Evliliğe hazırlanırken kayınvalidem her şeye karisti

Eşimi tanımıyordum hiç, 10 ay konuştuk nişan yaptık, bir buçuk yılda da evlendik. Benim anneme kimse saygizilik yapamaz zaten, hepsinin burnundan fitil fitil getirdim yaptiklari icin ama kv bunu anlamıyor, yapacağını yine yapıyor. Ben şahidim, benim duymadığım bilmediğim zaman ne yapıyorlar hiç bilmiyorum bir şey diyemem ama telefonda konuştuğumuz da annesi karışmak ister, direkt annesine sananne anne ne karışıyorsun, karışma işimize der, anlamazsa eğer kızar ama arka planda neler dönüyor bilmiyorum

İnan bana asla bagirayim çağırayım kafasında bir insan değilim ama her şeyin bir sınırı var, kendi annem dahi olsa gözüm görmez. Ben ona nasıl saygılı davranıyorsam o da bana saygılı davranacak, gelin geldik diye köle değiliz, herkes yerini sınırını bilsin.

Zar zor koca bulmuş işte. O kadar belli etmiş ki kaynana da bu oglumu bırakmaz zaten diyerek iyice abanmış...
Öyle mi diyorsun? Dışardan böyle görünüyor değil mi? Ay ben sadece seviyordum yani, kaybetmek istemedim o da aynı şekilde, defalarca benim yüzümden kavga ettik, defalarca istemediğimi ayrılacağımı söyledim, hepsinde de hep aradı konuştu gönlümü aldı. Ben birazda eşimin tatlı huylu olmasına kandım, yoksa evlenmeyi hiç düşünmüyordum zaten, kimse düşünmüyordu, herkes bana evlenmeyecegim gözüyle bakıyordu ama bir şekilde oldu işte.

Bu kadar zor mu koca buldunuz da bunca olaya rağmen nişan yapıp evlendiniz. Kadın bu değişmez, yapacak bir şey yok. Geçmiş olsun
Kız yok aslında eşimle tanismadan iki ay önce iki kişi vardı ama benim kafamda evllilik düşüncesi olmadığı için ikisi ile de konuşmak istemedim, yoksa anneleri falan da çok istemişlerdi ama yok istemiyordum. Nasip kısmet işte, eşimi görünce de hiç istemedim, zorla konuştum aslında, defalarca aradılar konuş diye, her seferinde yok dedim, en son baktım olmayacak bir iki gün konuşayım da def edeyim başımdan dedim, genelde öyle yapıyordum çünküneyse def edemedim evlendim yani, bende şaşkınım hala nasıl evlendigime

Sorun herşeyi anasına yetistiren ESİNDE.

Sorun herşeyi anasına yetistiren ESİNDE.
Bende sorunu onda buldum ama ben bir şey yapmıyorum, anneme ağzıma geleni söylüyorum, onun huyu bu, ben ne yaparsam yapayim değişmez, gerekirse benimle bir ömür konuşmaz ama kendi bildiğinden de şaşmaz diyor. Ki öyle de, bezdirmiş artık insanlari, herkese karışıyor, kendi cevresine,.komşularına, tanıdığı tanımadığı herkeseben uzaktayım, kafam rahat zaten işime gücüme de karistirmiyorum, eşimin dahi bana karismasina izin vermiyorum. Yeter yani

O zaman gülüp geçmeye devam.

Hayatını yaşamak varken ne diye evlendin o zaman

Hayatını yaşamak varken ne diye evlendin o zaman
Bilmiyorum, bende düşünüyordum bunu, niye evlendim diye ama işte olacak olan şey oluyor, önüne gecemiyoruz, en azından ben gecemedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…