Evliliğe gitmezmiş

Patidostu

Çok pati az insan çok huzur
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2017
7.412
13.746
Thread 'Bu iliski evlilige gider mi ? Endiselerim.' Bu iliski evlilige gider mi ? Endiselerim.
-----
Arkadaslar artık kıskanclıkları cok bunaltıyordu, sürekli kavga cikartiyordu kiskanclik krizlerinden a dedigimi b anlıyordu. Neyse özet gececeğim araları atlayacağım, kavga ederken bir anda konusu acildi dedim ki
-Sen ciddi iliski istemediğin icin bunları bahane edip ayrılacakmışsın gibi geliyor.
+Ciddi ilsikiden kastın evlilik mi ?
-evet
+Ben su an evlilik falan düsünemiyorum. Sana kesin bir sey diyemem.
-Sen genel olarak benimle düsünmuyorsun bence.Ve biz bu konuda ayni yolda ayni amacla yürumuyoruz. Hicbir zamanda senin benimle ayni niyette olacagını düsünmüyorum.
+Seninle alakası yok bu durumun....
-Benim hayatima giren ilk kisi sen değilsin ben ilk defa böyle bir sey düsündüysem yasadiklarimin ve hissettiklerimin daha yüksek ve farkli olmasaydı.Demekki ben sende aynı hisleri uyandıramadım. Bu konuda suclanacak kimse yok beklentiler farklı.
+Sen kendini hazır hissetmis olabilirsin ama ben hissetmiyorum.
...
Cok üzgünüm arkadaslar maalesef 1 yıldır geceli gundüzlü iyi günde kötü günde her derdimde sıkintımda her mutluluğumda onunlaydim. Yasadıgımız anıların haddi hesabı yok. Ben bunu atlatıp hayatıma devam edebilecek miyim sizce ? Baskasını sevip güvenip yola devam edebilecek miyim ? Bu saatten sona söylenecek bir sey yok. Kavga etmeye de kırmaya da kotu ayrilmaya da gerek yok. Zaten huyum değil kötü sozler beddualar yaziklar olsun sen beni kullandinlar duygu somürüsü vs.. Hicbir sey demedim. Biliyorum cünkü bu tipler bir sonraki sevgilisiyle veya memleketinden biriyle 6 ay icinde nisanlanir evlenir. Ben sadece kendi durumuma beklentilerime hayallerime cok üzülüyorum bosanmıs gibi oldum.

Adamın seninle evlenmeye niyetinin olmadığı barizdi zaten o ayrı mesele ama moktan bir ilişkiyi de iyi ilişki diye kendine kodlamıştın. Normal şartlarda senin adamdan kaçman gerekiyordu.
Iste kendi kendime sey dedim hep her sey cok iyi oldugu her dedigim yapildigi icim kiskancliklarina katlanirim sandım ama son zamanlarda her seyden kiskanmaya baslamıştı

Iste kendi kendime sey dedim hep her sey cok iyi oldugu her dedigim yapildigi icim kiskancliklarina katlanirim sandım ama son zamanlarda her seyden kiskanmaya baslamıştı
Kıskançlığın da dozu önemli psikolojik şiddete varmadığı sürece iç gıcıklayıcı bir his.
Onu giyme buraya gitme o kim bu kim cart curt olunca işin suyu çıkıyor.

Patidostu, sizi az çok konularınızdan biliyorum. Hep yanlış kişilerle duygusal bağ kuruyorsunuz ve genelde bu kişiler seviye olarak sizden düşükler. Maddiyattan bahsetmiyorum dünya görüşü, genel kültürü, ilişkiye bakış açıları vs hep size ters tipler okudum konularınızda. Kendi ayakları üstünde duran, iş güç meslek sahibi güçlü bir kadınsınız ama erkek konusunda yüzünüz gülmüyor. Haddimi aşıyorum kusura bakmayın ama acaba daha mı seçici olsanız?

Thread 'Bu iliski evlilige gider mi ? Endiselerim.' Bu iliski evlilige gider mi ? Endiselerim.
-----
Arkadaslar artık kıskanclıkları cok bunaltıyordu, sürekli kavga cikartiyordu kiskanclik krizlerinden a dedigimi b anlıyordu. Neyse özet gececeğim araları atlayacağım, kavga ederken bir anda konusu acildi dedim ki
-Sen ciddi iliski istemediğin icin bunları bahane edip ayrılacakmışsın gibi geliyor.
-evet
-Sen genel olarak benimle düsünmuyorsun bence.Ve biz bu konuda ayni yolda ayni amacla yürumuyoruz. Hicbir zamanda senin benimle ayni niyette olacagını düsünmüyorum.
-Benim hayatima giren ilk kisi sen değilsin ben ilk defa böyle bir sey düsündüysem yasadiklarimin ve hissettiklerimin daha yüksek ve farkli olmasaydı.Demekki ben sende aynı hisleri uyandıramadım. Bu konuda suclanacak kimse yok beklentiler farklı.
...
Cok üzgünüm arkadaslar maalesef 1 yıldır geceli gundüzlü iyi günde kötü günde her derdimde sıkintımda her mutluluğumda onunlaydim. Yasadıgımız anıların haddi hesabı yok. Ben bunu atlatıp hayatıma devam edebilecek miyim sizce ? Baskasını sevip güvenip yola devam edebilecek miyim ? Bu saatten sona söylenecek bir sey yok. Kavga etmeye de kırmaya da kotu ayrilmaya da gerek yok. Zaten huyum değil kötü sozler beddualar yaziklar olsun sen beni kullandinlar duygu somürüsü vs.. Hicbir sey demedim. Biliyorum cünkü bu tipler bir sonraki sevgilisiyle veya memleketinden biriyle 6 ay icinde nisanlanir evlenir. Ben sadece kendi durumuma beklentilerime hayallerime cok üzülüyorum bosanmıs gibi oldum.
Boşanmış gibi olduğunu düşünmen abartı olmuş, kusura bakma.

Bir önceki konunda adamın niyeti belliymiş aslında.

Fazla vakit geçmeden ayrılmış oldunuz öyle düşün. 3-4 sene ilişki sonrası bu olay olsa ayrılması daha zor olurdu.

Her şey çok iyi değildi ki. Adam sadece mahrumiyet bölgesinde gezip eğlenebildiği, sevişebildiği rahat bir kadın bulduğu için bir süre her dediğini yaptı ki elinden kaçma. Kıskançlıkların sebebi de yine aynı, daha iyisiyle karşılaşırsan gidersin korkusundan. Şimdi işi bitti, uzaktan ilişki maddi manevi emek isteyecek ne uğraşacam bununla dedi.

Diğer konunda yaptığım yorum geçerli. Üzgünüm ama sonuç böyle oluyor tecrube ile yazmıştım. Tabikide geçecek hayatına devam edeceksin ve oda seni arada sürekli yoklayacak %100 emin olabilirsin senin tavrın kendine olan saygını net belirleyecek olan şey bu saatten sonra🌸

Sen bu adamla nasıl ilişki yaşadın ben ona şaşıyorum.
Bilmiyorum ki her zaman etrafimdaki en kibar en nazik en anlayisli adamları tercih ederim flört dönemlerini uzun tutarım ama hic değer verdigim sevgi saygı gördügüm bir iliskim olmamıstı. Bir tane olmustu o da bir erkekten beklenilen yapıcılık yoktu pasif biriydi. Ilk defa sevgi saygı görünce ask sandım

Bilmiyorum ki her zaman etrafimdaki en kibar en nazik en anlayisli adamları tercih ederim flört dönemlerini uzun tutarım ama hic değer verdigim sevgi saygı gördügüm bir iliskim olmamıstı. Bir tane olmustu o da bir erkekten beklenilen yapıcılık yoktu pasif biriydi. Ilk defa sevgi saygı görünce ask sandım
Tecrübe oldu diyelim mi biz buna o zaman?

Kaç yaşındasın bilmiyorum ben 35 yaşındayım eski bir konum var bakabilirsin evleneceğimizi düşünürken uzun süreli ilişkim bitti karşı taraf istemiyormuş
Bunalıma vs girmedim elbette üzüldüğüm ağladığım oldu, neden başkasını sevemeyecekmişsin daha bile çok seversin
Kadınların en büyük hatası hemen olsun hiç arada boşluk kalmasın istiyorlar biraz yalnızlığın tadını çıkar, o adamı da kafanda bitir

-----
-evet
...
İlk defa değer verip seviyormuş gib yaoan adamdan etkilendiniz anlıyorum. Herleyi kendi jkeyfine göre yaşayıp işi bitince kestirip atacak kadar karaktersiz biriymiş. Çoğu suç onda. Bence sizde sonucun böyle olacağını tahmib ettiniz. Ama o heyecanı yaşamak daha güzel geldi. Bundan sonraki ilişkilerinizde sınırlarınızı uzun süre koruyup beklentilerinizi söyleyip kabul gördükten sonra kalbinizi açmanızı öneririm. İnşallah acınız çabuk diner.

Ayrıl. Evlilik düşünüyor ya da düşünmüyor bilemem ama seninle düşünmediğini önceki konunda da okumuştuk. Sen düşündüğün için bu ilişkiye daha fazla devam etmemelisin. Orada hayatını paylaştığı konforunu sağladığın biriymissin. Bizim ülkedeki çoğu modern görünümlü barzo bu tür hamleler yapıyor..

X