Evlenmek isteyip de,evlenememekten korkuyorum...

cilgin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2009
44
0
37
artık delirmek üzereyim ya cok sevdigim bir sevgilim var bazen anlaşmazlıklar olsa bile gecinip gidiyoruz ben artık ailemden saklamaktan bıktım söylemek istiyorum saklı saklı aglıyorum ama biliyorum ki ailem asla kabul etmeyecekler:KK43:kültür meselesi denge meselesi ben üni okuyorum o liseli filan böle seyler ya aslında başka seylerde var ama anlatamıyorum ailem önyargılı birisi ben ise asla öle degilim ailem yok şu memleket söyledir yok bu memleket böyledir diye yorum yaparlar hep ,sevdigimede yapcaklar babam asla kabul etmeyecek cok sinirli cünkü ya beni red edecek ya olmayacak ama ben bu yüzden sevdigimle ayrılmak istemiyorum ,ayrılmayacagımda ailem için en sonuna kadar savaşsam ama anlatamadıgım okadar cok sey varki her olumsuzluk beni artık yıpratıyor şuan sevgilim askerde geldiginde artık evlenmek istiyor önümde okadar engel varki benim şimdiden bunları takmaya başladım evlenmek isteyipte evlenememek sevdigine kavusamamak :KK43:((böyle bir durumla karsılasıp sıkıntılar yasayan varmı?ve nasıl engelleyi yıktınız bana akıl verebilecek birisi varmı lütfen yardım:KK43:

Hımmmm cnm yardımcı olmak isterdim ama eğitim durumunun farklılığı haricinde bişey tespit edemedim.
Ama şunu belirtmek isterim ki;ailelerimizin işaret ettiği birçok şey doğru çıkıyor.Şu anki psikolojinle bunu anlaman güç ancak yaşaman lazım.
Şöyle düşün bakalım;
Sevdiğin çocukla her bakımdan mutlu olacağına inanıyor musun?
Bunu mümkün olduğunca aşkı bir yana bırakarak düşün lütfen.Evlilikte aşk ilk etapta heyecanlandırıcı olsada bütününde çok geçerli bir unsur değildir.
Seni nasıl bir hayat bekliyor?
ıki aile arasındaki fark uçurum misali büyük mü?Önemli olan bizim ilişkimiz aileler dışarda kalır falan diyede sakınnnnnn düşünme.Ne yazık ki düşündüğünden çokkkkkkkkkkkkkk daha önemli aileler.

ya ben sevdigimi dıs görünüşü için sevmedim oda beni daha cok huyumuz suyumuza göre sevdik ölede başladık ilişkiye benim beklendilerimi karsılıyor ailesinide bir sekilde tanıyorum yani onlara uyumlu olabilecegimi düşünüyorum ozmn söyle diyim (sakın kimse yanlış anlamasın asla öyle düşünmüyorum ben insanlıga bakıyorum önce din ,ırk farkı benim için önemli degil)ama ailem için önemli türk ve kürt meselesi:KK43:utanarak sıkılarak söylüyorum maleşef sevgilim bilse beni o an bırakır ailem kültür farkına cok önem veriyor istedikleri cevremizde olsun kültürümüz benzesin istiyor ben ise farklı kültürleri tanımak istiyorum ailem bu konuda sıkıntı yapcaklar birde ailenin en ufagı benim benden önce evlenen yok herkez kariyer peşinde ben şimdi evlencem dedigimde ailem evin en ufagı olarak karşı cıkacaklar yanı şıkıstım kaldım şu konuda haklısın ailelerlede evleniyor insan ama anlamadıgım sey onlar uyumlu olamazlar diye ben nie mutlulugumdan vazgecerim neden onların istedigi gibi yaşamaya calısırım ben önemli degilmiyim düşüncelerim önemli degilmi ailemi cok seviyorum yanlış anlamayın ama ailemden ben cok farklı düşünüyorum her konuda bu benim canımı cok sıkıyor ailem tanısa sever onların istedigi gibi birisi sevdigim cok efendi aileside öyle ama işte önyargı yoksa ben tamamen onlara uyumsuz birini sevmedim dikkat ettim yanı aşktan gözüm kör olmus degil ben mantıgımla hareket ediyorum bir yandanda onda kendimi buldugumdan aradıgım insan o oldugundan onu istiyorum gelde bunu aileme anlat:KK43:

Canım gördüğüm kadarıyla sen zaten kararını vermişsin bu yolada baş koymuşsun.O zaman aileni sen ikna edeceksin ,ailenide tanımadığım için nasıl cümleler kuracağın konusunda yardımcı olamayacağım.Hakkınızda hayırlısı olsun cnm benim.

amin eger insan gercekten bişeye inanıyorsa arkasında durmalı ailesini ezip geçmemeli tabiki ama ikna etmeyide bilmeli ben işte nasıl söylüyecegim nasıl ikna edecegim onu bilmiyorum ilk defa cok sevdim sonu mutlulukla bitsin istiyorum ailemle sevdigimin arasında kalmak istemiyorumsenağlamacok zormuş hemde cok zor:KK43::KK43:bu arada fikirlerin için cok teşekkür ederim paylaşıp paylaşmamakta cok kararsız kaldım ama insan bazen başkalarınında düşüncelerini merak ediyor hersey için cok sagol

canim ayni senin durumdayim. benim sevgilimin dini de farkli, kulturler benzer olsa da adi cikmis Yunanin bi kere... benim ailemin de bu durumu kabullenmesi mumkun deil. yani zamani geldiginde cok buyuk kiyametler kopucak. inan kendime bir cozum bulmus deilim. kelin merhemi olsa hesabi benimki... ama daha bu kadar zaman olmasina ragmen ben de cok kafami takiyorum bu olaya. ben bir yol bulamadim henuz. insallah sen bulursun...

artık delirmek üzereyim ya cok sevdigim bir sevgilim var bazen anlaşmazlıklar olsa bile gecinip gidiyoruz ben artık ailemden saklamaktan bıktım söylemek istiyorum saklı saklı aglıyorum ama biliyorum ki ailem asla kabul etmeyecekler:KK43:kültür meselesi denge meselesi ben üni okuyorum o liseli filan böle seyler ya aslında başka seylerde var ama anlatamıyorum ailem önyargılı birisi ben ise asla öle degilim ailem yok şu memleket söyledir yok bu memleket böyledir diye yorum yaparlar hep ,sevdigimede yapcaklar babam asla kabul etmeyecek cok sinirli cünkü ya beni red edecek ya olmayacak ama ben bu yüzden sevdigimle ayrılmak istemiyorum ,ayrılmayacagımda ailem için en sonuna kadar savaşsam ama anlatamadıgım okadar cok sey varki her olumsuzluk beni artık yıpratıyor şuan sevgilim askerde geldiginde artık evlenmek istiyor önümde okadar engel varki benim şimdiden bunları takmaya başladım evlenmek isteyipte evlenememek sevdigine kavusamamak :KK43:((böyle bir durumla karsılasıp sıkıntılar yasayan varmı?ve nasıl engelleyi yıktınız bana akıl verebilecek birisi varmı lütfen yardım:KK43:

canım bak şimdi. Sevgilin lise mezunu olabilir önemli olan senin ilerlemenden rahatsızlık duyupduymayacağı. senin önün açık çok iyi yerlere gelebilirsin onun herdaim yanında sana destek olacağından emin ol ve buna inan. eğer sen buna inanmazsan ailen asla inanmaz. kaçıncı sınıftasın bilmiyorum ama bence okulun bitince açıl ailene. sebebini bende bilmiyorum ama mesleğini eline alınca sana daha büyümüş gözüyle bakıp kararına saygı duyabilirler. Kültür farklılığınız olabilir (hoş üniversite okuyan çok kültürsüz var etrafta ama neyse) önemli olan sizin ortak bir paydada buluşabilmeniz. mısranın dediği gibi aşkı bi yana bırak düşünürken. sen ona o sana 10 sene sonrada aynı şekilde saygı duyacaksa bırakma bu işin ucunu sonuna kadar git. ama ailenide yıpratma çünkü onlar sadece senin iyiliğini düşünürler. umarım herşey gönlüne göre olur. iyi haberlerini bekliyorum...

cok teşekkürler arkadaşlar yorumlarınız için ya ben acıkögretim okuyorum ve oda okumayı düşünüyor ilerde birde ben zaten okusam bile elime diplomamı alıp ev hanımı olmak istiyorum oda saygı duyuyor söyle diyim bizim ilişkimiz mantık ilişkisinden sonra aşk ilişkisine dönüştü önce mantıgımızla evet dedik birbirimize oyüzden bir ilişkiye başlamısım ailelerim kendileri anlaşamayız yakıstıramayız diye ben vazgecersem biliyorumki ilerde cok pişman olurum ona ümit verdim tamam dedim sonra ailem istemedi diye arkamı dönüp gitmek bana yakışmaz bunları göze aldım zaten sonuna kadar direnecegim ama ailem her konusmalarında bunları dile getirmeleri morelimi bozuyor hersey halolurda şu kültür meselesi işte asıl bunu aşamam gibime geliyor :KK43:aileler cünkü istemiyor farklı bir kültürden birisini bu ne olursa olsun beni üzen aslında şu kendi dogrularını şimdiden bile bana benimsetmeye calısıyorlar ben herseye ılımlı bakan bir insanım buna bile karısıyorlar babam yanlış diyor beni oldugum gibi kabul etmiyorlarki sevdigim insanı kabul etsinler ya okadar üzülüyorumki off ya off

ailenide ezip geçmemelisin bence..
aşk bu devirde karın doyurmuyor canım
belki bana kızıcaksın ama daha karşına kimbilir kimler çıkar..
ailenin desteğini arkana alman ömür boyu kendini iyi hissettiricektir..
iyi düşün iyi karar ver...

iyi de denemede bilemezsin ki?
ailen hic bi zaman yaninda da olmayabilir bu meselede ama artik ayaklarinin uzerinde duran bi bireysen kendi isteklerinin daha onemli oldugunu bilirsin.
ayrica da henuz savasmadan direk maglup ayrilmak senin gibi bi kiza bence yakismiyo.
yoruldugunu biktigini soylemissin.. ama bana kalirsa yanlisi en basindan yapmissin.. hic saklamicaktin sevgilin oldugunu nasil birisi oldugunu..
hemen soyle bana kalirsa.. boyle boyle biri var de.. onun ozelliklerini anlat ailene seni nasil mutlu ettigini zaman ver onlara.. zaman icersinde inanirlar sana.. hemen degil yani hemen iyi tepkiler bekleme..
benim ailem 1 seneye kadar asla diyorlardi.. ben anlata anlaa biraz yumusattim onlari neyseki.. bu isler kolay degil arkadasim sevdigine verdigin emek vardir ailenin onu tanimasi icin de emek harcamalasiin.. madem bu kadar seviyosun bu kadar guveniyosun bu iliskinin arkasindasin\ emek vericek ugrasicaksin.
bunun baska bi alternatifi yok.
sabirli ol guclu ol.. sevgine sahip cik sevdiginden de guc al..
kolay gelsin arkadasim

zaten asla ailemi arkama almayı düşünmedim allah korusun mutlu olamamki zaten aileme sölemeyi cok istiyorum ama önümde ablamlar var şimdiden söylersem baştan kaybeterim diye korkuyorum elimi ayagımı baglayan buda var aslında ablamlar beklerken böyle bişey ben cıkarsam onlar cok üzülür:KK43:bu şekildede ben üzülüyorum mutlulugumu paylaşmak istiyorum agladıgımda bana akıl verecek bir annem bir ablam olsun istiyorum sevgimi haykırmak istiyorum bir yandan söyle diyor içim bir yandan dayan şimdiden yokuşa sürme işi aslında olumsuz bir cevaptanda korkuyorum onları kandırmakta içimi acıtıyor sevdigim evlenmek istiyor yani adı konsun istiyor oda haklı bu belirsizlik ilişkimizede yansıyor ben cok kafaya takıyorum hemde cok ilk defa ailemden saklı birsey yapıyorum sonunda üzülmekten korkuyorum kafam okadar karışık ki artık ne yapacagımı ne düşünecegimi şasırdım...:KK43:senağlama

canım bak şimdi. Sevgilin lise mezunu olabilir önemli olan senin ilerlemenden rahatsızlık duyupduymayacağı. senin önün açık çok iyi yerlere gelebilirsin onun herdaim yanında sana destek olacağından emin ol ve buna inan. eğer sen buna inanmazsan ailen asla inanmaz. kaçıncı sınıftasın bilmiyorum ama bence okulun bitince açıl ailene. sebebini bende bilmiyorum ama mesleğini eline alınca sana daha büyümüş gözüyle bakıp kararına saygı duyabilirler. Kültür farklılığınız olabilir (hoş üniversite okuyan çok kültürsüz var etrafta ama neyse) önemli olan sizin ortak bir paydada buluşabilmeniz. mısranın dediği gibi aşkı bi yana bırak düşünürken. sen ona o sana 10 sene sonrada aynı şekilde saygı duyacaksa bırakma bu işin ucunu sonuna kadar git. ama ailenide yıpratma çünkü onlar sadece senin iyiliğini düşünürler. umarım herşey gönlüne göre olur. iyi haberlerini bekliyorum...

burda hem mısraya hemde bukete katılıyorum bence en doğru karar okul bitine kadar açıklama sonuçta yarın ne olucağımız belli değil belki 1 yıl sonra farklı bakıcaksın pişman olmanı istemem çünkü bu hayat senin hayatın ımarım herşey gönlünce olur a.s.

amin teşekkürler:KK43:tabiki hayatın bana ne getirecegini bilmiyorum hepte dua ediyorum allahıma ama bu bilinmezlik beni cok yıpratıyor ya zaten eger olursa allah nasip ederse söyleyene kadar 24-25si bulurum zaten bütün arkadaslarım erkenden evlendi bende evlenmek istiyorum ama hayırlısıyla evlenemiyorum zaten bu şekilde giderse bu ilişki cok yıprar korkarak yaşamak insanı mahvetiyor sevdiginin arkasında duramamak yaşadıgım seyler hiçmi hiç kolay degil zaten derslerimede odaklanamıyorum kalacak gibiyim off hersey nasip kısmet artık ne diyim cekilecek cilem varsa cekecegim ,her duamda nasibim degilse ayrılmayı nasip et allahım die dua ediyorum şunu cok iyi biliyorum kimse vazgecilmez degil ama karsımdakinide ailem istemiyor sırf diye bırakmak bana yakışmaz bir ömür boyu vicdan azabı cekerim bunuda biliyorum tabiki bana karşı yanlış yaparsa bir saniye beklemem oda beklemez ne kadar sevsede çünkü oda beni ailesine uygunum die beklentileri bana uydugundan evlenmek istiyor kara kaşım kara gözüm için degil bizimkisi hayatımda ilk defa sevdim birisini ve ilkdefa birisine evlenecegim insan bu dedim şimdi ise ailem arasında kalmıs durumdayım canım yanıyor bazen diyorum neden bende başkaları gibi özgürse sevemiyorumsenağlama

Offf profiline baktım çok küçükmüşsün :KK43:(((((87 doğumlu

cnm bende 87 lıyım ve 6 ay sonra evlenıcem kısmetse :roflol:

bu arada bende yorumda bulunmak ıstedım
cok fazla sey acmamıssın su kultur farklılıgı konusunda o yzuden pek bısı dıyemıcem
mesela yunanlı-türk ılıskısı mı bu?yoksa mardinli-izmir li mi?misal verıyorum..
onun dısında yaşta pek önemlı deıl ıste aradıgım budur dedıgınde ve ınandıgında aılenı ıkna cabalarına gır ve baktın olmadı yıne bekle enınde sonunda evt dedırttıreceksın emın ol
aıle nın her dedıgı dogru kısı olabılır evet ama olmayadabılır en ufak örnegı benım cevremde var aılesı sevdıgıne vermedı sonuc husran aılesının onayladıgı cocukla anlasamadılar ve tamamen cocugun hatalarından dolayı ılıskı bıttı ve bır kızları olmustu oda ortalıkta kaldı cok üzücü bir olay..
cnm 21-22 yaslarındasın artıq ıyıyle kötuyu ayırabılecek yastasın ve aılenıde ıkna etmek senın elınde tabı en cokta karsındakı kısının elınde..
bence korkmadan karsısına cıkarmalısın sölemelısın sonu ne olursa olsun sevdıgın kısı ıcın cabalamalısın..ama dedıgım gıbı cok buyuk ucurumlar var arada dıosan onu bılemıcem:KK43:
ne olursa olsun hakkında hayırlısı olsun

Canim ne zamandan beri cikiyorsunuz? Ilk erkek arkadasin mi?

Üniversite konusuna gelince. Benim izledigim, cogunlukla erkek kaldiramiyo bunu. Komplekse girip kadina üstünlügünü göstermek istiyo. Ama bazi erkeklerde hic problem cikartmiyo. Cünkü Zeka, Üniversitede okumakla kazanilmiyo canim. Ben Ünide ne kadat geri zekali insan ile tanistim anlatamam ;=)))

Senin yasim benim kiz kardesiminki ile ayni canim. Ben kendi kiz kardesimede söyledim. Ilk önce Üniveriteyi bitir. Kendi ayaklarin üstünde dur. Erkek arkadasin askerde demissin. Isi var mi? Meslegi? Tek maas ile gecinebilecek misiniz? Ayaginizi saglam basin canim, ondan sonra kimse size birsey diyemez.

yorumlarınız için teşekkürler mardin-izmir ilişkisi ama söyle dyim mardinde sadece dogmus ya cok ucurum yok aslında ailem biraz tutuşu ama ben ufak bişeyde yılmayacagım üni meseleside söyle oda okumamı istiyor ama calışmamı istemiyor bende istemiyorum zaten hani sıkıntı olmaz o konuda benim yönümden yok aramızda hiç oyönden kavga cıkmadı onun acısındanda yok gerekirse oda okur babasının yanında calısıyor beni kimseye muhtac etmez eminim tastan cıkarır ekmegini artık hayırlısı ailem yüzünden aramızın bozulmasını istemiyorum savaşır oda pes etmez ama ya ailem hiçbir zaman olmaz derse artık hayırlısı ama yılmayacagım inş sevdigimde yılmaz birlikte ikna ederiz herkesi sonrada bir ömür boyu mutlu oluruz inş allah bütün sevenleri kavustursun hayırlısıyla mutluluklarını bozmasın AMıNNNNNNNNNNNNNN

Insallah canim. Acele etme. Ikinizinde isiniz olsun. Ailen seni üzmeyeceine, seni gecindirecegine inandigi zaman, birsey demezler. Ama acele etmeyin bence.

yorumlarınız için teşekkürler mardin-izmir ilişkisi ama söyle dyim mardinde sadece dogmus ya cok ucurum yok aslında ailem biraz tutuşu ama ben ufak bişeyde yılmayacagım üni meseleside söyle oda okumamı istiyor ama calışmamı istemiyor bende istemiyorum zaten hani sıkıntı olmaz o konuda benim yönümden yok aramızda hiç oyönden kavga cıkmadı onun acısındanda yok gerekirse oda okur babasının yanında calısıyor beni kimseye muhtac etmez eminim tastan cıkarır ekmegini artık hayırlısı ailem yüzünden aramızın bozulmasını istemiyorum savaşır oda pes etmez ama ya ailem hiçbir zaman olmaz derse artık hayırlısı ama yılmayacagım inş sevdigimde yılmaz birlikte ikna ederiz herkesi sonrada bir ömür boyu mutlu oluruz inş allah bütün sevenleri kavustursun hayırlısıyla mutluluklarını bozmasın AMİNNNNNNNNNNNNNN

cnm aranızda pek bı ucurum olmadığı halde sen kendıne sıkıntı yaratmıssın bak bende balıkesırlıyım nişanlım kastamonunu tabıkı fıkır ayrılıkları olsun kultur farklılıgı olsun var fakat ıkı aıle bırbırıne ısındıktan sonra bunlar pek bı problem deıl emın ol buna..
ve anladıgım kadarıyla aranızda hem mantıksal hem ask ılıskısı var dengeyı sagladıgına ınanıyorsan ve karsındakı ınsana guvenıosan neden olmasın..
bana kalırsa aılen karsı cıkmıcak..yerimseniben

X