Evli, çocuksuz , üniversite mezunu, işsiz ev hanımları

Bu sıkıntınızı sadece çalışmak geçirir.
Canım sıkılıyor diye zaten çocuk yapılmaz.
Eğitiminiz var, yabancı diliniz var evde oturmak hata bence.

Ev işleri ile vakit geçiyor, yapacak başka birşey yok. Kurs da bir gittin, iki gittin eee? Ev sertifika dolu. Her Allah'ın günü de sokağa çıkılmaz ki. Çok gezdim, aldım sattım, o da zevk vermiyor artık. Para da dayanmıyor. İşe girip çalışmak hayata katılmanın en güzel yolu ama bazı şartlarda namümkün. Herkesin ağzında bir laf, sıkılıyorsan bebek yap! Bebek büyütmenin bir çeşit hobi olduğunu da öğrenmiş oldum böylece :işsiz:

Bende sizin gibiyim evliyim çocuğum yok ogretmenim ama atanamadim.cidden biz atanamayan öğretmenlerin psikolojisi ne olacak bilmem..Allah yardimcimiz olsun inş. Allaha şükür evliliğim çok çok iyi bi de atanabilsem keşke cok daha mutlu olacağım.

Ev hanımlığı zor ama rahat bir meslek. Ben sadece ev işleri vs kaldıramadım. Çocuk da olursa iyice depresif olurum gibi ama. Hayat işte.

ev hanımlığı meslek mi? bi yorumunda da çalışma şartları çok ağır demişsin. bi ton şey deniyorsun hiçbirinde dikiş tutturmuyorsun? bi laf var da demeyim.
ne çalışasın var ne iş yapasın ne kendine artı katasın. otur koca parası ye yap çocuğunu instagramdan hesap aç fenomen olursun artık son dönemlerin tutar işi o..

Ben de çalışsam keşke. İnsanın bir amaç için evden çıkması lazım . Ama evden çıkasım gelmiyor süslenesim gelmiyor .
çalışma sartları ağır demişsiniz
daha evvel calısmıssınız
kımse kolay sartlarda calısmıyor ki
ben de sabah 8 aksam 6 calısıyorum
gunde 3 saatım de neredeyse yolda gecıyor
öğle aramda pazara gidip eve alısverıs yapıyorum
aksam eve gidip yemeğimi yapıyorum bir de.

siz de çalışabilirsiniz en basiti ders calısın sıcacık evınızde

Bütün şartları sağlayan biri olarak ben de yazayım.

Ben de çok sıkıldım açıkçası evlilikten, daha yeni evliyim ama evlilik kavramının bana ters olduğunu düşünüyorum bu ara. Çocuk istemiyorum, hazır değilim şimdilik.

Günüm nasıl geçiyor, geç kalkıyorum, kahvaltı yapıyorum, kpss çalışıyorum biraz, sonra kitap, kahvemi de içtikten sonra evimi siliyorum, toparlıyorum. Sonra yemek. Eşim erken geliyor işten, sonrasında film izliyoruz bazen, bazen dışarı çıkıyoruz ya da misafir.

Benim sıkıntım çalışmayı çok istemem. O aşamaya kadar okumak rahatlatıyor bir tek. İki günde bir kitap bitiriyorum. Diğer türlü patlarım sıkıntıdan.

Evliyim 2 yasinda cocugum var universite mezunuyum calismiyorum. Senin calisma imkanin yok mu yani ev hanimligini tercih ettin o kismi anlamadim ama ben kendimi anlatayim Zaman nasil geciyor dersen valla su gibi geçiyor isler katlaniyor tabi cocuk olunca. Hayatim cocuk merkezli geciyor erken gune basliyoruz kahvaltisiydi oyunuydu ogle yemegi meyvesi bilmem nesi camasirlar makineye utulenecekler bir tarafa haftada 3 kere supurge aciliyo ayrintiya giremiyorum sil supur toz al tuvalet banyo temizligi seklinde bir temizligim var su an icin ne yazikki. Sanirim cocuklar biraz buyuyene kadar boyle gidiyo bu duzen. Demem o ki gercekten cocuk istiyosan seviyosan şimdiki kadar sikilmazsin annelik de zor ama cok guzel birsey

Cocuk can sıkıntısı icin yapilmaz annelige hazir oldigunuzda esininizle beraber alacaginiz ortak kararla istenir ve Allah da nasip ederse olur.5 yillik evlisiniz bu bes yilda ev hanimi miydiniz.yasinuzda musait yani 30 a bisey kalmamis.ben de 28 de evlendim ve 6 yil cocugum olmadi cok istedik cok ugrastik.simdi bir kizim var subatta 2 yasina girecek bende 4 bucuk aylik hamileyim ikinciye.nediyorum biliyomusunuz o 6 yil yasamisim ben gezip tozmus uyumus esime de doymusum.cocuk okadar buyuk sorimluluk ki cok sabir ve fedakarlik gerekiyo.saksi cicegi degil malesef bir insan buyutmek cok zor.
Ama anne olmanin tarifi yok.cocuk olunca farkli bir boyuta geciyosun ve hayatin aska eskisi gibi olmuyor dunyaya farkli bakiyosun anne oluyosun.hazirsaniz ve gercekten istiyosaniz yapin ama hobi gibi dusunmeyin.uykusuz geceler ve aynaya dahi bakmaya vakit bulamayacaginiz gunler sizi bekliyor olacak.sahsen ben simd bol bol uyuyorum kizim uyurken Allah tum annelerin yardimcisi olsun

Huhu ben de burdayım konu sahibesi :) gezmek ve misafir ağırlamakla geçiyor vallahi :)

evli :KK49:
çocuklu:KK49:
üniversite mezunu:KK49:
çalısan:KK49:
biri olarak size tavsiyem kendinizi neyle mutlu hissediyorsanız onu yapın
ben de ilk zamanlar cocuk yapmadım üni mezunu ev hanımıydım
evimi cok seviyordum yemek yapmayı miafir agırlamayı
kendimi bu yönde bayagı geliştirdim harika bir aşçı oldum yemeklerim tatlılarım özellikle pastalarım harikadır
herkez begenir severekte yapıyorum bu bana keyif veriyor:kk77:
sonrabebek sahibi olmak istedik anne olma duygusunu tattım cok sükür:dua:
anneliğin en fedakarı en cabalayanı en bilği ve donanım sahibi olan oldum yavrumu güzelce büyüttüm
sonra kızım okula başladı ben bosluga düştüm yalnız kaldım
iş hayatına basladım cok sükür rahat bir yer gidip geliyorm para kazanma duygusunu tatdım istediğini kzımn alıyorm
ve ben asla calısamam evliyken derdim evi o kadar severdim ev henimliği tam bana göre
biraz parasal sıkıntılarımız var esime destek olup borclar bitince ayrılıp evime tekrar dönecegm
ve ikinci kez anne olmak istiyorum insalhh hemde cokkkkkkk istiyorum
size tavsiyem bebeğinz olunca bakmaktan keyif alıp gerecekten istiyorsanız bebek sahibi olun calısmaksa calısın
önce siz ne istiyorsunz sizi ne mutlu edecek düşünün
ben esime kızıma sevdiği yemekleri yapmak beni asırı mutlu ediyor mesela
halada işten gidince dört dörtlük yemek yapmaya calısırım

Evliyim, yüksek lisans yaptım, buraya da konu olarak açtığım bir sebepten ötürü işsiz kaldım. Öğretmen olduğum için ağustosa kadar çalışamıyorum, boşluk yok yaşadığım şehirde.

Sabah erken kalkıyorum, önce spor yapıyorum, duşa giriyorum, kahvaltımı yapıyorum. Daha sonra dizi, film, kitap seçeneklerini değerlendiriyorum. Annem yakın oturuyor ve felçli bir anneannem var. Gerekliyse ona yardıma gidiyorum bazen.

Hayvan severler derneği isimli bir dernekte gönüllü olarak çalışıyorum. Salı günleri barınak günümüz. Yardıma muhtaç hayvanlara yardım götürüyoruz. Eğer ihbar gelirse elimizden geleni yapıyoruz, yapamıyorsak belediyeye ulaştırıyoruz.

Bunun dışında evde benim de kedilerim var. üç katı da bahçede, sokakta. Onlarla ilgilenmek vaktimi değerlendirmemi sağlıyor.

İki günde bir yemek yapıyorum genelde. Bir buçuk saat en fazla iki saat sürüyor. Pazartesi günleri temizlik ve çamaşır günüm. Bunun dışında dip bucak temizliği iki haftada bir hafta sonu eşimle yapıyoruz. Çünkü evimden zaman zaman akrep çıkıyor ve korkuyorum.

Arkadaşlarımın hepsi çalıştığı için onlarla da hafta sonu görüşüyorum. Hafta içi de bu şekilde vakit geçiriyorum.

kendimi bu yönde bayagı geliştirdim harika bir aşçı oldum yemeklerim tatlılarım özellikle pastalarım harikadır
anneliğin en fedakarı en cabalayanı en bilği ve donanım sahibi olan oldum yavrumu güzelce büyüttüm
iş hayatına basladım cok sükür rahat bir yer gidip geliyorm para kazanma duygusunu tatdım istediğini kzımn alıyorm
ve ben asla calısamam evliyken derdim evi o kadar severdim ev henimliği tam bana göre
biraz parasal sıkıntılarımız var esime destek olup borclar bitince ayrılıp evime tekrar dönecegm
size tavsiyem bebeğinz olunca bakmaktan keyif alıp gerecekten istiyorsanız bebek sahibi olun calısmaksa calısın

merhabalar, siz de benim gibi işsiz üniversite mezunu ve çocuksuz ev hanımı iseniz ; gününüz Nasıl geçiyor ? Neler yapıyorsunuz? Ben biraz bunaldım. Ev işleri bitmiyor. Mutsuz hissediyorum. Aç açıkta değilim. Acaba çocuk mu yapsam vakit geçer diye düşünürken kendimi burada buldum.
Evlat candır
Vakit geçsin diye sahip olmak istenemez
Yüksek lisans yapıyorum tezimle uğraşıyorum
Bu ara farklı yemekler keşfetmeye başladım onları araştırıp deniyorum
Bol bol kitap okuyorum
Ahşap boyama yapıyorum
Evimde sıkıldığım eşyalarımı değiştiriyorum
Eşimle satranç oynuyorum
Birlikte sohbet edip güncel olayları araştırıp tartışıyoruz
Alışveriş bağımlılarına taktım onları araştırıp onunla ilgili belgeselleri izliyorum
Gönüllü vakıflarda çalışıyorum
Şehir kütüphanesine gidiyorum
Aklıma gelenler bunlar

Bu sıkıntınızı sadece çalışmak geçirir.
Canım sıkılıyor diye zaten çocuk yapılmaz.
Eğitiminiz var, yabancı diliniz var evde oturmak hata bence.
Çocuk yaparım diye özel sektör de iş bulamıyorum . Bulduğum işi de lise mezunu bile yapar küçümseneyim çalıştım ama üç ay dayandım

X