermal mal bakıyolardı bende o yzdn bakıodum der geçersin

canım sen böyle tedirgin olursan millet de birşey var sanacak.unut gitsin ya.

Kızz çok evhamlısınn ..alttarafı bir bakışma değilmi kimse bişiyy demez ...hatırlarlarsa kendi aralarında konuşurlar geçer giderr takma bukadar..nişanlının ailesine falanda söyleme asıl o zaman sanki önemli bir oalymış gibi düşünürler ..

biraz kendine güvensene sen bakalım aaa :)
ben olsam güler geçer, ne günlermiş diye hatırlardım, ama sen böyle suçlu psikolojisini üstünden atmazsan bu konular senin canını cok sıkar haberin olsun :)

saol canım öle derim artık ki öle zaten....

canım sen böyle tedirgin olursan millet de birşey var sanacak.unut gitsin ya.

evet canım bir anönce önemsiz olan bu olayı unutmam lazım çok haklısınız alaya almam lazım hatta ilerde konuşulursa alayla hee bizim mahlledelerdi saf gibi bize bakıodu bende bu çocuk acaba niye buralara bakıyo acaba diye bakıodum der geçerim ohhh çok rahatladım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…