Evlenince Annemizi Neden Daha İyi Anlarız?

zzeyy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2006
274
9
45
Kızlar acaba siz de benim gibi evlenmeden annesiyle arkadaş olamayıp evlendikten sonra çok iyi iki dost olanlardan mısınız? Peki sizce bunun sebebi nedir? :kahve:

biz hep annemle ıkı arkadas gıbı olduk
en önemli sorunumu
en gizli sırrımı hep onunla paylastım
..
ınsallah evlendıkten sonrada dostlugumuz bozulmazz
benım en ıyı dostum annem cunkü...

Haklisin zeyy, benimde annemle tek bi gun oturup dertlestigim olmamistir.. ama henuz cok yeni evli olmama ragmen simdiden onu cok iyi anliyorum, ve nekadar cok sevdigimi farkediyorum

sebebini bende tam olarak bilmiyorum ama sanirim kendimiz onun yerine gecince sorumluluk alinca onunkigibi, ki bende henuz cocukda yok, o yuzden onu cok iyi anliyorum.

ben annemle evlenmeden önce daha iyi ilişkilerimiz vardı diye düşünüyorum. evlendikten sonra kendi çocuklarım, eşim derken sanki onu ihmal ettim. ve tamda bu günlerde bunun fazlası ile vicdan azabını çekiyorum, geri kalan sürede bu eksik kalan şeyleri tamamlayamassam eğer işte o zaman vicdanım beni ömür boyu rahatsız edecek.kızlar, siz siz olun sonra keşke demek istemiyorsanız, özellikle annenizin kıymetini sağlığında bilin ve her anı dolu dolu yaşayın.

ben annemle evlenmeden önce daha iyi ilişkilerimiz vardı diye düşünüyorum. evlendikten sonra kendi çocuklarım, eşim derken sanki onu ihmal ettim. ve tamda bu günlerde bunun fazlası ile vicdan azabını çekiyorum, geri kalan sürede bu eksik kalan şeyleri tamamlayamassam eğer işte o zaman vicdanım beni ömür boyu rahatsız edecek.kızlar, siz siz olun sonra keşke demek istemiyorsanız, özellikle annenizin kıymetini sağlığında bilin ve her anı dolu dolu yaşayın.

çok haklsın helen. Bunu yakın arkadaşlarımda gördüm. Ama biz insanlar herşeyi çabuk unuturuz. Bir de sanki bazı şeyler bizim yakınlarımızın başına gelmeyecekmiş gibi düşünüyoruz galiba. Aslında her an herşey için çok geç olabilir. O yüzden hiç bir şeyi ertelememek lazım.

Annem otoriter bir insandir yaklasmak hep zor oldu fakat yasimiz ilerledikce aramizda güzel bir arkadaslik olustu ve simdi seviyeli bir sekilde yürüyor birbirimizi anliyoruz .

Annemle her daim arkadaş gibiydik onunla her zaman dost gibi dertleşmişimdir oda benimle ama onu evlenince daha iyi anladım ne kadar fedakarmış.
halen daha iyi anlar beni ama uzak mesafeler zorlaştırıyor derleşmeyi onu çok özlüyorum canım annem benim halen fedakar seni çık seviyorum.
dünyaları değişmem onu çünkü annelerin en iyisi o çünkü kızım olunca daha iyi anladım anne olunca daha iyi anladım eş olunca daha iyi anladım.

Ben annemle hiç bir zaman arkadaş olmadım, bu saatten sonra olamam da..! Ama annemdir,canımdır,ciğerimdir,herşeyimdir.... Belki de bu yüzden arkadaş olamam.. Ona sıkıntılarımı asla ve asla anlatmam, her zaman her şeyin en güzelini, en iyisini gösteririm. Yüzüm hep güler. Onu üzmemek için asla üzgün durmam, sıkıntımı anlatmam.

Çünkü bilirim ki; annem hassasdır kıyamaz bana. İçimde tutmak, yapayalnız ağlamak daha iyi...

Evleneli 2 yıl olacak Allah nasip ederse, anneme karşı duygularım hep aynı.. İleride ne olur bilmem ama ben pek bir şeyin değişeceğini hiç sanmıyorum...

Ablam evlenmeden önce de arkadaş gibiydi evlendikten sonra da ben biraz daha mesafeliyimdir arkadaş gibi olmayı bırakın bazen ikimiz biraradayken sürekli didişiriz beni bazen haksız yere eleştirdiğini düşünürüm ama biraz zaman geçince aslında ne kadar haklı olduğunu anlarım bakalım evlendikten sonra bu durum değişecek mi?Bende arkadaş gibi olabilecek miyim?

Kesin olacaksın mesureciğim. Ama sanki evlenince annelerle didişilmiyor mu? oooo? :))) Canım onlar her zaman küçük çocukları gibi gördükleri için hep akıl vermeye kalkacaklar,biz de tabi ki nedense annemiden aldığımız akıllara uysak da her zaman tahammül edemeyeceğiz. Sanki bizi eleştiriyorlarmış gibi geliyor ya! Ama yine de Allah onları başımızdan eksik etmesin. Yaşadıkları sürece değerlerini bilmek lazım. Bir alternatifleriaha yok çünkü.

X