evlenemiyorum, evlenmek için bildiğiniz dua var mı?

32 yaşındayım. Bugüne kadar hayatıma giren 3 kişi oldu. İlk 2 siyle üzüldüm, ilki geri dönmek istedi beni terk ettikten sonra ben kabul etmedim. diğerinin sosyal medyada rus kadınlarla konuştuğu sahte hesabını buldum ondan ayrıldım. 4 ay önce sonunda mutlu olacağım dediğim biriyle tanıştım.yakın ama başka şehirde yaşıyor benim işim ve ailem İstanbul da. asker olduğu için küçük şehirlere tayin olma ihtimali de var ileride. .bu durumda ben gidemeyeceğim için ayrılmak zorunda kaldık. böyle hep bir sıkıntı çıkıyor ve evlilik yoluna giremiyorum. Sıkıntısız evliliğe giden bir yolum olmadı hep zorluklar oldu ve bitti. Bir an önce evlenip kendi ailemi kurmak istiyorum. Bildiğiniz bir dua var mı?
Sadece hayırlısını dile evlenmek çok matah bişi diğil emin ol

Hacet namazi kil cuma gecesi.bizzat benim kabul oldu

Sık sık mı kıldınız ? Evlilik degil de bi sıkıntım icin kac yüz kez hacet, teheccüd kıldım kac gece dua ederek sabahladım hatırlamıyorum..ve o sıkıntı hala benle aylsr aylar oldu..vaktiniz gelmis dua ile de denk gelmis..

hayırlı kelimesinin gerçek manasını iyi bilmek lazım bence. bu konuları çok araştırdım, okudum, dinledim ve şunu öğrendim "hayırlı" kelimesi bizim sandığımız düz manasında olmuyor her zaman.
çünkü bize kötülük, haksızlık yapıldığında mazlum ve masum durumunda olduğumuz için aslında bize yapılan her kötü davranış sevap olarak kazancımız oluyor. diğer kişi de günah kazanıyor haliyle.
ve pek çok yerde "hayır" sevap kazanmak olduğundan "hayırlısı" demekle bize bu manada sevap kazandırmak için hayatımıza girebiliyor.
o nedenle nacizane "mutlu olacağım ve mutlu edeceğim kişi ile evlenmeyi diliyorum" diyerek dua edin.

allah gönlünüze göre nasip etsin.

hayırlı kelimesinin gerçek manasını iyi bilmek lazım bence. bu konuları çok araştırdım, okudum, dinledim ve şunu öğrendim "hayırlı" kelimesi bizim sandığımız düz manasında olmuyor her zaman.
çünkü bize kötülük, haksızlık yapıldığında mazlum ve masum durumunda olduğumuz için aslında bize yapılan her kötü davranış sevap olarak kazancımız oluyor. diğer kişi de günah kazanıyor haliyle.
ve pek çok yerde "hayır" sevap kazanmak olduğundan "hayırlısı" demekle bize bu manada sevap kazandırmak için hayatımıza girebiliyor.
o nedenle nacizane "mutlu olacağım ve mutlu edeceğim kişi ile evlenmeyi diliyorum" diyerek dua edin.

hep hayırlısıyla gönlüme uygun biriyle evlenmek için dua ediyorum ama olmuyor işte bir türlü :KK43:

32 yaşındayım. Bugüne kadar hayatıma giren 3 kişi oldu. İlk 2 siyle üzüldüm, ilki geri dönmek istedi beni terk ettikten sonra ben kabul etmedim. diğerinin sosyal medyada rus kadınlarla konuştuğu sahte hesabını buldum ondan ayrıldım. 4 ay önce sonunda mutlu olacağım dediğim biriyle tanıştım.yakın ama başka şehirde yaşıyor benim işim ve ailem İstanbul da. asker olduğu için küçük şehirlere tayin olma ihtimali de var ileride. .bu durumda ben gidemeyeceğim için ayrılmak zorunda kaldık. böyle hep bir sıkıntı çıkıyor ve evlilik yoluna giremiyorum. Sıkıntısız evliliğe giden bir yolum olmadı hep zorluklar oldu ve bitti. Bir an önce evlenip kendi ailemi kurmak istiyorum. Bildiğiniz bir dua var mı?
Ben 36 yaşımda dünyayı dönüp dolaşıo olabilecek en mükemmel adamı buldum. Yıllarca evlenemeyeceğimi düşündüm. Kaderde yokmuş dedim. Bu benim hikayem. Asıl evlenememe sebebiniz başka.

İnsan birşeyi gerçekten ama GERÇEKTEN çok isterse Allah onu o insana verir. Siz istiyorum sanırsınız bilinç altınızdaki birşey istemiyordur istediğinizi sandığınız şeyi. Şimdi size sorum: Siz gerçekten evlenmek mi istiyorsunuz? Yoksa evlenmiş olmak mı istiyorsunuz? Yani evli olma statüsünü mü istiyorsunuz? E bakıyorsunuz çevrenizde hemen herkes evli ya da bazıları evli değil ama kendinizi de öyle görmek hoşunuza gitmiyor nihayetinde evli olmak bir sosyal statü. Yemeğe gidice, düğüne gidince yanında taşıyacak bir erkek lazım. Ama evlilik bu değil. Evlilik takım olabilmek ve o kişi ile ekip gibi çalışabilmek. Siz böyle bir kişiyi daha bulmamışsınız ki evlenmemişsiniz. Mesela asker sevgili, siz gerçekten evlenmek istiyor bunun için annenizle göz yaşı döküyordunuz değil mi? Bence hayır çünkü eğer GERÇEKTEN isteseydiniz o askerin gezecek olması sizi durdurmazdı. Yani bence sizin etmeniz gereken dua şu durumda:

"Allh'ım bana doğru yolu göster, beni iyi olan yönlendir. 32 yaşımdayım ve henüz tam olarak istediğim bir erkek ile tanışamadım. Soyumu sürdürmek ve ömrümün kalanını uyum ve segi içerisinde paylaşabileceğim hayırlı bir kulunu nasip et. Sen herşeyin doğrusunu bilirsin Rab'bim ve eğer sen istersen o kişiyi bana yönlendirir ve benim de artık bunun için hazır olmamı sağlarsın. Beni doğru yola sevket ve beni yönlendir. Amin"

Harikasiniz

Bende bu konularda şuna takiliyorum; neticede Allah kalbimizden geceni ve hayirlisi derken ne demek istedigimizi biliyor..sirf manasini yanlis bildigimizden dolayi bize istemedigimiz bir sey verir mi ? Dua ederken herkes cok dikkat edin diyor ama bu da insani " acaba yanlis bir sekilde mi istedim " tarzı baskılara vesveselere itiyor..ben öyleyim en azindan..ki hayırlısı kelimesi bizim icin ne kadar onemli ne cok kullandigimiz bir sey..sizin bu mesajinizi okuduktan sonra soyle demeye calisiyorum "beni mutlu edecek hayırlı kapılar vs"

Bende bu konularda şuna takiliyorum; neticede Allah kalbimizden geceni ve hayirlisi derken ne demek istedigimizi biliyor..sirf manasini yanlis bildigimizden dolayi bize istemedigimiz bir sey verir mi ? Dua ederken herkes cok dikkat edin diyor ama bu da insani " acaba yanlis bir sekilde mi istedim " tarzı baskılara vesveselere itiyor..ben öyleyim en azindan..ki hayırlısı kelimesi bizim icin ne kadar onemli ne cok kullandigimiz bir sey..sizin bu mesajinizi okuduktan sonra soyle demeye calisiyorum "beni mutlu edecek hayırlı kapılar vs"
ben bu konuların piri değilim tabi, bunu duydum ve bana mantıklı geldi. allah tabi herkesin içinden geçeni biliyordur. ama mevlana bile kelimelerinize dikkat edin, döner dolaşır sizi bulur dediğine göre doğru sözcükleri kullanmak önemli diye düşünüyorum nacizane.

bi olayın ne kadar üstüne gidersen o kadar geç olur.Akışına bırak ve evlenmek için evlenme.Kader bu , karşına hiç beklemediğin anda çıkagelir.Ayrica ne var şu evlilikte yahu 🙄😁 Bekarsın çalışıyorsun kendine zaman harca kuaförden çıkma gez dolaş seni onlar bulsunlar canım 🤗🤗

Ben hayırlısı diye diye 36 yaşına geldim. Gerçekten istiyor muyum bilmiyorum ama çocuk istiyorum daha da geç olmadan.
mantık evliliği yapacak kadar da materyalist biri değilim. Sosyal çevrem de az ve yaşıtlarım genelde evli. Nasıl olacak bilmiyorum çok umutsuzum :KK43:( Uygun aday tanıdığı olanlar bana özelden yazabilir :KK70:

Sizin nezninizde genel olarak yazıyorum:İnternetten bu tür işlere bulaşmayın.Çok duyduk evliyim mutsuzum diyip kız bakan

X