evli bayanlar yardım edebilir mi ?

Bence çalışan birçok kadın sömürülüyor. Evdeki yükün büyük bir kısmı kadinda zaten. ( Yemek , temizlik, tertip düzen, misafir ağırlama vs. ) Üstüne hamile olup 9 ay binbir zahmetle çocuğu taşıyan kadin doğuran emziren bakan büyüten kadın. Bir de çalışıp elin oğlununu rahat ettirdiği yetmiyor gibi sülalesini de beslesin istiyorlar. Valla bunun adı modern kölelik başka bişey değil.

SiZi anlıyorum bende oyle bir evde yetıstım , çok iyi anlıyorum belkıde bu savurganlık bu yüzden hosuma gitmiyor . Evi ipoteklı aldık arsa seklınde Davanın sonuclanması planlamanın yapılması . İnsaatın baslaması bitmesi 8 yıl diyor müteahit

Valla bunda ileri derecede adaletsizlik var.Birde sana diyormuş,sende yardım et diye.Deseydin ya para mı kalıyor bana yaşa diye.Ben izin vermezdim .Ha senede bir kere tatlı alıyormuş,ama onuda gidip 250 olmazda 100 olur mesela.Orada demiyor musun bak bu çok fazla yazık günah diye.Rahatsiz olduğunu belli et,konuş.Ben bundan hoşnut değilim de.Bide abisigile market görmeside tam bir saçmalık.Bir daha izin verme.Haaaa baktın seni tinlamiyor.Senin yerinde olsam gelirim yetmiyor ,araba kredisinde sen öde canım benim ,paran çok nasıl olsa der ödemem.Bu kadar basit.Cokkkkkk yüz vermişsin çokokkk.Artik dur deme vakti

kim suclamis sizi kesinlikle haklisiniz ihtiyaclari varsa yardim edilir ama keyiften yardim edilmez.o parada sizinde hakkiniz var yaptigi seyler de az degil yani

Abartmissiniz..!
Bırakın da adamlar evlatlarına da yapsınlar yani..
Ama o sizden olmadigi için ama onun eşi var, diyorsunuz.. evlat sizin olsaydı gozunuze gelmezdi.
Bende evladım,insan biraz gururlu olmaz mı? Esim varken kendım calısıyorken " baba derım senın artık evın yurdun ayrı , lütfen ben odeyebılırım borcumu, biz sizinle ayrı dunyaların insanlarıyız:)insan eli kolu tutuyorsa ekmegını tastan cıkarır , minder üstünde oturup tepside ona hazır hayat sunulmassını beklemez.bu sımarıklık olur ancak :)

Gerekeni söylemişsiniz.Bundan sonrasında,buradan size verilen tavsiyeleri uygulayın.Borcunu ödeyelim dediyse,bırakın ödesin.Yaptıracaklarınızı tatlılıkla yaptırın.Agresif tavırlar ortaya koymayın.Erkeklere gülümseyip,soyup soğana çevirseniz bile birşey diyemezler.Ama,sürekli kavga ederek çözmeye çalışırsanız da ters teper.Aradaki ince çizgiyi yakaladıktan sonrası kolay.

Size katılıyorum, sesımız cıkmadıgı tadımız bozulmasın elalem kotu bılmesın diye hoşumuza gitmeyen durumları söylemedikçe sömürülüyoruz. İş işten gecıp bıcak kemıge dayanıp patlayıncada maddiyatcı oluyoruz .

yok artık baklavasına kadar yazmışsınız.
kızının telefon faturasına kadar hatta.
bence siz fazla cimrisiniz.
eşinizin annesi 70 li yaşlarındadır, kadını mezara gömün akıllı telefon istedi diye.. 1200 ucuz olanı zaten, haberiniz yok sanırım telefon fiyatlarından.
koca adam annesine hediye almak için eşinden icazet bekleyecekse daha neler..
ve o yaştaki insanların tabiki şöförlüğünü yapacaksınız.

Kızının kocası var!!!
Benim de "kocam" var , eşimde gayet iyi kazanıyor ,ama babam bana sürekli hediye alir, çocuklara verme bahanesiyle sürekli harçlık verir,.ızının kocasının olması ,babasının ona yardim etmesine engel degil, bu konuda sınırınızı bilmeniz lazım..

Evet cocuksuz kadınlar çocuklu adamlarla evlenmesin, bir kez daha anlamış oldum bunu!

Evet bir kaç yaşamadan suclayan yorum haric kendıme pay cıkardım yazılanlardan , tesekkur ederım bundan sonra ne yapacagımi biliyorum sanırım

Allah yardımcınız olsun. İşiniz zor. Yorulduğunuzu dile getirin sık sık. Bari evde yardım etsin .

Bence haklisin bana göre çok haklisin. Ihtiyaclari olur neyse. Ama artık bu kadarı sömürmektir. Kayınpeder senden yana anladigim onunla konuşsan diyecemde bu sefer ters teper. Çocuğun olma durumu varmi.

Hediye özel bir durumdur elbette özel olmayan günlerde bile hediye alırız hatta eşim çok zevkli olmadıgından ben secerim . Bence bekar bayanlar babalarından kendısını kıskanacak kızları olan babalarla evlenmemeli .sizde bunu gördüm :)

Valla benim eşim de tam tersi ailesine ucuz alır bizimkilere kg su 100 tl olan tatlı alır annesine daha bir hediye almaz ben düşünürüm kadının yemek masası yoktu bin tl bankadan promosyon almıştı yemek masası alda annen sevinsin dedim herkesin düşünce yapısı farklı demek

yapmayın bunu kendinize
kısacam birikim yapacağım diye kimbilir nelerden kısıyorsunuz
fazla kalıyorsa paranız bu parayı mutluğunuza yatırın
ne demiştiniz
krediyi öder
geriye kalan parayla
ihtiyaçlarımı karşılar
birikim bile yaparım
eşiniz sizin gibi düşünmüyor
krediyi ödüyor ihtiyaçlarını karşılıyor geriye kalan parayla ailesini mutlu edip kendide mutlu oluyor

Yok artık.. Adamın evladı yahu evladı..
Tabi ki de yapacak.. Ne münasebet , istediği kadar evli olsun, bekar olsun, çalışsın ve ya calismasin, babası yapar...
Sizi ilgilendirmez.. o zaman çocuklu adamla evlenmeseydiniz bir zahmet ..

ben nıye tuhaf bırsey gormedım
sımdı soyle kı
mesela esım anneme fıltre kahve makınası almıs
arada bır ıcmeyı sevıyoruz dıye
bende kayınvalıdeme hedıyeler alıyorum mesela carsıda bluze bakıyor ıstedıgı gıbı bırsey bulamıyor ben denk gelırsem degısım kartıyla alıp verıyorum
hergun hergun evının gıderını karsılamıyor kı arada hosluk bunlar
durumunuz ıyıymıs onlarında durumu ıyıymıs yanı kımse kımseyı magdur etmedıgı sınırda durdugu surece boyle seylerın lafı olmamalı bana gore

baba ogluna bag bagıslamıs oglu bır salkım uzum vermemıs mısalı mı olsun ? karsılıklı gonul almak guzel bırsey
kayınvalıdenız begendınız dıye sıze cay bardagından gondermıs mesela cok şirin bence

eger evde huzurunuz varsa bundan baska sorun yoksa dert etmeyın derım ben

Normal diyenlere sastim ben gercekten.bu harcadiklarinizla kendinize neler yaparsiniz.okurken icim sikisti benim valla.pes diyorum allah sabir versin.o abiye niye yapiliyormus ki o alisveris oglu yapsin hediyelesilir tamam da herkesin butcesi ayri ben boyle harcamalara karsiyim.cok zengin falan olsaniz tamam da oyle birsey yok yani ne gorgusuz insanlar var kabul ediyorlar bir de utanmadan

Hic alakası yok:)
Siz esinizin kızının faturasını ödemesine laf ediyorsunuz, diger değindiğiniz noktalarda haklılık payınız var ama kızına yaptıklarına takılmanız gerçekten yanlış..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…